Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 16:38   #341
imam grohe već 9g., sve bez greške radi, ostale spomenute ne poznajem.

no, već kad uspoređuješ, ne zaboravi pitati koliko koji daju garancije, koji rok?
jer...garancija za slavine znači, da kad se unutar garancijskog roka nešto pokvari, bilošto....nitko nju ne popravlja nego odeš s računom trgovcu i oni ti daju novu!
dakle...nije svejedno kupuješ li pipu s 2, 5 ili 10g. garancije
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:12   #342
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
imam grohe već 9g., sve bez greške radi, ostale spomenute ne poznajem.

no, već kad uspoređuješ, ne zaboravi pitati koliko koji daju garancije, koji rok?
jer...garancija za slavine znači, da kad se unutar garancijskog roka nešto pokvari, bilošto....nitko nju ne popravlja nego odeš s računom trgovcu i oni ti daju novu!
dakle...nije svejedno kupuješ li pipu s 2, 5 ili 10g. garancije
Hvala!
Nisam se raspitivala o jamstvu, sada guglam, koliko vidim, taj Remer daje 5 godina isto kao i Hansgrohe, Grohe veli 5 i neko produženo od 10 godina, ali baš sad im ne radi taj dio stranice pa ne mogu provjeriti uvjete.

Ne znam ni što se kvari na tim pipama, meni voda isto curi i iz one jeftine i skupe već 13 godina otkad imam obje DAPAČE, što se one tuš slušalice/glave tiče, imala sam neku skuplju Hansa i otišla je nakon manje od godinu dana, a sad već 3. godinu imam onu kinesku za 50ak kuna iz Fero terma i radi samo tako
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:53   #343
Je li itko ima ovakvu miješalicu:
http://katalozi.net/pevec-katalog/pe...vih-sedam-29-6

ili neku bolju ideju sto povoljno uzeti za slavinu na kadi?
Cini mi se povoljno, a dosad smo imali armal koji je iznimno brzo poceo probleme raditi s pustanjem tople vode, pa sam izgubila povjerenje u ''skupe'' proizvodjace...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 22:29   #344
samo da ostavim preporuku za ikeinu vimmern kuhinjsku slavinu.

10 godina garancije (!), a kvaliteta i upotrebljivost slavine su nadmašili moja očekivanja. iako je netko u recenziji napisao da je izvlačna - nije. no fleksibilna je i k tome je sama po sebi dosta visoka pa pranje i najvećih lonaca ili dasaka nije nikakav problem.
može se podesiti da pušta vodu u jednom mlazu ili raspršeno. kad se zatvori nema curenja ili kapanja.
uglavnom vrijedi svake kune, a koliko sam uspoređivala s poznatijim markama dosta je povoljna.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 11:20   #345
Ima li netko iskustva s talijanskim slavinama Artis?

http://artisitaly.com/
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:21   #346
Zasto mi se ovaj zvuk pojavljuje i kako ga sprijeciti, fkt je glasno a pipa je takva od prvog dana. https://youtu.be/TKWqc8hZaJ8
domac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:31   #347
To ti je skroz normalno. Instalacija ti je sigurno od pocincanih cijevi pa ti se stvara buka zbog protoka vode.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:11   #348
Na staroj pipi nije bilo tako, al ona je imala s lijeve i desne strane kotacice za vodu.. ispada da je ta stara raspadnuta bila bolja nego ova nova srot.. kolko novaca moram platit za postenu pipu? a da ne pricam o ovoj u kadi, na polovici zapne i onda odjednom full pritisak pusti, znaci ili je preslab mlaz ili prejak i ne mogu je zamjenit jer sam vec zamjenio jednu koja mi zbog velicine nije odgovarala i morao potpisat nesto bauweltu tak da uopce vise ne mogu zamjenit ak ne valja i naravno od 500 pipa u skladistu potrefi me taj tvornicki skart..bacio cca 180 kn na tu skart i oko 140 na ovu za umivaonik, ne znam koja je vece smece od te 2..
domac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:33   #349
Nord kuhinjska pipa se raspala nakon 9 mjeseci korištenja, trenutno sam u potrazi za računom da mogu 'ugodno' porazgovarti s njima oko kvalitete i 10godišnje garancije ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:25   #350
Quote:
domac5 kaže: Pogledaj post
Zasto mi se ovaj zvuk pojavljuje i kako ga sprijeciti, fkt je glasno a pipa je takva od prvog dana. https://youtu.be/TKWqc8hZaJ8
Smanji protok vode na kutnim ventilima, možda se malo smanji. Ovo me podsječa na previsoki tlak u instalaciji. I svakako probaj očistiti perlator.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 23:17   #351
Kakve su Lidlovske spine? Kad je sve drugo vise-manje dobro, mozda i spina od 280 kn ima smisla
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 01:00   #352
Quote:
HarveyNorman kaže: Pogledaj post
Kakve su Lidlovske spine? Kad je sve drugo vise-manje dobro, mozda i spina od 280 kn ima smisla
Ja imam njihovu špinu u maloj kupaoni negdje od jeseni i nemam zamjerke. Svakodnevno je u upotrebi.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:09   #353
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ja imam njihovu špinu u maloj kupaoni negdje od jeseni i nemam zamjerke. Svakodnevno je u upotrebi.
Ja imam u kupaoni onu kao termostratsku. S jedne strane namjestis temperaturu ( ima oznaceno stupnjeve, ali ja nikada nisam provjeravala jesu li tocni), a s druge strane jacinu vode. Izgleda super i radi bez problema vec 2 godine.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:00   #354
super, tnx! sad je ovaj tjedan neka izvlacna za kuhinju, to mi ipak ne ulijeva povjerenje, cekat cu klasicne.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 18:03   #355
Kada krenu zatvarati vodu u zgradi, (zatvorena) slavina na wc-u počne poizvoditi jako glasan zvuk pištenja / tuljenja (nažalost nemam video, imao sam ga negdje, ali ga vise ne mogu pronaći). Zvuk prestane nakon što zatvore vodu, ali tada pipa nekako izgubi onaj pritisak i može se malo pomicati simo-tamo bez većeg otpora. Kada ponovo otvore vodu desi se da pipa ostane u nekom polu otvorenom položaju i voda curi, dok ju ja ručno ne zatvorim.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:25   #356
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Hvala!
Nisam se raspitivala o jamstvu, sada guglam, koliko vidim, taj Remer daje 5 godina isto kao i Hansgrohe, Grohe veli 5 i neko produženo od 10 godina, ali baš sad im ne radi taj dio stranice pa ne mogu provjeriti uvjete.

Ne znam ni što se kvari na tim pipama, meni voda isto curi i iz one jeftine i skupe već 13 godina otkad imam obje DAPAČE, što se one tuš slušalice/glave tiče, imala sam neku skuplju Hansa i otišla je nakon manje od godinu dana, a sad već 3. godinu imam onu kinesku za 50ak kuna iz Fero terma i radi samo tako
U 99% slucajeva se zastopa kartusa ili ode gumica na njoj i onda ne zatvara dobro i lagano curi uz samu rucicu mjesalice.
To su uglavnom najveci kvarovi.
Pogledajte si u Abc Interijeru tamo ima uvijek neka akcija
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:19   #357
Uzeo bi za tuš hansgrohe termo. mješalicu, sa količinom protoka: 37 l/min. Jel mi može neko reći šta to znači ta količina protoka (jasno mi je što doslovno znači)? Koji je utjecaj toga? Na pod bi stavio tuš kanalicu, pa jel to mora biti usklađeno (količina protoka mješalice sa time kolko kanalica može vode odvesti)?
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:36   #358
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Uzeo bi za tuš hansgrohe termo. mješalicu, sa količinom protoka: 37 l/min. Jel mi može neko reći šta to znači ta količina protoka (jasno mi je što doslovno znači)? Koji je utjecaj toga? Na pod bi stavio tuš kanalicu, pa jel to mora biti usklađeno (količina protoka mješalice sa time kolko kanalica može vode odvesti)?
Kao prvo trebate paziti kakav bojler imate jer protocni bojleri imaju problem sa termostatskim mjesalicama.
Sto se tice tus kanalice pripazite samo da nije onaj najplici jer on ima ucinak odvodnje 30 litara u minuti.
Slika u prilogu za odvodnju.
Mogu Vam ponudit najbolje cijene za Hansgrohe i kanalice renominiranih proizvodaca poput Tece, Geberit, Viega i slicno.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...dccfd34b6d.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Zadnje uređivanje City : 04.10.2017. at 14:44.
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 23:38   #359
Bolje izbjeci Geberit kanalice,
ne zbog kvalitete vec zato jer imaju drugačiji sistem montiranja od ostalih.

Inače kanalice montira vodoinstalater i idu u estrih

Kod Geberita donji dio kanalice ide u estrih, ali gornji dio ne ide u estrih već u ljepilo prilikom montiranja pločica, a naći keramičara koji ima iskustva s njihovom montažom je znanstvena fantastika
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 05:39   #360
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Bolje izbjeci Geberit kanalice,
ne zbog kvalitete vec zato jer imaju drugačiji sistem montiranja od ostalih.

Inače kanalice montira vodoinstalater i idu u estrih

Kod Geberita donji dio kanalice ide u estrih, ali gornji dio ne ide u estrih već u ljepilo prilikom montiranja pločica, a naći keramičara koji ima iskustva s njihovom montažom je znanstvena fantastika
Nisam bas shvatio, na gornji dio se uvijek polaze keramika sa ljepilom.

Inace za svaku kanalicu, a tako i Geberit imate video na youtube kako se polaze ako to majstoru nije dovoljno onda bolje da ni ne radi nista.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Zadnje uređivanje Detek-eramika : 05.10.2017. at 05:49.
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.