Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2016., 20:59   #61
[QUOTE=čokolino;57067936]
Quote:
robinho05 kaže: Pogledaj post
Da zna se



Ne zna se ništa, ali računaj da je oko 1000 bilo prošlih godina dok je najveći broj bodova bio 1000 za primanja, a sada je najveći broj bodova 1500, ovisi o stupnju dobivanja, ali otprilike 1300-1500 bi moglo biti ove godine.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 17:05   #62
Da, ove godine se za primanje dobija 1500 bodova.
Pod uvjetom da bude isti broj i struktura prijava kao prošle godine, granica će biti oko 1500 bodova. Mislim da se ispod 1000 bodova nema smisla ni prijavljivat (pod uvjetom da se broj stipendija drastično ne poveća, u što ne vjerujem).
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 17:29   #63
Korisnik sam stipendije od prošle godine. Tada sam ispunjavao isto online obrasce, printao, potpisivao i nosio na ovjeravanje u referadu prije slanja u ministarstvo.

Ove godine čujem da se nešto mjenjalo i da je pojednostavljeno, išao sam ispunjavati taj obrazac i sada imam nekoliko pitanja:

1)Pod "članovi kučanstva" nalazi se samo moj red sa informacijama i ne mogu ništa mjenjati. Da li to znači da su oni sve povukli od prije ? Tu ne moram ništa mjenjati, ne?

2) Pod točkom 2.11 "Student/ica je stekao/la prosječno 45 ECTS bodova po upisanoj akademskoj godini" - da li se to odnosi na prosjek SVIH akademskih godina ili samo na trenutnu razinu studija ?

3) Pod "prilozi uz prijavu", da li ja njima moram dostalvjati bilo kakve izjave ? Živim sam, dakle znam da ne moram nositi ničije druge potvrde ali da li moram kod slanja poštom dostaviti papire iz porezne da JA nemam prihoda, kopiju osobne, potvrde s faksa o broju ECTS bodova itd. ? Ili pod ovom točkom sve ostavim odznačeno ?

Hvala
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 20:08   #64
Odgovori na pitanja 1 i 3 ti pišu u korisničkim uputama koje možeš pronaći na stranici od mzos,a za 2. pitanje..99% sam sigurna da ako si prva godina diplomskog,treba pisati 0 ects.

Zadnje uređivanje Daria Zumbul : 23.01.2016. at 20:20.
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 20:14   #65
Quote:
animator0 kaže: Pogledaj post
Da, ove godine se za primanje dobija 1500 bodova.
Pod uvjetom da bude isti broj i struktura prijava kao prošle godine, granica će biti oko 1500 bodova. Mislim da se ispod 1000 bodova nema smisla ni prijavljivat (pod uvjetom da se broj stipendija drastično ne poveća, u što ne vjerujem).

Ali prošlih godina su se dobivali bodovi za nezaposlenost roditelja,a ove ne,tako da bi trebao biti neki balans u bodovima,iako se slažem da će granica biti veća,al ne vjerujem da će biti baš oko 1500 bodova.
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 20:32   #66
Quote:
Daria Zumbul kaže: Pogledaj post
Ali prošlih godina su se dobivali bodovi za nezaposlenost roditelja,a ove ne,tako da bi trebao biti neki balans u bodovima,iako se slažem da će granica biti veća,al ne vjerujem da će biti baš oko 1500 bodova.
Ja sam proučavao prošlogodišnje natječaje i ne sjećam se da je to ulazilo u bodove. Možda za neke druge kategorije, ja gledam za E.

Za što služi ona prazna matrica na početku obrasca kojeg treba sveučilište potpisati... i onda slati u mzos?

Da li se u pošti plaća slanje tih papira za državnu stipendiju? I treba li slati ikako drugačije osim da se stavi naznaka "za državnu stipedniju"?
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 22:07   #67
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Ja sam proučavao prošlogodišnje natječaje i ne sjećam se da je to ulazilo u bodove. Možda za neke druge kategorije, ja gledam za E.

Za što služi ona prazna matrica na početku obrasca kojeg treba sveučilište potpisati... i onda slati u mzos?

Da li se u pošti plaća slanje tih papira za državnu stipendiju? I treba li slati ikako drugačije osim da se stavi naznaka "za državnu stipedniju"?
Gledalo se,sigurna sam jer imam natječaj spremljen. 15O bodova za svakog roditelja.

Ne znam na što točno misliš pod matrica,možda onaj kvadrat? To ničem ne služi xD A piše ti točno kako i što da napišeš pri slanju..I plaća se da,zašto se ne bi plaćalo I to 12ak kn ako želiš dobiti šifru sa kojom provjeravaš jel im stiglo :P
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 22:27   #68
Quote:
Daria Zumbul kaže: Pogledaj post
Gledalo se,sigurna sam jer imam natječaj spremljen. 15O bodova za svakog roditelja.

Ne znam na što točno misliš pod matrica,možda onaj kvadrat? To ničem ne služi xD A piše ti točno kako i što da napišeš pri slanju..I plaća se da,zašto se ne bi plaćalo I to 12ak kn ako želiš dobiti šifru sa kojom provjeravaš jel im stiglo :P
Aha oke.

Zato što mogu osobno im to odnjet a ne trošiti novce koje nemam na slanje poštom.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 22:39   #69
A misliš na to :/ Kupi tjesteninu u Billi za 3ipokn i jedi je 2 dana umjesto ručka u menzi,tako ja radim kad zagusti
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 23:26   #70
Quote:
Daria Zumbul kaže: Pogledaj post
A misliš na to :/ Kupi tjesteninu u Billi za 3ipokn i jedi je 2 dana umjesto ručka u menzi,tako ja radim kad zagusti
Nemam novaca da kupim tjesteninu
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 00:32   #71
Možda ti se ne uklapa savršeno u planove vezano za faks,ali razmisli o radu preko student servisa,imaš poslova koji traju par dana po par sati
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 07:08   #72
Quote:
Daria Zumbul kaže: Pogledaj post
Možda ti se ne uklapa savršeno u planove vezano za faks,ali razmisli o radu preko student servisa,imaš poslova koji traju par dana po par sati
Dobro ste me sjetili, nisam još otvorio njihovu stranicu a mogao bi zaraditi, može li se to i preko praznika?
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 09:49   #73
Može,ovisi ti zapravo o poslodavcu,pogledaj oglase pa će ti biti jasnije
Daria Zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 10:00   #74
Vi koji studirate van mjesta stanovanja : u prebivalištu vam stoji adresa sa osobne iskaznice, a pod boraviše? Jeste li sami upisali adresu studentskog doma/stana u kojem jeste ili vam je povuklo taj podatak sa oib-om?
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:37   #75
Vidim da pise da se ne moze primat druga stipendija uz ovu, dali to vrijedi za "Subvencija za studente podstanare"
Znaci moze li se primati ta subvencija i drzavna?
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 18:49   #76
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Vidim da pise da se ne moze primat druga stipendija uz ovu, dali to vrijedi za "Subvencija za studente podstanare"
Znaci moze li se primati ta subvencija i drzavna?
Može, to nije stipendija
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 19:34   #77
Kolika su vama forumašima mjesečna primanja po članu kućanstva?
Long3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 20:43   #78
Quote:
Long3 kaže: Pogledaj post
Kolika su vama forumašima mjesečna primanja po članu kućanstva?
2048 : 4 = 512

Tebi?
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 21:18   #79
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
2048 : 4 = 512

Tebi?
Meni je 879, što mislite hoće li biti dovoljno 1050 bodova?
Long3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 22:33   #80
Quote:
Long3 kaže: Pogledaj post
Meni je 879, što mislite hoće li biti dovoljno 1050 bodova?
Prošle godine je to bila najniža granica za dobivanje stipendije, pa ti zaključi.
__________________
I can art.
Blue Marine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.