Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2013., 23:30   #41
Možeš ti u bilo koju gimnaziju ić, uz to biti vrlo solidan učenik i ići na bilo koji faks. Ti si taj koji te odvede na fakultet, a ne škola.
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 23:37   #42
Naravno da sam ja taj, a ne škola, to sam ja samo naveo kao dokaz vrlo visoke kvalitete škole. Naravno da mogu ići i na bilo koji fakultet, ali je predznanje iz srednje škole također vrlo bitno...
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 00:10   #43
Naravno da je predznanje bitno, no opet kažem, ti učiš i ti krojiš sam svoju sudbinu, a ne nikakva škola. To nažalost mnogo djece ne razumije..
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 19:43   #44
Pozdrav svima!
Zanima me mogu li se dobiti dodati bod na osnovi nošenja naočala ( velika dioptrija). I ako da, kome se obratiti?!
__________________
Mislim da je ona dobra prilika za tebe. Mislim, ženska nije najmlađa, al je dobro uščuvana.
Sultanija Tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 00:00   #45
Smile Osmaši, koliko ćete bodova imati na upisima?

Koliko ćete bodova imati po novom načinu bodovanja na upisima ove godine?

Za one koji ne znaju, po novom se boduje prosjek na dvije decimale od 5. do 8. razreda i ocjene 7. i 8. razreda iz sljedećih predmeta :
-matematika
-hrvatski
-prvi strani jezik
+3 predmeta koje je škola odredila
Zoe99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 13:16   #46
Wink

Quote:
Sultanija Tonka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Zanima me mogu li se dobiti dodati bod na osnovi nošenja naočala ( velika dioptrija). I ako da, kome se obratiti?!
Nemreš.
Zoe99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 22:11   #47
Ovako, zanima me što se sve uči i koliko detaljno u prirodoslovno-matematičkoj gimnaziji informatičkog usmjerenja? (Znate na što mislim, 3 sata informatike, 5,5,6,6 matematike i bez drugog stranog jezika)
Koliko znanja ima netko iz odlične prirodoslovno matematičke gimnazije u odnosu na učenike tehničkih škola?
Koliko program fizike pokriva znanja iz elektrotehnike?
Kako se odlični učenici odličnih PM gimnazija snalaze na tehničkim fakultetima u odnosu na učenike tehničkih škola? (Konkretno na FER-u. )
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 10:23   #48
Quote:
Computer235 kaže: Pogledaj post
Ovako, zanima me što se sve uči i koliko detaljno u prirodoslovno-matematičkoj gimnaziji informatičkog usmjerenja? (Znate na što mislim, 3 sata informatike, 5,5,6,6 matematike i bez drugog stranog jezika)
Koliko znanja ima netko iz odlične prirodoslovno matematičke gimnazije u odnosu na učenike tehničkih škola?
Koliko program fizike pokriva znanja iz elektrotehnike?
Kako se odlični učenici odličnih PM gimnazija snalaze na tehničkim fakultetima u odnosu na učenike tehničkih škola? (Konkretno na FER-u. )
samim time što je gimnazija imaš veći spektar znanja i maturu i prijemni veća je vjerovatnost da ćeš proći. no možeš ti ići u tehničku no trebat ćeš sam više raditi. i da neznam jesi li iz zagreba ili? i tesla i ruđr su super škole no ja dajem prednost teslu iako kažu da su nedispliciraniji
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:18   #49
Question Upisi u srednje škole 2013/2014

Admini molim da mi ne brišete temu , ako sam pogriješio ili ako je već bila!
Znači našao sam si srednju školu, točnije 5 njih jer ih toliko maksimalno možemo imat. Na svim školama zadovoljavam bodovni prag,sve je super, i dom sam si našao, i skužio sam novi plan upisa i sve. Ali jedno mi nije jasno. Tj. Kada su upisi? Profa je rekla početkom 4 mj preko Carneta, i danas je pitam kasa su ona pojma nema. I sad me zanima kada će bit upis, i hoće li bit preko neta ili ne? Unaprijed zahvaljujem!
mansonboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 23:55   #50
Quote:
mansonboy kaže: Pogledaj post
Admini molim da mi ne brišete temu , ako sam pogriješio ili ako je već bila!
Znači našao sam si srednju školu, točnije 5 njih jer ih toliko maksimalno možemo imat. Na svim školama zadovoljavam bodovni prag,sve je super, i dom sam si našao, i skužio sam novi plan upisa i sve. Ali jedno mi nije jasno. Tj. Kada su upisi? Profa je rekla početkom 4 mj preko Carneta, i danas je pitam kasa su ona pojma nema. I sad me zanima kada će bit upis, i hoće li bit preko neta ili ne? Unaprijed zahvaljujem!
Početkom 7. mjeseca i preko interneta (ali vjerojatno ćete nakon toga trebati i donijeti papirnate dokumente samo da se ispuni formalnost), ako bude kako je prvo najavljeno, no u školi vam moraju reći ako još nešto trebate učiniti u međuvremenu i/ili na kojoj stranici da pratite obavijesti.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 17:03   #51
Objavljene su brošure za profesionalno usmjeravanje učenika Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=5524


Upisi jesu početkom srpnja, ali prijave, kako sam ja shvatio, bi trebale biti, odn. početi ranije. Negdje sam čuo i vidio, ili u medijima ili na stranicama Ministarstva, prijave bi mogle početi već u travnju, a početkom srpnja upisi kada bi se nakon nekog vremena podvukla crta i lista zaključila/zaključala.

Nama još nitko ništa ne spominje, ali se nadam da će sustav na vrijeme početi s radom.
Glint is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 23:41   #52
Dobivam li bodove na oca koi je 100% Hrvatski ratni vojni invalid? I ako da koliko?
mansonboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 23:41   #53
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Početkom 7. mjeseca i preko interneta (ali vjerojatno ćete nakon toga trebati i donijeti papirnate dokumente samo da se ispuni formalnost), ako bude kako je prvo najavljeno, no u školi vam moraju reći ako još nešto trebate učiniti u međuvremenu i/ili na kojoj stranici da pratite obavijesti.
A možeš mi dat neki link gdje mogu više o tome pročitat?
mansonboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 23:58   #54
daj netko link MZOŠ-a gdje navodi bodovni prag za gimne, pls.
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 00:18   #55
http://public.mzos.hr/fgs.axd?id=19459
56 bodova za upis u gimnazije;
50 bodova za upis u eksperimentalni program strukovne gimnazije
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 15:30   #56
Quote:
Computer235 kaže: Pogledaj post
http://public.mzos.hr/fgs.axd?id=19459
56 bodova za upis u gimnazije;
50 bodova za upis u eksperimentalni program strukovne gimnazije
nije li to premalo? jel' to za sveee baš gimne u RH?
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 15:35   #57
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
nije li to premalo? jel' to za sveee baš gimne u RH?
To je minimalno s koliko se možeš prijaviti, ali naravno upadat će samo određeni broj najboljih koji se prijave, što vjerojatno za većinu gimnazija (ali ne nužno sve) bude tek sa znatno više bodova, ne bi me začudilo da u gimnazije s najboljom reputacijom upadnu npr. samo oni sa 79 i više.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 20:33   #58
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
To je minimalno s koliko se možeš prijaviti, ali naravno upadat će samo određeni broj najboljih koji se prijave, što vjerojatno za većinu gimnazija (ali ne nužno sve) bude tek sa znatno više bodova, ne bi me začudilo da u gimnazije s najboljom reputacijom upadnu npr. samo oni sa 79 i više.
I ja gledam koji fuckin'. U mojim su prošle god., dakle u starom principu, pragovi bili 54. Sad, kad je max. br. bod. povećan za 20, samo 2 boda se povećavaju. Strange...
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 20:58   #59
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
I ja gledam koji fuckin'. U mojim su prošle god., dakle u starom principu, pragovi bili 54. Sad, kad je max. br. bod. povećan za 20, samo 2 boda se povećavaju.
Zar nije prošle god. najniži minimalni prag za neku gimnaziju bio 46?
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 21:10   #60
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Zar nije prošle god. najniži minimalni prag za neku gimnaziju bio 46?
Da, da. No u gimnazijama u mom mjestu to je bilo 54.
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.