Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 15:51   #8061
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne treba paničariti, SEC nije u stanju regulirati ni odavno 'regulirana' tržišta za financijsku imovinu. Zato im se i dogodila i sub prime kriza i zato ni dan danas ne razumiju kako i što rade quant hedge fondovi. Npr. istraga što je uzrokovalo Flash Crash 2010. godine nije pokazala ništa.

Regulacija ne znači zabrana, štoviše u SAD regulacija često ne znači ništa

Micanje s burzi i zabrana trgovanja može biti privremena (i često jest) sve dok se ne steknu (formalni administrativni) uvjeti za trgovinu istom.

Tako će i ovdje biti. Bit će kvalitetnh coina koji neće papire srediti na vrijeme pa će im žestoko pasti cijena, što ne znači da im je pala (intristična) vrijednost.

Kako znati koji imaju papire sredjene, sad prije kupovine?
dalmato86 is offline  
Old 30.08.2017., 15:54   #8062
ZG ekipa,

Ako ima zainteresiranih za razgovor o kriptovalutama na kavi, grupno, 1 na 1, ovako ili onako, ja sam za. Trenutno sam još u fazi učenja i spreman sam poslušati ekipu "napucaniju" znanjem i iskustvom. PP!

Ima li ovdje ekipe koja se bavi samo trejdanjem i da nema sastrane posao? Točnije, da živi od trgovanja kriptovalutama
popokatepetli is offline  
Old 30.08.2017., 16:04   #8063
Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
Kako znati koji imaju papire sredjene, sad prije kupovine?
Ja ne znam, od službenih informacija vidio sam samo da je jednoj firmi privremeno zabranjeno trgovanje zbog nedostatka informacija o čemu se radi i strukturi kapitala

https://www.sec.gov/litigation/suspe...7/34-81474.pdf

Što će to posljedično značiti za ostale, nemam pojma, ali da se naslutiti da će ići regulacija, što opet ne mora značiti ništa jako loše. Može čak biti i dobro da se izbace oni koji nešto bezveze rade..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 30.08.2017., 16:11   #8064
Nije mi cilj širiti FUD/paniku, nego samo educirati i upozoriti ljude na potencijalne rizike.
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
pa zar je moguce da su toliki gjnusi ovi na burzama da ih samo izbrisu bez prethodne najave, meila ili nesto?
u biti nebi me cudilo...
U nezgodnoj su poziciji. Ako jave onda će svi krenuti s prodajom i srušiti cijenu i onda ih svi mogu tužiti...
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne treba paničariti, SEC nije u stanju regulirati ni odavno 'regulirana' tržišta za financijsku imovinu. Zato im se i dogodila i sub prime kriza i zato ni dan danas ne razumiju kako i što rade quant hedge fondovi. Npr. istraga što je uzrokovalo Flash Crash 2010. godine nije pokazala ništa.

Regulacija ne znači zabrana, štoviše u SAD regulacija često ne znači ništa

Micanje s burzi i zabrana trgovanja može biti privremena (i često jest) sve dok se ne steknu (formalni administrativni) uvjeti za trgovinu istom.

Tako će i ovdje biti. Bit će kvalitetnh coina koji neće papire srediti na vrijeme pa će im žestoko pasti cijena, što ne znači da im je pala (intristična) vrijednost.
Slažem se da ne treba paničariti, ali treba biti svjestan rizika.

Poloniex je uklonio preko 20 coina, Bitfinex minimalno 36 etc. Kripto valute se svakodnevno uklanjaju s burzi. Razlozi su razni (problemi s SEC i srodnim institucijama, mal dnevni promet, nepostojanje developera i blockchain-a etc.)

Ako burze prodaju tokene moraju se registrirati kao burza koja prodaje securities, a to je skupo i komplicirano. Burze se preventivno povlače iz određenih zemalja (najčešće iz SAD-a). Kada se to dogodi alt-coin cijena automatski pada, jer on postaje teško dostupan značajnom dijelu tržišta. Zakon ponude i potražnje, FUD...

Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji
Samo jedno pitanje, koji su to registrirani securities, kako znati te na sto treba obratiti pozornost? Hvala ti
Na žalost laiku će biti nemoguće to odrediti, osim ako sam ICO ne ponudi rješenje SEC-a (i sličnih regulatornih tijela) da je registrirani securities ili da se ne treba registrirati kao securities. Zakoni i regulacija je prekomplicirana i nemoguće je jednostavno odrediti što je security a što nije.

Koga zanima može pogledati moje prethodne postove od prije nekoliko mjeseci u kojima sam upozoravao da će se ovo događati.
Barrex is offline  
Old 30.08.2017., 16:16   #8065
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne treba paničariti, SEC nije u stanju regulirati ni odavno 'regulirana' tržišta za financijsku imovinu. Zato im se i dogodila i sub prime kriza i zato ni dan danas ne razumiju kako i što rade quant hedge fondovi. Npr. istraga što je uzrokovalo Flash Crash 2010. godine nije pokazala ništa.

Regulacija ne znači zabrana, štoviše u SAD regulacija često ne znači ništa

Micanje s burzi i zabrana trgovanja može biti privremena (i često jest) sve dok se ne steknu (formalni administrativni) uvjeti za trgovinu istom.

Tako će i ovdje biti. Bit će kvalitetnh coina koji neće papire srediti na vrijeme pa će im žestoko pasti cijena, što ne znači da im je pala (intristična) vrijednost.
Postoji velika razlika što se tiče SEC-a (kao i FED-a) između "nemogu" i ne žele.
Isto kao što još uvijek "nema" izvješća o točnom stanju u Agrošitu....
Freek is offline  
Old 30.08.2017., 16:36   #8066
Zna li tko gdje kupiti ETH, LTC, i još neke "mainstream" coinove karticom a da nije Coinbase?
melodic.haze is offline  
Old 30.08.2017., 16:44   #8067
Kupila bih mrvičak Bitcoina, tražim nekoga tko bi mi na kavi, pivi.. objasnio ukratko što i kako... Ili u PM..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 30.08.2017., 17:18   #8068
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Postoji velika razlika što se tiče SEC-a (kao i FED-a) između "nemogu" i ne žele.
Isto kao što još uvijek "nema" izvješća o točnom stanju u Agrošitu....
Bilo je i jednog i drugog...
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 30.08.2017., 18:20   #8069
Već mi žao što sam mlako ušao u NEO.
rocker1987 is offline  
Old 30.08.2017., 18:25   #8070
kolike mislite da su sanse da se ponovi ARK od jucer do 66k i zvekne nazad? htio bi zaradit rezije :-).
geronimo666 is offline  
Old 30.08.2017., 18:45   #8071
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
kolike mislite da su sanse da se ponovi ARK od jucer do 66k i zvekne nazad? htio bi zaradit rezije :-).
Čekaj vikend, bude BTC opet "poludio".
Freek is offline  
Old 30.08.2017., 19:52   #8072
gdje kupujete NEO?
Taroth is offline  
Old 30.08.2017., 20:01   #8073
imas ga na bittrex-u
geronimo666 is offline  
Old 30.08.2017., 20:03   #8074
Eto, kolega me pretekao, ja ga uzimam na Bittrexu.
rocker1987 is offline  
Old 30.08.2017., 20:19   #8075
https://pbs.twimg.com/media/DIfzop-UwAE6BYf.jpg

Friends told me governments would ban bitcoin, I told them Countries would start competing to be 1st to market.... it is happening

https://pbs.twimg.com/media/DIfzbpXUMAArhRb.jpg
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 30.08.2017., 21:08   #8076
jel netko pratio/kupovao monaco ovih dana?
ja se i dalje čudim ko pura dreku kad novčići idu gore dolje i računam si postotke ručno na papiru, ko da mi ne ide u glavu što se događa pa mi treba papir da se uzemljim

elem MCO na 1.30$ 11.08.
29.08. u nekom momentu prešo 26 $ nakon toga klizi dolje.
to je 1825% !!! u 19 dana.

stvarno, idealan slučaj za uletit i izletit.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 30.08.2017., 21:29   #8077
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
jel netko pratio/kupovao monaco ovih dana?
ja se i dalje čudim ko pura dreku kad novčići idu gore dolje i računam si postotke ručno na papiru, ko da mi ne ide u glavu što se događa pa mi treba papir da se uzemljim

elem MCO na 1.30$ 11.08.
29.08. u nekom momentu prešo 26 $ nakon toga klizi dolje.
to je 1825% !!! u 19 dana.

stvarno, idealan slučaj za uletit i izletit.
ili uletit pa onda biti bag holder idućih pola godine
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 30.08.2017., 21:44   #8078
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Eto, kolega me pretekao, ja ga uzimam na Bittrexu.


A da li mozete na njemu staviti dolare prije kupnje, ili prenesete bitcoine?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 30.08.2017., 21:57   #8079
Može, ako kupuješ za 10k+ dolara.
rocker1987 is offline  
Old 30.08.2017., 22:01   #8080
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Čekaj vikend, bude BTC opet "poludio".
pod poludio mislis otisao u nebo?
karatas_os is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.