Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 14:32   #5381
Quote:
milann1971 kaže: Pogledaj post
Da li je realno da sat i po brzog hodanja po ravnom, oko 9 km, sprži 900-1000 kcal??? Težak sam 99kg i visok 187 cm

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
Kalkulator kaže da je ispod 700 kcal
http://www.mydr.com.au/tools/calories-burned-calculator
BiNebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:37   #5382
Ovo je po programu Endomondo, a Samsung health pokazuje oko 700kcal

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
milann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:22   #5383
Quote:
BiNebi kaže: Pogledaj post
Kalkulator kaže da je ispod 700 kcal
http://www.mydr.com.au/tools/calories-burned-calculator
Znači još brže. Samo dokazuje da su ljudi u zabludi koliko što troši kcal.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:55   #5384
Trcanje je navodno ugrubo 100 kcal po milji (~1.6 km). Sad, tezina, brzina mogu nesto dodati/oduzeti, ali takvu grubu racunicu sam vidjela na vise mjesta.
100 kcal na 1 km hodanja mi se cini malo previse.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:11   #5385
Očito, kad je kilometar manje od milje!


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:31   #5386
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Evo i još jedan minus. Žene koje imaju takav M.O. su "mlohave", znači ono ruke samo propadaju kroz njih, nema mišića, samo neko čudno mekano tkivo. Totalni fail!
Pa evo, mogu ti reci iz osobnog iskustva da to nije tako, ukoliko se osoba rekreativno bavi necim.
Ja sam uvijek trcala/vjezbala/plivala ko manijak uz to bezumno izgladnjivanje, a vjezbala sam i kad sam normalno jela (ili se prejedala), tako da nikad nisam bila mlohava. Jos imam sliku sa zavidnim trbusnjacima iz tog razdoblja.

Al da je suludo tako se (ne)hraniti, je
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:10   #5387
Jučer dan prošao bez junka i slatkiša, jeeeij! Obroci su bili svaka 3-4 sata: jaja, feferoni, grašak, mrkva, krumpir, kukuruz, zobene, lanene, chia, sezam, jabuke, banana, cimet, jogurt- pa ti budi gladan. A da jedem dosadno to je istina
Što se tiče prženja kalorija bilo je ziher neka 4 sata treninga, kombinacija svega, taj dio zapravo nije bio dosadan
Vidim da vas brojke nerviraju pa ih neću stavljati
di_đej is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:37   #5388
brojke nas ne nerviraju, nervira nas što dolaziš na temu o mršavljenju s jednim izuzetno nezdravim i nefleksibilnim stavom i očekuješ da te svi tapšaju po ramenu kak je to sad dobro jer si ti "odlučila smršaviti"
nažalost to što radiš je obični jo-jo i vjerojatno će tako i ostati

sretno u svakom slučaju
__________________
samo gledam!
vaglji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:58   #5389
Quote:
di_đej kaže: Pogledaj post
Jučer dan prošao bez junka i slatkiša, jeeeij! Obroci su bili svaka 3-4 sata: jaja, feferoni, grašak, mrkva, krumpir, kukuruz, zobene, lanene, chia, sezam, jabuke, banana, cimet, jogurt- pa ti budi gladan. A da jedem dosadno to je istina
Što se tiče prženja kalorija bilo je ziher neka 4 sata treninga, kombinacija svega, taj dio zapravo nije bio dosadan
Vidim da vas brojke nerviraju pa ih neću stavljati
što je tu dosadno,toliko si super namirnica navela,kad se pripreme na zanimljiv način sa odgovarajućim začinima to je sve samo ne dosadno...
nije valjda da povrće samo uvališ u vodu i skuhaš?
ne vidim zašto to nebi jela na dnevnoj bazi a ne samo u ovakvim epizodama?
pa si priušti junk 1x tjedno....
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:19   #5390
Quote:
Dubrovcanka_25 kaže: Pogledaj post
što je tu dosadno,toliko si super namirnica navela,kad se pripreme na zanimljiv način sa odgovarajućim začinima to je sve samo ne dosadno...
nije valjda da povrće samo uvališ u vodu i skuhaš?
ne vidim zašto to nebi jela na dnevnoj bazi a ne samo u ovakvim epizodama?
pa si priušti junk 1x tjedno....
Nije to to. Kakva je to žena koja se bar 3-4 puta tjedno ne ogriješi o čokoladu, kolač ili sladoled?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:33   #5391
kako se oduprijeti umoru poslije jela? najviše me primi poslije ručka, koji mi je najobilniji obrok.
tram01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:39   #5392
Quote:
tram01 kaže: Pogledaj post
kako se oduprijeti umoru poslije jela? najviše me primi poslije ručka, koji mi je najobilniji obrok.
Manje jesti. Obilan obrok također umara.
BTW, izbjegavat puretinu ako te lako lovi pospanost- triptofan u puretini stvarno te dotuče.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:24   #5393
Quote:
tram01 kaže: Pogledaj post
kako se oduprijeti umoru poslije jela? najviše me primi poslije ručka, koji mi je najobilniji obrok.
mozda te smeta gluten? ja nakon sto sam smanjila unos glutena ne osjecam vise toliki umor nakon obroka
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:45   #5394
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
mozda te smeta gluten? ja nakon sto sam smanjila unos glutena ne osjecam vise toliki umor nakon obroka
Meni nije jasno koliko treba proći vremena da ljudi shvate da su uglavnom sve priče o sotonskom glutenu marketinški trik.

Ako čovjek pojede obilan obrok osjećat će se umorno zbog prepunog želuca koji treba da svari toliku količinu hrane a ne zbog glutena.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 00:44   #5395
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno koliko treba proći vremena da ljudi shvate da su uglavnom sve priče o sotonskom glutenu marketinški trik.
Orly? https://hr.wikipedia.org/wiki/Celijakija
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 07:27   #5396
Van celijakije koji imaju rijetki.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:53   #5397
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Naredni put pročitaj pažljivo napisano.

Napisala sam "uglavnom" s razlogom. Celijakija se može dijagnosticirati sa sigurnošću i postotak oboljelih veoma je mali. Postoje još oni koji su alergični na gluten i tu priča završava. Nema dokaza da postoji nešto treće, tj. nekakva "preosjetljivost" na gluten koju nije moguće dijagnosticirati.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:28   #5398
mislim da tražiš riječ intolerancija...

alergija je jedno i tu nema zabune (reakcije su burne) a svatko za sebe zna da ima određenu vrstu hrane koju lošije probavlja i podnosi te koja mu smeta...(i to uopće ne mora nužno biti gluten)

ja se nisam osjećala loše zbog prepunog želuca nego određene hrane,izbacivanjem sam popravila probavu i generalno se bolje osjećam.

problematične mahunarke sam opet ponekad uvela na meni ali sa prethodnim 24h namakanjem potom klijanjem i onda nema problema...
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:11   #5399
Bok.
Nije me dugo bilo.
Znaci s novim programom sam krenula u vjezbanje i dva tjedna radila samo superseriu DL + Good morning. Od 12.11 tjedan sam izgubila 4kg jer sam imala 74. Ali uz gubitke snage pa sam se savjetovala sa strucnjacima kako ne bi izgGubila energiju pa sad prije radnje jedem sat i pol, neke saharide i proteine pa poslije niskomasni protein. Danas sam se izvagala i 68kg. Ide sporije ali zato kvalitetnije. Jer vjezbam i jedem a ne da sam bez hrane. Znaci 1 tjedan 1kg manje.
Cehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:08   #5400
Quote:
Dubrovcanka_25 kaže: Pogledaj post
mislim da tražiš riječ intolerancija...
Ne tražim. Napravila sam distinkciju između alergije i uzročnika intolerancije na gluten (celijakija). Intolerancija na hranu utvrđuje se iz krvi (IgA, IgG) i uzročnici mogu biti iritabilni kolon, celijakija, aditivi, itd.

Ovo o čemu govorim je propaganda bezglutenske ishrane.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.