Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2012., 18:16   #61
znam, ali su svi stickovi i roll-on-ovi antiperspiranti...

... i btw. pogledaj datum tog posta
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 17:30   #62
Zadebljanje ispod pazuha

pozdrav svima . Da li je netko od vas imao zadebljanje , ali nepravilnog oblika nesto kao masno tkivo duguljasto , neprijatan osjecaj ....Sto sve to moze biti ? Nadam se da mi netko moze reci , o cemu bi se tu moglo raditi.
billinelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 12:49   #63
Oteklina ("prišt") ispod pazuha

prije par mjeseci mi ja narastao neki prišt ispod pazuha i jako je bolio kad bi ga pokušao stisnuti, rastao je do promjera 2 cm i visine oko 0,5 cm
nisam ga mogao stisnuti
nakon te veličine u dva dana je gotovo nestao, ostala je mala točkica koju kad sam stisnuo je izašlo ono bijelo
to se povuklo u sve je bilo u redu kao sa klasičnim prištevima
međutim, 4 mjeseca kasnije na istom mjestu mi je počeo rasti isti prišt
kažem isti jer je istom boli bolio kad sam ga pokušavao stisnuti
ali ovaj puta je narasao do promjera 5 cm i oko 1,5 cm visine, to je kao da sam polovicu jabuke trbuhom naljepio na kožu
.. to već nije normalno

i naravno nisam ga mogao stisnuti zbog bola, pa sam ga išao rezati žiletom, bolilo je za popizdit ali kad sam ga dublje urezao ništa bijelog nije izašolo van nego je unutra bilo crveno tkivo
izvana je sasvim normalne boje
taj rez je zarastao i "prišt" je počeo pomalo opadati, posebno sam pratio pušta li kakav gnoj ili ono bijelo ali nije, znači da se ne radi baš o prištu
sad trenutno je on pao do promjera oko 2 cm i visine 0,3 cm pa je neprimjetan osim na dodir i predpostavljam d<a će se u sljedeča dva dana povući

prvo mi je palo na pamet da se radi o hidradenitis suppurativa
međutim, malo boljim proučavanjem, zapravo se ne može raditi o tome jer bi sad u drugoj fazi dobio rane i bolilo bi, mene je bolilo samo kad sam ga htio stisnuti
i bilo bi gnoja, kod mene ga nema

ne mogu sad otić doktoru i reči ej imao sam neki prišt ispod pazuha više ga nema...
ali opet je čudno da se javio drugi put na istom mjestu i to u nemogućoj veličini za jedan prišt
bili se to moglo raditi o upali kakvog limfnog čvora ? što bi to moglo biti ?
neče mi valjda za opet 4 mjeseca narasti ali ovaj puta na 10 cm ? i ovih 5 je bilo pretjerano
ante šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 16:21   #64
A da slijedeći puta kad naraste ne budeš sam svoj majstor već odeš kod doktora? Jebovas ljudi, šta vam pada sve napamet. Jel znaš da tu imaš limfne čvorove? Nije za zajebavat se sa ovakvim stvarima, sam ti prčkaj i reži sa žiletom, kad si napraviš neko sranje na kirurgiji ćeš završiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 18:45   #65
poz.

mene zanima

1. osjete li pod prstima limfni čvorovi pod pazuhom ili samo kad su otečeni?

2. najčešće l.č. otiču zbog....?


hvala na odgovorima
NeverMoore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2019., 15:16   #66
Pozdrav, oživljavam malo temu...
Danas sam bio kod doktora opće prakse nakon što sam mjesec dana imao neki osjećaj nelagode ispod lijevog pazuha. Nisam mogao ništa napipati niti me je na nekom posebnom mjestu bolilo, nego samo imao osjećaj kao da imam nešto ispod pazuha što smeta, i jako rijetko mrvicu boli, onako tupo. Nekad bi znao osjetiti lagani trn u lijevoj ruci.
Doktor mi je danas pipao područje i nije uspio naći ništa, kaže da nisu limfni čvorovi i da dođem za dva tjedna ukoliko se nastavi pa ću na UZV.
Imam 20 godina, zdravo živim i dosta se znojim (upala?). Zna li netko što bi to moglo biti?
hardcorejesus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.