Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2012., 17:21   #7061
Da li ima nekih najava iz Njemacke kakva ce pravila primjenjivati na hrvatske radnike nakol ulaska u EU?
Slaven22 is offline  
Old 30.10.2012., 08:40   #7062
e to i mene Slavene zanima da znam koliko žurno moram krenuti!
anjabooklover is offline  
Old 30.10.2012., 10:14   #7063
Inace, kako funkcionira rentanje stana u Njemackoj? Znam da postoji sa provizijom ako se ide preko posrednika ili bez ako ides direktno, ali me interesira, koliki je obicno polog i to?
Dukkai is offline  
Old 30.10.2012., 12:03   #7064
Hitno

Dragi moji,

molim vas za pomoc.

Trazi li netko cimericu? Trebala bi u Minhen ici uskoro a dugo vremena sam se premisljala da li da idem ili ne i sada sam dosla u situaciju da jos smjestaj nisam rijesila. Period je od 6.11.
Ne treba mi vila, samo soba, pristojna, kulturna, normalna soba...

Hvala na svakom odgovoru i pomoci,

Asli
Asli29 is offline  
Old 30.10.2012., 14:01   #7065
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Inace, kako funkcionira rentanje stana u Njemackoj? Znam da postoji sa provizijom ako se ide preko posrednika ili bez ako ides direktno, ali me interesira, koliki je obicno polog i to?
3 mjeseca unaprijed plus ako se radi s posrednicima njima takodjer ide u prosjeku toliko.

Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
Da li ima nekih najava iz Njemacke kakva ce pravila primjenjivati na hrvatske radnike nakol ulaska u EU?
Sumnjam duboko da ce Nijemci odmah otvoriti svoje trziste rada za hrvatske drzavljane. Svedjani i Englezi vjerojatno hoce, tako je bilo sa ostalim novim clanicama. Prate Svabe sto se kod nas dogadja i znaju da bi barem 80 posto mladih odmah napustilo Hrvatsku.

Zadnje uređivanje Štrikalica : 31.10.2012. at 07:21.
goldietrickz is offline  
Old 30.10.2012., 14:24   #7066
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
3 mjeseca unaprijed plus ako se radi s posrednicima njima takodjer ide u prosjeku toliko.
Hmm.. dosta... Ocito je bolje izbjegavati posrednike. mislim, 6 stanarina odjednom je malo ipak too much..
Dukkai is offline  
Old 30.10.2012., 14:34   #7067
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
Da li ima nekih najava iz Njemacke kakva ce pravila primjenjivati na hrvatske radnike nakol ulaska u EU?
Ja sam ovdje cula da ce Njemacka uloziti veto na ulazak Hrvata u drzavu najvjerojatnije 5 godina.
__________________
...budna sanjam da snovi duze traju...u svakoj prici samo ti si mi na kraju...
SilverAlex is offline  
Old 30.10.2012., 15:18   #7068
Za radnike vjerojatno pauza mislim 7g.
Za stan, 2-3 rate pologa idu gazdi. Agent dobije proviziju (od stanara) u slicnom iznosu.

Quote:
SilverAlex kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje cula da ce Njemacka uloziti veto na ulazak Hrvata u drzavu najvjerojatnije 5 godina.
Da nece i bodljikavu zicu staviti na granicu? Moci ce se ulaziti kao i do sada, ali za ravnopravnost na trzistu rada ce vjerojatno biti odgoda, kao sto je bila za poljake, bugare, slovence i td.

Zadnje uređivanje Štrikalica : 31.10.2012. at 07:23.
katra46 is offline  
Old 30.10.2012., 16:59   #7069
do sada (poljska, ceska itd) je uvijek bilo 7 godina cekanja .....
Fleck is offline  
Old 30.10.2012., 18:54   #7070
Quote:
mala_zg23 kaže: Pogledaj post
Da li potvrde o kvalifijacijama na njemački tražim od škole ili sudskog tumača?i da li kopije moraju biti potvrdene ?
sudskog tumaca
dejan358 is offline  
Old 31.10.2012., 11:26   #7071
a kopije su duplikati ili fotokopije?
__________________
save money for opi :)
mala_zg23 is offline  
Old 31.10.2012., 14:32   #7072
Quote:
katra46 kaže: Pogledaj post



Da nece i bodljikavu zicu staviti na granicu? Moci ce se ulaziti kao i do sada, ali za ravnopravnost na trzistu rada ce vjerojatno biti odgoda, kao sto je bila za poljake, bugare, slovence i td.
Na pitanje o radnicima sam i odgovorila. Ne o ljudima koji dolaze turisticki.
__________________
...budna sanjam da snovi duze traju...u svakoj prici samo ti si mi na kraju...
SilverAlex is offline  
Old 01.11.2012., 12:05   #7073
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Prate Svabe sto se kod nas dogadja i znaju da bi barem 80 posto mladih odmah napustilo Hrvatsku.
Nema sanse. Pa koji laje ne grize. Hr ce ulaskom u EU napustiti manje od 5% mladih, rekao bih i puno manje.
Te razne face grupe i sl. samo su tu kako bi zaigrale na 'griznju savjesti' politickih elita. Sasvim nepotrebno, jer griznje savjesti nema bez obzira jel otislo 1% ili 90% mladih.
Tko hoce nek ode, tko nece ne trebae.
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 01.11.2012., 13:15   #7074
Njemci i Austrijanci će popušit ko što su popušili s Poljacima i Čehima....prčit će nas 7 godina i kad će im najviše trebat kadar ....Hrvati će već biti po GB...Benelux....Švedskoj....i mahat Njemcima i reč ko vas šiša papani! Kasnili su s bankama dok im Austrijanci i Talijani nisu uzeli cvebe....a onda se bunili ko Grk u hapsu! To ostavlja jedino nadu da će silom prilika morat investrirat i otvarat svoje firme u Hrvatskoj i zaposlit ono što im je preostalo u HR domovini!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 01.11.2012., 13:17   #7075
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Nema sanse. Pa koji laje ne grize. Hr ce ulaskom u EU napustiti manje od 5% mladih, rekao bih i puno manje.
Jedna stvar je pridruziti se nekoj facebook grupi jednim klikom misa, a nesto sasvim drugo ostaviti sve koje znas i otici negdje gdje nemas i ne znas nikoga. Mislim da nece ni priblizno toliko mladih (ili starijih) otici koliko bi se dalo zakljuciti iz tih facebook grupa i foruma. Sasvim sigurno da nece pola Hrvatske emigrirati.

Sto se facebook grupa na tu temu tice, mislim da se ljudi pridruzuju cisto iz ocaja, jer bi htjeli nesto promijeniti, pa sami sebi govore da ce otici prvom prilikom da bi se bolje osjecali, ali kad dodje vrijeme za to, mislim da ce zapravo jako malo ljudi to stvarno i napraviti.
lynqzie is offline  
Old 01.11.2012., 15:47   #7076
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Nema sanse. Pa koji laje ne grize. Hr ce ulaskom u EU napustiti manje od 5% mladih, rekao bih i puno manje.
Te razne face grupe i sl. samo su tu kako bi zaigrale na 'griznju savjesti' politickih elita. Sasvim nepotrebno, jer griznje savjesti nema bez obzira jel otislo 1% ili 90% mladih.
Tko hoce nek ode, tko nece ne trebae.
U Njemacku sigurno nece, jer ih nece ni primiti. Da se ispravim, 80 posto mladih nezaposlenih planira napustit zemlju, i ja osobno smatram da je to najpametnije sto mogu napravit, osim ako su spremni radit u turizmu ili trgovini.
goldietrickz is offline  
Old 01.11.2012., 15:48   #7077
Quote:
lynqzie kaže: Pogledaj post
Jedna stvar je pridruziti se nekoj facebook grupi jednim klikom misa, a nesto sasvim drugo ostaviti sve koje znas i otici negdje gdje nemas i ne znas nikoga. Mislim da nece ni priblizno toliko mladih (ili starijih) otici koliko bi se dalo zakljuciti iz tih facebook grupa i foruma. Sasvim sigurno da nece pola Hrvatske emigrirati.

Sto se facebook grupa na tu temu tice, mislim da se ljudi pridruzuju cisto iz ocaja, jer bi htjeli nesto promijeniti, pa sami sebi govore da ce otici prvom prilikom da bi se bolje osjecali, ali kad dodje vrijeme za to, mislim da ce zapravo jako malo ljudi to stvarno i napraviti.
Ovo je istina... Da bi se otislo iz donekle sigurno i poznatog okruzenja, treba malo stisnit guzicu.
goldietrickz is offline  
Old 02.11.2012., 18:06   #7078
Pozdrav Ljubas mozete li mi poslati mail na koji vam mogu poslati svoje podatke zavao sam vas prije par dana

Zadnje uređivanje keta : 02.11.2012. at 18:11.
keta is offline  
Old 04.11.2012., 11:40   #7079
Trazim prijevoz iz Zagreba do Munchena,danas ili sutra.
Ako netko slucajno ide nek mi se javi u inbox

Zadnje uređivanje Štrikalica : 05.11.2012. at 06:45. Reason: broj mobitela
kole_bambini is offline  
Old 04.11.2012., 17:15   #7080
koja je situacija za IT software developere u muchenu?

da li je tocna info. o tome da se za najam stana daje u startu 3misecne rate za polog stanodavcu i 3 misecne rate za proviziju agenciji...?

kolika bi tribala bit neto placa 1 osobi da bi 2 osobe moglo ''komodno'' gori prezivit...

kakvo je stanje na sjeveru mozda ima li tko info. o Hamburgu i poslovima...

Zadnje uređivanje batelant : 04.11.2012. at 18:32.
batelant is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.