Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2013., 18:10   #6801
Theodor Meron je ponovo izabran (za njega je glasalo 12 od 18 sudaca) za predsjednika suda (Agius za potpredsjednika). Znači još dvije godine..
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN

Zadnje uređivanje Slovenac : 01.10.2013. at 18:18.
Slovenac is offline  
Old 01.10.2013., 18:33   #6802
to znači da otpada i ona teoretska mogućnost obnove postupka protiv Gotovine i ostalih.
juanpablom is offline  
Old 01.10.2013., 19:36   #6803
Quote:
Slovenac kaže: Pogledaj post
Theodor Meron je ponovo izabran (za njega je glasalo 12 od 18 sudaca) za predsjednika suda (Agius za potpredsjednika). Znači još dvije godine..
slovenac, što misliš, hoće li biti kakvih zamjena u sastavu žalbenog vijeća?

znaš li kakvog su zdravlja suci, imaju li puno posla, čeka li nekoga neka neodgodiva obaveza na nekom drugom predmetu pa da ga se makne, tako nešto?
kotulica is offline  
Old 01.10.2013., 19:49   #6804
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
slovenac, što misliš, hoće li biti kakvih zamjena u sastavu žalbenog vijeća?

znaš li kakvog su zdravlja suci, imaju li puno posla, čeka li nekoga neka neodgodiva obaveza na nekom drugom predmetu pa da ga se makne, tako nešto?
Nikakvih promjena neće biti po meni, osim ako nekoga infarkt strefi (a neće, jer svi izgledaju dobrog zdravlja, pa i Meron (gledao sam kako je tijekom neke konferencije skakao po stepenicama kao mladić od 50 godina)).
__________________
SKINITE MARASOVCU BAN
Slovenac is offline  
Old 01.10.2013., 20:31   #6805
Quote:
Slovenac kaže: Pogledaj post
Nikakvih promjena neće biti po meni, osim ako nekoga infarkt strefi (a neće, jer svi izgledaju dobrog zdravlja, pa i Meron (gledao sam kako je tijekom neke konferencije skakao po stepenicama kao mladić od 50 godina)).
je, bogme je ovo baš lijepa vijest danas. I da, Meron je super fit za svoju dob..ako nisi, pogledaj si interview Meronov za BBC (HardTalk)..kako je lucidno i koncentrirano odgovaral onom agresivnom (dobro, emisija i jest koncipirana tak' da bude slightly aggressive and provocative) voditelju...

zbilja je dominirao. btw. najbolja mi je završnica (po sjećanju): pomirba nije posao suda, iako on, svojim odlukama, može i treba tome pridonijeti. ljudi traže prije svega kaznenu odgovornost pojedinca. a pomirba ostaje posao politike...

..to za razliku od onih budalaša Pocara i Agiusa koji briju o "holističkom" pristupu, o ulozi haškog suda za kreiranje pomirdbe itd.itd.
IQ007 is offline  
Old 03.10.2013., 11:07   #6806
Inače, jučer je Jutarnji opet razapeo Merona preko dvije stranice ...u svom poznatom stilu.
Prije nego je bilo poznato da je već izabran za Presjednika, uz glavnu tezu da će biti gusto ( a bilo je 12 od 18 za Merona) i drugu tezu da je sudac Guney Meronova produžena glasačka ruka iako je prestar i radno i intelektualno nesposoban zbog velikih godina.
Originalni tekst "Borba za prevlast na UN-ovom tribunalu" je objavljen u njemačkom Süddeutsche Zeitung a sve je utemeljeno na informacijama iz "anonimnog izvora", a podebljano kvazi-argumentom pisma sudca Harhoffa.

A u tu priču se naravno koordinirano uključio i "antifašistički" IFIMES institut.

O sudcu Guneyu danas piše i Luka Mišetić.

Zadnje uređivanje hr1u00 : 03.10.2013. at 11:23.
hr1u00 is offline  
Old 03.10.2013., 11:32   #6807
luka mišetić je još prošle godine najavio da će na svom blogu analizirati suprotna mišljenja sudaca agiusa i pocara vezana za presudu gotovini i markaču, pa od uvodnog članka do danas još to nije učinio iako je na tviteru ljudima obećavao da će učiniti.

eto, moram ga malo kritizirati jer to čekamo skoro godinu dana (i mislim da nećemo dočekati).
kotulica is offline  
Old 03.10.2013., 11:40   #6808
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
luka mišetić je još prošle godine najavio da će na svom blogu analizirati suprotna mišljenja sudaca agiusa i pocara vezana za presudu gotovini i markaču, pa od uvodnog članka do danas još to nije učinio iako je na tviteru ljudima obećavao da će učiniti.

eto, moram ga malo kritizirati jer to čekamo skoro godinu dana (i mislim da nećemo dočekati).
da, da a čekamo još i analizu dejstvovanja Mirka Klarića.
Mišetiću ubrzaj malo
hr1u00 is offline  
Old 03.10.2013., 12:22   #6809
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
da, da a čekamo još i analizu dejstvovanja Mirka Klarića.
Mišetiću ubrzaj malo
ma to je sve zasad nebitno, bitno je da je 17.11. taj case closed za sva vremena, i to najboljim mogućim ishodom.

treba se fokusirat na ovaj koji traje.
divizija is offline  
Old 03.10.2013., 12:42   #6810
Ma taj slucaj je bio zatvoren 16.11. prosle godine, pa nije da smo valjda takve (da ne kazem sad sto), pa da strijepimo hoce li se pojaviti kakav nevjerojatan dokaz koji nije bio dostupan na sudjenju. Dokaz za sto? Oluja nema niti jednog elementa bilo kakve inkriminacije, pa to je najcisca operacija u povijesti ratovanja, moze se samo nesto izmisliti, a i imam dojam da su i Srbi odustali od bilo cega. Za Hrvatsku je daleko bitniji ovaj sadasnji slucaj "bosanske sestorke", a on je do sada bio u potpunoj medijskoj blokadi, iako traje vec skoro 10 godina. Ali u tih 10 godina na vlasti je bila opcija koja je potpuno zanemarivala i ignorirala Hrvate iz BiH pa je onda razumljivo da nije bilo interesa ni za ovaj slucaj.
John_Wayne is online now  
Old 03.10.2013., 12:47   #6811
ma ne strijepimo mi od nikakve revizije presude nego je super čitati mišetića kako raskrinkava laži i podmetanja.

zato sam to spomenula.

on na tako jednostavan i logičan način demantira i pocara i agiusa da je to gust čitati, pa sam malo razočarana što za to nije izdvojio više vremena.

zato sam ga malo kritizirala.
kotulica is offline  
Old 03.10.2013., 12:56   #6812
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ma to je sve zasad nebitno, bitno je da je 17.11. taj case closed za sva vremena, i to najboljim mogućim ishodom.

treba se fokusirat na ovaj koji traje.
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ma taj slucaj je bio zatvoren 16.11. prosle godine, pa nije da smo valjda takve (da ne kazem sad sto), pa da strijepimo hoce li se pojaviti kakav nevjerojatan dokaz koji nije bio dostupan na sudjenju. Dokaz za sto? Oluja nema niti jednog elementa bilo kakve inkriminacije, pa to je najcisca operacija u povijesti ratovanja, moze se samo nesto izmisliti, a i imam dojam da su i Srbi odustali od bilo cega. Za Hrvatsku je daleko bitniji ovaj sadasnji slucaj "bosanske sestorke", a on je do sada bio u potpunoj medijskoj blokadi, iako traje vec skoro 10 godina. Ali u tih 10 godina na vlasti je bila opcija koja je potpuno zanemarivala i ignorirala Hrvate iz BiH pa je onda razumljivo da nije bilo interesa ni za ovaj slucaj.
Ma ne , niste shvatili kotulicu i mene.
Nema straha nego je zanimljivo čitati Mišetića koji demaskira ICTY iznutra.
hr1u00 is offline  
Old 04.10.2013., 15:03   #6813
@ hr1u00 i drugi znalci,


molim vas je li mi možete reći ima li u knjizi dr. iva lučića "uzroci rata. bosna i hercegovina od 1980. do 1992. godine" nekih novih, nama (forumašima) nepoznatih podataka koji definitivno potvrđuju da nije bilo podjele bosne i koji razotkrivaju izvor tog mita?
ili nema?
jeste li detaljnije upoznati s tim radom dr. iva lučića?
zanima me ta knjiga (izvor).
kotulica is offline  
Old 04.10.2013., 15:35   #6814
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
@ hr1u00 i drugi znalci,


molim vas je li mi možete reći ima li u knjizi dr. iva lučića "uzroci rata. bosna i hercegovina od 1980. do 1992. godine" nekih novih, nama (forumašima) nepoznatih podataka koji definitivno potvrđuju da nije bilo podjele bosne i koji razotkrivaju izvor tog mita?
ili nema?
jeste li detaljnije upoznati s tim radom dr. iva lučića?
zanima me ta knjiga (izvor).

Ova knjiga je naručena i čekam dostavu, pa bumo vidli.

Zadnje uređivanje hr1u00 : 04.10.2013. at 15:44.
hr1u00 is offline  
Old 04.10.2013., 15:48   #6815
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
@ hr1u00 i drugi znalci,


molim vas je li mi možete reći ima li u knjizi dr. iva lučića "uzroci rata. bosna i hercegovina od 1980. do 1992. godine" nekih novih, nama (forumašima) nepoznatih podataka koji definitivno potvrđuju da nije bilo podjele bosne i koji razotkrivaju izvor tog mita?
ili nema?
jeste li detaljnije upoznati s tim radom dr. iva lučića?
zanima me ta knjiga (izvor).
pa bilo je podjele, imaš nekoliko mirovnih sporazuma koji su djelili BiH, bilo vanjska podjela ili nutarnja. u njoj ima tri svijeta tako da je normalno da ju se na neki način dijeli. Hrvati su u svakom slučaju strana koja je najviše energije potrošila da se nađe neko riješenje. Nema nam tko šta predbacivati.
juanpablom is offline  
Old 04.10.2013., 15:48   #6816
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Ova knjiga je naručena i čekam dostavu, pa bumo vidli.
bravo hr1u00.

hvala ti.


@ juanpablom, zanima me baš ta knjiga. hvala i tebi. evo, hr1u00 ju je naručio pa će javiti.
kotulica is offline  
Old 04.10.2013., 16:30   #6817
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
bravo hr1u00.

hvala ti.


@ juanpablom, zanima me baš ta knjiga. hvala i tebi. evo, hr1u00 ju je naručio pa će javiti.
nek skenira i stavlja stranicu po stranicu . šalim se naravno
juanpablom is offline  
Old 04.10.2013., 21:59   #6818
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
luka mišetić je još prošle godine najavio da će na svom blogu analizirati suprotna mišljenja sudaca agiusa i pocara vezana za presudu gotovini i markaču, pa od uvodnog članka do danas još to nije učinio iako je na tviteru ljudima obećavao da će učiniti.

eto, moram ga malo kritizirati jer to čekamo skoro godinu dana (i mislim da nećemo dočekati).
Napravio je analizu izdvojenih misljenja, jedino mislim da je bio obecao drugi dio. To se jos ceka.
alogobotur is offline  
Old 05.10.2013., 03:39   #6819
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
@ hr1u00 i drugi znalci,


molim vas je li mi možete reći ima li u knjizi dr. iva lučića "uzroci rata. bosna i hercegovina od 1980. do 1992. godine" nekih novih, nama (forumašima) nepoznatih podataka koji definitivno potvrđuju da nije bilo podjele bosne i koji razotkrivaju izvor tog mita?
ili nema?
jeste li detaljnije upoznati s tim radom dr. iva lučića?
zanima me ta knjiga (izvor).
Ivica Lučić može biti zahvalan dragom Bogu što optužnica protiv zločinačke i izdajničke šestorke nije išla naširoko jer bi onda i Lučić sjedio i robijao u Haagu, ovako se nažalost taj hercegovački špijun izvukao i danas piše svoju povijest koja na svu sreću neće imati nikakvog utjecaja na javnost.
Alfa157 is offline  
Old 06.10.2013., 18:30   #6820
Ne vidim da je itko komentirao nedavni Krajišnikov intervju za Face TV:

http://www.youtube.com/watch?v=T4KNIAGw1PQ

Ono što mi je posebno privuklo pažnju je krajišnikova izjava da je bosna podijeljena u rujnu 93 između njega i alije, a da su svjedoci bili owen i stoltenberg. Prema tom sporazumu RS se mogla otcijepiti nakon 5 godina.
Radi se o onom čuvenom sporazumu par dana nakon što su sporazum sklopili tuđman i alija.

E sad, ono što me začudilo je reakcija voditelja, koji se doima dobro informiran i bistar. Na tu krajišnikovu rečenicu ovaj govori nešto u stilu "kakve tajne će sve isplivati u ovom intervjuu", na što ovaj odgovara da to nije nikakva tajna.

Dakle, očigledno je da se radi o tome da BH mediji, političari, povjesničari i ostali jednostavno prešućuju stavri koje im nikako ne odgovaraju, a jedna od tih je i ovaj sporazum alije i krajišnika.
"Dogovor u Karađorđevu" je postao činjenica koja se ne propituje, a jedan ovakav potpisani sporazum o podjeli i otcjepljenju RS-a sa svjedocima owenom i stoltenbergom kao da se nije ni dogodio.
alogobotur is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.