Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 15:14   #1
Question Nemam nikoga - kako se sprijateljiti?

Nije o meni nego o jednoj jako bliskoj osnovi. Ima 16 godina i ide u gimnaziju. Živi u selu gdje sve vise zanima tuđi nego njihov zivot i ak ne izlaziš po klubovima, pušiš i piješ nisi nis. Škola je u gradu ali ta osoba nema prijatelja. Mene sad zanima, jel normalno da sa 16 puuno uci i ne izlazi pa nema decka??? I jos jedno pitanje... Imala je prijateljicu koja joj je čak i slična ali nakon duge bolesti meni te važne osobe ta ju je frendica ostavila i našla si neku drugu... mene to vjv vise muci neg tu osobu al ja sam imala problem sa samoćom jaako dugo pa znam kak je to... plizz mi pomozite jer nez dal je to normalno i kj da radim... hvala unaprijed i sry na dugom postu
Astrid Rouck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 17:32   #2
Ako sam te ja išta razumio ...
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 17:39   #3
ja san jedino svatio da je pokusala zamaskirat sebe u neku drugu osobu i da valda ima problema sa samocom, jbga uci i makni se sto dalje od sela, dodjes za par godina studirat u zagreb ili u veci grad i nema beda
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:39   #4
Unhappy

Sry na dugom i nejasnom postu... znaci, ukratko.... imam (Ajmo rec ja,radi jednostavnosti) problema. U osnovnoj sam se družila uglavnom s dečkima i imala jednu frendici al to je druga prica. U srednju sam krenula i sad sam 2. razred (gimnazija) i imala sam frendicu koja mi je bila čak i malo slična ponašanjem. Vjernik sam i ne pušim niti pijem sto svi u razredu osim te cure rade. Pretila sam i ne izlazim pa nemamo decka. Bila sam bolesna skoro cijelo prvo polugodište i ta se frendica sprijateljila s drugom curom a mene vise ne jebe ni pol posto. I sad recite vi meni, kj da radim??? I jel normalno da nemam decka i ne izlazim sa 16???
Astrid Rouck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:41   #5
Jel normalno da...

Imam 16 godina i puno ucim (to volim) Ne izlazim i nemam decka a sad niti prijatelje... jel normalno???
Astrid Rouck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:59   #6
Quote:
Astrid Rouck kaže: Pogledaj post
Imam 16 godina i puno ucim (to volim) Ne izlazim i nemam decka a sad niti prijatelje... jel normalno???
Najnormalnije, iako bi za kasnije bilo zgodno da pokušaš se socijalizirati na svim razinama barem malo, tipa ići van jednom mjesečno, naći ljude s kojima možeš raditi nešto osim učenja. Malo se odmaknuti u različite stvari jer bi ti kasnije nedostatak iskustva u ovoj dobi mogao smetati.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 21:02   #7
Quote:
Astrid Rouck kaže: Pogledaj post
Imam 16 godina i puno ucim (to volim) Ne izlazim i nemam decka a sad niti prijatelje... jel normalno???
Normalno ti je to. Ljudi se razlikuju - neki su više ekstrovertni (više se vole družiti, biti u stalnom kontaktu s mnogo ljudi) dok su drugi više introvertni (suprotno od ekstrovertnih). Nije tu sad loše ni jedno ni drugo. Idealno bi bila neka zlatna sredina - da nisi ni previše ekstrovertna ni previše introvertna. Sad tko je koliko jedno, koliko drugo ovisi od osobe do osobe. Ti si vjerojatno dosta introvertna, ali i to možeš do neke granice mijenjati. Guglaj nešto kao "kako više biti društven" (ili "how to be more sociable" ako preferiraš engleski) ako želiš poraditi na tome.
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 21:16   #8
Zašto ne bi bilo? Ja sam išao u razred s ljudima koji nikad nisu išli van. Otišli par puta i rekli da to nije za njih. Svatko ima svoj tempo, ali znaš li zašto ne ideš van? Koji je tvoj razlog da se stalno u potpunosti zatvaraš u sebe i ne komuniciraš s vršnjacima?
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 21:57   #9
Hvala na pomoći 😊 Ne idem van jer to kod nas znaci obuc se ko kurva i zvalit se nekim do 4 ujutro + napit se i pusit. Živim malo dalje pa ni me neko morao voziti te zbog bolesti koju imam sam stalno umorna...
Astrid Rouck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 22:19   #10
Ne znači da ako ideš vani da moraš da se s nekim žvališ i piješ, možeš otići u pristojan kafić sa pristojnim ljudima i možda naiđeš na nekoga ko bi ti mogao biti prijatelj

Samo hrabro
Profesor X is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:59   #11
Neka, babo bi bio ponosan.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 00:12   #12
Ne znam, ovo mi je prvi glas...mi smo išli van se družit, šetat, plesat. Sve ostalo je bilo na osobni izbor. Biraš društvo s kojim ti se druži, koje sluša glazbu kakvu ti želiš slušat. Meni je to logično, isto sam morao putovati, nekad i po 5km pješke u neko doba noći. No meni se išlo družiti i plesati. Dobro, ponekad i popit, ali to je bio moj izbor, bilo je i onih koji ne piju u društvu.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 22:11   #13
Hvala... puno ste mi pomogli ❤️
Astrid Rouck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 23:33   #14
Nemam prijatelja...

Ukratko... idem u 2. srednje i može se reci da volim učiti. Prije bolesti sam imala prijateljicu koja me sad 'ostavila' jer dok sam bila bolesna preko 1 mjesec našla drugu BFF. Decka nemam a sad ni prijatelja. Svi izlaze i puse i piju i ne puse samo cigarete nego i travu... Hoću prijatelja ali nez sta da radim kad ne zelim izlaziti + cure imaju wapp grupu u kojoj se dogovaraju za izlaske a mene ni ne žele dodati. Nez kaj cu, Al ne pušim i pijem nemam pravo na prijatelja ili...?
Astrid Rouck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 02:54   #15
Ne kuzim ovo je vec treca ista tema koju si otvorila? Sta jedna tema nije dosta?

Sta ce ti opce prijatelji ako ne mislis izlazit s njima? Ako ti se ne pije, ne pusi i ne izlazi onda nemoj trazit prijatelje kojima je to jedina stvar u zivotu. Sad bi ti da te dodaju u grupu za izlaske, a ne ides van pa zasto da te dodaju onda?
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 04:15   #16
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Ne kuzim ovo je vec treca ista tema koju si otvorila? Sta jedna tema nije dosta?

Sta ce ti opce prijatelji ako ne mislis izlazit s njima? Ako ti se ne pije, ne pusi i ne izlazi onda nemoj trazit prijatelje kojima je to jedina stvar u zivotu. Sad bi ti da te dodaju u grupu za izlaske, a ne ides van pa zasto da te dodaju onda?
https://en.wikipedia.org/wiki/Fear_of_missing_out


al u ovom slucaju s obzirom na broj tema i sve mislim da se radi o losem trollu
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 10:59   #17
Nađi nekog ko također voli učit i ne voli izlazit - znači, nekog tko voli iste stvari ko ti.

Usput, slažem se s Anonimi, jedna tema bi bila dosta.
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 12:53   #18
Quote:
Astrid Rouck kaže: Pogledaj post
Ukratko... idem u 2. srednje i može se reci da volim učiti. Prije bolesti sam imala prijateljicu koja me sad 'ostavila' jer dok sam bila bolesna preko 1 mjesec našla drugu BFF. Decka nemam a sad ni prijatelja. Svi izlaze i puse i piju i ne puse samo cigarete nego i travu... Hoću prijatelja ali nez sta da radim kad ne zelim izlaziti + cure imaju wapp grupu u kojoj se dogovaraju za izlaske a mene ni ne žele dodati. Nez kaj cu, Al ne pušim i pijem nemam pravo na prijatelja ili...?
Spoji se s onom prijateljicom s prošle teme koja ima isti problem.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:56   #19
Nit sam troll nit spam i briga me sta mislite o tome sto pišem... zao mi je ako tako mislite ali jako mi je tesko pa sam samo htjela pomoć. Vidim da se svi obaziru na nove postove pa sam probala. Iskreno, niste ni od kakve pomoći Al sve jedno hvala.
Astrid Rouck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 21:17   #20
Quote:
Astrid Rouck kaže: Pogledaj post
Nit sam troll nit spam i briga me sta mislite o tome sto pišem... zao mi je ako tako mislite ali jako mi je tesko pa sam samo htjela pomoć. Vidim da se svi obaziru na nove postove pa sam probala. Iskreno, niste ni od kakve pomoći Al sve jedno hvala.
Je htjela si pomoc, al nisi odgovorila niti na jedno pitanje koje sam ti postavio.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.