Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 13:07   #1261
Quote:
OMGOMG kaže: Pogledaj post
Bagature, mogao si citirati i ovaj deo iz istog članka.



Pošto si upućen u temu, da li bi mogao da mi pojasniš fenomen albanskih snajki u Srbiji? Meni je to veoma zanimljivo, ali nema Boga da razumem kako neko može da pošalje ćerku ili sestru kao inkubator u zemlju u kojoj nikog ne poznaje i ne govori jezik, totalnim strancima i to još Srbima koje valjda mrzi iz dna duše. Da se razumemo, volim ja da ima dece i hvala za to, ali opet mi je žao tih žena kad pomislim kako li one to doživljavaju. Bila je pre reportaža sa neke srpsko-albanske svadbe. Oni tamo naprave svadbu po svim običajima, a mladu sve u venčanici strpaju u kombi sa srpskom zastavom i odvezu u Srbiju. Kad se pozdravljala sa roditeljima, mučena žena je plakala i zapomagala kao da je živu deru. Da se okrene želudac od prizora, baš ostavlja neki mučan utisak. Izem ti takvu svadbu.
Deo tih nevesta su ustvari srpskog porekla.
Ostale su zene iz najzabacena i gajsterbajterska sela gde musko stanovnistvo se gotovo cijelo nalazi u inostranstvo.A u tih krajeva se zivi jos uvek mnogo patrijahalno,jedina cilj zenama je da se omuze i imaju deca,sto ako ne se dogodi bi bilo ravno na tragediju,prema time...
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 13:17   #1262
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Albanci,pogotovo viziram albanci muslimani se asimiliraju na zapad koliko sto se asimiliraju arapi i turci.Mozda nesto sitno vise,to je stopa asimilacije albanaca muslimana na zapadu.

Opet ti kazem,srbi i albanci su drugacije narod skroz.
To je djelomice točno, npr. u Italiji se Albanci rapidno asimiliraju.

No i Turci i Arapi su u četvrtoj generaciji asimilirani, čak i ako imaju neke kontakte i veze sa starim krajem, no poprimili su obilježja područja gdje žive i tom području pripadaju. Ne znači da će postat Njemci ili Šveđani, ali kontakti sa domovinom predaka su sve manji i sličnosti sve manje.

Imaš primjer Hrvata u Austriji, koji su neasimilirai već 400 godina. No oni zapravo s Hrvatskom jako malo, u stvari ništa nemaju, osim što znaju da su iz nje došli.

Srbi i Albanci nisu uopće tako različiti, samo je srpska dijaspora starija, često i peta, šesta generacija vani. Kod Albanaca je uvrh glave druga.
To se ne da uspoređivat.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 13:34   #1263
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
Srbi i Albanci nisu uopće tako različiti, samo je srpska dijaspora starija, često i peta, šesta generacija vani. Kod Albanaca je uvrh glave druga.
To se ne da uspoređivat.
U zadarskim Arbanasima je starija od 10 generacija.
sittingbull is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 15:34   #1264
Quote:
sittingbull kaže: Pogledaj post
U zadarskim Arbanasima je starija od 10 generacija.
U prošlih sto godina rođeno ih je razmjerno najviše u Đurđevcu, gdje se svaki devedeseti stanovnik prezivao Šiptar. U Hrvatskoj danas živi oko osamdeset Šiptara u oko dvadesetpet domaćinstava.

U Hrvatskoj danas živi oko sedamsto Arbanasa u oko dvjestopedeset domaćinstava

Još tu ima Arbanasina, Arbanasića i sl prezimena koja vuku slične korjene.

A po Sloveniji ima i Šiftara

Davno došli, davno se asimilirali.
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 07:09   #1265
Snimak od autobuske stanice u Prishtini,ljudi koji odu u nadu azila,emigracije na Zapad.
Kaze se da svake noci vise od 10 autobusa iz Kosova krenu prema Zapad.
Ipak dobro je sto svi ce biti vraceni...inace zalosne scene.

http://almakos.com/lajme/kosove/7198...eve-video.html

Moje teorija ne da se hvalim ali jendostavno su vrlo dobre.
Albanci treba da se okrenu na stvaranje Velike Albanije,ako ostanu ovako propustice momentum.
Premijer Edi Rama u Preshevo rekao da nije za Veliku Albaniju nego za Evropsku Albaniju,ujedinjenje sve albanske teritorije u Evropi.
To u prevodu bi znacelo samoubijstvo,pogotovo ako sa ovakav status albanaca na Kosovo i u Makedoniji se doceka ta evropeizacija.
Posledice dok se ceka bicu veliki,a jos vece kad dogje do toga.

Ocevidno emigracija je albanska ahilova peta...
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:04   #1266
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Snimak od autobuske stanice u Prishtini,ljudi koji odu u nadu azila,emigracije na Zapad.
Kaze se da svake noci vise od 10 autobusa iz Kosova krenu prema Zapad.
Ipak dobro je sto svi ce biti vraceni...inace zalosne scene.

http://almakos.com/lajme/kosove/7198...eve-video.html

Moje teorija ne da se hvalim ali jendostavno su vrlo dobre.
Albanci treba da se okrenu na stvaranje Velike Albanije,ako ostanu ovako propustice momentum.
Premijer Edi Rama u Preshevo rekao da nije za Veliku Albaniju nego za Evropsku Albaniju,ujedinjenje sve albanske teritorije u Evropi.
To u prevodu bi znacelo samoubijstvo,pogotovo ako sa ovakav status albanaca na Kosovo i u Makedoniji se doceka ta evropeizacija.
Posledice dok se ceka bicu veliki,a jos vece kad dogje do toga.

Ocevidno emigracija je albanska ahilova peta...
Ma Albanija do 2020 ulazi u EU, pa će moći da uzimaju albanske pasoše i lakše emigriraju, zajedno sa braćom iz matice
The-Duke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 09:51   #1267
...

21.500 Albanaca pobeglo sa "slobodnog Kosova"
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...obodnog-Kosova

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:29   #1268
Demografsko NAGLO praznjenje
Neki od komentara....Jorga 01. februar 2015. 23:15 #3303871
Ja sam iz Lipljana, siptari naglo odlaze za inostranstvo, ispred crkve svake noci se okuplja gomila siptara koja ceka neki bus i odlaze do Subotice a odakle preko grane odlaze dalje ka zemljama iz EU, ali naglo odlaze.................. bio sam skoro u Beogradu za pasos jer mi sa Kosova vadimo u Beogradu preko kordinacionog centra a tamo gomila siptara koji vade nase pasose a ovi nasi ih vode i zavrsavaju preko reda...... i onda na zapadu kritika kako mi trazimo azil a ono siptari sa srpskim pasos

KS 02. februar 2015. 10:41 #3304276
Papagaj,malo da objasnim : inace sa tim pasosima se ide u Sarajevo aerodrom,prolazis kontrolu bez problema samo ako hoces 100 eura da dash ,zao mi je sto nemogu pasos kopirat i postavit da vidis pecate svedske,i danske

PEcanac 02. februar 2015. 09:49 #3304220
sto se Peci tice licno mogu reci da svaku noc idu autobusi puni za srbija,,rado bi objasnio kako funkcionise: organizator koji bude svaku noc na autobusku trazi 200 eura po osobi do subotice,sa garancijom tamo preuzima srbijanski organizator (nekoliko policajaca)i ubacuju ilegalno u teritoriju madjarske,posle toga kud koji mili moji !!! znam dosta ljudi koji se javljaju iz EU zemalja

Pozelimo im sretan put. I dug ostanak.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:42   #1269
Razmere egzodusa znaju samo Albanci
Koha Ditore procenjuje da se radi o 20 000 ljudi mesecno
http://www.info-ks.net/vijesti/kosov...de-20000-ljudi
voyeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 22:04   #1270
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
...

21.500 Albanaca pobeglo sa "slobodnog Kosova"
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...obodnog-Kosova

.
Quote:
voyeen kaže: Pogledaj post
Razmere egzodusa znaju samo Albanci
Koha Ditore procenjuje da se radi o 20 000 ljudi mesecno
http://www.info-ks.net/vijesti/kosov...de-20000-ljudi
Niko nije pobegao,svi cu biti vraceni.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 22:19   #1271
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Niko nije pobegao,svi cu biti vraceni.
Na silom ne mozes izdrzati toliko ljudi, jedan deo na neki nacin ostace tamo.

Bas sada procitao sam jedan komentar u kosovskim novinama, jedan kaze: Kako da zivimo sa 300 eura?

Ovo nije normalno, u Makedoniji ljudi zive i sa 150 eura , pa ne pokusaju bezati van.

Ja tacno znam na koji film zive kosovari (ljepi automobil, velika kuca, puno novca...).

Stanje na Kosovo nije nista razlicita od Makedonije i Srbije ... al eto ovi sa Kosova poceli su da begaju kao iz kolere.

Ja kazem da je ovo euforija, umesani su i ljudi iz materijalnog razlog.
Vec ima takvih koji traze da se vrate na Kosovo, jer u azilantskim logorima nemaju nikakvih uslova.

Simptomaticno je i to sto Vlada Kosova uopste ne reaguje na ovih dogadjaja.

Neko je rekao da je ovo testiranje Kosova oko liberalizacije viznog rezima ... tako da sada ovi koji traze azil dobiju zabranu u sledecih 5 godina da ulaze u EU.

U 2013 vec je bilo manje rodjenih, a u prvicnim podacima u 2014 ima oko 24.500 rodjenih, sto ja ne mogu da vjerujem , to je neobjasnivo.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 15:12   #1272
...

Kao da NATO opet bombarduje: Pogledajte kako Albanci beže sa Kosmeta
http://www.pravda.rs/2015/02/03/kao-...smeta/?lng=lat

Eksodi i kosovarëve: Rrëmujë, lot dhe maltretim fëmijësh (VIDEO)
https://www.youtube.com/watch?v=Aplw1l1qrMw


Naravno da se bezi kad se s djavolom tikve sadilo...
Gde su sad Madlen Albrajt i oni koji su pokupovali resurse i preduzeca, a ustvari za ciji interes ste bili nahuskani protiv Srba i Srbije...


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 17:06   #1273
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
...

Kao da NATO opet bombarduje: Pogledajte kako Albanci beže sa Kosmeta
http://www.pravda.rs/2015/02/03/kao-...smeta/?lng=lat

Eksodi i kosovarëve: Rrëmujë, lot dhe maltretim fëmijësh (VIDEO)
https://www.youtube.com/watch?v=Aplw1l1qrMw


Naravno da se bezi kad se s djavolom tikve sadilo...
Gde su sad Madlen Albrajt i oni koji su pokupovali resurse i preduzeca, a ustvari za ciji interes ste bili nahuskani protiv Srba i Srbije...


.
Nikada opet dio srbije, u tome su saglasni svi albanci, i nema ovdje toleranciju, jer Milosevic istjerao sve albance sa posao, a iseljavanje je bio znatno vece.

Kosovo u 2015 godinu ima vise stanovnika nego u 1981.
Al Presevska dolina danas ima manje stanovnika nego u 1981.

Srbija nije nista stabilnija i razvijena od Kosova, imate 24 miljarde eura dug, nezaposlenost od 25%.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 14:29   #1274
Mislis Vranjanska KOTLINA. U Medvedji nema 300 Alb. U Buj.i Presevu ih je manje od 35.000 + 5000 u celoj zemlji razasuti,kao posljasticari,pekari,fizikalci,cepaci drva. Na jugu svake godine rapidno PADA broj ucenika. Niko ih ne tera,oni vole zapad.Kuce,kola.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 14:48   #1275
...

Trbuhom-za-kruhom-dramatican-rast-broja-kosovara-koji-bi-ilegalno-u-eu
http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...eu/799225.aspx

Quote:
EUROPSKA UNIJA doživljava nagli rast broja građana Kosova koji u nju ilegalno ulaze: u 2013. azil u Mađarskoj tražilo je njih šest tisuća, a u prvome mjesecu ove godine čak deset tisuća.

To je posljedica ublažavanja propisa koji Kosovarima omogućuju da preko Srbije dođu do granica EU-a, i to u trenutku kad u toj zemlji traje snažno političko previranje i brojni su ulični prosvjedi zbog siromaštva, nezaposlenosti i korupcije.
Quote:
Visoko povjereništvo Ujedinjenih naroda za izbjeglice (UNHCR) objavilo je da su u prvih devet mjeseci prošle godine stotine Kosovara ušle u Mađarsku i zatražile azil, a od rujna do prosinca taj je broj skočio na 21 tisuću.

Mađarski državni ured za useljeništvo i državljanstvo objavio je da je od 14 tisuća stranaca koji su u ovoj godini zatražili azil, njih deset tisuća s Kosova.

Zadnjih nekoliko dana velike skupine ljudi ukrcavaju se u glavnome kosovskome gradu Prištini u noćne autobuse i putuju u Beograd. Među njima je i 18-godišnji Vilson Beqiri koji kaže da će odande autobusom u Suboticu u Vojvodini, a zatim ilegalno u Mađarsku.
.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 15:16   #1276
Na teritoriji Kosova postoji stanovnistvo koje sa omladinu tezi ko 3,5 miliona srba.Neki otpustni ventil je cak preporucljiv.Eto ko nije bio na Kosovo da vidi da vrije kao u koshnici onda nek pogleda na Google Maps satelitski snimak Kosova.
Pa i pored velike albanske porodice koje zive po kucama,Kosovo je na put da ostane bez plodne ravnine zbog gradezni boom.

Steta sto taj potencijal ne se koristi za prosirenje albanske teritorije,na primer ukoliko Kosovo ostalo jos jedno 15 godina pod Srbiji moglo je albanci ako ne demografski bar gospodarski preuzeti neke sadasnje delove koje su srpski.

Sad jos uvek je moguce da albanci izkupe regione okolo Kosovo,ali to zbog granicne i ostale barijere ide mnogo sporije.
A u taj smer albanske dijaspora igra velika uloga.
Albanska dijaspora igrala mozda 50% od ulogu u neovisnost Kosova.
Ona je doprinjela do toga da albanci gospodarski postanu od inferiorni do superiorni nad srbe na Kosovo.
Da odkupu imanja.
Pa sve do toga da albanska dijaspora finansirala rat i vodila lobisticku kampanju.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 15:22   #1277
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Na teritoriji Kosova postoji stanovnistvo koje sa omladinu tezi ko 3,5 miliona srba.Neki otpustni ventil je cak preporucljiv.
Steta sto taj potencijal ne se koristi za prosirenje albanske teritorije,na primer ukoliko Kosovo ostalo jos jedno 15 godina pod Srbiji moglo je albanci ako ne demografski bar gospodarski preuzeti neke sadasnje delove koje su srpski.

Sad jos uvek je moguce da albanci izkupe regione okolo Kosovo,ali to zbog granicne i ostale barijere ide mnogo sporije.
Ali u taj smer albanske dijaspora igra velika uloga.
Albanska dijaspora igrala mozda 50% od ulogu u neovisnost Kosova.
Ona je doprinjela do toga da albanci gospodarski postanu od inferiorni do superiorni nad srbe na Kosovo.
Da odkupu imanja.
Pa sve do toga da albanska dijaspora finansirala rat i vodila lobisticku kampanju.

NATO je odigrao 95% i sve te pare su otisle NATO-u i americkim lobistima...

Al on vam je nesrecu i posadio:

1) Osiromaseni uranijum kojim su zasejani prostori naseljeni mahom Albancima citav pojas uz granicu sa Albanijom...

2) NATO generali + Madlen Albrajt su uzeli sve sto vredi od resursa na Kosovu, a i ova igra oko Trepce je s ciljem da je uzmu Englezi verovatno...
Dakle vama je namenjena uloga roblja... ili im uopste vise niste potrebni...

3) Jedina NATO investicija = Baza BONDSTIL, a on moze doprineti samo porastu prostitucije...

4) I kako onda da ljudi ne beze...Pa logicno da ce obicni ljudi bezati iz te sodome i gomore...



.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 15:22   #1278
Quote:
watermelon kaže: Pogledaj post
Na silom ne mozes izdrzati toliko ljudi, jedan deo na neki nacin ostace tamo.

Bas sada procitao sam jedan komentar u kosovskim novinama, jedan kaze: Kako da zivimo sa 300 eura?

Ovo nije normalno, u Makedoniji ljudi zive i sa 150 eura , pa ne pokusaju bezati van.

Ja tacno znam na koji film zive kosovari (ljepi automobil, velika kuca, puno novca...).

Stanje na Kosovo nije nista razlicita od Makedonije i Srbije ... al eto ovi sa Kosova poceli su da begaju kao iz kolere.

Ja kazem da je ovo euforija, umesani su i ljudi iz materijalnog razlog.
Vec ima takvih koji traze da se vrate na Kosovo, jer u azilantskim logorima nemaju nikakvih uslova.

Simptomaticno je i to sto Vlada Kosova uopste ne reaguje na ovih dogadjaja.

Neko je rekao da je ovo testiranje Kosova oko liberalizacije viznog rezima ... tako da sada ovi koji traze azil dobiju zabranu u sledecih 5 godina da ulaze u EU.

U 2013 vec je bilo manje rodjenih, a u prvicnim podacima u 2014 ima oko 24.500 rodjenih, sto ja ne mogu da vjerujem , to je neobjasnivo.
Mogu ostati samo one koji ce se snaci preko rodbine.
Drugi nacin ostatka nema.
Emigracioni talasi sa Kosova bili u vreme komunizma i za vreme rata gde se koristilo pravo azila.
A sad Kosovo je proglaseno za stabilna drzava.

Sada emigracija ide samo preko rodbine,sto kod albanaca je izrazenije jer postoje mnogo snaznije porodicno-rodbinske veze,pa tako rodbina albanac iz inostranstvo ce pomoci rodbinu albanca sa Kosova da se snagje i emigrira.
Dok te relacije kod srba nisu takve,niko nikoga ne hebe 2%.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 15:51   #1279
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
NATO je odigrao 95% i svete pare su otisle NATO-u i americkim lobistima...
1.Dijaspora stvorila UCK.
2.Dijaspora finansirala UCK.
3.UCK bila otpor sa koji srbi su se bavili.
4.Od taj otpor srbi izpadali u nervozu i frustracije koje su isturali tako sto su ubijali i protjerivali civile.
5.Zapad nakon srpsko iskustvo iz Bosne,Hrvatske i Slovenije ovaj put nije htelo da dozvoli ponavljanje tragedije.
6.Opet u dodatno podsticanje prikaz na srpsku agresiju na Kosovo imala dijaspor akoja ne samo sto sve to lepo prikazala nego cak imala takva lobisticka i propagandna moc da i cnro napravila belo.

NATO bio instrument preko koji su postignuti albanski ciljevi.
Nema nikakve americke lobiste,to su ludacke srpske teorije zagovora.
Ameri su postupili cisto humanitarno.

Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Al on vam je nesrecu i posadio:

1) Osiromaseni uranijum kojim su zasejani prostori naseljeni mahom Albancima citav pojas uz granicu sa Albanijom...
Koliko je baceno na Kosovo, a kolko u Srbiji i Bosni?

Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
2) NATO generali + Madlen Albrajt su uzeli sve sto vredi od resursa na Kosovu, a i ova igra oko Trepce je s ciljem da je uzmu Englezi verovatno...
Dakle vama je namenjene uloga roblja... ili im uopste vise niste potrebni...
Opet famozna prica o resursama.
Pomislio bi da pricas za UAE a ne za Kosovo.
Na Kosovo od kapacitete imas Trepca,dve stanice za lignit Kosova A-B kod Kastrioti i cementarnicu kod Hani i Elezit.
Ovakve pogone i resurse imas sto se kaze u svaku palanku u svakoj drzavi u Evropi.

Znaci NATO zbog resursa na Kosovo,to jest licne interese par ljude,''uzeo'' Kosovo.

Ovo sad kapiram da nije bilo samo do Milosevica,nego cela srpska nacija ima neku zicku u mozak,narocito okolo te teorije zagovora.To moram reci da ste isti sa rusa.
Eno Putin pre neko vreme rekao da CIA izmislila internet za da bi kontrolirala svet.

Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
3) Jedina NATO investicija = Baza BONDSTIL, a on moze doprineti samo porastu prostitucije...
Na Kosovo svaka kasaba ima bordel,strip bar gde rade nealbanke,uglavnom zene iz Srbije...ali ti bordeli funkcioniraju pre svega kad dolazi muska populacije iz dijaspore na godisnji odmor.

A Bondstil je poluprazna baza...nema vise amera,na napustanje su.

Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
4) I kako onda da ljudi ne beze...Pa logicno da ce obicni ljudi bezati iz te sodome i gomore...
Neznam sta za tebe je sodoma i gomora,ali ako ga tumacimo po nacin za koji je i nastao ovaj izraz.
Rekao bi da sodoma i gomora je na primer to sto u Srbiji glavne pevaljke koje su popularne za mlade generacije,za mlade srpske devojke pevaju ''hit'' pesme gde se peva ''U tvoje ruke su moje gacice''.
Dok albansko drustvo je veruj bar jos uvek mnogo,mnogo blagoreceno disciplinovanije od toga.

Zato pitaj se kod koga vlada sodoma i gomora?
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 16:04   #1280
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Koliko je baceno na Kosovo, a kolko u Srbiji i Bosni?

http://www.balkanchronicle.com/image...-map-bombs.gif

Kao sto vidis skoro sve sto su istresli Uranijuma su istresli u pojasu Albanija-Kosovo...


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.