Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2016., 14:10   #101
bok svima

imam pitanje.. nadam se da je lažna uzbuna.. :-/
nešto sam čula da od 1.7. CZO dopunsko više neće pokrivati b listu lijekova??
zna li netko nešto više?

ne nalazim ništa na njihovim stranicama a nisam u mogućnosti zvati ih sad..pa evo, možda netko od vas zna.
hvala unaprijed
emugnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 07:14   #102
Quote:
emugnu kaže: Pogledaj post
bok svima

imam pitanje.. nadam se da je lažna uzbuna.. :-/
nešto sam čula da od 1.7. CZO dopunsko više neće pokrivati b listu lijekova??
zna li netko nešto više?

ne nalazim ništa na njihovim stranicama a nisam u mogućnosti zvati ih sad..pa evo, možda netko od vas zna.
hvala unaprijed
to je istina
dopisi su već poslani ljudima koji koriste B listu lijekova

jako veliki gubitci na B listi su uzrok...moguće ugovaranje samo bez B liste
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 09:01   #103
hvala na odgovoru
o joj.. a taman sam prije mjesec dana prešla k njima.. upravo zbog B liste. sranje.. :-/

postoji li neko drugo osiguranje koje bi pokrivalo B listu?
emugnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:23   #104
Ja sam čula da to vrijedi samo za one koji će tek ugovarati policu, a oni koji su već potpisali ugovor-njima će vrijediti do isteka ugovora..??
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 20:19   #105
Uniqa mislim ima B listu

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 05:11   #106
Pitanje

Prošli mjesec sam raskinuo s hzzo dopunsko, prešao bi u neko drugo ali koje bi moglo pokrivati i troškove u inozemstvu jer planiram van.
Hvala unaprijed na savjetima.
panto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 16:06   #107
Quote:
lo.jasminka kaže: Pogledaj post
polica u Croati za B listu je 97 kn mjesečno što na godišnjem nivou iznosi 1.164,00 kn... a A lista je 67 kn.... ukoliko trebate policu slobodno mi ostavite podatke u inboksu i nazovem vas...
poštovana,jako bih cijenila da se meni javite u inbox budući da sam danas imala jako neugodno iskustvo s policom Croatie(B lista) koju imam od 7 mjeseca 2014 .... naime BEZ IKAKVE OBAVIJESTI<polica je ukinuta...naovdno B lista ne postoji više i ugovor je Croatia raskinula sama sa sobom prittom me ni ne obavjestivši...
jutros u ljekarni smo se ljekarnica i ja iznenadile .. moj novčanik također ... zbog bezobrazluka i nepoštivanja klijenata sam životno potreban lijek platila danas 350 kuna....
operateri na centrali nisu imali odgovor zašto je polica ukinuta mada moja kartica dopunskog vrijedi do 7 mjeseca 2017
dakle ljudi oprez
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 19:01   #108
Koliko je meni poznato u Czo više ne postoji u prodaji polica sa b listom.

U svibnju ili lipnju su većini korisnika slali poštom obavijet, pozivajući se na novi zakon koji uopće nije usvojen, da mogu ili potpisati policu za 89 kn ( ne uključuje b listu) ili otkazati potpuno policu.
Ne znam kaj se dogodilo ako nisi poslao natrag potpisanu obavijest.
Ja nisam dobila nikakvu obavijest, polica mi sitiče uskoro i neću je obnoviti kod Czo. Unica ima i b listu (limitirano godinama starosti)
Znam osobe koje su dobile obavijest, ali nisu vratile pristanak na 89 kn i ništa se za sada nije dogodilo, možda zato jer teče nova osiguravateljna godina .

Ako ti polica vrijedi do 7/17 ocito ti je započela nova osig. godina pa su jednostavno prekinuli policu ??
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 15:16   #109
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato u Czo više ne postoji u prodaji polica sa b listom.

U svibnju ili lipnju su većini korisnika slali poštom obavijet, pozivajući se na novi zakon koji uopće nije usvojen, da mogu ili potpisati policu za 89 kn ( ne uključuje b listu) ili otkazati potpuno policu.
Ne znam kaj se dogodilo ako nisi poslao natrag potpisanu obavijest.
Ja nisam dobila nikakvu obavijest, polica mi sitiče uskoro i neću je obnoviti kod Czo. Unica ima i b listu (limitirano godinama starosti)
Znam osobe koje su dobile obavijest, ali nisu vratile pristanak na 89 kn i ništa se za sada nije dogodilo, možda zato jer teče nova osiguravateljna godina .

Ako ti polica vrijedi do 7/17 ocito ti je započela nova osig. godina pa su jednostavno prekinuli policu ??
Kako misliš-započela nova osig.godina a prekinuli policu???... Gospođa iz Croatie mi je,posipajući se pepelom;poslala na mail sliku njenog ekrana na kojem je vidljivo-pazi sad- da je zahtijev za storniranje police poslan 7,7, a stornirana je 22.7... i sve bez mog znanja i očitovanja...i u glupom vjerovanju da imam dopunsko..
Sve u svemu veoma neposlovno i ružno od jedne tako velike kuće.
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 15:26   #110
Apsolutno su te trebali na neki način obavijestiti.

A mislim ovako- osiguravateljna godina je pojam od 12 mjeseci od početka osiguranja. Mislim da si napisala da ti je do 6. ili 7. mjeseca neke godine na kartici , što znači da kad prođe taj mjesec počinje teći nova osig. godina. Obično se smatra da ako ne zatražiš raskid polica se obnovi, a ako hoćeš raskid trebaš ranije pismeno najaviti. E sad , Czo je ove godine max zakomplicirao stvar jer je na prvi znak ministra da će poskupiti dopunsko (kaj se uopće nije dogodilo) slalo obavijesti da poskupljuje i ukidaju b listu.
Nije mi jasno zašto su tebi napravili zahtjev ako nisi ništa potpisala.
Moj rođak nije vratio potpisanu obavijest i dalje mu stižu uplatnice po starom, samo je pitanje hoće li mu se sljedeći mjesec dogoditi ista stvar da mora platiti veliku nadoplatu za lijek u ljekarni.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 15:31   #111
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Apsolutno su te trebali na neki način obavijestiti.

A mislim ovako- osiguravateljna godina je pojam od 12 mjeseci od početka osiguranja. Mislim da si napisala da ti je do 6. ili 7. mjeseca neke godine na kartici , što znači da kad prođe taj mjesec počinje teći nova osig. godina. Obično se smatra da ako ne zatražiš raskid polica se obnovi, a ako hoćeš raskid trebaš ranije pismeno najaviti. E sad , Czo je ove godine max zakomplicirao stvar jer je na prvi znak ministra da će poskupiti dopunsko (kaj se uopće nije dogodilo) slalo obavijesti da poskupljuje i ukidaju b listu.
Nije mi jasno zašto su tebi napravili zahtjev ako nisi ništa potpisala.
Moj rođak nije vratio potpisanu obavijest i dalje mu stižu uplatnice po starom, samo je pitanje hoće li mu se sljedeći mjesec dogoditi ista stvar da mora platiti veliku nadoplatu za lijek u ljekarni.
Ne nadoplatu-meni je polica sasvim ukinuta i lijek sam platila u punom iznosu. Zato se i ljutim! Toliko da planiram osobno s karticom koja nije istekla,ispisom njihivog ekrana i računom fino krenit tražit ne znam ni ja što.. I da,jučer je gospođa preko telefona kazala da nisam ni jedina koju nisu obavijestili ni jedina koja se žali. I da ih tužim
i naravno da sam uzela sad Unicu b listu..za 65 kuna...
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 21:13   #112
Malo tu ima nejasnoća
Kako si platila punu cijenu lijeka?

Polica dopunskog s b listom pokrivala ti je 10 kn participacije za recept i nadoplatu lijeka sa b liste. Znači ako si platila punu cijenu da je lijek potpuno skinut s obje liste lijekova.
Pogledaj si na račun iz ljekarne točan ispis, imaš prvo punu cijenu lijeka, pa nadoplatu, pa participaciju, pa porez, pa koliko ide na teret hzzo.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 11:10   #113
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Malo tu ima nejasnoća
Kako si platila punu cijenu lijeka?

Polica dopunskog s b listom pokrivala ti je 10 kn participacije za recept i nadoplatu lijeka sa b liste. Znači ako si platila punu cijenu da je lijek potpuno skinut s obje liste lijekova.
Pogledaj si na račun iz ljekarne točan ispis, imaš prvo punu cijenu lijeka, pa nadoplatu, pa participaciju, pa porez, pa koliko ide na teret hzzo.
Ne, b lista je pokrivala nadoplatu lijeka od 78 kuna koju bih plaćala s a listom.Kako je Croatia samoinicijativno ukinula moju policu dopunskog osiguranja-dopunsko osiguranje nemam.Dakle,plaćam punu cijenu lijeka koju plaćaju svi koji nemaju nikakvo dopunsko-ostatk plaća Hzzo,Lijek inače košta oko 700 kuna kad je u slobodnoj prodaji.
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 12:19   #114
Quote:
ponekadslaba2 kaže: Pogledaj post
Ne, b lista je pokrivala nadoplatu lijeka od 78 kuna koju bih plaćala s a listom.Kako je Croatia samoinicijativno ukinula moju policu dopunskog osiguranja-dopunsko osiguranje nemam.Dakle,plaćam punu cijenu lijeka koju plaćaju svi koji nemaju nikakvo dopunsko-ostatk plaća Hzzo,Lijek inače košta oko 700 kuna kad je u slobodnoj prodaji.
Pojam puna cijena lijeka podrazumijeva da plaćaš onoliko koliko lijek košta uz privatni recept ako nemaš zdravstveno osiguranje ili lijek nije na listi Hzzo, ili tvoja dijagnoza nije među smjernicama Hzzo za a ili b listu.

Nadoplata lijeka podrazumijeva da je on na b listi (dopunska lista) tako da ne razumijem gore boldano kaj si napisala.

A lista je osnovna lista lijekova koji se ne doplaćuju, odn hzzo pokriva puni iznos.
Puna cijena lijeka je 700 kn kao što si sama napisala.
Ako ti je ukinuta polica dopunskog platila si 10 kn za participaciju + doplatu lijeka s b liste. Tako da nisi platila punu cijenu lijeka nego nadoplatu.

Potrebno je razlučiti te pojmove kako ne bi bilo zabune.

Puna cijena lijeka=lijek nije na listi Hzzo
Participacija =10 kn po receptu bez obzira na kojoj je listi lijek(a ili B) ako nemaš dopunsko
Sudjelovanje ili doplata=iznos koji Hzzo odredi za lijek sa dopunske liste (B) .


No bilo kako bilo Czo se ponaša kao da ga baš briga, pa sad Unica vidi svoju priliku, pitanje koliko dugo će i oni držati tu policu s pokrićem b liste, ali nema veze i ja sam već uzela njihovu
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 20:58   #115
Nisi ni prva ni zadnja kojoj su samoinicijativno prekinuli osiguranje. Meni su ga retroaktivno ukinuli, pazi sad ovo: njihovom karticom je plaćena participacija u bolnici za nalaz krvi (tsh), lani početkom kolovoza, kratica prošla, iznos naplaćen od CO. Meni početkom rujna stiže pismo da im VRATIM 50kn jer je kao ta polica stornirana (trebala je trajati do prvi prosinca) s nekim datumom.... Dakle oni su je stornirali min. 20 dana unazad, bolnica se bila normalno naplatila jer je tada bila aktivna... Pa što očekivati od takve firme!? Kako mi se od njih (nakon 22 godine rada u informatici) povraćalo, nisam se niti išao prepirati, radi svoje sigurnosti, da ne napravim neki eksces, već im uplatio navedeni iznos. Koliko su profesionalni pokazuje da me nitko iz CZO ni prije toga ni poslije toga nije pokušao kontaktirati da produžim policu... već su i važeću prekinuli. Nisam virova da može upravljanje u privatnoj firmi biti gore nego u državnoj, ali očito može


Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 02:09   #116
Quote:
mrkihno kaže: Pogledaj post
Osobno imam CO karticu preko firme u kojoj radim sam sklopio ugovor nešto povezano sa sindikatima za 75 kn mjesečno ugovor na 3 godine i evo sada mi je isteklo 3 godine. Inače kartica je bijele boje bila ta je bila za obje liste ljekova ono što ja znam. Zvali su me na vrijeme mjesec dana prije dali ću produžiti ugovor. Ja sam rekao da hoću naravno ali samo pod istim uvijetima, i oni su na to pristali i danas sam dobio novu karticu za koju isto imam obje liste ljekova isto za 75 kn mjesečno...

kod mene je isti slučaj, ali ste me sad malo uplašili svojim ružnim iskustvima.

inače sam, baš jučer, svom agentu CO, poslala upit hoće li se i kad nešto mijenjati s listama. još čekam odgovor.

nadam se da uniqua stvarno ima b listu ako ju CO ukine jer inače stvarno ne znam kako ću poplaćati lijekove koje moram uzimati for a lifetime.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 15:12   #117
B lista lijekova

Ima li netko provjerenu informaciju o tome hoće li czo ukinuti B listu? Meni se moj agent još uvijek nije javio, ali kad je trebalo produljiti policu bio je vrlo brz.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 15:34   #118
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
Ima li netko provjerenu informaciju o tome hoće li czo ukinuti B listu? Meni se moj agent još uvijek nije javio, ali kad je trebalo produljiti policu bio je vrlo brz.
Mislim da CO vise nema b listu. Ja sam presao u Uniqa dopunsko, imaju i A i B listu za 65 kn, jedino se mora platiti lijek u ljekarni pa ti refundiraju iznos kad im posaljes racun
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 22:34   #119
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
Ima li netko provjerenu informaciju o tome hoće li czo ukinuti B listu? Meni se moj agent još uvijek nije javio, ali kad je trebalo produljiti policu bio je vrlo brz.
Danas sam dobio pismenu obavijest da se od iduće osiguravateljske godine ukida B lista.
Her-Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 12:03   #120
Za sve koji traže novo dopunsko osiguranje zbog ukidanja B liste lijekova, evo još par informacija:

spominje se uniqa osiguranje, a na nekim mjestima oni nemaju poslovnice, primjerice u Kutini nemaju poslovnicu.

U Kutini postoji Generali osiguranje, i oni pokrivaju B listu lijekova, a cijena dopunskog je 70 kn.

Ja ću odabrati Generali, čisto što imaju poslovnicu u mom gradu te im mogu osobno odnijet račune za povrat novca od kupnje B lijekova.

Vraćaju novac u roku od 2 tjedna.
Her-Bak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.