Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2003., 23:50   #1
Valute - kretanja i prognoze

Isplati li se to, ako ne zašto i vice versa. thx
Inopia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 05:47   #2
Pokusaj, pa mi reci kak je bilo.

Evo ti savjet:

Kupi par dana nakon sto pocne rat.
Ako se rat zavrsi tako da pobijede amerikanci u relativno brzom razdboblju (par tjedana do mjesec dva) onda prodaj par dana nakon sto amerikanci proglase pobjedu.

Ako pak amerikanci ne dobiju rat, ili se on oduzi onda si nagrabusio.

Isto tako ako drzis duze vrijeme nakon sto su proglasili pobjedu (u nadi da ce tecaj jos porasti), onda bi mogao izgubiti i to sto si dobio, jer ce na long run (minimalno jos godina dvije) dolar i dalje padati.
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:00   #3
Smile

Quote:
Mr Spiker kaže: Pogledaj post
Pokusaj, pa mi reci kak je bilo.

Evo ti savjet:

Kupi par dana nakon sto pocne rat.
Ako se rat zavrsi tako da pobijede amerikanci u relativno brzom razdboblju (par tjedana do mjesec dva) onda prodaj par dana nakon sto amerikanci proglase pobjedu.

Ako pak amerikanci ne dobiju rat, ili se on oduzi onda si nagrabusio.

Isto tako ako drzis duze vrijeme nakon sto su proglasili pobjedu (u nadi da ce tecaj jos porasti), onda bi mogao izgubiti i to sto si dobio, jer ce na long run (minimalno jos godina dvije) dolar i dalje padati.
pojasni koji rat?previse igrica na racunalu?
sentinel645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:40   #4
a kada je bio pisan post

sva sreća da u zadnjih 5 godina nije bilo "ratova" u kojima stričeki amerikanci nisu sudjelovali
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 10:11   #5
Re: Sada kupiti dolare a kad narastu prodati?

Quote:
Inopia kaže:
Isplati li se to, ako ne zašto i vice versa. thx

Prijatelju, oroci ti pare na godinu dana u nekoj banci i digni si kamatu unaprijed. To ti je moja topla preporuka. A ako zelis rizik, bolje se idi kladi u kladionicu nego da spekuliras sa dolarom.

Budi uvjeren da se rat protiv Iraqa nece voditi samo na bliskom istoku.
manager is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 13:03   #6
Kako god, moj model je manje vise ispravan.

To jos uvijek ne znaci da ces profitirati jer moras uracunati eventualne gubitke na tecajnoj razlici kupnja/prodaja. Vrlo je vjerojatno da ce sama tecajna razlika pojesti sav eventualni dobitak.

Ako bi ja to napravio sa svojim parama, i ako bi imao vremana za zajebanciju, onda bi recimo od neke investicijske mase od 1 000 000 potrosio mozda 10 000 na spekulaciju toga tipa.
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 15:43   #7
Možete li na primjeru objasniti zašto se takva špekulacija ne isplati?
Inopia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 08:22   #8
Da, moze.

Na porastu dolara ces zaraditi recimo 8 %, a na transakcijama kupnje/prodaje ces izgubiti 10 % na tecajnoj razlici.

Isplatilo bi ti se mozda jedino da dolar od npr 15% gore, sto je mislim malo vjerojatno.
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2003., 14:27   #9
Ma mislio sam na primjer kupnje recimo 1000$...kako ide slijed transakcija i proračun gubitka/dobitka temeljen na primjeru od 1000$ ?
Inopia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 12:47   #10
Na gornjem primjeru si npr u gubitku 20 dolara
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 14:25   #11
Ma nije mi bitno koliki bi bio gubitak nego ta tečajna razlika... Kolika je i kako to funkcionira u praxi...Pod primjer sam mislio koliko bi tečaj pojeo i zašto i tako..malo detaljnije. Hvala na strpljenju
Inopia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2003., 12:29   #12
Pa u praxi funkcionira tako da onaj koji ti prodaje (mjenjacnica ili banka), ovijek te opeljesi za nekih 5-6%, a poslije kada ti prodajes njemu, on ti onda isplati manje nekih 5-6%. Tako da ti gubis 10-12%

Pa kako bi inace banka zaradila?
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2003., 16:02   #13
Quote:
Inopia kaže:
Ma nije mi bitno koliki bi bio gubitak nego ta tečajna razlika... Kolika je i kako to funkcionira u praxi...Pod primjer sam mislio koliko bi tečaj pojeo i zašto i tako..malo detaljnije. Hvala na strpljenju
Prijatelju moj vidim da neslusas starije od sebe.

Odi u mjenjacnicu i kupi 100$, i onda tih 100$ prodaj da dobijes nazad kune i sve ce ti biti jasno.

OROCI PARE I DIGNI KAMATU UNAPRIJED.
manager is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 20:18   #14
Ja sam kupio 2 miliona Novih Irackig Dinara za 1200 Dollara a sad nakon 3 mjeseca za 2 miliona dobijem 1800$.
Sta mislite oceli Iracki Dinar da skoci makar 1 naprema 1 kad uspostave izvoz nafte ponovo?
Moguli se ti dinari ulozit u svicarsku banku, dali svicarska prima dinare?
__________________
I put the k in kool
Zarathustra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 00:01   #15
Igra li se tko na ovom forumu sa FOREX-om?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 01:06   #16
Quote:
Denys kaže: Pogledaj post
Igra li se tko na ovom forumu sa FOREX-om?
DA...............
__________________
Ne treba biti bogat, nego neovisan
A.Kostolany
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 00:08   #17
Cuj ovisi o kolikoj je cifri riječ, da li imas eure ili kune? Pitam jer eto ja razmisljam sada kupiti eure jer je kuna prejaka...bar je to moje misljenje pa ako se izjalovi javim

Sto se tice kupnje dolara, cuj vec dugo je nisko i varira na tom nivou, da li ce narasti...mislim da je relanije da ce se desiti neka veca promjena ili oko izbora ili ako ih prasne jos neki teroristicki napad no ja sada ne bi.

Sto se tice onoga da uvijek gubis nije bas istina posto znam da ljudi tako zarade, naravno ako budu u pravu sto se njihove prognoze tice, samo da bi zaradi omoras imati malo vecu svoticu s kojom se igras i onda moras izracunati koliku promjenu trebas da zaradis usprkos tome sto banka zaracuna.

Š
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 00:26   #18
Ne pricam o eurima i kunama , pricam o parovima valuta npr. €- usd, gbp- usd itd.
Preporucila bi ti de razmislis o ulaganju u € tj. $ jer od ovog ljeta $ bi mogao prema gori.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 00:30   #19
Sto se tice zarade, slazem se da se moze zaraditi uz puno vremena i dosta ucenja.
Ako ima tko sto uci neka se javi.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 02:28   #20
jebeno se obogatia autor topicka, prodajući dolare kad su narasli baš mu zavidin
desert_eagle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.