Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2011., 21:53   #221
ventilacija u kupatilu

Primjetila sam da u kupatilu iz otvora za ventilaciju izlazi prašina i
ponekad neugodan miris,te sam isti zatvorila aluminijskom folijom i otada nema ni prašine ni neugodnih mirisa.Zna li tko smije li to ostati zatvoreno ili ventilacija baš mora postojati u kupatilu radi vlage i pare.U većini stanova ta ventilacija ni ne radi.
mikilila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 07:47   #222
Ventilacija se, u pravilu, postavlja u kupatilima gdje nema prozora. U tim slučajevima ona se napravi tako da dok upalite svjetlo za kupatilo, uključi se i ventilator u ventilacionom otvoru.Ventilacioni kanali se ne smiju zatvarati, niti se u njih smiju uključivati dimne cijevi (ima i takvih slučajeva). Ako je zatvorite tako da pokrijete otvor u vašem kupatilu, time nećete uništiti funkciju ventilacije, ali ako nemate prozora u kupatilu, onda će vam i kondenzat i neugodni mirisi ostajati u vašem kupatilu. Sa druge strane ako ste je zatvorili u njenoj vertikali (presjekli joj odvod), onda će vam se pobuniti susjedi ispod vas (ako ih imate), a mogu vam natovariti i redare. Ako stanujete u stambenoj zgradi za kolektivno stanovanje (zgrada sa više stanova), onda je bolje potražiti izvor prašine i neugodnih mirisa pa to zajednički (preko upravnika zgrade) otkloniti, a ventilaciju ostaviti da obavlja namijenjenu joj funkciju.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 15:58   #223
Odvodna cijev u zidu

Odvodna cijev iz kupaone sa kata ima rupu (ili je napukla) pa se ponekad kodd jačeg korištenja kupaone na zdi u uprizemlju vidi manja mokra fleka.
Znam otprilike lokaciju te rupe.

S obzirom da je to rađeno negdje krajem 70tih ne znam kakav je materijal te cijevi.

Može li se dio zida oštemati pa ta cijev zakrpati bez zamjene (prilično veći zahvat pa bi to prvo probao sanirati ovako krpanjem)???

Zadnje uređivanje Majstor : 24.01.2016. at 16:22. Reason: Promjena naslova posta zbog naslova teme
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:16   #224
može
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:20   #225
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
može
hvala...još da mi kažeš kako ili očekuješ da ti prvo uplatim novce na račun pa onda odaš tu strogo čuvanu tajnu koja se prenosti s oca na sina...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:47   #226
a da ti prije odštemaš komad zida da vidimo o čem se radi?
olovo se okrpa bez problema, al teško da imaš materijal i opermu i znanje za tako nešto.

ljevano željezo se isto tako može olovom pokrpati.
a i plastka se vjerovatno može okrpati nekim vrućim postupkom.
odštemaj da vidiš o čem se radi pa onda zovi vodoinstalatera da zakrpa.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:24   #227
Obujmica ili po domače šenla! Prije toga rupu obloži gumom pa onda stegni!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 20:37   #228
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
hvala...još da mi kažeš kako ili očekuješ da ti prvo uplatim novce na račun pa onda odaš tu strogo čuvanu tajnu koja se prenosti s oca na sina...
Nemaš razloga za ljutnju! Kako sipitao, tako si dobio odgovor.Ne navodiš kakva je cijev: olovo, pvc,a odgovor nije jednostavan.
Zato prvo polagano otvori oko cijevi, što nije jednostavno, pogotovo ako je olovna cijev. Kod štemanja oko olovne cijevi ista se lako probije jer je stijenka jako tanka. Može pucati uslijed vibracije oko same cijevi. ako je u pitanju olovo treba se polako otvarati i napraviti pregledan otvor. Mjesto curenja je gotovo uvijek sa donje strane. kada ustanoviš količinu štete, možeš pokušati sanirati curenje samo sa silikonskim ljepilom.Prije toga sve treba bitisuho i bez prašine.

I da ne duljim, prvo otvori oko mjesta curenja, ustanovi vrstu cijevi malo poslikaj pa možemo pokušati dalje.

Nikako ne pokušavaj sam lemiti olovnu cijev jer to zaista treba znati. Samo savjetujem.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 22:26   #229
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Nemaš razloga za ljutnju! Kako sipitao, tako si dobio odgovor.Ne navodiš kakva je cijev: olovo, pvc,a odgovor nije jednostavan.
Zato prvo polagano otvori oko cijevi, što nije jednostavno, pogotovo ako je olovna cijev. Kod štemanja oko olovne cijevi ista se lako probije jer je stijenka jako tanka. Može pucati uslijed vibracije oko same cijevi. ako je u pitanju olovo treba se polako otvarati i napraviti pregledan otvor. Mjesto curenja je gotovo uvijek sa donje strane. kada ustanoviš količinu štete, možeš pokušati sanirati curenje samo sa silikonskim ljepilom.Prije toga sve treba bitisuho i bez prašine.

I da ne duljim, prvo otvori oko mjesta curenja, ustanovi vrstu cijevi malo poslikaj pa možemo pokušati dalje.

Nikako ne pokušavaj sam lemiti olovnu cijev jer to zaista treba znati. Samo savjetujem.
pitao sam onako kako sam znao opisati problem. al vidim da kao i svugdje i ovdje ima mudrijaša koji prvo očekuju da im neko plati pa da onda kažu što znaju. to bi bilo u redu da je on kod mene doma pa dogovaramo posao - mada ni onda nebi bilo fer jer ako ne naprave posao nisam obavezan platit.

Da se vratimo na temu - prvo sam pitao tako da bih znao trebam li to ići raskapati ili će netko odmah znati da to nije posao za mene i da zovnem vodoinstalatera.
Eto savjeti "majstor 52" i "bauštelac" su mi najviše pomogli. tnx!!
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 12:34   #230
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pitao sam onako kako sam znao opisati problem. al vidim da kao i svugdje i ovdje ima mudrijaša koji prvo očekuju da im neko plati pa da onda kažu što znaju. to bi bilo u redu da je on kod mene doma pa dogovaramo posao - mada ni onda nebi bilo fer jer ako ne naprave posao nisam obavezan platit.

Da se vratimo na temu - prvo sam pitao tako da bih znao trebam li to ići raskapati ili će netko odmah znati da to nije posao za mene i da zovnem vodoinstalatera.
Eto savjeti "majstor 52" i "bauštelac" su mi najviše pomogli. tnx!!

Velike su šanse da se curenje može sanirati. Da bi se moglo sanirati potrebno je razbijati pod ili zid ovisno o mjestu curenja. Ukoliko niste vodoinstalater sami to nemožete napraviti. Znaci morati ce te nekome platiti da Vam to sanira. Kod sanacije odvodne instalacije nemoguce je garantirati trajnost tog popravka. Tj. ukoliko instalacija nije rađena od PVC plastike, a pretpostavka je da to nije slucaj kod Vas, preporuka ju je ne krpati vec promjeniti. Jer Vas krpanje stare cijevi nakraju moze kostati skuplje nego zamjena za nove cijevi.
__________________
Kako oblikovati potpise
vskunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 16:43   #231
problem sa wc skoljkom

kako sprijecit sikljanje vode iz wc skoljke? ne kuzim uopce u cem je problem. nekim wc skoljkama voda lijepo izleti i ide onako u stranu, a kod ove kad pustim vodu, takav mlaz izleti i to doslovno ravni mlaz tak da sve zasprica. vec mi je pun kufer od spustanja poklopca, a daska je uvijek mokra i mora se brisat.
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:06   #232
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
kako sprijecit sikljanje vode iz wc skoljke? ne kuzim uopce u cem je problem. nekim wc skoljkama voda lijepo izleti i ide onako u stranu, a kod ove kad pustim vodu, takav mlaz izleti i to doslovno ravni mlaz tak da sve zasprica. vec mi je pun kufer od spustanja poklopca, a daska je uvijek mokra i mora se brisat.
Možda ti je cjev od dovoda vode previše gurnuta u školjku a i postoji mogučnost da je školjka neispravna. Na mjestu ulaska vode u školjku mora biti pregrada koja vodu usmjerava ljevo i desno uz rub školjke. Ukoliko te pregrade nema ili je nešto na njoj može špricati..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:25   #233
Ništa od toga! Nisi rekao,ali pretpostavljam da je kotlić visokomontažni?

Postoji rješenje za to,ali na žalost ,to ne možeš sam riješiti. To treba napraviti majstro, jer je kod montaže jedan dio zaboravljen staviti i dok se to ne stavi,nema pomoći.
Ako si negdje u Zagrebu i okolicim ogu ti pomoći.
Možeš se javiti na PP.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:47   #234
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Možda ti je cjev od dovoda vode previše gurnuta u školjku a i postoji mogučnost da je školjka neispravna. Na mjestu ulaska vode u školjku mora biti pregrada koja vodu usmjerava ljevo i desno uz rub školjke. Ukoliko te pregrade nema ili je nešto na njoj može špricati..
Skoljka ima pregradu, ali voda samo siklja kroz srednju rupu... Budem pokusao izvuci malo cijev dovoda vode. Kotlic je spojen preko one fleksibilne cijevi i onda ona cijev koja se stegne sa onim maticama ili kako se vec zovu... Strasno iritantno Kaj ak nebude pomoglo? ima neki drugi prijedlog?
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:47   #235
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Ništa od toga! Nisi rekao,ali pretpostavljam da je kotlić visokomontažni?

Postoji rješenje za to,ali na žalost ,to ne možeš sam riješiti. To treba napraviti majstro, jer je kod montaže jedan dio zaboravljen staviti i dok se to ne stavi,nema pomoći.
Ako si negdje u Zagrebu i okolicim ogu ti pomoći.
Možeš se javiti na PP.
ironija.





































































































pdf se zove "sam svoj majstor"
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:56   #236
Jel oduvijek šikljala?
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 00:16   #237
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
ironija.





































































































pdf se zove "sam svoj majstor"

Je točno,ali je jednostavnije odgovoriti na telefon,nego pisati litanije,i još nema tog dijela posebno za kupiti. Kako misliš doći do toga, a ja sam imao namjeru da ti to dam, zato sam to i napisao.
Pa sad je to stvarno ironija??
Pozdrav.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)

Zadnje uređivanje Majstor : 02.05.2012. at 00:25.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 09:23   #238
Quote:
dandy867 kaže: Pogledaj post
Jel oduvijek šikljala?
oduvijek. wc skoljka je nova. star godinu dve. nije strgano nesto tamo. jecer sam opipao. ima tri rupe, ali sva voda ide samo kroz srednju rupu.

Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Je točno,ali je jednostavnije odgovoriti na telefon,nego pisati litanije,i još nema tog dijela posebno za kupiti. Kako misliš doći do toga, a ja sam imao namjeru da ti to dam, zato sam to i napisao.
Pa sad je to stvarno ironija??
Pozdrav.
e moj majstore. izgleda da vi morate malo pohvatat neke stvari. bit ovog podforuma je da ljudi DIJELE razne informacije i savjete, a ne da nude svoje usluge. za to ima tema pa probajte tamo. ja ovdje trazim savjet kakao da JA rijesim problem. znam i ja majstora nazvat, a vi niste jedini majstor. uostalom ja sam sad na jednom otoku u sjevernoj dalmaciji pa ak mozete skoknut iz zagreba, slobodno.
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 13:38   #239
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
oduvijek. wc skoljka je nova. star godinu dve. nije strgano nesto tamo. jecer sam opipao. ima tri rupe, ali sva voda ide samo kroz srednju rupu.



e moj majstore. izgleda da vi morate malo pohvatat neke stvari. bit ovog podforuma je da ljudi DIJELE razne informacije i savjete, a ne da nude svoje usluge. za to ima tema pa probajte tamo. ja ovdje trazim savjet kakao da JA rijesim problem. znam i ja majstora nazvat, a vi niste jedini majstor. uostalom ja sam sad na jednom otoku u sjevernoj dalmaciji pa ak mozete skoknut iz zagreba, slobodno.
Pogledaj samo na forumu, koliko ima postova sa savjetima pa onda nekoga okrivljuj za bilo kaj. Ako ja ne dijelim savjete i nisam se ovdje napisao uz nekoliko zaista vrijednih forumaša,onda neznam tko je?
No dobro ,ja sam i dalje ovdje,bez obzira na tvoje shvačanje ili ne shvačanje.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:13   #240
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
oduvijek. wc skoljka je nova. star godinu dve. nije strgano nesto tamo. jecer sam opipao. ima tri rupe, ali sva voda ide samo kroz srednju rupu.



e moj majstore. izgleda da vi morate malo pohvatat neke stvari. bit ovog podforuma je da ljudi DIJELE razne informacije i savjete, a ne da nude svoje usluge. za to ima tema pa probajte tamo. ja ovdje trazim savjet kakao da JA rijesim problem. znam i ja majstora nazvat, a vi niste jedini majstor. uostalom ja sam sad na jednom otoku u sjevernoj dalmaciji pa ak mozete skoknut iz zagreba, slobodno.

Mislim da si krivog forumasa napao, jer majstor52 je stvarno dao puno odgovora i savjeta vezano za vodoinstalacije i kao sto kaze htio ti je dati komad kojeg ti nemas. To je jedan redukcijski prsten koji smanjuje mlaz vode i se stavi na koljeno cijevi koja ide od zida prema vodokotlicu. naravno, ako je vodokotlic visokomontazni, ali na to pitanje nisi odgovorio.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.