Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2013., 18:14   #61
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Nemaju svi jednu o najboljih voda u Europi (Jadro).
AHA!
Znači zato je splitska voda tako dobra
Na prvu se osjeti da je odlična, a grad na moru!

Da je probati preselit postrojenje u ST?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:37   #62
Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
I ne samo to, iz prve ruke znam da Podravka ima zaposleno više menadžera nego ostalih radnika u proizvodnji.
Ima u Koprivnici jedan kvart gdje žive ti menadžeri, to je da ti pamet stane kakve autine i kućerine imaju. A plaće i bonuse tek kakve si isplaćuju, ne znam smijem li to i napisati.
Troškovi radnika su 2% (dva posto). Sada će radnike odguziti da smanje troškove Nekidan bio sastanak s arapima. Bumo vidli šta bude iz toga svega.
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 20:43   #63
Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
Tražio sam ima li već tema ali nisam našao.

A čudi me da nema reakcije već na ovo, slabo je i u medijima bilo riječi, evo ja slučajno naišao na Večernjem o tome.

Dakle, uprava Podravke donijela je odluku o izlasku koprivničke prehrambene kompanije iz biznisa s pićem, pekarskim i zamrznutim proizvodima. Te su neprofitabilne grane, kako je to kazao šef uprave Zvonimir Mršić, devastirale poslovni rezultat, nepotrebno trošile resurse i odvlačile pozornost od poslova u kojima Podravka želi napredovati.

Prodaja vode neprofitabilna u današnje vrijeme.

Meni se ovo čini kao jedna prestrašna muljaža, čak piše da gase i Lero, a Podravka je relativno nedavno kupila tu trvtku.

Ovo znači 170 ljudi na cesti iz pogona u Lipiku, a to je strašno jer je u tom ratu opustošenom kraju koji se još danas teško oporavlja tvornica Studenac jedino veće poduzeće.

Sramota za Podravku, fuj gasiti proizvodnju koja po meni ima itekako budućnost. Osim toga Lipički Studenac ima tradiciju od 1875. godine.
Ne čudi me bar da im je prodaja vode neprofitabilna.
Osim toga, nije Podravkina Studena jedina na policama hrvatskih trgovina, uz nju, još možemo naći i "Janu", "Kalu"...
stBoni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 16:58   #64
Thumbs down bok

Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
Tražio sam ima li već tema ali nisam našao.

A čudi me da nema reakcije već na ovo, slabo je i u medijima bilo riječi, evo ja slučajno naišao na Večernjem o tome.

Dakle, uprava Podravke donijela je odluku o izlasku koprivničke prehrambene kompanije iz biznisa s pićem, pekarskim i zamrznutim proizvodima. Te su neprofitabilne grane, kako je to kazao šef uprave Zvonimir Mršić, devastirale poslovni rezultat, nepotrebno trošile resurse i odvlačile pozornost od poslova u kojima Podravka želi napredovati.

Prodaja vode neprofitabilna u današnje vrijeme.

Meni se ovo čini kao jedna prestrašna muljaža, čak piše da gase i Lero, a Podravka je relativno nedavno kupila tu trvtku.

Ovo znači 170 ljudi na cesti iz pogona u Lipiku, a to je strašno jer je u tom ratu opustošenom kraju koji se još danas teško oporavlja tvornica Studenac jedino veće poduzeće.

Sramota za Podravku, fuj gasiti proizvodnju koja po meni ima itekako budućnost. Osim toga Lipički Studenac ima tradiciju od 1875. godine.


Korumpiranim debilima u podravci je lakše prodat studenac za par milijuna i dobiti ih odmah nego kroz godine zaraditi 10 puta više . Takava je poslovna politika u RH Ako nista bolje je iznajmiti nekome da se time bavi , a da im ostane brend :_)
doncafenovi is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 14:17   #65
Tema je stara sad malo više od 3 godine, ali je aktualna jer evo Podravka je ipak prodala Studenac! Još u rujnu!

A sve je nekako šutke prošlo i ispod tepiha.

Vlasnik je sada Radenska, odnosno češka Kofola.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ac/920602.aspx

Je li to stvarno Podravki bilo potrebno odreći se nečeg što ima budućnost kao što je pitka voda?
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 00:31   #66
Ajme, jako teske budale. Nase tvrtke i uprave imaju antimidin dodir. Mida iz grcke mitologije je sve sto je takao pretvorio u zlato (pouka je druga, ali nije sad bitno), a nasi zlato ili prodaju ili pretvore u blato.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:30   #67
Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
Je li to stvarno Podravki bilo potrebno odreći se nečeg što ima budućnost kao što je pitka voda?
A kakvu je budućnost imao Studenac (Studena) kada imaš igrača koji čvrsto drži
87% tržišta.

Netko kome je to osnovni biznis ima bolju poziciju a Podravka tom prodajom može
ulagati u nešto što je profitabilnije u skladu s planom.

Pogledaj Agrokor, već dva puta je prodao Kozmo, dok DM ostvaruje lijep profit.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.