Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 23:13   #181
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što da razumijem?

Počeli ste s mitinzima još 80-tih.


Ostavili ste krvav trag od Hrvatske preko Bosne do Kosova.

1999. cijeli svijet se konačno digao protiv vas, da spriječi ono, što su prije 8 godina propustili spriječiti.

Ne mrzim vas,ali da ste izvor nestabilnosti, jeste, možda ste se sada primirili,ali tek nakon niza poraza
Koji VI čoveče. To što sam Srbin ne znači da sam ja donosio odluke i da nisam bio protiv bilo kakvog rata. 80-ih sam počeo da se bavim seksom i više su me zanimele devojčice nego tamo neki Slovenci, Hrvati i ostali..
A o bombardovanju iz 99. ovih dana imaš nove informacije, samo što ti ne želiš da ih čuješ jer se ne uklapaju u tvoju mrziteljsku priču.
__________________
Osveži (F5)
Inplozer is offline  
Old 17.01.2011., 23:15   #182
Quote:
Inplozer kaže: Pogledaj post
Naravno da ja tebe nemam šta da ubeđujem i naravno da tebe niko nikada neće moći ubediti u neke stvari, ali nemoj da pocenjuješ snagu tadašnje JNA kojom je upravljao Milošević i brojnost srpskih pobunjenika u Hrvatskoj. Moji prijatelji koji su odbili mobilizaciju a bili uhvaćeni u međuvremenu su ili trulili u zatvoru ili prisilno odvođeni na ratište da bi sa istog šmugnuli kad im se ukazala prilika. Takozvana odbrana tzv. RSK nije uspela jer su Srbi u Hrvatskoj bili preslabi da se sami odbrane od HV a iz Srbije niko nije hteo da dođe da ih brani. Da se kojim slučaem mobilizaciji odazvalo 88% obveznika, taj rat bi još uvek trajao.
Pročitaj novu knjigu od Montgomerija,jako je zanimljiva.Ima dosta o onom šta smo komentirali.Ako nisi do sad.
realist is offline  
Old 17.01.2011., 23:23   #183
Quote:
Inplozer kaže: Pogledaj post
Naravno da ja tebe nemam šta da ubeđujem i naravno da tebe niko nikada neće moći ubediti u neke stvari, ali nemoj da pocenjuješ snagu tadašnje JNA kojom je upravljao Milošević i brojnost srpskih pobunjenika u Hrvatskoj. Moji prijatelji koji su odbili mobilizaciju a bili uhvaćeni u međuvremenu su ili trulili u zatvoru ili prisilno odvođeni na ratište da bi sa istog šmugnuli kad im se ukazala prilika. Takozvana odbrana tzv. RSK nije uspela jer su Srbi u Hrvatskoj bili preslabi da se sami odbrane od HV a iz Srbije niko nije hteo da dođe da ih brani. Da se kojim slučaem mobilizaciji odazvalo 88% obveznika, taj rat bi još uvek trajao.
Nisam se baš osvjedoćio u neku osobitu snagu JNA, osim premoći u opremi , tenkovi, topovi. A ni tenkove baš nisu znali koristiti svrhovito , gurati tenk u naselje na domet ručnih bacača pokazalo se kao katastrofalna strategija.
Avijacija je bila slabo obučena i ni u jednoj bitci nije bila odlučujuća , a što je strategija modernog ratovanja od 1944 na ovamo.

U Hrvatskoj su pobunjenim Srbima ostavili brda naoružanja bez logistike (gorivo) polupismenim seljacima koji nisu bili motivirani za rat.

Sve u svemu snagu ne čini oprema , to je pokazao Arapsko-Izraelski rat 67 i trajao je 6 dana . Razlika u naoružanju opremljenosti i ljudstvu je bila na strani Egipta, Sirije i Jordana ,međutim organizacija i školovanost ljudstva na strani Izraela koji je brzo pobjedio
franjo thahi is offline  
Old 17.01.2011., 23:29   #184
ovo je bila moja vojska tih dana
http://www.youtube.com/watch?v=L7eSTKF4phw
__________________
Osveži (F5)
Inplozer is offline  
Old 17.01.2011., 23:30   #185
Quote:
Inplozer kaže: Pogledaj post
Vidi Franjo. Ja sam odbio 91. da uzmem pušku, dođem u tvoju zemlju i pucam u tebe. I ne samo ja već 88% vojnih obveznika je odbilo da puca u tvoj narod. Ako je tebi 12% onih koji su se odazvali mobilizaciji većina naroda, onda si ti neke lekcije iz matematike preskočio.
Pojednostavljuješ stvari.

A i tvrdiš da je 88% Srba bilo protiv napada na Vukovar ili Dubrovnik.

Da li to tvrdiš?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.01.2011., 23:35   #186
Quote:
Inplozer kaže: Pogledaj post
A o bombardovanju iz 99. ovih dana imaš nove informacije, samo što ti ne želiš da ih čuješ jer se ne uklapaju u tvoju mrziteljsku priču.
Koga ja mrzim?
Nađi mi post sa mržnjom?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.01.2011., 23:41   #187
Quote:
Inplozer kaže: Pogledaj post
ovo je bila moja vojska tih dana
http://www.youtube.com/watch?v=L7eSTKF4phw
Urbana ekipa , i urbani ukus,ali na žalost većina Srbije nije "urbana"
franjo thahi is offline  
Old 17.01.2011., 23:45   #188
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pojednostavljuješ stvari.

A i tvrdiš da je 88% Srba bilo protiv napada na Vukovar ili Dubrovnik.

Da li to tvrdiš?
88% vojnih obveznika a ne 88% naroda. Naravno da je Miloševićeva ratna propaganda učinila svoje, te su srpski komunisti odjedanput postali nacionalisti i borci za srpsku stvar.
Već sam dobar broj tvojih mrziteljski postova skinuo sa foruma u nameri da ih sa hrvatskim kolegama podrobno izanaliziram tako da sad ne bi bilo korektno da ti ih samo nabrojim a ne dam adekvatne analize. Biće vremena, još ćemo da drobimo o tome.
__________________
Osveži (F5)
Inplozer is offline  
Old 17.01.2011., 23:49   #189
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Urbana ekipa , i urbani ukus,ali na žalost većina Srbije nije "urbana"
Pa borimo se da to ispravimo, mada nam ne olakšava posao trenutna situacija. Trenutno se odvija beogradizacija Srbije, pa možda nešto i bude od nas.
__________________
Osveži (F5)
Inplozer is offline  
Old 17.01.2011., 23:56   #190
Quote:
Inplozer kaže: Pogledaj post
Pa borimo se da to ispravimo, mada nam ne olakšava posao trenutna situacija. Trenutno se odvija beogradizacija Srbije, pa možda nešto i bude od nas.
Hrvatska je ovim ratom "urbano " nazadovala 30 godina, zbog velikih migracija, primitivaca u velike centre koji su imali tradiciju i svoj "urbani štih" Očiti primjer je naš Banditić u Zg ili Kerum u ST, Hrvatska se Balkanizirala kao posljedica rata, a što je tek u Srbiji mogu pokušati zamisliti. Ne bude to tako brzo.
franjo thahi is offline  
Old 17.01.2011., 23:57   #191
Quote:
Inplozer kaže: Pogledaj post
Već sam dobar broj tvojih mrziteljski postova skinuo sa foruma u nameri da ih sa hrvatskim kolegama podrobno izanaliziram tako da sad ne bi bilo korektno da ti ih samo nabrojim a ne dam adekvatne analize. Biće vremena, još ćemo da drobimo o tome.

Vau,sada mi dižeš ego

Doista misliš da sam JA među gorima ovdje?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 18.01.2011., 00:05   #192
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Vau,sada mi dižeš ego

Doista misliš da sam JA među gorima ovdje?
JESI ,ja sam se popravio
franjo thahi is offline  
Old 18.01.2011., 00:12   #193
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Vau,sada mi dižeš ego

Doista misliš da sam JA među gorima ovdje?
Michael, mnogo imaš zabluda ili sve nas koji čitamo tvoje postove dovodiš namerno u zabludu. Recimo tvoj stav je da su Britanci hrvatski neprijatelji (verovatno i najviše zbog Bleiburga, kao da tamo nisu stradali i 8000 Slovenaca, 5000 muslimana i 2000 četnika) a da su srpski prijatelji a evo ovih dana imaš priznanje da je Bler insistirao da se krene kopneno na Srbiju 99. i da se čak i Klinton tome protivio. Kako objašnjavaš to prijateljstvo između Britanaca i Srba a hteli su da nas sravne sa zemljom? Kakvi su to srpski prijatelji kad nas je osiromašenim uranijumom Klinton branio od Engleza.
__________________
Osveži (F5)
Inplozer is offline  
Old 18.01.2011., 00:19   #194
Da jen samoc Bleiburg,rekao bih,bili smo na strani Nijemaca, nisu morali imati posebne milosti prema nama,nisu ni inače...

Ali oni su 91' podržali Miloševića,oni su započeli Hrvatsko-Bošnjački rat,oni su pritiskali Hrvatsku da odustane od npr. Baranje, oni nas sada guraju u Jugosferu, oni su nam uveli vize kojih nije bilo ni za rata, oni nisu htijeli početi pregovore s nama za EU,a kasnije nas blokirali zbog par papira i sl...

Francuzi su nam prestali biti neprijatelji, Talijani su nam od neprijatelja postali čak i prijatelji,kao i Madžari, i za vas ima nade, ali Englezi nikada neće biti naši prijatelji i jedva čekam da postanu Sjeverni Pakistan
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 18.01.2011., 10:53   #195
ima nešto u ovome o mobilizaciji što implozer piše
točka 90.
borislav jović: "JNA drži rejon Okučana. Deveti korpus je postigao dobre rezultate. U celini, situacija povoljna za ofanzivna dejstva preko Okučana i Pakraca, gde bi se Slavonija presekla na dva dela, ali nema morala kod vojske.U istočnoj Slavoniji vojvođanske brigade su se razbežale.Momentalno je najkritičnije u Gračacu u Krajini preko koga hrvati mogu izvršiti prodor prema Kninu. Treba ojačati front vojskom koje nema. Mobilizacijom, koja nije uspela, želelo se: 1. preseći Slavoniju pravcem Okučani-Pakrac-Daruvar; 2. izbiti na liniju Vinkovci-Osijek i spojiti se sa dolinom Drave sa vojskom od Daruvara; 3. probiti se linijom Petrovac-Karlovac i spojiti se sa jedinicama iz tog rejona, kojima bi se priključile one iz Slovenije. Preseći Zagreb s juga; 4. probiti se prema Jadranu na liniji Zadar-Šibenik-Split; 5. preseći Hercegovinu na liniji Mostar-Ploče. Tako izrezana Hrvatska bila bi pred kapitulacijom. Mobilizacija nije uspela. Mora se praviti redukovani plan. (Dnevnik – 20. septembar 1991.) "
http://www.icty.org/x/cases/slobodan...-wit-jovic.htm
buli6 is offline  
Old 18.01.2011., 20:35   #196
Quote:
buli6 kaže: Pogledaj post
ima nešto u ovome o mobilizaciji što implozer piše
točka 90.
borislav jović: "JNA drži rejon Okučana. Deveti korpus je postigao dobre rezultate. U celini, situacija povoljna za ofanzivna dejstva preko Okučana i Pakraca, gde bi se Slavonija presekla na dva dela, ali nema morala kod vojske.U istočnoj Slavoniji vojvođanske brigade su se razbežale.Momentalno je najkritičnije u Gračacu u Krajini preko koga hrvati mogu izvršiti prodor prema Kninu. Treba ojačati front vojskom koje nema. Mobilizacijom, koja nije uspela, želelo se: 1. preseći Slavoniju pravcem Okučani-Pakrac-Daruvar; 2. izbiti na liniju Vinkovci-Osijek i spojiti se sa dolinom Drave sa vojskom od Daruvara; 3. probiti se linijom Petrovac-Karlovac i spojiti se sa jedinicama iz tog rejona, kojima bi se priključile one iz Slovenije. Preseći Zagreb s juga; 4. probiti se prema Jadranu na liniji Zadar-Šibenik-Split; 5. preseći Hercegovinu na liniji Mostar-Ploče. Tako izrezana Hrvatska bila bi pred kapitulacijom. Mobilizacija nije uspela. Mora se praviti redukovani plan. (Dnevnik – 20. septembar 1991.) "
http://www.icty.org/x/cases/slobodan...-wit-jovic.htm
Za sve to bi im trebalo puno više vojske nego što bi je imali da su se i svi odazvali, a i pitanje je da li do bojkota dolazi tek kad su se počeli vraćati leševi u vrećama ili iz stvarnog pacifizma...
duliba is offline  
Old 19.01.2011., 10:37   #197
Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Za sve to bi im trebalo puno više vojske nego što bi je imali da su se i svi odazvali, a i pitanje je da li do bojkota dolazi tek kad su se počeli vraćati leševi u vrećama ili iz stvarnog pacifizma...
Verujem da grešiš, jer 90-tih a i sada u Srbiji ima oko 1.400 000 vojnih obveznika. Oko 170 000 ljudi se odazvalo 90-tih čime vojne vlasti nisu bile zadovoljne pa su krenuli sa represijom, hapšenjem, pretnjama rodbini, zaplenom imovine i ostalim vidovima pritisaka radi popune JNA jedinica. Pre neku godinu su tek abolirali 55 000 građana koji su smatrani dezerterima i 30 000 onih koji su "zapalili preko granice" pa godinama nisu smeli da se vrate u domovinu iz straha od hapšenja.
U početku ratnih dejstava JNA je imala beznačajne gubitke a pre početka rata oformljen je antiratni pokret koji je bio marginalizovan usled sulude i agresivne ratne propagande. Budili smo se i odlazili u krevet sa porukom "ne dozvolimo da nam se opet desi Jasenovac". Ko je mogao da ostane normalan u takvom ludilu. Sam princip "ispod šlema mozga nema" ili "neću da puzim jer kad puzim ne mogu da guzim" ili " više volim tebe mladu nego pušku da mi dadu" bio je zdravorazumski za mlade ljude koji su tek tada došli u kontakt sa nacionalizmom.
__________________
Osveži (F5)
Inplozer is offline  
Old 19.01.2011., 11:49   #198
Quote:
Inplozer kaže: Pogledaj post
Michael, mnogo imaš zabluda ili sve nas koji čitamo tvoje postove dovodiš namerno u zabludu. Recimo tvoj stav je da su Britanci hrvatski neprijatelji (verovatno i najviše zbog Bleiburga, kao da tamo nisu stradali i 8000 Slovenaca, 5000 muslimana i 2000 četnika) a da su srpski prijatelji a evo ovih dana imaš priznanje da je Bler insistirao da se krene kopneno na Srbiju 99. i da se čak i Klinton tome protivio. Kako objašnjavaš to prijateljstvo između Britanaca i Srba a hteli su da nas sravne sa zemljom? Kakvi su to srpski prijatelji kad nas je osiromašenim uranijumom Klinton branio od Engleza.
Evo ti činjenice pa ti odluči tko je u pravu.
Francuski prijedlog o mirovnim snagamau 7. mjesecu 1991 na početku rata ¸Britanija odbija.
Početkom 8. mjeseca potpora Francuske¸Njemačke i Belgije nestalne članice VS ¸Britanija stavlja veto na uporabu sile.
Potkraj 8. mjeseca vojvoda od Somerseta¸član parlamenta Henry Bellingam i kandidat za člana John Kennedy posjećuju Srbiju i Crnu Goru.
Početkom 9. mjeseca 1991 kad je Hrvatska totalno bez oružja nizozemski ministar Van De Broken potiče inicijativuo slanju mirovnih snaga¸Britanija odbija.
U 9. mjesecu uveden embargo na oružje za prostore Jugoslavije na prijedlog Velike Britanije(uz podršku tadašnjeg ministra vanjskih poslova Hrvata Budimira lončara) Da se jugoslavenčina Lončar nije zauzeo Kina bi stavila veto.
V Britanija zaključuje da bez još jedne države ne može provodit zamišljenu politiku¸te kao partnera logički uzima Francusku.Pošto je Mitterand bio nepredvidljiv¸problem je riješen uz pomoć Fitzroya Mac Leana¸veterana 2. sv. rata i prijatelja Jugoslavije.Potkraj 8. mjeseca 1991 poslan je u Bg ¸gdje se sastaje sa generalima i savjetuje im pridobivanje Francuske.Tako slabi utjecaj Njemačke.
Nakon toga se u Elizejskoj palači sastaju Mitterand i Milošević. Suradnja Britanije i Francuske traje do 5. mjeseca 1995 i dolaska Chiraca za predsjednika Francuske.Tada začetnik svega¸britanski ministar vanj. poslova Douglas Hurd daje ostavku.
Jane Shard viši istraživač-suradnik Centra za vojne studije london kings Collegeu " Teško je ne zaključiti kako glavni razlog zbog kojega V B nije zaustavila srpsku agresiju na Hr i BiH jest želja onih koji su određivali politiku britanske vlade da Srbija i njezini trabanti pobijede"
sidrun is offline  
Old 19.01.2011., 12:17   #199
Britanski veleposlanik iz Beograda Peter Hall sa još dvojicom diplomata dolazi u posjet Dubrovniku 1991 godine.Po povratku u Bg izviještava kako je okolina uništena ¸a u gradu oštećene samo dvije zgrade.Nakon toga topništvo JNA prvi put snažno napada grad Dubrovnik.
U raspravi u Domu Lordova 25 09 1992 Lord Merlyn-Rees osudio je preuranjeno priznanje Hr i BiH¸a ministrica prekomorsko razvoja Linda Chalker upozorila Bošnjake i Hrvate da ne sklapaju pakt o zajedničkoj odbrani.
Dok su srpske snage divljale po Srebrenici s Miloševićem na ručku u ljetnoj rezidenciji Dobanovci bio je Bildt¸Agashija¸Stoltenberg i general Smith.Znakovito kad govori o Oluji Bildt spominje etničko čišćenje¸a taj izraz ne rabi za Srebrenicu.
Pripadnik SAS i nositelj odličja Vojnog križa koji je vodio tročlanu ophodnju specijalaca kod Srebrenice htio je pod pseudonimom "Nick Kameron" objaviti memoare ¸ali je pod sudskom prijetnjom morao odustati ¸te Ministarsvu odbrane isplatiti odštetu jer je u "The Sunday Timesu" izašao prvi članak.

Dolazak visokog izaslanstva Srbije u London 1. mjesec 2005.Marović¸Drašković¸Ivanović se sastaju sa Blarom i ministom obrane Hoonom.
Direktor Kraljevskog instituta za zajedničke službe Jonathan Eyal sutra je izjavio za BBC "Britanska vlada bolje razumije od ostalih vlada da bi stabilnost Balkana poprimila katastrofalne osobine kad bi srpski narod vjerovao da će uvijek plaćati za greške i zlo što je počinio Milošević...Ako se pregovara o punom članstvu za EU sa Hrvatskom onda i Srbija mora poslat signal da to isto želi.Razočaravajuće je kako neke zemlje uključujući i SAD i dalje podržavaju političku izolaciju umjesto da ponude mrkvu Beogradu"

U 3. mjesecu Marović ponovo u posjetu kad ga prima kraljica Elizabeta.
Direktor Odsjeka za istočni Jadran u britanskom ministarstvu vanjskih poslova Karen Price "Mi bi smo kao britanska vlada bili spremni prečicom progurati Srbiju kroz neke mehanizme EU i NATO"
Wahingtonski sporazum u 3.mjesecu 1994 o prestanku sukoba Hrvata i Bošnjaka ¸te njihovoj vojnoj suradnji.Prvi sporazum pod patronatom međunarodne zajednice u kojem nije sudjelova Britanija.Valjda joj se sporazum nije uklapao u politiku.
Koja licemjerna država.
sidrun is offline  
Old 19.01.2011., 12:31   #200
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Evo ti činjenice pa ti odluči tko je u pravu.
Francuski prijedlog o mirovnim snagamau 7. mjesecu 1991 na početku rata ¸Britanija odbija.
Početkom 8. mjeseca potpora Francuske¸Njemačke i Belgije nestalne članice VS ¸Britanija stavlja veto na uporabu sile.
Potkraj 8. mjeseca vojvoda od Somerseta¸član parlamenta Henry Bellingam i kandidat za člana John Kennedy posjećuju Srbiju i Crnu Goru.
Početkom 9. mjeseca 1991 kad je Hrvatska totalno bez oružja nizozemski ministar Van De Broken potiče inicijativuo slanju mirovnih snaga¸Britanija odbija.
U 9. mjesecu uveden embargo na oružje za prostore Jugoslavije na prijedlog Velike Britanije(uz podršku tadašnjeg ministra vanjskih poslova Hrvata Budimira lončara) Da se jugoslavenčina Lončar nije zauzeo Kina bi stavila veto.
V Britanija zaključuje da bez još jedne države ne može provodit zamišljenu politiku¸te kao partnera logički uzima Francusku.Pošto je Mitterand bio nepredvidljiv¸problem je riješen uz pomoć Fitzroya Mac Leana¸veterana 2. sv. rata i prijatelja Jugoslavije.Potkraj 8. mjeseca 1991 poslan je u Bg ¸gdje se sastaje sa generalima i savjetuje im pridobivanje Francuske.Tako slabi utjecaj Njemačke.
Nakon toga se u Elizejskoj palači sastaju Mitterand i Milošević. Suradnja Britanije i Francuske traje do 5. mjeseca 1995 i dolaska Chiraca za predsjednika Francuske.Tada začetnik svega¸britanski ministar vanj. poslova Douglas Hurd daje ostavku.
Jane Shard viši istraživač-suradnik Centra za vojne studije london kings Collegeu " Teško je ne zaključiti kako glavni razlog zbog kojega V B nije zaustavila srpsku agresiju na Hr i BiH jest želja onih koji su određivali politiku britanske vlade da Srbija i njezini trabanti pobijede"
Nema šta! Sve ovo što si hronološki nabrojao navodi na zaključak da su Britanci smrtni neprijatelji Hrvata. Ne mogu da verujem da nisu mogli da Vam zaborave da ste bili na strani omraženih im Nemaca i da to generacijski pamte 50 godina pa Vam eto "vraćaju milo za drago". Više verujem da su se britanski interesi kosili sa hrvatskim interesima, a kako su Britanci osioni osvajači planete kojima su Ameri nabili komplekse preuzimajući im ulogu svetskog policajca, tako su se Briti izdrkavali tamo gde su mogli. Na nama, malim narodima!
Tvrdnja da su Briti srpski prijatelji nikako ne stoji! Još 1943-45. su bombardovali srpske gradove pod izgovorom da teraju nemce iz Srbije. Njihova bombardovanja su bila mnogo strašnija nego nemačka sa početka WW2, a nešto nemam saznanja da su "ravnali" hrvatske gradove kao srpske, terajući Nemce iz Hrvatske. Jesu Briti primili izbeglog srpskog Kralja ali su ga i odjebali podržavši Tita i komuniste na kraju rata. Zamisli!!! Kapitalisti podržavaju komuniste i dovode ih na vlast u tamo nekoj Jugoslavijici! Podržali su Tita Hrvata a ne Srbina za "srpsku stvar", koji im je bio u gostima!
Siguran sam da znaš da interesi velikih sila nemaju veze sa simpatijama ili antipatijama prema drugim narodima. Zagovornici bombardovanja Srbije 99., pre svega Ameri i Briti se na kraju posvađaše između sebe jer Briti htedoše peške u Srbiju a Ameri isprobaše svoje novo naoružanje i njima bilo dosta igranke! Izigrali se video-igrica sa bezbedne udaljenosti i gotovo. Pobiše 2000 civila i 180 vojnika, uništili 2 tenka i 16 maketa MIG 29 za 78 dana rokanja!
Kad god je bilo naklonosti ili odluka velikih sila u korist Srbije, mi smo to znali iskoristiti. A ko to ne bi koristio, samo ludaci? Politika je kurva! Vetrovi duvaju malo odavde, malo odnade a na nama malim narodima je da hvatamo tople struje i što duže budemo u vazduhu a svi znamo da nas čeka bolan pad. Kad tad...
__________________
Osveži (F5)
Inplozer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.