Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 21:42   #7481
"Malinu nazivaju i ženskom biljkom jer liječi mnoge tegobe ženskih organa.

Čaj od listova pomaže kod menstrualnih grčeva, jakih krvarenja i iscjetka.

Može se piti prije, tijekom i nakon poroda.

Redovno konzumiranje čaja od listova maline tijekom trudnoće jača i tonizira maternicu, sprečava pobačaj, pomaže tijekom poroda i sprečava jako krvarenje nakon poroda.

Nakon poroda ubrzava oporavak maternice i potiče stvaranje mlijeka.

S konzumiranjem ovog čaja počnite od trećeg mjeseca trudnoće. Pijte dvije do tri šalice na dan.

Čaj se koristi i za jačanje desni, dezinfekciju krajnika, sprečavanje dječjih proljeva i kod očnih oboljenja.

Priprema čaja: žličicu lista maline prelijte sa šalicom vruće vode. Pijte toplo."

Eto neki tekst. Koliko znam, utice da maternica bude zdrava, pa samim tim i da svoje funkcije obavlja optimalno. Nema uticaja na otvaranje, trudove i sl. Zdrava maternica obavi sve oko poroda sto treba, i oporavi se lakse nego manje "zdrava". Nije cudotvorni napitak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 19.11.2017., 21:57   #7482
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
kakav je stav doktora oko tog čaja od lista maline?


Pitaj bas pa napisi. Kad ideš na kontrolu?

A ovo o uzmedanim ciklusima... to je kao i autizam od vakcine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 19.11.2017., 22:12   #7483
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Pitaj bas pa napisi. Kad ideš na kontrolu?

A ovo o uzmedanim ciklusima... to je kao i autizam od vakcine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
a je, ništa nije u rangu autizma i cjepljenja
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 19.11.2017., 22:55   #7484
Evo da se javim i odjavim sa liste.
Rodila se mala Lucija 17.11 u 10 i 11h,3510g i 49 cm :-)
Jos uvijek smo u bolnici i nadamo se da uskoro idemo doma :-)
snelly is offline  
Old 19.11.2017., 22:56   #7485
Snelly cestitke i uzivajte sad
Snow Fairy is offline  
Old 19.11.2017., 23:15   #7486
Čestitke Snelly!!

Dobrodošla mala Lucija!
Mrcinica is offline  
Old 19.11.2017., 23:16   #7487
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
a je, ništa nije u rangu autizma i cjepljenja
Stvarno nije
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Evo da se javim i odjavim sa liste.
Rodila se mala Lucija 17.11 u 10 i 11h,3510g i 49 cm :-)
Jos uvijek smo u bolnici i nadamo se da uskoro idemo doma :-)
Cestitke
Eloiisa is offline  
Old 19.11.2017., 23:18   #7488
LISTA

STUDENI
1. Gio ~~~~~~~~~~~~~~ 20.11.
2. mianova ~~~~~~~~~~~ 25.11.
3. Smiling Helena ~~~~~~~ 29.11. ~~~~~~~~~ decko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PROSINAC
4. 5Eveline5 ~~~~~~~~~~~6.12.
5. audrina ~~~~~~~~~~~~ 9.12. ~~~~~~~~~~curica
6. dana69 ~~~~~~~~~~~~11.12.~~~~~~~~~~ curica
7.nanica_27 ~~~~~~~~~~ 12.12. ~~~~~~~~~~decko
8. imri dan ~~~~~~~~~~~ 14.12.
9. vienne ~~~~~~~~~~~~ 23.12.~~~~~~~~~~ curica
10. MissLia ~~~~~~~~~~~ 28.12. ~~~~~~~~~ decko
11. Sovica Zg ~~~~~~~~~~29.12. ~~~~~~~~~ decko
12. minic ~~~~~~~~~~~~~30.12. ~~~~~~~~~decko
13. ancy_20 ~~~~~~~~~~~30.12.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2018

SIJEČANJ
14. Ivanah ~~~~~~~~~~~~~2.1. ~~~~~~~~~~ curica
15. mala nemirna ~~~~~~~~~3.1. ~~~~~~~~~~ decko
16. Snow Fairy ~~~~~~~~~~ 4.1. ~~~~~~~~~~ curica
17. Missandei ~~~~~~~~~~~7.1.
18. Ana Niko~~~~~~~~~~~~18.1. ~~~~~~~~~~curica
19. hottie_zg ~~~~~~~~~~~21.1. ~~~~~~~~~~ decko
20. Olivi ~~~~~~~~~~~~~~21.1. ~~~~~~~~~~ decko
21. jojo21 ~~~~~~~~~~~~~22.1. ~~~~~~~~~~ decko
22. Verdena ~~~~~~~~~~~~25.1. ~~~~~~~~~~ curica
23. Cvexter ~~~~~~~~~~~~26.1. ~~~~~~~~~~ curica
24. Garver ~~~~~~~~~~~~~30.1. ~~~~~~~~~~curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

VELJAČA
25. Klonirana Papiga~~~~~~~ 2.2. ~~~~~~~~~~ decko
26. Hisoka ~~~~~~~~~~~~~5.2. ~~~~~~~~~~ curica
27. Scissors ~~~~~~~~~~~~ 6.2. ~~~~~~~~~~ curica
28. pixii ~~~~~~~~~~~~~~~9.2. ~~~~~~~~~~decko
29. Punjena maslina ~~~~~~~10.2. ~~~~~~~~~~curica
30. profesorka87 ~~~~~~~~~17.2 ~~~~~~~~~~curica
31. yenna89 ~~~~~~~~~~~ 17.2. ~~~~~~~~~~decko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

OŽUJAK
32. Alexa334 ~~~~~~~~~~~ 10.3.
33. nymphadoratonks ~~~~~~19.3. ~~~~~~~~~ curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TRAVANJ
34. Slugterra~~~~~~~~~~~~1.4
35. assi ~~~~~~~~~~~~~~~3.4 ~~~~~~~~~~ curica
36. calecaki ~~~~~~~~~~~~16.4
37. SweetHeart ~~~~~~~~~ 18.4
38. Elinga ~~~~~~~~~~~~~29.4
39. BondWannabe ~~~~~~~~29.4 ~~~~~~~~~~ decko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SVIBANJ
40. ludo malo ~~~~~~~~~~~ 4.5
41. For My Pain ~~~~~~~~~ 11.5.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LIPANJ
42. Eloiisa ~~~~~~~~~~~~~ 28.6.





Ako netko želi na listu neka se sam doda ili zamoli nekoga tko je trenutno aktivan

(ili mi pošalje poruku da ja ispravim, dodam...)
(kodovi za boje)
Eloiisa is offline  
Old 19.11.2017., 23:25   #7489
Pozdrav cure! Upadam ovdje kao padobranac da si olakšam brige. I nemam hrabrosti pisati ovdje jer me strah za trudnocu.
Trudna sam 12+4. Ovo je moja 6 trudnoca. I nadamo se prvom djetetu. Od prvog dana je i ova rizična krvarenje od pozitivnog testa pa srce kasno prokucalo i svašta nešto i sve je to ostavilo traga i straha i dalje kao da prethodne neuspješne trudnoce nisu dosta. Nabavila sam si baby watcher i on me iskreno spasava. U utorak na pregledu s 11+6 je bilo sve u redu.
Od danas osjetim nešto čudno u maternici dolje kao neko grebanje iznutra. Ne znam kako bi to opisala. Ne mislim da osjetim bebu jer je još prerano ali me brine. Čitala sam da se maternica uskoro podiže pa jel može bit da je to?
I probadanja u križima! Strah me jer mi je jedan od spontanih u 12 tjednu bio popraćen s bolovima u ledjima. Ne ovakvim probadanjima nego pritiskom, Al svejedno pušem na hladno. Bebica je dobro slušamo ju na BW i to me drži normalnom!
Jeste imale i vi ta probadanja s 12, 13 tjedana? I to grebuckanje? (ne znam drugačije opisati) . Ovo mi je dosad rekord u trudnoci pa mi je sve novo. Hvala vam puno! Pusa od LilLi



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 20.11.2017., 01:01   #7490
DRage snelly i Blacki, cestitam od srca!!

Ja sam 4. na listiiii!!
Sad sam znaci 37+5. Mislim da su mi mozda ruke pocele oticati jer sam jedva uspjela skinuti zarucnicki prsten. Vjencani jos uvijek ide dolje lako pa njega ne mislim jos spremit.
Ja pijem Mg jos uvijek i niko mi nije reko da bi ga trebala prestati piti. Pijem po 200mg Mg citrata. Valjda je to ok. Nisam do sad ni cula da to moze utjecati na termin poroda u smislu produljenja.
Dns me u jednom trebutku nesto zaboljelo naprijed na trbuhu, a onda poslije u krizima. Kratko. J sam to pripisala losem polozaju na stolici. A poslije sam si mislila jesu li to mozda bili trudovi??😁😁 onda sam si opet mislila, sigurno bi znala da su trudovi... uglavnom, u iscekivnju smo. Jos uvijek sam aktivna. Radim domace vuceno tijesto, pecem bucnice i steudle od jabuka. Odmh sam si i zamrznula da imam kj jesti kad dodjemo iz bolnice😁 U petak sam ribala pecnicu sat vremena i tak.u cetvrtak sam Rekla muzu da budem poludela jer vise nemam kaj za raditi pa si izmisljam poslove. 😁
5Eveline5 is offline  
Old 20.11.2017., 01:31   #7491
Snelly, Cestitam!

"I find it helpful to remind women that oxytocin is a circadian hormone. It peaks as darkness comes, stays high through the night, and then decreases as daylight comes back. So it's a very natural pattern to have the natural oxytocin bring on a little labor in the evening, only to have it stop as morning comes again. That's just the natural pattern of oxytocin we all have. Oxytocin is, however, a positive feedback hormone in labor. So, at some point, her body will sense some oxytocin rising and then make more oxytocin, which will lead to more, and more, and more. Then, you get "true labor." Why/when does it trigger into that feedback loop? That's the magic and mystery of birth we don't fully understand yet, if we ever will. But most importantly to this mama is that her body is following a very natural pathway, preparing her, her body, and her baby, for that moment when all systems say go and labor is wonderfully unstoppable. She is doing what she needs to, as hard and frustrating as that can be at times." Tracy Beasley

Ja napravila tortu da se pocastimo kad rodimo mališu. Nadam se da je shvatio poruku.
Nakrkala sam se i ananasa. Ako ne zaspimo pre dece, mozda bude i ove stimulacije iznutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 20.11.2017., 01:36   #7492
Quote:
LilLiYellow28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure! Upadam ovdje kao padobranac da si olakšam brige. I nemam hrabrosti pisati ovdje jer me strah za trudnocu.
Trudna sam 12+4. Ovo je moja 6 trudnoca. I nadamo se prvom djetetu. Od prvog dana je i ova rizična krvarenje od pozitivnog testa pa srce kasno prokucalo i svašta nešto i sve je to ostavilo traga i straha i dalje kao da prethodne neuspješne trudnoce nisu dosta. Nabavila sam si baby watcher i on me iskreno spasava. U utorak na pregledu s 11+6 je bilo sve u redu.
Od danas osjetim nešto čudno u maternici dolje kao neko grebanje iznutra. Ne znam kako bi to opisala. Ne mislim da osjetim bebu jer je još prerano ali me brine. Čitala sam da se maternica uskoro podiže pa jel može bit da je to?
I probadanja u križima! Strah me jer mi je jedan od spontanih u 12 tjednu bio popraćen s bolovima u ledjima. Ne ovakvim probadanjima nego pritiskom, Al svejedno pušem na hladno. Bebica je dobro slušamo ju na BW i to me drži normalnom!
Jeste imale i vi ta probadanja s 12, 13 tjedana? I to grebuckanje? (ne znam drugačije opisati) . Ovo mi je dosad rekord u trudnoci pa mi je sve novo. Hvala vam puno! Pusa od LilLi



Gesendet von iPhone mit Tapatalk


Dobro nam dosla. Ja sam imala jedan spontani pre trudnoce i bila je teska paranoja u početku. Ne mogu ni da zamislim kako je tebi. Zelim ti da ovaj put za tebe stvarno važi ono da je svaka trudnoca drugacija.

U trudnoći su sve vrste probadanja, rastezanja, natezanja u redu. Samo krv i izrazito jaka bol koja traje su opasni.
Zelim ti da tipkas ovde jos 27 tjedana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 20.11.2017., 03:54   #7493
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Evo da se javim i odjavim sa liste.
Rodila se mala Lucija 17.11 u 10 i 11h,3510g i 49 cm :-)
Jos uvijek smo u bolnici i nadamo se da uskoro idemo doma :-)
Čestitke od srca!!!

LiliYellow, ja u obje trudnoće imala i probadanja i grčeve i bolove na samom početku... Nadam se da je ovaj put i tebi tako i šaljem vibrice da je to to i da si tu do kraja.
BitterSweet is offline  
Old 20.11.2017., 06:25   #7494
Snelly cestitam!

Kupili smo prematalicu za vikend i vec je namontirana.mislila sam je pustit par dana da se lufta jer ima onaj smrad po novome pa prebrisat i napunit krpicama
Sinoc nisam nikak spavala,oborila svjetski rekord u pisanju i okretanju s boka na bok
Bebac je dosta aktivan pa bar imam drustvo dok nemrem spavat,razmisljam jel ruka,noga,glava il guza kaj osjetim pod rukom
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 20.11.2017., 09:06   #7495
Lilly dobro dosla. Probadanja su normalna. Sve se to širi i prelazi u neko drugo stanje pa ne može baš proći bezosjetno. Želim ti školsku trudnoću do kraja

Snely čestitam

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 20.11.2017., 09:09   #7496
cestitam od srca Snelly!!
A ato se tice bolova probadanja rastezanja,kako ne rekla Smiling Helena dok nema neizdrzive boli i nekakvog krvarenja sve je to normalno. Zeim da ovaj put izgurate do kraja skolski!
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 20.11.2017., 09:15   #7497
Evo nas s kontrole. Cura je sad na zadak, 1300grama(iskreno se nadam da su mjere pogrešne). Dobila je oko 700 od kontrole, ja 1.5kg.

Za 3 tjedna opet. Kad se popne smanjivati vrijeme između kontrola postane stvarnije.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 20.11.2017., 09:20   #7498
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Evo nas s kontrole. Cura je sad na zadak, 1300grama(iskreno se nadam da su mjere pogrešne). Dobila je oko 700 od kontrole, ja 1.5kg.

Za 3 tjedna opet. Kad se popne smanjivati vrijeme između kontrola postane stvarnije.
kod mene obrnuto, u početku me naručivali svaka 3 tjedna, sad u zadnje vrijeme svaka 4, kao nema potrebe češće jer je sve u redu...ja bi radije što češće


jesi pitala za urin i proteine?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 20.11.2017., 09:28   #7499
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
kod mene obrnuto, u početku me naručivali svaka 3 tjedna, sad u zadnje vrijeme svaka 4, kao nema potrebe češće jer je sve u redu...ja bi radije što češće


jesi pitala za urin i proteine?

Pred kraj će biti češće opet

Nisam. Pričala sam s prijateljicama i kažu da su im tek u TA to mjerili,koja je do tamo stigla.
Nisam se ni za posteljicu sjetila pitati jel se digla, al da je još nisko rekla bi mi.
I dalje je stanje s cerviksom isto kao prije tako da mogu malo više raditi po kući. Zadnja 4 tjedna sam se štedila
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 20.11.2017., 09:45   #7500
Mene sad naručio na 3tj samo da mi stigne napraviti bris prije TA. Znači sad sam u 34.tjednu i dalje skoro na 4tj razmaka.

Nemam pojma za kad da bolnici kažem da me naruči u TA, sutra si idem po uputnicu
Snow Fairy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.