Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2010., 03:42   #881
zene, hoce meni netko odgovoriti na moje dvojbe oko majoneze i stresa i mogucnosti da od toga dobijem akne i masniju kozu unatoc dijanama?!
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 12:17   #882
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
zene, hoce meni netko odgovoriti na moje dvojbe oko majoneze i stresa i mogucnosti da od toga dobijem akne i masniju kozu unatoc dijanama?!
Nisam nikada uzimala Diane, ali sam godinama uzimala Yasmin pa ću ti reći iz svog iskustva. Njih sam dobila kao terapiju za pcos. Nisma imala problema sa aknama, ali mi je jako padala kosa. I neovisno o tabletama kada bi prošla kroz jako stresno razdoblje bi mi uvijek opadala kosa. Tako da je moguće d ati je to od majoneze i stresa. Ne brini!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 12:18   #883
Hmmm pijem diane i dosad sam uvijek dobila menstruaciju 4. dan (baš svaki put, 8 mj.), trebam li se brinuti, ako je danas peti dan i nisam dobila?
Luna1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:21   #884
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Nisam nikada uzimala Diane, ali sam godinama uzimala Yasmin pa ću ti reći iz svog iskustva. Njih sam dobila kao terapiju za pcos. Nisma imala problema sa aknama, ali mi je jako padala kosa. I neovisno o tabletama kada bi prošla kroz jako stresno razdoblje bi mi uvijek opadala kosa. Tako da je moguće d ati je to od majoneze i stresa. Ne brini!
hvala ti, je, fakat imam stresan period jako.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 22:44   #885
Quote:
Luna1991 kaže: Pogledaj post
Hmmm pijem diane i dosad sam uvijek dobila menstruaciju 4. dan (baš svaki put, 8 mj.), trebam li se brinuti, ako je danas peti dan i nisam dobila?
Na trebaš, ja sam uvijek dobivala 3. dan, pa sam odjednom počela dobivati 5.
Ako ti ne dođe 7 dana, odi kod gin.
Ali ako si pila kako treba i nisi imala npr. povraćanje i proljev, trebala bi svakako doći.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:29   #886
diane su prividno izlječenje
Predivan :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 00:55   #887
Nisam još pila Diane no sada ih moram piti. Znam da moram početi kada ponovno dobijem menstruaciju, pijem 21 dan, onda 7 dana ne pa opet 21 dan itd. No imam pitanje: Što ako nakon 21 dana ne dobijem menstruaciju? 7 dana ne pijem i šta onda ako baš dobijem onda kada ih ponovno počnem piti? Mislim, da li je to kakav problem?

I još jedno pitanje: Kombiniranje Diane 35 i roaccutana je ok?
calamitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 22:24   #888
ja pijem diane radi akni i u zadnje vrijeme mi je lice postalo katastrofa!! Opet akne i ne shvatam zasto jer redovno pijem pilule.
Ima li iko slicnog iskustva?
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 10:47   #889
Nemam iskustva s dianama,ali po iščitawanjima sam widila kako se kod mnogih cura/žena prvih mjesec-dwa pogorša stanje,pa tek onda slijedi lijepi ten.inače na cilestu meni ne prolaze akne-stalno su tu(vilica,vrat).. a dr.twrdi da za diane nisam,jerbo drugih ženskih problema,osim akni,nemam.
blentori is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:03   #890
Ja isto pijem Diane i jedva čekam da prestanem!!! Ćudljiva sam, preosjetljiva, i udeblajla se oko 5 kg u to vrijeme od 2 godine.
Jel itko primijećuje višak od par kila od tih tableta?
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:34   #891
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
Ja isto pijem Diane i jedva čekam da prestanem!!! Ćudljiva sam, preosjetljiva, i udeblajla se oko 5 kg u to vrijeme od 2 godine.
Jel itko primijećuje višak od par kila od tih tableta?
Ta sam ! Ali vjerojatno sam si sama kriva jer sam se ubijala u sladoledu i cokoladi, i ostalim grehotama...Mislis da te tablete mogu same od sebe zdebljati ili je problem u tome da otvaraju apetit ? Primjecujem i vise celulita.
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:19   #892
Quote:
SekaSis kaže: Pogledaj post
Ta sam ! Ali vjerojatno sam si sama kriva jer sam se ubijala u sladoledu i cokoladi, i ostalim grehotama...Mislis da te tablete mogu same od sebe zdebljati ili je problem u tome da otvaraju apetit ? Primjecujem i vise celulita.
Ne znam šta da više mislim. Vječito se rekreiram, od hodanja do faksa po sat i pol i natrag, preko teretane sad preko ljeta. Čak ni ne jedem previše slatkog i nezdravog, baš volim povrće, ne volim meso, kruh mi ne treba...
Ali, i prije tableta mi je bio neki hormon štitnjače malo visok, a i to itekako ima veze s težinom. Još ako su mi Diane sad i to regulirale...
Glupe tablete...
Idem sad kod Stepanićke i nek mi obavi sve preglede da vidi jel mogu prestati piti te gluposti.
I ja primijećujem celulit! Jooj, glupe tableteee
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 02:16   #893
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
ja pijem diane radi akni i u zadnje vrijeme mi je lice postalo katastrofa!! Opet akne i ne shvatam zasto jer redovno pijem pilule.
Ima li iko slicnog iskustva?
imam ja.
mislim da je kriv stres.
u 10. mj. imam ponovo kontrolu androgenih, pa cemo vidjeti.
u roku 10-15 dana u podrucju oko obrva i obrvama(tamo sam ih imala i prije diana, uz klasicno po bradi i vilici) izaslo mi je jako puno noduloznih kvrga i manjih akni.
ginic kaze da moze bit stres, ali ipak ce vaditi hormonr, jer ce u 10. mj. biti 6 ciklusa na dianama.
stres ne mogu kontrolirati, jer sam bas u nekim govnima, ali sam ukinula sve mlijecne proizvode i majonezu i dezinficirala obrve plivaseptom i mazem ih nocu kremom sa benzoyl peroxidom, pa se popravlja, ali od sutra opet imam tjedan koji ne znam kak cu progurat,jer me cekaju neka sranja i nerviranje,nespavanje itd. pa ako mi se pogorsa, onda je definitivno od stresa.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 02:19   #894
Quote:
SekaSis kaže: Pogledaj post
Ta sam ! Ali vjerojatno sam si sama kriva jer sam se ubijala u sladoledu i cokoladi, i ostalim grehotama...Mislis da te tablete mogu same od sebe zdebljati ili je problem u tome da otvaraju apetit ? Primjecujem i vise celulita.
moguce otvaraju apetit, jer mijenjaju metabolizam secera, kao u trudnoci.
treba jesti redovito svaka 4 sata i paziti da u svakom obroku bude proteina i izbjegavati koncentrirane secere, tako da razine glukoze u krvi budu stabilne.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 10:49   #895
Prije par dana me nešto počelo smetati i stezati u prsima. Kao da mi slon sjedi na rebrima i pritišće, a usto imam i knedle u grlu. I to mi se događa najčešće prije spavanja, nekad i preko dana. Ne traje dugo, par dana, a to možda isto mogu pripisati Dianama, makar ne znam. U stresu nekom baš i nisam, ispite riješila u 6.mj., čeka me stan u Zgu, općenito sam sretna, tako da ne znam šta se događa.

Mrzim ove tablete i mrzim svaku koju popijem. Dale su mi čisto lice, ali i hrpu drugih gluposti koje nisu toga vrijedne.
Od idućeg tjedna ću se potruditi da ih više ne pijem. Samo mi Stepanićka mora odobriti i pregledati.
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 13:56   #896
Lady koliko ih dugo piješ??? ja ih pijem oko 10 mjeseci i nemam stvarno ama baš niti jednu nuspojavu..
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 15:40   #897
Malo više od godinu i pol. Pošto je ionako vrijeme za stanku, nadam se da ću ih tako i prestati.
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 07:42   #898
Ej cure, žene...danas mi je 6.dan pauze i još nisam dobila mengu...inače uvijek dobijem 4.dan...što ako ne dobijem ni sutra? Jel jedini razlog može biti trudnoća ili nešto drugo...pila sam i antibiotike zbog gllupe E.Coli...
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 07:57   #899
Quote:
elly_00 kaže: Pogledaj post
Ej cure, žene...danas mi je 6.dan pauze i još nisam dobila mengu...inače uvijek dobijem 4.dan...što ako ne dobijem ni sutra? Jel jedini razlog može biti trudnoća ili nešto drugo...pila sam i antibiotike zbog gllupe E.Coli...
ti bi trebala znati jel imaš razloga za brigu zbog trudnoće, ali mislim da se ne trebaš opterećivati, dobit ćeš mengu danas ili sutra, možda ti je to od tih antibiotika pa se malo produžilo...

Jeste vi pravile pauzu sa ovim tabletama?? nakon koliko?? i jeste poslije opet počele piti??
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 08:10   #900
Pijem Diane više od 8 godina (s prekidima). Pauze radim svakih godinu-godinu i pol. Čekam da dobijem 3 svoje menge (što kod mene zbog dugih ciklusa bude više od 3 mjeseca), i kad dobijem treću, počnem piti opet.
U pauzi pijenja izvadim hormone i jetrene probe.

Do sad sam se uvijek poslije pauze vraćala na njih - nema razloga da ih ne piješ opet ako ti odgovaraju.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.