Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 23:27   #3441
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
To što govoriš se shvati tek kada se sazrije nakon par godina treninga. Ali početnici se nažalost suočavaju sa fah idiotima koji ponavljaju jedno te istu mantru na pamet pa moraju uvijek iznova prolaziti dugotrajni put umjesto da im iskustvo ljudi koji su to prošli skrati put.
Ista stvar je i sa nesretnim Whey koji je postao sinonim za trening. "Treniram, dakle uzimam Whey!" Kao da trening bez Whey nije pravi trening.
Možeš beskonačno ponavljat da je protein=protein ali će svejedno bacat novce na Whey umjesto na piletinu, puretinu i svinjetinu.

Nije lako boriti se protiv industrije koja je je desetljećima odgajala ljude.
Jedna stvar je ako si umoran zbog nedostatka sna, nepravilne prehrane itd. To nije "overtraining". Sve se zapravo svodi na CNS, jedino ako njega sprzis onda si presao granicu.

A ako ti je "sprzen" CNS to ces lako znati...

Bolovi u zglobovima, opcenito umor, manjak apetita, nedostatak motivacije na treningu, izostanak hipertrofije i progresa u snazi itd.

Ako se to dogodi, napravis pauzu od par tjedana da ti se oporavi zivcani sustav. Svejedno uz pravilnu unos mikro/makronutrijenata, kvalitetan odmor i deload svako toliko, te PAMETAN plan treninga i neces tako lako doći do pretreniranosti. Naravno isto tako i moze biti previše za nekoga ako nije dobro posložio stvari.

Trebao bi stručnjak "Glavatar" pouciti Layna Nortona o tome jer ocito zna vise od njega.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:40   #3442
Zapravo, to sto pricate nema smisla . Zelite PB s vise kalorija? Pa zar nije svima u cilju jesti sto vise hrane za sto manju kalorijsku vrijednost? dakle dajte mi PB s upola manje kalorija da mogu jesti vise..
Miro slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:15   #3443
Quote:
JesterRace kaže: Pogledaj post
Jedna stvar je ako si umoran zbog nedostatka sna, nepravilne prehrane itd. To nije "overtraining". Sve se zapravo svodi na CNS, jedino ako njega sprzis onda si presao granicu.

A ako ti je "sprzen" CNS to ces lako znati...

Bolovi u zglobovima, opcenito umor, manjak apetita, nedostatak motivacije na treningu, izostanak hipertrofije i progresa u snazi itd.

Ako se to dogodi, napravis pauzu od par tjedana da ti se oporavi zivcani sustav. Svejedno uz pravilnu unos mikro/makronutrijenata, kvalitetan odmor i deload svako toliko, te PAMETAN plan treninga i neces tako lako doći do pretreniranosti. Naravno isto tako i moze biti previše za nekoga ako nije dobro posložio stvari.

Trebao bi stručnjak "Glavatar" pouciti Layna Nortona o tome jer ocito zna vise od njega.
CNS (central neuro system) je ključni dio kontrakcije mišića ali ga ne treba tako olako koristit u argumentima. Živčani sustav je sam temelj kontrakcije mišića ali je i zadnja obrana. Da bi ugrozio CNS moraš biti budala koju ne zanimaju poruke tijela. I to moraš raditi kroz duži period ili zubima nositi kamion.
Ako ti mišići nisu u stanju pratiti opterećenje treninga kojeg forsiraš tjednima, centralni nervni sustav će se počet urušavat. Ali do tada će rijetko tko odoliti svim ostalim manifestacijama takvog treninga.
Drugim riječima, raspast ćeš se puno prije nego što CNS otkaže jer je on zadnja moguća obrana prije smrti.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:18   #3444
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Ne znam šta će ti to sve, ovo mi zvuči kao nedostatak vitamina B stoga bih ti preporučio da probaš sa B kompleksom.
Uostalom uzmi si par tjedana odmora, bolje se odmoriti nego zaraditi ozljedu koja će te obilježiti do kraja života, neće ti ništa biti da uzmeš odmor a značiti će tvojem tijelu puno.
Ma koji B vitamin.

Imam hondormalaciu patelle, oba koljena su mi spuštena, idu u stranu i još nekako izbijena naprijed, ramena oba ozljedjena (debili me jos nisu poslali na MR a bio sam prethodno na RTG i UZV)...

Laktovi mi takodjer ne stoje najbolje a glede ramena zadnji puta me doktor poslo na rtg kraljeznice u stojećem polozaju jer po njemu to ima veze s ramenima.

Takodjer na psihologiji sam pisao o tome kako mi je prije vise od desetak godina otac ubijen i da smo dugo čekali na otkrivanje narucioca i likvidatora a kada je stvar dosla na sud isti su naravno oslobodjeni, pa ponistena presuda pa sad opet sudjenje. Sve to me psihički jako ubija i razara mi i san i samim time i koncentraciju i pamćenje.

Kvalitetna supplementacija mi je jednostavno must have.

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.

Zadnje uređivanje Bubochka : 14.11.2017. at 00:30.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 01:04   #3445
To su onda neke druge stvari. Ispričavam se što sam pokušao pomoći.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 01:17   #3446
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
To su onda neke druge stvari. Ispričavam se što sam pokušao pomoći.
Ma nemaš se za što ispričavati, sve 5, samo sam htio dati širu sliku jer mi je bilo neobično da bi baš samo B vitamin mogao biti rješenje problema.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 01:46   #3447
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ma nemaš se za što ispričavati, sve 5, samo sam htio dati širu sliku jer mi je bilo neobično da bi baš samo B vitamin mogao biti rješenje problema.
Ma šalio Sam se malo. Meni je brutalno pomogao, nisam bio umoran ali sad spavam 6h bez problema i to se budim sam od sebe i imam više snage, prije sam spavao i po 10h pa opet sam bio umoran poslije posla. I imam bolji apetit, plus brže se oporavljam od treninga. Nisam baš ništa očekivao isto sam mislio glupost ali baš mi je pomogao.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 01:52   #3448
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Ma šalio Sam se malo. Meni je brutalno pomogao, nisam bio umoran ali sad spavam 6h bez problema i to se budim sam od sebe i imam više snage, prije sam spavao i po 10h pa opet sam bio umoran poslije posla. I imam bolji apetit, plus brže se oporavljam od treninga. Nisam baš ništa očekivao isto sam mislio glupost ali baš mi je pomogao.
A čuj moguće i da si u pravu i da mi B12 mozda bas treba, prije 2 mjeseca sam doživio fizicki napad vise ljudi i dobio potres mozga i prebisan mi je neki B complex od Plibexa. Doduse, cini m ise kao bezze pa cu kad to popijem uzet neki bolji B.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 01:56   #3449
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
A čuj moguće i da si u pravu i da mi B12 mozda bas treba, prije 2 mjeseca sam doživio fizicki napad vise ljudi i dobio potres mozga i prebisan mi je neki B complex od Plibexa. Doduse, cini m ise kao bezze pa cu kad to popijem uzet neki bolji B.
U jbt. Želim ti brz oporavak, ako skupljaš ekipu za osvetu javi se
Imaš baš dosta problema sa zdravljem, nadam se da će se sve vratiti u normalu.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 02:00   #3450
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
U jbt. Želim ti brz oporavak, ako skupljaš ekipu za osvetu javi se
Imaš baš dosta problema sa zdravljem, nadam se da će se sve vratiti u normalu.
Haha hvala, ma bi kad bih barem znao tko su (maskirani). I ja se nadam, zajebano je samo s našim zdravstvom i sve sto uputnica, papirologije, objasni ovo objasni ono, trazi za nesto trece itd...
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:52   #3451
Quote:
Miro slavko kaže: Pogledaj post
Zapravo, to sto pricate nema smisla . Zelite PB s vise kalorija? Pa zar nije svima u cilju jesti sto vise hrane za sto manju kalorijsku vrijednost? dakle dajte mi PB s upola manje kalorija da mogu jesti vise..
Ova izjava je ravna onoj kada je Alija Sirotanović od druga Tita tražio veću lopatu.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:42   #3452
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Opet ovaj mit o tome da su neki pojedinci "special snowflakes" kojima treba nešto drastično drugačije od ostalih.

Nismo svi isti, al smo prilično slični. Naročito kad se radi o vježbaču početniku.

Možemo svi trenirati 5x tjedno, no pitanje je koliko je optimalno. Više treninga tjedno ne znači nužno brži napredak. Pogotovo kod nekog tko trenira tek mjesec i pol. "Treba slušati tijelo". Koliko je netko tko trenira mjesec i pol sposoban "slušati tijelo"?
Čak i ako više treninga tjedno == brži napredak, pitanje je da li je omjer uloženo/dobiveno povoljan i isplati li se visiti skoro svaki dan u teretani za nešto više gainsa. To nek svaki za sebe odluči.
Ne postoji pravi odgovor na pitanje koliko bi se puta tjedno trebalo trenirati. Svi znamo za trokut frekvencije, intenziteta i volumena i znamo da sva tri elementa ne mogu biti istovremeno biti na najvišoj razini. Netko može slobodno trenirati i 7 dana tjedno, ali da bi taj trening bio pametan i koristan ta osoba će morati smanjiti dosta intenzitet ili volumen radi goleme frekvencije.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:16   #3453
Točno ali čemu uvoditi početnike u ovakve priče jer znamo da neće doć odradit 5 serija svaki dan nego će se pretrenirat.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:54   #3454
I napraviti svaki dan jedno 20 serija za biceps. Onak usput da bude veći.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 19:31   #3455
Quote:
Nercjeger kaže: Pogledaj post
Ova izjava je ravna onoj kada je Alija Sirotanović od druga Tita tražio veću lopatu.
ok ako si hardgainer pa ti je tesko unijeti kalorije. Ali prosjecna osoba ce vecinom pretjerati s kalorijama
Miro slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 19:33   #3456
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ne postoji pravi odgovor na pitanje koliko bi se puta tjedno trebalo trenirati. Svi znamo za trokut frekvencije, intenziteta i volumena i znamo da sva tri elementa ne mogu biti istovremeno biti na najvišoj razini. Netko može slobodno trenirati i 7 dana tjedno, ali da bi taj trening bio pametan i koristan ta osoba će morati smanjiti dosta intenzitet ili volumen radi goleme frekvencije.
zavisi koliko se brzo oporavljas. Tijelo se samo navikne..

sjeti se kad si radio 1x tjedno misicnu skupinu, koliko god volumena da je bilo, uvijek su upale trajale po par dana..

pa kad si radio 2x, upale su bile krace

3 x, jos krace

jedno vrijeme sam radio ruke svaki dan, na kraju treninga, i upala nije bilo.. dakle tijelo se navikne, i to je to

naravno da ne mozes raditi 10 serija cucnja svaki dan, ali po jednu dvije serije bi mogao bez problema
Miro slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:35   #3457
Quote:
Miro slavko kaže: Pogledaj post
jedno vrijeme sam radio ruke svaki dan, na kraju treninga, i upala nije bilo.. dakle tijelo se navikne, i to je to
A postoji mogućnost da su vježbe za ruke izvođene krivo pa do upale ne može ni doći.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:15   #3458
Uzeo sam Alphu Men od Myp, je li iko koristio od ekipe ovdje? Je li diže imunitet? Kakav je učinak?
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:35   #3459
Ja pijem, nije preskup za uzimat svaki dan tako da ne vidim problem. Za imunitet nabavi cinka, češnjaka, vitamina c.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:39   #3460
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ja pijem, nije preskup za uzimat svaki dan tako da ne vidim problem. Za imunitet nabavi cinka, češnjaka, vitamina c.
Koliko dnevno piješ? Dvije tablete dovoljno?
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.