Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2010., 16:29   #1
Stara cesta do Crikvenice

Može li mi itko pomoći i reći kako doći do Crikvenice starom cestom? Od Zagreba? Znam doći starom do Karlovca ali dalje nemam pojma...hvala svima
Leftandsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 16:35   #2
http://www.viamichelin.com/web/Itine...routeConso=5.6


pgledaj ovdje
poputpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 16:48   #3
Kad dođeš u centar Karlovca pratiš smjer za Dugu Resu i Rijeku. Na ulazu u Dugu Resu imaš Ininu benzinsku postaju, kad dođeš do nje ideš desno (lijevo je za centar Duge Rese). Tu ti počinje uspon na Petrakovo Brdo. Dalje samo pratiš smjer Rijeka kroz Gorski kotar. Kad prođeš Delnice tu si već na konju.
Možeš birati nekoliko pravaca. Najkraći ti je da ideš dalje prema Rijeci. Kad dođeš na Gornje Jelenje imaš oznake Meja/Crikvenica, što znači da ideš na Gornjem Jelenju lijevo, jer se ravno produžuje za Rijeku. Ima još jedan krasan put ali je malo duži a to je da prije Gornjeg Jelenja skreneš lijevo za Fužine, ideš uz jezero Bajer i onda u centru Fužina ideš desno u smjeru Benkovca Fužinskog, Zlobina, Hreljina i onda opet dolaziš na Meju, dalje na Križišće, Šmriku gdje izlaziš na D8 i Crikvenica je pred tobom.

Ima još nekih puteva, ali samo mi lokalni znamo...
noćni recepcioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 00:43   #4
@ Poput psa - zar taj put stvarno traje 4 sata?!!! Pa to mi se čini jako dugo!

Noćni recepcioner - thx.
Leftandsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 08:43   #5
A što ti očekuješ od stare ceste nego zavoj na zavoju... Traje i dulje jer se u Rimu moraš zaustaviti na janjetini ili u Skradu na piti od borovnica, a to ne piše na viamichelin.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 08:56   #6
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A što ti očekuješ od stare ceste nego zavoj na zavoju... Traje i dulje jer se u Rimu moraš zaustaviti na janjetini ili u Skradu na piti od borovnica, a to ne piše na viamichelin.
poputpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 09:01   #7
Quote:
Leftandsad kaže: Pogledaj post
@ Poput psa - zar taj put stvarno traje 4 sata?!!! Pa to mi se čini jako dugo!

Noćni recepcioner - thx.
oni rutu rade po ograničenjima brzine ali to se jelte rijetko kada poštuje stogabi ruta trebala biti kud i kamo vremenski kraća nego kaj piše kod njih. pa možeš si sam rutu skombinirati koja ti najbolje paše na viamichelinu. pa si nađi nekaj
poputpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 09:19   #8
Meni se čini da smo u dobra stara vremena kad nije postojala autocesta, odn. kad je bila djelomična trebali oko 3 sata od Zagreba do Crikvenice. Što znači: autocestom od Zagreba do Karlovca, onda starom cestom do Delnica i onda opet autocestom do Kikovice i opet starom i jedinom cestom do Crikvenice.
Od kad je autocesta - jučer je moja sestra iz Crikvenice do Varaždina došla ni više ni manje nego za 2 sata, oko 150 na sat, rano ujutro. Što znači do Zagreba za nekih sat i 15-20 min.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 10:12   #9
odmaram se na sj. Jadranu i bilo mi je lijepo boziti se autocestom ZG-Ka. i ostatak puta Duga Resa, Delnice pa na Gornje Jelenje. Malo više od 3 sata.
oprez: prošle subote bile dvije lakše prometne jer ljudi sjeku zavoje: stranci nemaju pojma voziti, a lokalni jure.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 12:13   #10
52 kn zaista su malo za izbjegavanje blsikih susreta s ovakvim luđacima.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 12:23   #11
nukac, zaboravio si grah u bosancima (doduse, izvan sezone)..
2h od VZ do Crikve-nemoguce.
sestra ti je sibala preko 150 km/h, vjeruj..
lako za AC VZ-Kikovica, ali od izlaza sa autoceste do Crikve ti treba bar 20 min, nemres brzo voziti na toj dionici, zavoja koliko hoces..(uf, ne volim tu dionicu ni kad sam kao suvozac)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 12:48   #12
Krenula je dvadeset do 5 iz Crikvenice (Dramlja), 15 do 7 je bila u VZ, u 7 je već bila na poslu. Kaže da je pretekla 3 auta sveukupno.
Kad jednom dođeš do Kikovice, a ako je cesta prazna, mislim da je moguće. U principu je gore ako ideš ZG-RI jer je cesta strmija (strmine su kraće nego obratno), a i malo brže je kad ideš uzbrdo prema Kikovici (oštri zavoji su uglavnom ulijevo), nego kad ideš obratno.
A kad bi se na staroj cesti zaustavio na svakom dobrom mjestu, teško da bi u jednom danu došao do Rijeke. Janjac u Rimu, grah u Bosancima, pita od borovnica u Skradu... A kakve tek sušene vrganje prodaju uz cestu...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:04   #13
e, pa kad je isla tako rano, onda je jos moguce..u onda je fakat sibala (tako i mi nekad u pon rano ujutro sa mora drito na posao)..ali ne tako rano u 5h.. ma di god da ides po hrv. po starim cestama, nema sanse da se brzo dodje do tocke b kad imaju tolike mamce uz cestu (klopa, cuga itd)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:23   #14
Ustvari se iz Crikve i okolice (Krka) ne isplati ići u nedjelju navečer prema Zagrebu jer je gužva očajna. Još iz Crikve imaš alternativu (kreneš preko Tribunja), ali svejedno dođeš na Križišće, a onda tek u Hreljinu možeš skrenuti prema Lokvama. Ovako u ponedjeljak ujutro - cesta prazna, nigdje nikog, za 2 sata si sigurno u Zagrebu na radnom mjestu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:53   #15
mislis preko Triblja a ne Tribunja
moze se i iz crikve preko triblja do belgrada (tj. kod grižana) (vinodolska dolina) gore cestom do liča i fužina pa na autocestu..nema zive duse..jest da je dionica od belgrada/grizana do liča kroz sumu, nije sjajan asfalt, nema zive duse pa ak ti auto krepa na toj dionici, hm hm
tu dionicu cesto koriste ovi sto idu u novi v.
kombinacija starom cestom od zg do crikve koliko hoces
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.