Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2009., 21:47   #1
Maybe baby

Forumašice molim za iskustva tko je upotrebljavao mini mikroskop maybe baby..
Ja ga još nisam kupila, ali namjeravam.. Ginekolog mi je preporučio kao super metodu za određivanje plodnih dana, obzirom da imam nikakve ovulacije, menga mi preskače i po mjesec dva..
Ja bi taj uređaj koristila u kao pomoćnu metodu kontracepcije, jer mi pilule ne dolaze u obzir, a kondomi već dojadili..Ovo mi se čini super!!
Iskustva molim
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 22:00   #2
Quote:
Suicide blonde kaže: Pogledaj post
Forumašice molim za iskustva tko je upotrebljavao mini mikroskop maybe baby..
Ja ga još nisam kupila, ali namjeravam.. Ginekolog mi je preporučio kao super metodu za određivanje plodnih dana, obzirom da imam nikakve ovulacije, menga mi preskače i po mjesec dva..
Ja bi taj uređaj koristila u kao pomoćnu metodu kontracepcije, jer mi pilule ne dolaze u obzir, a kondomi već dojadili..Ovo mi se čini super!!
Iskustva molim
najgluplja kontracepcija je ta prema plodnim danima.
baš sam nedavno čitala neko istraživanje kako to nema veze sa vezom i većina žena je zatrudnila baš u neplodnim danima, čak i za vrijeme menge

drži se kondoma ili pilule.
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 22:21   #3
Ma ne vjerujem baš da je tako nepouzdana metoda. Čisto iz razloga što neke žene koje godinama koriste metodu neplodnih dana (dakle bez svršavanja, metoda vađenje prije), te u vrijeme plodnih dana kondom i još nisu trudne.. Kod mene je jednostavno veliki problem kako odrediti plodne dane obzirom na totalno zbrkani ciklus. Pa me zanima pouzdanost tog uređaja u određivanju plodnih dana i iskustva!
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 22:44   #4
kudikamo jeftinije i kvalitetnije je preko interneta kupiti lh ovulation test stripes
getano77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 23:16   #5
http://www.woomb.org/bom/lit/teach/index_hr.html

ne bih rekla da je mudro koristiti se iskljucivo ovom metodom, ali pomaze da prepoznas plodne dane i kod nepravilnih ciklusa...
Sufraž is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 09:33   #6
Quote:
maya13 kaže: Pogledaj post
najgluplja kontracepcija je ta prema plodnim danima.
baš sam nedavno čitala neko istraživanje kako to nema veze sa vezom i većina žena je zatrudnila baš u neplodnim danima, čak i za vrijeme menge

drži se kondoma ili pilule.
nisu one zatrudnile u neplodne dane, nego im je ciklus zbrckan i nemaju plodne kad i vecina zena.
tako je i meni, ciklus mi je totalno poremecen i nema sanse da odredim kad su plodni...
netko je spominjao maybe baby, i koliko se sjecam prilicno je skup
__________________
Ovim ce drustvom zavladati anarhija, nasa je snaga domaca rakija,
Ne dajmo sistemu da nas tlaci, nalocimo se alkohola jer pijani smo jaci!
dopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 09:43   #7
Ja sam to jednom imala, po meni to je glupost, nekakav mini mikroskop gdje bi ti trebala na osnovu svog razmaza sline izanalizirati da li imaš ovulaciju ili ne.......možda je kokoš a možda jaje.......pa nisam ja laborant. Slika je nikakva a mislim da bi trebala biti vrhunski stručnjak za pogoditi što znači ovakav ili onakav rezultat razmaza.

Skupo i nepouzdano.

Ne preporučam.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:47   #8
Quote:
dopy kaže: Pogledaj post
nisu one zatrudnile u neplodne dane, nego im je ciklus zbrckan i nemaju plodne kad i vecina zena.
tako je i meni, ciklus mi je totalno poremecen i nema sanse da odredim kad su plodni...
netko je spominjao maybe baby, i koliko se sjecam prilicno je skup
Tako i ja mislim da je u biti jako problematična metoda kontracepcije neplodni i plodni dani kad su ciklusi "u banani" ali zato i pitam ako ljudi imaju iskustva s maybe baby i kakva su?
Inače provjerila u ljekarni i cijena je cca 380 kn, što i nije neka lova u odnosu na pilule, a uostalom kažu da to čudo traje praktički po par godina ..

Još pitanjce da li činjenica da mi menga preskače samim time znači da imam smanjenu plodnost? Osobno mislim da da, ali ne bih se htjela kljukati s hormonima, prije nego mi to bude potrebno..A pilule u ovoj situaciji ne dolaze u obzir jer još pogoršavaju ovuacije?
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 18:55   #9
Quote:
getano77 kaže: Pogledaj post
kudikamo jeftinije i kvalitetnije je preko interneta kupiti lh ovulation test stripes
E sad sam znatiželjna..kakve su to trakice? i koliko koštaju?pouzdanost?
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:22   #10
Quote:
Suicide blonde kaže: Pogledaj post
Tako i ja mislim da je u biti jako problematična metoda kontracepcije neplodni i plodni dani kad su ciklusi "u banani" ali zato i pitam ako ljudi imaju iskustva s maybe baby i kakva su?
Inače provjerila u ljekarni i cijena je cca 380 kn, što i nije neka lova u odnosu na pilule, a uostalom kažu da to čudo traje praktički po par godina ..

Još pitanjce da li činjenica da mi menga preskače samim time znači da imam smanjenu plodnost? Osobno mislim da da, ali ne bih se htjela kljukati s hormonima, prije nego mi to bude potrebno..A pilule u ovoj situaciji ne dolaze u obzir jer još pogoršavaju ovuacije?
ali da li si ti sa ginekologom svojim pričala o tabletama? jer meni je ciklus isto bio poremećen i znala sam ne dobit mengu i po 2mjeseca i hormoni su mi bili sjebani, tak da od svoje 17.godine pijem tablete. (sad imam 21). napravila sam prošle godine pauzu, nisam pila godinu dana, i opet mi je bila neredovita užasno. znam da nisam cijelo ljeto dobila mengu
dakle možda bi i trebala tablete da ti se srede hormoni ak je to problem.


nadalje...

evo članka

nemojte predvidjeti zadnji odlomak.
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 19:55   #11
Quote:
maya13 kaže: Pogledaj post
ali da li si ti sa ginekologom svojim pričala o tabletama? jer meni je ciklus isto bio poremećen i znala sam ne dobit mengu i po 2mjeseca i hormoni su mi bili sjebani, tak da od svoje 17.godine pijem tablete. (sad imam 21). napravila sam prošle godine pauzu, nisam pila godinu dana, i opet mi je bila neredovita užasno. znam da nisam cijelo ljeto dobila mengu
dakle možda bi i trebala tablete da ti se srede hormoni ak je to problem.


nadalje...

evo članka

nemojte predvidjeti zadnji odlomak.
Kužim, ali iz članka je vidljivo da žena može imati ovulaciju bilo koji dan u ciklusu i tada je plodna to mi je jasno, a mene baš zanima da li maybe baby pouzdano odgovara na pitanje koji dan se događa ovulacija!!
Inače ginić mi je izričito zabranio pilule jer one još više zakompliciraju stvar, tj. ovulacije su nikakve..Pila sam i dabroston, i sad namjeravam jednu kuru popit pa da onda eventulno pomoću tog aparatića (ako ga nabavim)pratim plodne dane ako ih uopće imam
Izluđuje me ova zbrka sa neredovitim mengama...a imam već i neku godinu pa sumnjam da će mi se to popravit samo od sebe..
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 22:08   #12
Quote:
Suicide blonde kaže: Pogledaj post
Kužim, ali iz članka je vidljivo da žena može imati ovulaciju bilo koji dan u ciklusu i tada je plodna to mi je jasno, a mene baš zanima da li maybe baby pouzdano odgovara na pitanje koji dan se događa ovulacija!!
Inače ginić mi je izričito zabranio pilule jer one još više zakompliciraju stvar, tj. ovulacije su nikakve..Pila sam i dabroston, i sad namjeravam jednu kuru popit pa da onda eventulno pomoću tog aparatića (ako ga nabavim)pratim plodne dane ako ih uopće imam
Izluđuje me ova zbrka sa neredovitim mengama...a imam već i neku godinu pa sumnjam da će mi se to popravit samo od sebe..
aj me pls prestani plašiti i deprimirati
ja imam mengu već 8 godina i još nije redovita neg je koma i mama me isto uvjerava da neću moć imat djece a ja ih želim bar 4
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 15:06   #13
Quote:
maya13 kaže: Pogledaj post
aj me pls prestani plašiti i deprimirati
ja imam mengu već 8 godina i još nije redovita neg je koma i mama me isto uvjerava da neću moć imat djece a ja ih želim bar 4
Dont worry !! Mislim treba uzet u obzir, barem je meni ginić tako rekao, da kada ću htjet ostat trudna , da to vjerojatno neće ići samo od sebe , već će to morat potaknut hormonima?? Ja ti inače imam mengu već 14 godina i nikad nisam imala redovito, osim kad sam bila na pilulama a to se ne računa!!
Btw. kupila maybe baby i već proučavam..Nadam se da bu točan..
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 17:40   #14
Quote:
Suicide blonde kaže: Pogledaj post
Dont worry !! Mislim treba uzet u obzir, barem je meni ginić tako rekao, da kada ću htjet ostat trudna , da to vjerojatno neće ići samo od sebe , već će to morat potaknut hormonima?? Ja ti inače imam mengu već 14 godina i nikad nisam imala redovito, osim kad sam bila na pilulama a to se ne računa!!
Btw. kupila maybe baby i već proučavam..Nadam se da bu točan..
pa sretno onda sa tim
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 19:27   #15
javi dojmove
__________________
Ovim ce drustvom zavladati anarhija, nasa je snaga domaca rakija,
Ne dajmo sistemu da nas tlaci, nalocimo se alkohola jer pijani smo jaci!
dopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:03   #16
Quote:
dopy kaže: Pogledaj post
javi dojmove
Evo ok je...zasad ništa od ovulacije...nadam se da točno pokazuje...
Svako jutro malo pljucnem na staklce i očitam...
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:33   #17
Ja ga već imam godinu dana,kupila sam ga zato da pratim cikluse jel sam se zabrinula da uopće nemam ovulacije zbog policističnih jajnika..Super je stvar ali ga treba pravilno koristiti,to je jako bitno jer je on osjetljiv na sol u slini koja se javlja kada su plodni dani,dakle-slina se stavlja ujutro prije pranje zubi,prije da se bilo što jede ili pije,ili u drugom slučaju-čeka se 3 sata da prođe od zadnjeg jedenja ili pijenja...I ovo je bitno-ta slina na stakalcu se mora dobro osušit prije nego se ide gledati,najmanje sat vremena treba čekati da se slina iskristalizira.Sigurno će dobro pokazivati ako se pravilno postupa,cure koje pišu protiv njega sigurno nešto krivo rade,očito nisu pročitale dobro upute...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 20:02   #18
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Ja ga već imam godinu dana,kupila sam ga zato da pratim cikluse jel sam se zabrinula da uopće nemam ovulacije zbog policističnih jajnika..Super je stvar ali ga treba pravilno koristiti,to je jako bitno jer je on osjetljiv na sol u slini koja se javlja kada su plodni dani,dakle-slina se stavlja ujutro prije pranje zubi,prije da se bilo što jede ili pije,ili u drugom slučaju-čeka se 3 sata da prođe od zadnjeg jedenja ili pijenja...I ovo je bitno-ta slina na stakalcu se mora dobro osušit prije nego se ide gledati,najmanje sat vremena treba čekati da se slina iskristalizira.Sigurno će dobro pokazivati ako se pravilno postupa,cure koje pišu protiv njega sigurno nešto krivo rade,očito nisu pročitale dobro upute...
Ja baš tako radim, ujutro prije nego počnem s bilo kojim aktivnostima pljucnem..no ne čekam sat vremena već za 20 ak min očitam, tako piše u uputama jer vjerojatno ovisi o količini sline, ako staviš too much onda se mora duže sušit.

Pitanjce: obzirom da si iskusnija u korištenju, kaj se točno vidi ovulacija u obliku paprati onako kak je prikazano na uputama po cijelom okularu? kod mene zasad samo kristalići tj. točkice.. ti isto koristiš kao dio kontracepcije ?
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 16:00   #19
Quote:
Suicide blonde kaže: Pogledaj post
Ja baš tako radim, ujutro prije nego počnem s bilo kojim aktivnostima pljucnem..no ne čekam sat vremena već za 20 ak min očitam, tako piše u uputama jer vjerojatno ovisi o količini sline, ako staviš too much onda se mora duže sušit.

Pitanjce: obzirom da si iskusnija u korištenju, kaj se točno vidi ovulacija u obliku paprati onako kak je prikazano na uputama po cijelom okularu? kod mene zasad samo kristalići tj. točkice.. ti isto koristiš kao dio kontracepcije ?
Sline se stavi ni previše ni premalo...
Da-vidiš kao na uputama,kada su ti neplodni vidiš samo kristaliće i točkice,kako počinju plodni uz njih se pojavi paprat kao grančice,kada je najplodniji dan te paprati je preko cijelog okulara.Ne usudim se taj mikroskop koristiti za kontracepciju iz tog razloga što spermći mogu preživjeti unutra par dana pa iako si se sexala kada ti je bio neplodan dan možeš zatrudnijeti.Jedna frendica zatrudnijela 3 puta oslanjajući se na plodne i neplodne dane...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:44   #20
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Jedna frendica zatrudnijela 3 puta oslanjajući se na plodne i neplodne dane...
Tvoja frendica - mislim da je sigurno svršavao u nju, ali ako paziš (metoda vađenja van)i ako ti je neplodan dan male su mogućnosti za trudnoću..nije baš tako lako zatrudnit
Suicide blonde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.