Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2015., 09:22   #41
ima li ko iskustva sa kuovinom karte za Bursu ido buss online?
sinoć probam da kupim karte za nedelju i i sa dvije viza kartice me odbije
povratna karta je 29 TL online, zna li neko kolko je kad kupuješ na prije plovidbe kod njih?
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 09:27   #42
Quote:
nibleri kaže: Pogledaj post
ima li ko iskustva sa kuovinom karte za Bursu ido buss online?
sinoć probam da kupim karte za nedelju i i sa dvije viza kartice me odbije
povratna karta je 29 TL online, zna li neko kolko je kad kupuješ na prije plovidbe kod njih?
http://www.turkeytravelplanner.com/t..._bursa_fy.html

"But you may not be able to reserve a seat or buy your ticket online—you're required to have a mobile phone from Turkey or one of only a few other countries."

O kupnji
http://www.turkeytravelplanner.com/t...O_tickets.html
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 10:54   #43
hvala ti Lolita da tebe nebi vjerovatno bi čitav dan provela za kompom probajući
kolko vidim iz ovog teksta gore ni sa turskim mobilnim nije bilo uspjeha za kupovinu karte!?
ne znam isplati li mi se rizikovati sa turskim mobilnim, ako sam dobro razumila iz teksta pisac je izgubio novac (ako sam ja dobro skontala)
Eylul je davno pisala da je preko neta uspjela kupiti karte za Bursu ali nema je baš ćesto ovde da me uputi

EDIT:
http://www.istanbul-ulasim.com.tr/me..._1546px-01.jpg

jesam li u zabludi ili je ovo prošo metro do Laleli tj Yenikapi?
znači ne mora se sad do Kabataša pa na funkular za Taksim?!
lakše sa Laleli stanice

Zadnje uređivanje nibleri : 19.02.2015. at 11:04.
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:57   #44
Quote:
nibleri kaže: Pogledaj post
hvala ti Lolita da tebe nebi vjerovatno bi čitav dan provela za kompom probajući
kolko vidim iz ovog teksta gore ni sa turskim mobilnim nije bilo uspjeha za kupovinu karte!?
ne znam isplati li mi se rizikovati sa turskim mobilnim, ako sam dobro razumila iz teksta pisac je izgubio novac (ako sam ja dobro skontala)
Eylul je davno pisala da je preko neta uspjela kupiti karte za Bursu ali nema je baš ćesto ovde da me uputi

EDIT:
http://www.istanbul-ulasim.com.tr/me..._1546px-01.jpg

jesam li u zabludi ili je ovo prošo metro do Laleli tj Yenikapi?
znači ne mora se sad do Kabataša pa na funkular za Taksim?!
lakše sa Laleli stanice
Kupi karte kada dođeš tamo. Nekako mi se to čini najbolje.

Što se tiče metroa, linija M2 ide do Yenikapi pa možeš na Taksim s njom. Na taj način se može sa/na Ataturk, kako piše i u prvom postu.
Quote:
...ili metroom. Dakle, ista ona linija M1a ali do zadnje stanice Yenikapi. Tamo presjedate na M2 i izlazite na Taksimu.
Izlgeda da prolazi preko Laleli iako meni aplikacija Istanbul Ulasim kaže da ide preko Aksaraya.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:03   #45
Eylul je napisala da su karte za Bursu jeftinije kad se uzmu online pa sam zbog toga probala
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:14   #46
Quote:
nibleri kaže: Pogledaj post
Eylul je napisala da su karte za Bursu jeftinije kad se uzmu online pa sam zbog toga probala
A eto, kad ih je teško kupiti on-line.
Ili probaj opet s turskim brojem, kako piše u članku. Iako ni to nije sto posto da ćeš kupiti kartu.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 14:10   #47
Pomoć Gdje je bolje promijeniti novac? U Hr u eure pa u Turskoj u lire ili odmah u Hr u lire? Hvala
Sebnem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 14:19   #48
Nema lira u Hr
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 08:41   #49
21.3. treći put, treću godinu za redom većina mi govore jesiii luda, pa opet, al neka govore, neznaju oni šta valja, i opet ću i opet... ako se bude moglo, jelte ) jedva čekam.
ovog puta ćemo sigurno moj S i ja otići i do prinčevskih otoka, tj. planirala sam do najvećeg Buyukada, i tako uzet biciklu i malo uživat... čak možda i u nedilju provest tamo dan... kako da odemo tamo ? i koliko vremensi treba znate li ? i jel stvarno tako predivno tamooo ah koje pitanje )))
jooe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 08:43   #50
Quote:
Sebnem kaže: Pogledaj post
Pomoć Gdje je bolje promijeniti novac? U Hr u eure pa u Turskoj u lire ili odmah u Hr u lire? Hvala
Ma u Turskoj, iz eura u lire. na aerodromu promjeni nešto malo da možeš doći do hotela, i onda poslije po potrebi minjaš u gradu
jooe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 15:57   #51
@jooe: s kadikoy vapur stanice uzmes direktno za buyuk adu trajekt, ide nesto rjeđe nego ostali trajekti, i košta više.. negdje oko 5 tl ako se dobro sjecam. Vozi se dobrih 40min do tamo ili cak i vise, jer prije buyukade ima par otoka koje treba prvo proci.
mwah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 17:52   #52
Quote:
jooe kaže: Pogledaj post
21.3. treći put, treću godinu za redom većina mi govore jesiii luda, pa opet, al neka govore, neznaju oni šta valja, i opet ću i opet... ako se bude moglo, jelte ) jedva čekam.
ovog puta ćemo sigurno moj S i ja otići i do prinčevskih otoka, tj. planirala sam do najvećeg Buyukada, i tako uzet biciklu i malo uživat... čak možda i u nedilju provest tamo dan... kako da odemo tamo ? i koliko vremensi treba znate li ? i jel stvarno tako predivno tamooo ah koje pitanje )))
Prekrasno i svakako jedna od obaveznih destinacija, ako u Istanbul odlaziš više puta !

Imate mjesta za cijeli dan biciklima, ako ste dobre kondicije.
Možete iznajmiti i kočiju, 4 osobe, ako se dobro sjećam oko 80TL,
duža tura koja traje oko 2 sata i ide oko cijelog otoka,
sa kratkom pauzom na najvišem vrhu.


Kako sam išla ja :

Polazna stanica broda za otoke je Kabatas, naredna je Kadikoy, pa sa koje ti je bliže.

Vožnja traje nešto malo više od sat vremena.
I ta vožnja je poseban doživljaj, jer osjetiš veličinu grada.
Ploviš, ploviš.. i tako sat vremena, a ono još uvijek Istanbul!

Raspored vožnje

http://www.adalarvapursaatleri.com/k...-saatleri.html

Evo malo sličkica





__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 18:20   #53
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
Prekrasno i svakako jedna od obaveznih destinacija, ako u Istanbul odlaziš više puta !

Imate mjesta za cijeli dan biciklima, ako ste dobre kondicije.
Možete iznajmiti i kočiju, 4 osobe, ako se dobro sjećam oko 80TL,
duža tura koja traje oko 2 sata i ide oko cijelog otoka,
sa kratkom pauzom na najvišem vrhu.


Kako sam išla ja :

Polazna stanica broda za otoke je Kabatas, naredna je Kadikoy, pa sa koje ti je bliže.

Vožnja traje nešto malo više od sat vremena.
I ta vožnja je poseban doživljaj, jer osjetiš veličinu grada.
Ploviš, ploviš.. i tako sat vremena, a ono još uvijek Istanbul!

Raspored vožnje

http://www.adalarvapursaatleri.com/k...-saatleri.html

Evo malo sličkica

http://i57.tinypic.com/o8uvlz.jpg[/IMG]

http://i61.tinypic.com/2jxxdk.jpg[/IMG]

http://i58.tinypic.com/ehlod2.jpg[/IMG]
A ako ideš s Kabataša, da ne bi uzalud lunjala, IDO ti je malo dalje od onih njihovih stanica-zgrada gdje imaju rampe za prilaz na brod (mislim sehir hatllari i još neki). Dakle, prođeš još dalje prema Dolmabahce palači i vidjet ćeš drvenu kućicu gdje se prodaju karte. Odmah iza ti je pristanište za brod.

I još malo...
...u dolasku...


...na povratku u Istanbul...






...jako fine pide s Buyukade...






...yeter...
__________________
Ne znaš da voljeti te moram. Ti mi griješ dušu. Ne, drukčije ne može biti. Ne znaš da voljeti te moram.
(Emir: Atila Ilhan tako je vjerovao u ljubav. Zar mi nismo...?)

Zadnje uređivanje kmf55 : 20.02.2015. at 18:41.
kmf55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:59   #54
friško iz Istanbula: na aerodromu skoro svi avioni kasne, prtljag čekali sat vremena
ne znam kolko je stepeni ali nije hladno, pomalo snjega na ulicama ali ništa strašno
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 09:58   #55
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 13:13   #56
Pozdrav! Molim vas za prijedlog kako najpovoljnije stici do hotela u Fatihu sa Ataturka oko ponoci (avion mi slijece u 23.20) s ciljem da sto manje lutam sama u to doba pogotovo ako vani nema ni psa. Hvala.
Lavii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 18:24   #57
Quote:
Lavii kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Molim vas za prijedlog kako najpovoljnije stici do hotela u Fatihu sa Ataturka oko ponoci (avion mi slijece u 23.20) s ciljem da sto manje lutam sama u to doba pogotovo ako vani nema ni psa. Hvala.
Taxi. Brzoi sigurno.
U to doba i jedino, ako se ne varam.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 21:27   #58
@mwah @adan i @ kmf55 hvala Vam:klap:
i na slikama i na uputama, sve spremam, pamtim i slušam Vas. otok stvarno izgleda mrak, i sve nešto mislim da je najbolje pošto dolazimo u subotu popdne da odmah u nedilju ako bude sunčano odemo tamo....
a @kmf55 ovaaaj PIDE, odmah san ogladnila, jedva čeeekam
jooe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 23:37   #59
Quote:
Lavii kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Molim vas za prijedlog kako najpovoljnije stici do hotela u Fatihu sa Ataturka oko ponoci (avion mi slijece u 23.20) s ciljem da sto manje lutam sama u to doba pogotovo ako vani nema ni psa. Hvala.
Taxi, kao što je draga @adan i rekla, ali mi je smiješno ovo sa psom. Dakle, u Istanbulu se pas teško nađe.

U Kur'anu stoji da "hajvan i insan ne idu pod isti krov" tako da pse imaju tek europeizirane i prozapadne obitelji u elitnim dijelovima grada. A inače samo mačke, mačke, mačke... Mačke... Ili kedi na turskom.
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:42   #60
eh da vas još pitam, vi koji ste bili, naravno kakvo vam je iskustvo s vremenom i temperaturom kraj trećeg mjeseca u istanbulu? idem 21.3. nadam se da ćebit dobro, iako nikad nemožeš baš bit siguran... zadnja dva puta sam išla u drugom mjesecu, sad sam nekako planirala da ga posjetimo i kad je toplije, pa smo izabrali ovaj datum
jooe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.