Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 12:36   #561
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Htio bi planinariti po planinama sa lijepim pogledom, da suma ne zatvara pogled. Znaci treba ici dalje. Matica nudi neke izlete, kako to ide, moram se uclaniti? npr. vidim za Austriju treba eu zdrav. kartica. Moze opis tipicnog planinarskog izleta? koliko se planinari, gdje se jede, sta se sve radi?
https://zagreb-matica.hr/images/2017...17-goldeck.pdf
Ne mogu naci neku skalu za "Zahtjevnost ture: tehnička T-1/2, kondicijska K-1/2", ima netko link?

Hvala
Cisto za info, eu kartica ti je besplatna i gotova za cca tjedan dan od predaje zahtjeva, pa ju se svakako isplati izvaditi.
__________________
U zdravom tijelu nema nikakvih duhova!
Saltillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:57   #562
Quote:
Saltillo kaže: Pogledaj post
Cisto za info, eu kartica ti je besplatna i gotova za cca tjedan dan od predaje zahtjeva, pa ju se svakako isplati izvaditi.
ili bude gotova za minutu ako odeš u hzzo u jukićevoj i na automatu ukucaš svoj oib automat ima i u klovićevoj
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:50   #563
Hvala svima
Quote:
abba kaže: Pogledaj post
ili bude gotova za minutu ako odeš u hzzo u jukićevoj i na automatu ukucaš svoj oib automat ima i u klovićevoj
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:53   #564
Zelja mi je upisati se u planinarsko drustvo i pohadati planinarsku skolu. Vidim da nekoliko HPD organizira proljetne planinarske skole. Imam 38 g. Zanima me hocu li ispasti cudna, ako se tamo pojavim sama? Nitko od mojih prijatelja i poznanika nije zainteresiran za takav oblik aktivnosti...
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:07   #565
Škola je zapravo najbolja prilika za naći ekipu koji zanima planinarenje i često se ljudi nakon škole i nastave družiti intezivnije s kolegama iz škole (barem oni koji nastave planinariti nakon toga). U mojoj školi je bilo i ljudi koji su došli samo (i onih koji još studiraju i onih koji su pred mirovinu), a bilo je prijatelja koji su upisali zajedno, pa jedan odustane, drugi nastavi.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 22:31   #566
Htio bih pocet planinarit, pa ako netko zna neko planinarsko društvo u Rijeci, a da ima mladih, imam 19. god ?
Whey123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:48   #567
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Škola je zapravo najbolja prilika za naći ekipu koji zanima planinarenje i često se ljudi nakon škole i nastave družiti intezivnije s kolegama iz škole (barem oni koji nastave planinariti nakon toga). U mojoj školi je bilo i ljudi koji su došli samo (i onih koji još studiraju i onih koji su pred mirovinu), a bilo je prijatelja koji su upisali zajedno, pa jedan odustane, drugi nastavi.
Najbolje je učlaniti se s prijateljima ili curom/momkom, ženom/mužem, ali to nije uvjet. Može se osoba i sama učlanit pa naći ekipu za druženje u samom planinarskom društvu.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 05:36   #568
Bok, učlanila sam se u Maticu, pa tek onda skužila da oni imaju uplate za izlete isključivo na ruke sredinom tjedna. Meni to nikako ne odgovara, jer nisam baš u ZG i radnim danima nemam puno mogućnosti ići u grad.

Može li netko preporučiti planinarsko društvo u ZG (u kojem se okuplja društvo oko 40-tak god, jer i ja sam tu negdje) koje ima fleksibilnije načine uplate? Idealno da se može uplatiti preko nekog računa, ili barem petkom navečer.

A ako znate, slobodno preporučite i neke druge varijante grupnih izleta za moju dobnu skupinu, ne mora biti planinarenje. Recimo u Maticu sam se upisala dobrim dijelom zbog njihove Foto-kino sekcije, ako ima takvih varijanti i drugdje, ili kroz neke druge organizacije, rado bih znala. Thx!
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 14:59   #569
Sve ti je to ista priča. Znači ili plaćaš kad imaju sastanke, a to zavisi od društva do društva, ili ako vodič ima povjerenje u tebe da nećeš zajebati ( a to ljudi znaju raditi...)
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 09:05   #570
koliko sam shvatio vi bi mijenjali planinarsko društvo radi opcije plaćanja izleta
to vam nije potrebno. ućlanjanjem u PD Matica vi ste stekli određena prava, osiguranje itd. no vi bez obzira u kojem ste društvu možete na izlete s bilo kojim društvom
danas svako društvo ima web i na njemu plan izleta i uvjete, pa lijepo sjednite za komp i potražite što vam se sviđa (izlet) i lijepo nazovete društvo i sve dogovorite
vknez vam je dobro odgovorio, obično je tako, izleti se plaćaju na sastancima koji su većinom navečer.
agram123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 05:17   #571
Organizirana berba gljiva i drugih šumskih plodova

Nisam znao gdje postaviti ovo, pa evo neka bude ovdje.

Dakle, zanima me postoji li negdje organizirana berba gljiva ili drugih šumskih plodova? Iz Zagreba sam.

Jedino što sam uspio pronaći je neko gljivarsko društvo koje organizira nekad izlete, a na slikama s izleta su samo starci (nemam ništa protiv starijih ljudi, ali radije bih se družio s osobama svojih godina, tj. mlađeg uzrasta), ili ovako kad naletim po forumima da ljudi opisuju svoja iskustva u vlastitoj organizaciji, ali nisam naišao nigdje ni na što organizirano za početnike kao što sam ja.
Canis Felix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2018., 17:20   #572
Pozdrav.

Može li preporuka za neko planinarsko društvo u Rijeci ili okolici ?

Poslano sa mog 5056X koristeći Tapatalk
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 11:50   #573
Preporuka za neko planinarsko društvo iz ZG u kojem znaju češće imati izlete s djecom! Imam kikaca od 6,5 i ljetos smo diplomirali najduzu rutu plitvica! Svako ljeto ljetujemo u Omišlju i od 3 godine hoda s plaže na vrh brda u stari grad...tako malom kikacu to je prava planina
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 16:04   #574
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Preporuka za neko planinarsko društvo iz ZG u kojem znaju češće imati izlete s djecom! Imam kikaca od 6,5 i ljetos smo diplomirali najduzu rutu plitvica! Svako ljeto ljetujemo u Omišlju i od 3 godine hoda s plaže na vrh brda u stari grad...tako malom kikacu to je prava planina
Ima HPD Japetić "Male planinare"
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 07:08   #575
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
Ima HPD Japetić "Male planinare"
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 17:04   #576
bok,

ako vas mogu zamolit za malu pomoć.

planiram se učlanit u PD u Karlovcu ali vidim da ih ima 4-5, pa koji je najbolji, kolike su im članarine, bilo kakva info da lakše odaberem?

i još me zanima dali su Salomon tenisice ok za kakve lakše ture ili se ne isplati davat te novce za njih te je bolje uzet nešto drugo?

Hvala.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 09:07   #577
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
bok,

i još me zanima dali su Salomon tenisice ok za kakve lakše ture ili se ne isplati davat te novce za njih te je bolje uzet nešto drugo?

Hvala.
Ovisi koji model, za lakše ture svi trail i planinarski modeli su uredu.
Sa planinarskim GTX se može i na zahtjevne.
mtbxc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 18:28   #578
Quote:
mtbxc kaže: Pogledaj post
Ovisi koji model, za lakše ture svi trail i planinarski modeli su uredu.
Sa planinarskim GTX se može i na zahtjevne.
recimo gledam Salomon X Ultra 3 Mid GTX, znači poluvisoke

jučer starci otišli kupit i sebi planinarske i to u Deichmann, dali 160kuna za par, velim im da to nije pametna ideja ić u planine u toj obući al nemam argumenata, ja neznam šta se sve može desiti u toj obući. Reko samo probaj dal su nepromočive i veli da ne puštaju vodu, tako da...?
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2019., 14:06   #579
Članstvo u jednom pd ne isključuje mogućnost odlaska na izlet sa drugim društvom?
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 12:46   #580
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Članstvo u jednom pd ne isključuje mogućnost odlaska na izlet sa drugim društvom?
Ne isključuje, osim ako društvo u kojem si nema drugačija pravila.
Realno, ne moraš ni biti član ikojeg društva da ideš na izlet.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.