Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2021., 15:53   #1
Bank Transfer s Amerikom (SAD)

Imam problem drustvo pa me zanima kako ste vi to rijesili ako ste imali slicni problem. Znaci radi se o placanju firmi u SAD-u. Problem koji je nastao je taj sto ameri imaju dvije banke. Jedna je domaca, maticna, kako bi se reklo a drugu koriste za primanje ili slanje internacionalnih transakcija. Problem koji je nastao je taj da takva vrsta transakcije gdje se upisuju dvije banke se vise ne koristi, to se zvalo Nalog 14, ako me sjecanje jos dobro sluzi od prije kojeg sata. I sad, transakcija se moze izvesti samo placanjem Intermediary Bank, medjutim kako je firma iz SAD-a rekla to nije opcija jer ce transakcija biti odbijena. Znaci mora biti dvije vrste polja, u jednu ide Intermediary Bank, a u drugu Beneficiary bank.

Kako sad izvesti placanje? Ugovorio sam sastanak sa svojim poslovnim bankarom koji o tome zna vise, ali i on je izrazio sumnje u uspjesnost istoga. Trenutacno mi je ovo veliki problem jer takvih transakcija ce biti jos. Kako onda poslovati preko kontinenta i placati usluge i proizvode ako nase banke nemaju opciju takvog internacionalnog placanja, a SAD nam je poprilicno velik partner u skoro svim aktivnostima. Radi se o poslovnom racunu, ne osobnom.

Hvala unaprijed. Castim sladoledom onomu tko pomogne.
__________________
youtu.be/JVRckmpXPH4
helixxxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 16:39   #2
Ne razumijem u čemu je problem i zašto ima veze što je SAD.

Korisnik ima svoju banku - Beneficiary bank.
Ti imaš svoju banku. Koja preko Intermediary mora usmjeriti pare na Beneficiary

Da li su ti naveli koja je točno Intermediary bank?

Ako da, ti samo daješ nalog banci da isplati iznos na račun korisnika broj xxxxx kod Beneficiary bank, preko Intermediary bank. Dalje tvoja banka sama gleda ima li račun sa Intermediary ili mora ići još preko neke banke (ovisno kako imaju račune i pravila poslovanja)

Barem mislim da bi tako išlo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 17:07   #3
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ne razumijem u čemu je problem i zašto ima veze što je SAD.

Korisnik ima svoju banku - Beneficiary bank.
Ti imaš svoju banku. Koja preko Intermediary mora usmjeriti pare na Beneficiary

Da li su ti naveli koja je točno Intermediary bank?

Ako da, ti samo daješ nalog banci da isplati iznos na račun korisnika broj xxxxx kod Beneficiary bank, preko Intermediary bank. Dalje tvoja banka sama gleda ima li račun sa Intermediary ili mora ići još preko neke banke (ovisno kako imaju račune i pravila poslovanja)

Barem mislim da bi tako išlo
U tom je stvar. Ne znaju kako. haha
Da imam sve. Objasnjeno je od strane firme sve upravo tako kako si napisao/la - vec mi je neugodno jadnu zenu koja radi u korisnickoj sluzbi stalno maltretirati, svaki dan novi problem a nikak zavrsit placanje. Medjutim danas su mi u banci rekli da oni vise nemaju naloge za taj nacin placanja, to se kao zvalo Nalog 14. Vec sad samo jedna jedina banka moze biti uvedena kao primatelj, ili jedna ili druga, a ja trebam da ide preko jedne na drugu. Ja cu se ranit.

Dobro u petak imam sastanak sa bankarom za pravne osobe pa budemo vidjeli onda.
__________________
youtu.be/JVRckmpXPH4
helixxxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 19:59   #4
naloga 14 nema 100 godina. i plaćanja u US svejedno idu. zar taj tvoj priv. bankar ne može interno nazvati specijaliste platnog prometa unutar banke?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 22:29   #5
Quote:
sailor kaže: Pogledaj post
naloga 14 nema 100 godina. i plaćanja u US svejedno idu. zar taj tvoj priv. bankar ne može interno nazvati specijaliste platnog prometa unutar banke?
On nije zvao, sa njim imam sastanak u petak. Ali da, bankar koji je trebao obraditi to je rekao da on ne radi sa poslovnim racunima te je rekao da mora nazvat specijalistu da vidi kako bi se to odradilo. Na kraju je specijalist rekao da moze se napravit samo nalog prema jednoj od te dvije banke. Pa sam rekao da se ne pravi nalog do petka kad imam sastanak sa svojim bankarom, jer ispada da ako bi se radilo prema dvije morao bih platiti duplo.

Mislim obavio bih ja to preko internet bankarstva al nemam opcija jednostavno za izradu takvog naloga. Ono rekli su da moze da se druga banka dopise u "Napomenu" al to nije to, mislim znam da nece proci, a imat cu onda dupli trosak transfera, jer ja preuzimam taj trosak.
__________________
youtu.be/JVRckmpXPH4
helixxxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 23:16   #6
Nisam stručnjak, ali ne bi li SWIFT mreža trebala sama znati to usmjeriti? Ti pošalješ na odredišnu banku, a oni prema BIC kodu onda u svojim bazama ili kako se već to zove vide kuda i preko koje banke to moraju usmjeravati.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 23:39   #7
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Nisam stručnjak, ali ne bi li SWIFT mreža trebala sama znati to usmjeriti? Ti pošalješ na odredišnu banku, a oni prema BIC kodu onda u svojim bazama ili kako se već to zove vide kuda i preko koje banke to moraju usmjeravati.
Dva su SWIFT koda koja treba unijeti. Nema opcija za dva SWIFT koda u nas. Znaci imam formular, i samo je jedna opcija Banka korisnika i korisnik, međutim to je da se provjeri tko je vlasnik racuna i usmjeri novac na racun, ali to je samo za JEDAN racun, a treba se unijeti oba gdje se prva banka postavlja samo kao... hm... ajmo reci posrednik u prijenosu transakcije do lokalne banke. Onak mi smo zbrckani, al bome su i ameri. Zast ne moze biti jedna banka?!!!

U SAD-u ne funkcionira tako da se posalje na odredisnu banku jer njihova banka koja zaprimi transakciju ne proslijedjuje dalje lokalnoj. Znaci instrukcija za placanje je kako je opisano u komentaru @Snow Fairy. Recimo ako bih to napravio transakcija bi se ponistila i onda placam duple troskove (slanje i povrat sredstava) - sveukupno oko 50 dolara. Nije puno, al nije ni malo za takve stvari.
__________________
youtu.be/JVRckmpXPH4
helixxxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 23:54   #8
Ali to treba znati platni promet u tvojoj Banci. Pa nije da nikad ne salju doznake u SAD
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 23:56   #9
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ali to treba znati platni promet u tvojoj Banci. Pa nije da nikad ne salju doznake u SAD
Paa... cini se da ne. Vidjet cemo preksutra sto kazu, al onak... smjesno mi je.

Ak se dotad netko javi sa rjesenjem, kao sto rekoh, castim sladoledom.
__________________
youtu.be/JVRckmpXPH4
helixxxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 23:58   #10
Mislim da je to zato sto inace banke same biraju posrednike. Klijent kaze banku korisnika,a oni imaju svoje puteve do tamo.
Ovako ti dajes jos jedan uvjet. Ali mora se nekako moći
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2021., 00:01   #11
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Mislim da je to zato sto inace banke same biraju posrednike. Klijent kaze banku korisnika,a oni imaju svoje puteve do tamo.
Ovako ti dajes jos jedan uvjet. Ali mora se nekako moći
Da kuzim, medjutim stvar je sto u ovom konkretnom lsucaju banka ne moze birati, jasno postoji instrukcija kako obaviti uspjesnu transakciju. Tak da se mora slijediti, jer upravo sto kazes, da je to zbilja nemoguce kako druge firme onda placaju usluge iz ne znam Australije, Brazila i sl.
__________________
youtu.be/JVRckmpXPH4
helixxxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2021., 00:14   #12
zar ta firma nema paypal račun? imao sam posla s tvrtkama iz USA, Canada, Australia uvijek smo medjusobno riješili fakturu preko paypala, sve legalno i dopušteno.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2021., 00:17   #13
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
zar ta firma nema paypal račun? imao sam posla s tvrtkama iz USA, Canada, Australia uvijek smo medjusobno riješili fakturu preko paypala, sve legalno i dopušteno.
Kad paypal spojim na poslovni racun ne obavi mi transakciju jer trazi unos naziva firme i tax id-a za autorizaciju, pa mi prekine transakciju. Znaci firma nema ta dva polja za placanje na stranici. Preko karticnog placanja isto me odreze jer ne moze provjeriti naziv firme i tax id sa mojim podacima korisnika racuna, iako su mi u banci rekli da je moguce da firma nema 3d zastitu postavljenu pa isto moze biti razlog zasto server banke odreze autorizacijsku provjeru. A to nije samo tako uvest i spojit. Izradjujem web shopove pa znam kolika je jebaona ak se to ne uvede u startu. Tak da samo bank transfer moze ic u ovom konkretnom slucaju.
__________________
youtu.be/JVRckmpXPH4
helixxxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2021., 15:28   #14
Samo javljam da je rijeseno. Problem je sto jako puno bankara nije nikad u nas radilo takvu vrstu transakcije pa nisu upoznati sa postupkom. Medjutim bankari u regionalnim gradovima znaju pa je postupak da se salje njima koji onda nalog vracaju nazad. Cisto za ubuduce za one koji budu poslovali sa SAD firmama, a nemaju iskustva, kao sto nisam imao ni ja. Znaci racun sa uputstvom za placanje se salje svom bankaru, a on onda proslijedjuje u regionalni ured koji onda izvrsava transakciju. I mora se imati pecat i mora se osobno doc kod svog bankara prilikom takvih transakcija zbog provjere i zbog toga sto banka trazi originale zbog zastite od prijevare.

Mal komplicirano, ali bitno je da radi.
__________________
youtu.be/JVRckmpXPH4
helixxxer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.