Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2016., 09:09   #121
Imam dopunsko osiguranje u uniqa osiguranju.
Zanima me ako odem u bolnicu na operaciju i pokazem karticu, moram li platiti troskove pa traziti povrat od osiguranja ili se bolnica automatski naplacuje od njih.
Hvala na odgovorima.
panto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 15:44   #122
Quote:
panto kaže: Pogledaj post
Imam dopunsko osiguranje u uniqa osiguranju.
Zanima me ako odem u bolnicu na operaciju i pokazem karticu, moram li platiti troskove pa traziti povrat od osiguranja ili se bolnica automatski naplacuje od njih.
Hvala na odgovorima.
Koliko znam, bolnica se naplaćuje automatski a za lijekove saljes račun pa refundiraju.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 20:42   #123
Bolnice uglavnom nemaju ugovor s Unicom.
Platiš pa ti refundiraju, a negdje sam pročitala opciju da Unici najaviš ranije trošak pa onda oni s bolnicom dogovore, to ti je najbolje kod njih pitati.

Što se tiče poslovnice..Ja uopće ne idem u poslovnice , sve rješavam preko weba pa sam tako i policu kupila preko Dosi.hr , prva rata mi bila besplatna.
Još nisam tražila refundaciju, ali imam info da račune možeš skenirati, poslati i uplata ti sjedne na tekući račun.
Naravno da je s CZO jednostavnije, sve veće ustanove imaju ugovor s njima.
No, ako imaš lijekove s b liste onda se isplati Unica.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 09:16   #124
Da li HZZO-vo dopunsko ima B list u i po cemu se razlikuje od CroaTIE?
Moze li neko sastaviti listu koja firma ima koje pogodnosti i cijene.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:22   #125
Hzzo dopunsko nema pokrivenu nadoplatu lijeka s b liste. Cijena je 70 kn.

Czo nema b listu , 67 kn.

Unica ima pokrivenu b listu, 65 kn.

Hzzo i Czo primaju svi domovi zdravlja i većina bolnica, ostale moraš platiti participaciju i tražiti refundaciju.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 21:09   #126
Pozdrav, isteklo mi je HZZO dopunsko osiguranje kada sam diplomirao. Pošto vidim da osim HZZO-ovg osiguranja imam Allianz, Croatia osiguranje, Uniqa i ostali. Problem mi je odlučiti se koji uzeti te da li je bolje uzimati osnovni A paket ili A+B s dodatnom listom. E sada vidim da u Allianza se plaća dopunsko osiguranje s A listom 45 kn mislim, a prošireni s B listom je 65 kn sada me zanima da li mi se isplati uzimat ovaj s B listom ili mi je dovoljan ovaj paket sa A listom. Gledao sam A listu i tu se nalaze lijekovi uglavnom koje sam do sada koristio Klavocin i Sumamed i još par. Ili da uzimam B listu što mi je 20ak kn skuplje.
__________________
HEROJ
Azzazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 21:32   #127
Ako nemaš u svakodnevnoj terapiji lijekove koji se nadoplaćuju onda ti nije potrebno dopunsko koje pokriva B listu.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 22:44   #128
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ako nemaš u svakodnevnoj terapiji lijekove koji se nadoplaćuju onda ti nije potrebno dopunsko koje pokriva B listu.
Ok hvala
__________________
HEROJ
Azzazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 09:47   #129
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Hzzo dopunsko nema pokrivenu nadoplatu lijeka s b liste. Cijena je 70 kn.

Czo nema b listu , 67 kn.

Unica ima pokrivenu b listu, 65 kn.

Hzzo i Czo primaju svi domovi zdravlja i većina bolnica, ostale moraš platiti participaciju i tražiti refundaciju.
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ako nemaš u svakodnevnoj terapiji lijekove koji se nadoplaćuju onda ti nije potrebno dopunsko koje pokriva B listu.
Mene isto ovo zanima, je li ima itko iskustva s Alianzom, ili je bolje ipak nesto drugo. Nemam svakodnevnu terapiju s B liste, a i vidjela sam da po istom lijeku dozvoljavaju do 2 kutije s B liste kod alliantza. Sto bi mi se isplatilo ako planiram trudnocu, dopunsko, nekakvo dodatno ili nista od navedenog? Takodjer trebam napraviti nekoliko pretraga, ako uzmem nesto preko neta danas, od kojeg datuma pocinje vrijediti ta polica?
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 23:16   #130
Sve potrebne informacije sam dobila upitom na dosi.hr i tako kupila policu.

Za ograničenja na 2 kutije nemam pojma, gdje si to pročitala, molim link.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 15:20   #131
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
Mene isto ovo zanima, je li ima itko iskustva s Alianzom, ili je bolje ipak nesto drugo. Nemam svakodnevnu terapiju s B liste, a i vidjela sam da po istom lijeku dozvoljavaju do 2 kutije s B liste kod alliantza. Sto bi mi se isplatilo ako planiram trudnocu, dopunsko, nekakvo dodatno ili nista od navedenog? Takodjer trebam napraviti nekoliko pretraga, ako uzmem nesto preko neta danas, od kojeg datuma pocinje vrijediti ta polica?
Ako nisi sigurna koliko češ lijekova B liste trošit, onda ti je bolje uzet uniqu za 65 kn koji pokriva potpuno B listu lijeko, ili generali isto tako pokriva B listu za 70 kn.

Dok koliko vidim allianz pokriva do 2 kutije godišnje za isto tako 65 kn?

teoretski najbolje je onda uniqa za 65 kn, čak ima i neki popust 10% za online ugovoranje, a kada počinje osiguranje to nisam siguran.
Her-Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 15:24   #132
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
Mene isto ovo zanima, je li ima itko iskustva s Alianzom, ili je bolje ipak nesto drugo. Nemam svakodnevnu terapiju s B liste, a i vidjela sam da po istom lijeku dozvoljavaju do 2 kutije s B liste kod alliantza. Sto bi mi se isplatilo ako planiram trudnocu, dopunsko, nekakvo dodatno ili nista od navedenog? Takodjer trebam napraviti nekoliko pretraga, ako uzmem nesto preko neta danas, od kojeg datuma pocinje vrijediti ta polica?

samo da kazem da kad ostanes trudna, sve ti je besplatno. svi pregledi i lijekovi koje dobijes na recept u trudnoci su besplatni.

kojekakve vitamine koje sama zelis piti mozes kupiti u ljekarni normalno.




ontopic:
imam CZ dopunsko, sad bi i muz napravio. koja je fora s njihovim obiteljskim paketom? ima netko to?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:35   #133
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Hzzo dopunsko nema pokrivenu nadoplatu lijeka s b liste. Cijena je 70 kn.

Czo nema b listu , 67 kn.

Unica ima pokrivenu b listu, 65 kn.

Hzzo i Czo primaju svi domovi zdravlja i većina bolnica, ostale moraš platiti participaciju i tražiti refundaciju.
U pocetku je tako bilo i s CZO, na nekim mjestima bismo platili pa poslali racun da nam refundraju, nikad nije bilo problema. Vremenom su sklapali ugovore s doticnim ustanovama i stvar se pojednostavila.
sad imamo problem jer smo produzili ugovor s CZO a nismo uopce upoznati s ovako drasticnim promjenama i izgleda ne pokriva bolnicko lijecenje? Tako su mi na HZZO rekli. Jos nismo usporedili lijekove koji su gdje povoljniji.
Iznos se smanjio na 6z kn
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:50   #134
Ko ti je rekao da ne pokriva bolničko liječenje? Ovo piše na njihovoj stranici: https://www.czo.hr/dopunsko-osiguranje/. Ukinuli su samo B listu koliko ja znam jer im se to kao ne isplati.

Meni su pizdunski samo ugasili policu bez ikakve obavjesti (dobila sam nekoliko mjeseci prije da su se mijenjali uvjeti, ali prije isteka nisam dobila nikakvu obavjest), ne bi i znala da mi je isteklo da mi sestra u ambulanti nije rekla da moram platiti uputnicu jer mi dopunsko više ne važi. Sva sreća pa nisam imala nekakvu veću pretragu ili završila u bolnici.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 19:39   #135
Rekla mi je zena na salteru HZZO-a a za detalje da odem u sobu XY a nisam imala vremena-rekla je da su oni jedino dopunsko koje pokriva bolnicko lijecenje.
Ja oduvijek imam CZO i nije bilo nikad problema a sad ne znam sta me ceka.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 13:19   #136
Ma joj, mislim da ga ženska kenja ko velika samo da se ljudi prebace na HZZO dopunsko jer im je gro ljudi otišlo dalje.

Ja sam prije 2 godine ležala u bolnici sa CZO i sve mi je bilo pokriveno. Baš ću se raspitati pa javim, moždaih čak i nazovem pa pitam njihovog agenta/agenticu.


Inače mislim da sva osiguanja pokrivaju bolničko liječenje jer ko bi uopće uzimao dopusnko koje to ne pokriva.


edit:
http://www.czo.hr/podrska-korisnicima/cesta-pitanja/
Što mi znači dopunsko zdravstveno osiguranje CZO u slučaju ako završim u bolnici na operaciji npr. koljena, slijepog crijeva, oka, ...?

Posjedovanje police DZO znači da se ništa ne plaća bez obzira na cijenu bolničkog liječenja.


Eto ovo im piše na stranici. AKo nije pokriveno onda se lažno oglašavaju. Ja ipak mislim da teta u HZZO-u laže ili nema pojma.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 15:47   #137
Ne znam, stvarno. Ne znam da li sam tocno procitala ugovor da traje do opoziva, znaci da ga mogu prekiniti kad god hocu. Stalno mjenju pravila. Te nastavlja se automatski, te prekida se nakon godinu dana (ovo me snaslo na putu ali su u CZO stvarno bili ljubazni i sve rjesili) da bi sad procitala novi ugovor di pise do opoziva.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 13:03   #138
Malo glupo pitanje- moram li nositi i karticu osnovnog i dopunskog kod doktora opće medicine?
Tj. kako se točno CZO kartica koristi- sestra provuče negdje kad treba ili...?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:44   #139
Ovisi.

Kod liječnika i u ljekarnu moraš nositi obje, ali...

Preko Hzzo i Cezih sustava mogu se automatski provjeriti police, ali ako ne naglasiš da imaš Czo dr i ljekarnik ne mogu to znati, osim ako ih nisi već po tom pitanju obavijestio.
Isto tako sama kartica ne znači da ti dopunsko i vrijedi. Postoje situacije u kojima se police ukinu, promijene iz nekog razloga..pa sama kartica nije nikakva garancija , zato se sve provjerava automatski.
Također, ako i nemaš Czo karticu kod sebe, moraš reći da imaš Czo dopunsko da se provjeri.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 07:10   #140
Hvala, budem onda pitao tamo kad ću doći
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.