Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 18:36   #5101
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nude oni rješenje, kako ne nude, nude dvije solucije rješenja - ili ukidanje Lex Agrokora ili izmjene Lex Agrokor. Sada, u pola procesa.
Nisi primjetio kako grme isperd tv kamera - tražimo da se Lex Agrokor odmah ukine! Sa tim sloganom prednjči Bernardić, a ima i drugih pacijenata.
Vidiš ti to, socijaldemokrate desničare podsjećaju da živimo u kapitalizmu.

Sve naopako
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 19.11.2017., 18:46   #5102
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako neki komentatori žele prikazati da će uvjek biti solidna baza*****kulturnih****glasača za SDP pod izgovorom *inače će im vladati divlji*.Ta teza jednostavno ne drži vodu.Tko su ustvari glasači SDP-a,ako nisu sami direktno zaposleni preko istih ili nisu na platnom spisku više tisuća lijevih nevladinih udruga u HR ?
-Prvo: Svi kulturni bi se uvrijedili da ih zastupaju kulturnjaci tipa Stazić,Dončić,Maras,Matić itd.....da ne nabrajam sve članove.Dakle kulturan glasač sigurno nije baza SDPa.
-Drugo: Nisu ni socijalno ugrozeni građani koji razmišljaju svojom glavom pa znaju pročitati da SDP u svome populizmu (jer programa nemaju) nema ni slovo *s* od socijalnog.Dakle osim nešto koji ne mogu pročitati socijalnu notu SDPa nema ni glasača koji svoj odabir prave po socijalnoj kategoriji.
Treća skupina bi bili ovi koji gledaju na ovo iz naziva stranke *demokratska*.......tu bi mogao biti određeni broj glasača koji sebe smatraju demokratima .......naglasak na *smatraju* jer takvih je malo u Hr i svakako nemaju ništa što bi ,pri glasovanju,mogli poistovjetiti s SDP-om osim one riječi u imenu stranke.
Dakle dolazimo do riječi *partija* a to su oni koje sam gore naveo i čiji poslovi ovise o uspjehu stranke.
Tko ostaje? Svi bi pomislili (ili bi tako trebalo biti)obespravljeni radnici,nezaposleni,umirovljenici
Na žalost nije tako.Ostaju oni koje su SDP-ovi sadašnji"stručnjaci" uspjeli prepasti ustašom,crkvom,Thompsonom,privatizacijskim lopovima (kao da i sami nisu dio toga) etc.....uglavnom jeftinim populizmom......cirkus oko Agrokora nisu mogli potkrijepiti niti jednim konkretnim riješenjem a način kako je završilo takozvano "rešetanje" anemičnog od strane mlakonja samo je potvrdilo sumnju o nesposobnosti SDP *kadra*.
Kad se podvuče crta nije ni čudo tko je trenutno na vlasti.......trgovci,etnobiznismeni,briselski *službenici* i svekolika šarada političara koja je shvatila,za razliku od ovih u SDP, da buka tipa *eto ustaša* više nije dovoljne za pokupiti solidan broj glasača koje bi neki ugurali među kulturne zato što im se priviđaju ustaše.
Surova istina!

Pogledom unazad se vidi da postoji samo jedna politika koju vodi stranka na vlasti, koja god bila. Postoje još uvijek oni zaglavljeni u povijesti koji dižu dreku o imaginarnim lijevim i desnim.
Stranka na vlasti krade i plaća svojim satelitima dizanje ruku uz autokraciju premijera. Oporba sere i kune se da neće nikad u koaliciju s njima, dok to ne ipak ne napravi poput Jadranka Kosora ili gospodina Razdjelnika.

Agrokor... tko god je bio na vlasti je okretao glavu na drugu stranu. Tu nema pravo nitko srat, jer su svi umočeni. Svi u politici su kreirali Todorića, a glupi demos je odlaskom u Konzum podržao Todorićevo poslovanje. Nitko se nije nikad bunio, pa čemu sada strka?
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 19.11.2017., 18:59   #5103
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
A ti ces ljudima objasniti sto to znaci...

U svjetlu konstantnog iseljavabja iz Vu i Slavonije opcenito,nemogucnoati nalazenja posla i vatrogasnih mjera gdje se uzima studentima i srednjoskolcima ti "imas" obraza laprdati da u Vu ide na bolje...

Fuj...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Znaš baš me raspizdila sa tim postom. Jbt nema dana da cujem kako je otisao ovaj ili onaj, svaka druga kuca prazna ili se prodaje. I to sto si rekao. Posla nema nikakvog, osim po drzavnim sluzbamam gdje su toliko mjesta izmislili za stranacke jurisnike da nemaju vise ni di sjediti svi. Realni sektor nula(0). Političari dođu par puta godisnje da otvore neku šetnicu ili tržnicu i kazu koju "pametnu" i odu i boli njih neka stvar. I onda ova jos ide nekog citirat i onda citira osobu koja u zivotu nije nista radila vec od srednje skole maltene uhljebljena po kojekakvim agencijama u zupaniji a sad je ministrica a ne zna ni olovku drzat sto se kaze.
don Kacunko is offline  
Old 19.11.2017., 21:15   #5104
društvo, dajte prilažite link/izvor kada kopirate tekst..dobiti karton ili otići u ban zbog takve stvari, doslovno zbog sekunde posla je stvarno grehota..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 19.11.2017., 22:29   #5105
Komadina je trebao biti uz Beru u Vukovaru, a ne se družiti sa drugovima iz regiona.
DJTcro is offline  
Old 20.11.2017., 07:57   #5106
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Isco prica totalne bezvezarije.
Sdp ide na 15-20 mandata.
Mislim da ne priča. SDP će ostati najjača oporbena stranka koja će se vlasti dokopati jedino u koaliciji s HDZ-om.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 20.11.2017., 12:25   #5107
Iako odavno znamo da se Dujmovic spuzao dolje slizujuci se s brifiranim lazovima, ali je svejedno zanimljiva spekulacija:

"S takvom oporbom Plenković ne samo da može mirno spavati, nego si ujutro mora dvije budilice navijati da se ima razloga probuditi! Stoga Plenkovićeva drčnost i arogancija, te neviđena samouvjerenost ne izlazi samo iz karaktera ili kao rezultat sjajnog obrazovanja nego i iz procjene s kim ima posla. Bernardić je nepopravljivo neuvjerljiv i premda je u unutarnjim svađama u SDP-u moralna dimenzija u tim raspravama na njegovom strani, jer ga ruše deset puta lošiji i kompromitiraniji od njega, on nema osobite šanse. Ovakav SDP, Plenkoviću ne može ni na koji način nauditi. Zašto? Između ostaloga stoga što je Plenković do te razine otišao u lijevo da predstavlja vrlo prihvatljivo rješenje za onaj nacionalno svjesni dio ljevice kojem je Plenkovićeva mjera hrvatstva "onako taman“. On svojom politikom potpuno umrtvljuje SDP, jer mu otima barem trećinu biračkog tijela s kojim je SDP krenuo primjerice devedesetih."

https://direktno.hr/kolumne/hasanbeg...kustva-104583/
Plavobili is offline  
Old 20.11.2017., 12:36   #5108
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Iako odavno znamo da se Dujmovic spuzao dolje slizujuci se s brifiranim lazovima, ali je svejedno zanimljiva spekulacija:

"S takvom oporbom Plenković ne samo da može mirno spavati, nego si ujutro mora dvije budilice navijati da se ima razloga probuditi! Stoga Plenkovićeva drčnost i arogancija, te neviđena samouvjerenost ne izlazi samo iz karaktera ili kao rezultat sjajnog obrazovanja nego i iz procjene s kim ima posla. Bernardić je nepopravljivo neuvjerljiv i premda je u unutarnjim svađama u SDP-u moralna dimenzija u tim raspravama na njegovom strani, jer ga ruše deset puta lošiji i kompromitiraniji od njega, on nema osobite šanse. Ovakav SDP, Plenkoviću ne može ni na koji način nauditi. Zašto? Između ostaloga stoga što je Plenković do te razine otišao u lijevo da predstavlja vrlo prihvatljivo rješenje za onaj nacionalno svjesni dio ljevice kojem je Plenkovićeva mjera hrvatstva "onako taman“. On svojom politikom potpuno umrtvljuje SDP, jer mu otima barem trećinu biračkog tijela s kojim je SDP krenuo primjerice devedesetih."

https://direktno.hr/kolumne/hasanbeg...kustva-104583/
Dobra teza, i ja se s njom slazem. SDP-u je ranking pao izmedju ostaloga i jer je dobar dio njegovog birackog tijela shvatio da ovakav HDZ s Plenkovicem sasvim zadovoljava njihove politicke preferencije, i da uz ovakav lijevi Plenkovicev HDZ nemaju potrebe glasati za SDP.
John_Wayne is offline  
Old 20.11.2017., 12:48   #5109
Da se slikaju listići kao naša predsjednica koja ih daje na uvid gazdi i da imamo snimku ljudi sigurna sam da bi one koji su jednom zaokružili Zokija ili Račana, a onda Plenkija mogli nabrojati na prste jedne ruke.
KatarinaRi is offline  
Old 20.11.2017., 13:16   #5110
Plenkovicev HDZ je krenuo putem CDU-a, jedino što kod nas nema velike koalicije. Dakle, tu ima prostora i na ljevici i na desnici. Budući da predsjednica želi više moći ( barem tako djeluje), logično bi bilo da se kandidira za premijerku. Što se tiče Dujmovicevog teksta, dotaknut ću se samo jednog problema: ako vidiš da svi skupa idemo u provaliju, je li lojalnost osobina kojoj treba dati prednost?
funes is offline  
Old 20.11.2017., 17:44   #5111
Onaj bijednik od Dujmovića hvali Plenkovićevo sjajno obrazovanje. Odnosi li se to i na maturski rad koji mu je očigledno napisao otac?
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Old 20.11.2017., 22:38   #5112
Quote:
Privatizacija u Hrvatskoj jest u dobroj mjeri drugo ime za pljačku, o tome nema puno dvojbe,ali cijelu stvar je započeo SKH 1988. i 1989. Kad je Tuđman doveo bana Jelačića na zagrebački centralni trg, Zagrebačka banka je već bila privatizirana po Markovićevom modelu. A njeni krediti su bili nosiva greda kapitalnih privatizacija u Hrvatskoj! Plan da komunistički direktori preuzmu u privatizaciji sve najvažnije tvrtke zacrtan je pa čak i dijelom ostvaren, prije dolaska Tuđmana i HDZ-a na vlast i to je povijesna istina, koja s jedne strane optužuje SDP, ali i povezuje SDP i HDZ. To je Mostova himna koju oni nisu znali u Povjerenstvu ispjevati do kraja. A druge ovakve prilike na ovu temu teško da će imati.
Povijesna je istina da je SKH osmislio ovakvu privatizaciju, a HDZ ju je baš takvu nastavio. Dok su istinski hrvatski nacionalisti trunuli u zatvoru, Ivica Todorić je postajao jugoslavenski kralj cvijeća! Bez znanja partije, Udbe i cijelog tog jugoslavenskog sustava? Koji bi istinski hrvatski nacionalist, koji nije bio navezan na državu, vlast i tadašnje vladajuće službe, uopće dobio mogućnost da se onako razvija kako se Todorić razvijao osamdesetih godina prošlog stoljeća? Ni riječi o tome nismo čuli pred Povjerenstvom.

Eh,kad bi se samo malo naši dragi glasači SDP-a osvrnuli na ovo..barem jednom vijugicom moždanom,puno stvari bi im bilo jasnije.
killy is offline  
Received Infraction
Old 21.11.2017., 19:13   #5113
Sutra je novi dan. SDP ima plan. kaze Bero !
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Old 22.11.2017., 11:07   #5114
Definitivno mogu reći da treba smijeniti Beru i postaviti Orsata Miljenića. Jedino suvislo rješenje. Ublažena verzija Zokija.

Ja tog tipa nisam čula u javnom prostoru da se izblamirao.
Jasan, miran, sa malo više energije od Klisovića.

Ovaj Bero misli da je karizma i energija vrijeđanje pa krenuo srat po Plenkiju.
Proračun kao premijer, napuhan i prazan.
Možeš li izreći stav bez toga???
KatarinaRi is offline  
Old 22.11.2017., 11:26   #5115
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Definitivno mogu reći da treba smijeniti Beru i postaviti Orsata Miljenića. Jedino suvislo rješenje. Ublažena verzija Zokija.

Ja tog tipa nisam čula u javnom prostoru da se izblamirao.
Jasan, miran, sa malo više energije od Klisovića.

Ovaj Bero misli da je karizma i energija vrijeđanje pa krenuo srat po Plenkiju.
Proračun kao premijer, napuhan i prazan.
Možeš li izreći stav bez toga???
E to bi bio urenebes. Čovjek koji je bio ministar pravosuđa kad je donešen Lex Perković na čelu SDP-a i vjerojatno njihov kandidat za predsjednika vlade. U Berlinu, Briselu i Buzinu (BBB) bi bili oduševljeni i jedva bi čekali vidjeti takvog čovjeka na čelu države.

Al to je vaša odluka pa slobodno

Siguran sam da će BBB odmah dobiti sve informacije...
analitikos is offline  
Old 22.11.2017., 11:33   #5116
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Definitivno mogu reći da treba smijeniti Beru i postaviti Orsata Miljenića. Jedino suvislo rješenje. Ublažena verzija Zokija.

Ja tog tipa nisam čula u javnom prostoru da se izblamirao.
Jasan, miran, sa malo više energije od Klisovića.

Ovaj Bero misli da je karizma i energija vrijeđanje pa krenuo srat po Plenkiju.
Proračun kao premijer, napuhan i prazan.
Možeš li izreći stav bez toga???
dugo ti je trebalo, ali drago mi je što dijeliš moje mišljenje.
DJTcro is offline  
Old 22.11.2017., 11:43   #5117
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
E to bi bio urenebes. Čovjek koji je bio ministar pravosuđa kad je donešen Lex Perković na čelu SDP-a i vjerojatno njihov kandidat za predsjednika vlade. U Berlinu, Briselu i Buzinu (BBB) bi bili oduševljeni i jedva bi čekali vidjeti takvog čovjeka na čelu države.

Al to je vaša odluka pa slobodno

Siguran sam da će BBB odmah dobiti sve informacije...
Naravno, Berlin i Brisel baš brine tko će biti šef političke stranke u jednoj Hrvatskoj. Oni nemaju drugog posla.
DJTcro is offline  
Old 22.11.2017., 11:49   #5118
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Naravno, Berlin i Brisel baš brine tko će biti šef političke stranke u jednoj Hrvatskoj. Oni nemaju drugog posla.
Nisi razumio. Neće njima smetat šef neke stranke. Al kao (potencijalni) predsjednik vlade nisam siguran da će im biti prihvatljiv. Dok god bi Miljenić bio šef oporbene stranke, neće se BBB miješat. A da će detaljno biti informirani ako pokuša biti premijer, u to ne moramo sumnjati ni ti ni ja.
analitikos is offline  
Old 22.11.2017., 11:54   #5119
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Nisi razumio. Neće njima smetat šef neke stranke. Al kao (potencijalni) predsjednik vlade nisam siguran da će im biti prihvatljiv. Dok god bi Miljenić bio šef oporbene stranke, neće se BBB miješat. A da će detaljno biti informirani ako pokuša biti premijer, u to ne moramo sumnjati ni ti ni ja.
A zašto ne bi bio prihvatljiv? Nisam znao da se treba pitati njemačku Vladu i europsku komisiju o tome tko će vladati Hrvatskom.

Koga više briga lex Perković, koji je bio vrlo kratko na snazi? Četiri turbulentne godine su prošle od toga. Mnogo se dogodilo od ljeta 2013. u Hrvatskoj i svijetu. Europskim medijima nije ni tada lex Perković bila baš bitna vijest.

Dokle više misliš gurati te teorije zavjere o stranim silama, koji upravljaju Hrvatskom i odlučivaju o tome tko će biti premijer?
DJTcro is offline  
Old 22.11.2017., 11:58   #5120
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
dugo ti je trebalo, ali drago mi je što dijeliš moje mišljenje.
Mišljenje o Beri se ne sjećam da nam se razlikovalo, ali mišljenja o tome kada i kako obaviti smjenu i kako se odnositi prema problemu jesu.
Tebi je bilo super pljucanje po Beri u medijima, a koliko se znaš diviti Plenkiju tek
Kolega istina je da se vrlo rijetko slažem s vama
KatarinaRi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.