Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2013., 14:48   #21
Luda kuća jbt....ostat će posrani svi...i gospođa mama i udruga jer će posijati sjeme sumnje.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 14:57   #22
Sve se u Hrvatskoj vrti oko nekretnina, pa nije čudo da su roditelji iskazali potrebu da nešto usput sagrade iako u Zagrebu tisuće praznih stanova stoje i koji se mogu dati roditeljima na korištenje koji dolaze sa svojom djecom na liječenje.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 15:19   #23
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Luda kuća jbt....ostat će posrani svi...i gospođa mama i udruga jer će posijati sjeme sumnje.
Pa ako je bilo sumnje onda prvo valjda prijaviš nadležnima a ne sazivaš prvo konferenciju za novinare.
S dokazima (bilo da je bilo nepravilnosti, bilo da nadležna tijela nisu reagirala na prijavu) bi sve bilo jasno i riješeno.
Ovako ispada cirkus...
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 15:27   #24
Cirkus ljudi lakih na obaracu.
Ministarstvo financija ceslja dokumentaciju pa ce se sve vrlo brzo saznati iako ce to vjerojatno biti tek pocetak bitke o tome tko je moralni a tko pravi vlasnik love i tko ju moze koristiti za sto i uz cije odobrenje.

Mislim da trakavica tek pocinje i da ce sve vrlo brzo na sud.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 17:24   #25
Najveci je problem da u HRV nisu javne financije Drzave, drzavnog aparata, i javnih ustanova.
U naprednim zemljama je kontroliran tok novca i glave padaju kada se dese pronevjere.
Trenutno je najpoznatija pronevjera prevara u USA oko akcije

Three Cups of Tea: One Man's Mission to Promote Peace ... One School at a Time , inicijativa za gradnju osnovnih skola za djevojcice u Pakistanu i Afganistanu. Kako je autor inicijative skupljao novac za skole, tako je i trosio te novce, ali ne samo na skole vec i na promociju knjige. Sve je otislo dovraga, nadjenje su prevare i na kraju se ubio koautor knjige.

Tako je kada genijelne ideje nemaju kontrolu. Moramo se naviknuti KONTROLIRATI gde i kome dajemo novac. Mi nemamo kulturu postavljanja pitanja i trazenja odgovora. Stoga se i moze desit ova hajka, Udruga se nasla za cudu sto komuniciraju kroz medije, roditelji imaju svoje ideje, koje su VEOMA DALEKO OD CILJA ZA KOJI JE NOVAC NAMJENJEN. Sve naznake su da
su neki divno plivaju na emocijama mase, a neki, kao ta udruga, i dalje pomazu drugoj djeci......
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 17:45   #26
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
A po kojem to zakonu udruga mora prikazati svoje knjige dotičnoj gospođi?
Mislim da postoji negdje neki zakon, ali se sad ne mogu sjetiti koji.
Ali, s obzirom da se radi o nevladinoj, neprofitabilnoj udruzi, trebao bi postojati uvid u njihovo poslovanje.

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Te humanitarne udruge bi se trebale strogo nadzirati, a sve transakcije bi trebale biti javne i objavljene na internetu.
U globalu ih se i nadzira. Hum. udruge na kraju svake godine moraju dati izvjesce ministarstvu (a izvjesce je poprilicno iscrpno), da ne spominjem svaka 3 mjeseca da trebaju davati fin. izvjesca poreznoj (kao sto trebaju firme).

Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Prije par godina je ovo bila velika tema u Americi jer se otkrilo da humanitarne organizacije dio prikupljenog novca zadrže za sebe. Sjećam se da je bilo govora da neke od njih zadrže oko 50% novca, a najgora je zadržala 90% novca te samo 10% dala onima zbog kojih je i skupljala donacije. Uglavnom, svaka zadrži bar dio novca, a problem je samo u postotku.
Ovisi cime se bave. Znam da je bila prica sa 90%, ali to je mozda kod projekata u Africi gdje te sama administracija full puno kosta (zbog korupcije tamo u Africi gdje sve i svakoga trebas "podmazati") pa onda na kraju ostane kikiriki. Ali, u globalu je nekih 10% za administrativne troskove neka norma, a neki ni to ne uzimaju.

Ono sto je meni smijesno u svemu tome je da predsjednica udruge nema pojma koliko novaca ima i izvlaci se sa pricom o obicnim ljudima i slicno, a svaka udruga treba imati racunovodju i treba predavati svaka 3 mjeseca izvjesce. Ako se ne varam, trebali su prije nekih 2 tjedna predati jedno takvo izvjesce. I onda ona nema pojma? mislim, koga oni zafrkavaju?
Ili mute ili ne rade stvari po zakonu.. trece opcije nema...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 18:18   #27
kako nema pojma kad je objavila izvode?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 19:17   #28
Mene najviše boli što se Udruga Hrabro djete, kao i roditelji pokojne Nore bore se za krive stvari, za novac, umjesto da sav svoj trud ulože u pomoć ostaloj djeci koja nisu dobila medijskog prostora, a svakodnevno umiru.
Gospođa Đana Atanasovska i gospodin Ivica Šitum naglašavaju kako oni svome djetetu duguju istinu, odnosno saznati što je bilo s novcem, a zaboravljaju da svome djetetu jedino duguju pomagati ostalim obiteljima i djeci koja proživljavaju isto. Oni najbolje znaju što te obitelji i ta djeca proživljavaju.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 21:40   #29
Jedva čekam rezultate istrage.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 22:06   #30
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Mene najviše boli što se Udruga Hrabro djete, kao i roditelji pokojne Nore bore se za krive stvari, za novac, umjesto da sav svoj trud ulože u pomoć ostaloj djeci koja nisu dobila medijskog prostora, a svakodnevno umiru.
Gospođa Đana Atanasovska i gospodin Ivica Šitum naglašavaju kako oni svome djetetu duguju istinu, odnosno saznati što je bilo s novcem..
Kakva jeftina manipulacija ispraznom frazetinom. Što to znači, oni svom djetetu duguju što je bilo s novcima? Ja sam uplatio nešto sitno i ne želim da gospođa i gospodin dobiju ostatak. To nisu njihove pare niti su uplaćene za njih. I usput, deset puta više vjerujem udruzi nego njima.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 01:36   #31
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
kako nema pojma kad je objavila izvode?
ne znam, poslusaj onu izjavu/intervju kaj je dala predsjednica udruge. Ona je tamo svasta nadrobila, ukljucujuci i to da su oni obicni ljudi, a ne ekonomisti i da ne mogu oni takve stvari znati. Nesto u tom kontekstu...

Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Kakva jeftina manipulacija ispraznom frazetinom. Što to znači, oni svom djetetu duguju što je bilo s novcima? Ja sam uplatio nešto sitno i ne želim da gospođa i gospodin dobiju ostatak. To nisu njihove pare niti su uplaćene za njih. I usput, deset puta više vjerujem udruzi nego njima.
Ne znam bas. S jedne strane imas politicarku koja je usla u humanitarni biznis i vodi tu udrugu, a s druge strane imas roditelje koji bi, ni manje ni vise, s tim parama gradili kucu zaklade koja jos ne postoji... Niti jedno od njih dvoje mi bas ne ulijevaju povjerenje... Trebala bi postojati neka treca opcija...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 08:25   #32
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Ne znam bas. S jedne strane imas politicarku koja je usla u humanitarni biznis i vodi tu udrugu, a s druge strane imas roditelje koji bi, ni manje ni vise, s tim parama gradili kucu zaklade koja jos ne postoji... Niti jedno od njih dvoje mi bas ne ulijevaju povjerenje... Trebala bi postojati neka treca opcija...
mislim da je obrnuto, da je zena nedavno usla u politiku a da se humanitarnim radom bavi duze

slazem se, nijedni ne ulijevaju povjerenje
meni osobno gadljiviji su roditelji situm, pogotovo gospodja - vidi se da je njima samo do love i do osiguravanja svog zivota na racun zaklade
koliko znam oboje su nezaposleni, zive u zg cijelo vrijeme, od cega? sad je ocito stislo toliko da nemaju vise love i silom hoce doci do uplacenog ostatka

nakon x humanitarnih akcija do sada ovi i oni iz zadra su uspjeli sve usrati

bilo je jos slucajeva bolesne (i nazalost umrle) djece ali se nitko nije toliko eksponirao i od zadnjih dana zivota i smrti svog djeteta radio reality show
niti se kasnije ciganio za preostalu lovu
fuj
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 08:29   #33
Sinoć emisija na HRT4 o ovom slučaju o udrugama i ovoj temi zaista fascinantni podaci koje sam čuo

Npr. u Hrvatskoj registrirano preko 50.000 udruga koje godišnje okrenu 4,5 milijarde kuna, a od toga preko 2 milijarde donacija o kojima zapravo država nema pravi uvid jer je to donacija...

A ovi roditelji pokojne djevojčice isto nešto mute jer nisu mi u potpunosti jasni njihovi planovi pogotovo degutantno s izjavom da žele taj novac za gradnju nekretnine ma dajte molim vas odakle im da samo oni polažu pravo na taj novac...

Država treba uzeti taj novac i rasporediti na ostalu djecu koja se trenutno liječe, a znamo da ih ima jako puno samo se medijski ne daje tolika pažnja.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 08:37   #34
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
..
Npr. u Hrvatskoj registrirano preko 50.000 udruga koje godišnje okrenu 4,5 milijarde kuna, a od toga preko 2 milijarde donacija o kojima zapravo država nema pravi uvid jer je to donacija...
...
ovo mi nije jasno
ako doniras bilo sto, npr otpisanu informaticku opremu, onaj kojem doniras treba platiti PDV na donirano
kako onda drzava nema uvid?
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 08:43   #35
Pa za taj darovani novac ne moraju polagati račune državi gdje je utrošen već samo za onaj novac koji je država osigurala iz proračuna za rad i funkcioniranje udruge.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 09:28   #36
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Pa za taj darovani novac ne moraju polagati račune državi gdje je utrošen već samo za onaj novac koji je država osigurala iz proračuna za rad i funkcioniranje udruge.
actually, ne. sve novce moras pravdati. Zato se rade izvjesca svake godine ministarstvu.
I moras pravdati svaku kunu potrosenu sa racuna na sto si potrosio. Druga stvar je koliko se to u praksi provjerava, ali u teoriji moras imati razlog za svaku potrosenu kunu.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 10:11   #37
Zamjenica ravnatelja ureda za udruge RH sinoć je u emisiji izjavila da bi udruge "trebale" predati izvještaje svaka tri mjeseca za potrošeni novac koji im je dodijeljen iz proračuna RH, ali ne i za donirani novac iz drugih izvora na čega je voditeljica emisije zaista iznenađeno reagirala komentarom da to spada u sivo područje rada udruga na šta zamjenica ravnatelja nije komentirala osim slijeganja ramenima...

http://www.uzuvrh.hr/stranica.aspx?pageID=27
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 10:24   #38
Danasnji Vecernji List ima je objavio clanak o posjeti Udruzi Hrabro Dijete u Novoj Gradisci



http://www.vecernji.hr/vijesti/prokl...-clanak-635689

Dio clanka koji govori o medjusobnom komunikacijama



Đ. Atanasovska je, tvrdi J. Žužić, i dalje nazivala, tražila da joj pošalje izvode poslovanja udruge, što je odbila, ali rekla je da može doći i u udruzi napraviti uvid u račune. Zvali su je, kaže J. Žužić, i da dođe i upozna roditelje u udruzi koji su joj pomogli.

– Odbila je i rekla da ju ne zanimaju roditelji ni djeca, već novac i da joj novac mogu uplatiti na njezin privatni račun, što sam odbila jer je to protuzakonito. Postajala je sve neugodnija, a na kraju je proklela moju djecu, psovala me i prijetila, rekla da će baciti bombu na udrugu te tvrdila da oni imaju podršku – kaže J. Žužić, čiji sin boluje od leukemije. J. Žužić se obratila Ministarstvu socijalne skrbi koje će odlučiti što će biti s preostalim novcem. Norini roditelji preko Zaklade planiraju, kaže, tajnik Hrabrog djeteta, sagraditi 20 apartmana u Sv. Nedelji za smještaj roditelja oboljele djece.
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 11:13   #39
Atanasovska je pokvarena manipulatorica, koja očito želi nešto novčano ušićariti. Za svoje dijete je dobila nešto, o čemu brojna jednako bolesna djeca mogu samo sanjati. Nije baš štedila ni na hotelskom smještaju u Americi ni na drugim izdacima. Izgleda da joj je sve to malo. Ostatak novca svakako ne pripada njoj, odakle joj uopće takva ideja. Svoje megalomanske ideje neka rješava na druge načine, previše djece ima koja vape za pomoću ODMAH.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 11:45   #40
Vele neki na temama ovog foruma da su Norini starci nezaposleni i da je majka odbila pomoći maloj Maši jer mora gradit kućerinu za roditelje. Mislim da gospoja sere koliko je duga i široka i da bi ti silni novci bili potrebniji za liječenje djece nego li za gradnju nekakvih kućerina. Jebala je kućerina, gluperda maloumna.
sampinjon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.