Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2016., 01:06   #1361
a gle ovisi gdje si
recimo, uvijek treba,ja sam ga znao nekad rentati, imao sam par ljudi s tako po jednim vozilom
obicno su bili od 200-400 kn dan
ali zaheban posao, i znam covjeka koji je uzeo novi kombi, nije ni mislim 2000 natukao, ekipa ga unajmila s laznom osobnom i karticom i zavrsio kombi u ukrajni
to zna jer je imao i pracenje i blokadu na daljinu,ali eto
cisto jedan detalj iz tog posla, on je odustao od toga
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 16:04   #1362
Pa ovako. Uzeo bi kombi, vjerojatno caravellu sa 9 sjedećih mjesta. I to je to. Ujak je nedavno otišao u mirovinu i ne radi ništa, i razmišljao sam njega aktivirati da čovjek ostane aktivan u poslu i da se ne zabije u kuću, kako ima širok krug poznanstava i aktivan je u jednom sportskom klubu i ljudi ga cijene i poštuju, kombi bi se iznajmljivao isključivo na preporuku, on bi dobivao od najma 50%, ako bi se igra pokazala kvalitetnom kroz narednih nekoliko mjeseci, uzeo bi još jedan kombi(tj. on) i tada bi svako imao svoju 100%tnu zaradu. Meni lova ionako stoji i ništa me ne košta pokušati, ja doslovno neću ništa raditi. Njemu još nisam ništa spominjao, ali planiram popričati s njim.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 20:37   #1363
a probaj, ako nije bed love,ak ne bude islo pred ljeto ga probas utopiti i vratiti dio
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:39   #1364
Zna li netko odakle krenuti ako razmišljam o otvaranju rođendaonice za klince u Zagrebu? (možda i na drugu temu me uputiti prvo )

Naime, kvart u kojem živim nije baš pokriven rođendaonicama, a ja sam mjesečno sa klincima na barem 5 takvih roćkasa (mjesta na tržištu definitivno ima).
Ono što sam vidla po ovim rođendaonicama u koje idemo, ima ih doo, jdoo i obrta.
Ono što sam našla od informacija na netku je da se može otvoriti, najbolje obrt, ali bez usluživanja hrane i pića. A SVE koje mi posjećujemo poslužuju grickalice, sokove i torte. I eventualno pizze naručene iz lokalne pizzerie.
Od kud krenuti? Koga pitati za savjet?
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 12:00   #1365
Quote:
zameomevjetar kaže: Pogledaj post
Zna li netko odakle krenuti ako razmišljam o otvaranju rođendaonice za klince u Zagrebu? (možda i na drugu temu me uputiti prvo )

Naime, kvart u kojem živim nije baš pokriven rođendaonicama, a ja sam mjesečno sa klincima na barem 5 takvih roćkasa (mjesta na tržištu definitivno ima).
Ono što sam vidla po ovim rođendaonicama u koje idemo, ima ih doo, jdoo i obrta.
Ono što sam našla od informacija na netku je da se može otvoriti, najbolje obrt, ali bez usluživanja hrane i pića. A SVE koje mi posjećujemo poslužuju grickalice, sokove i torte. I eventualno pizze naručene iz lokalne pizzerie.
Od kud krenuti? Koga pitati za savjet?
Pozdrav,
imate u Zagrebu Plavi ured u Vodnikovoj ulici. Pružaju Vam pomoć za poduzetnike i one koji žele pokrenuti nešto svoje, ja sam išao tamo i puno su mi pomogli, pa ih kontaktirajte. Vjerujem da su imali već iskustva s rođendaonicama
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 17:26   #1366
Poštovani,
trebao bih malu pomoć za neke ideje.... Naime, bavim se hortikulturom i sada preko zime mi se smanjuje količina posla, čak i prestane na 2,3 mjeseca. Zasada mi je 90% poslova vezano za vanjska uređenja i održavanja zelenih površina...

Možemo otvoriti malu diskusiju kako produžiti sezonu? Što bi moglo poboljšati i uvesti kao nove usluge ili proizvode?
Volio bih čuti sve vaše ideje, bez obzira ako Vi smatrate da su bezveze, jer nema bezveznih ideja
Lp
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 18:07   #1367
proizvodi sadnice koje ce koristit u proljece/ljeto
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 20:42   #1368
Krenuo sam s time (razmnožavam biljke i pripremam rasadnik), ali me zeza ovih par mjeseci bez prihoda :P Ovo su mi počeci, pa mi treba nešto dok to sve ne sjedne na svoje mjesto :P
Prošle godine sam probao s čišćenjem snijega, ali je bilo jako slabo. Trebalo bi možda napraviti neki drugi pristup kako doći do potencijalnih klijenata....
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 22:42   #1369
unutrasnje uredjenje objekata sadnicama..i odrzavanje istog preko zime..pokusaj s tim
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 13:10   #1370
Quote:
sheldooon kaže: Pogledaj post
unutrasnje uredjenje objekata sadnicama..i odrzavanje istog preko zime..pokusaj s tim
Tnx, budem probao vidjeti kakve su reakcije na to
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:04   #1371
Jel zna netko iz prve (ili druge ) ruke koliko su ove automatske praonice za rublje profitabilne? Imam mogućnost dobiti sve potrebne uređaje u nekoj kompenzaciji, a nemam pojma o tome. Koliko vidim već ih ima po Zagrebu, mislio sam možda ciljati neki drugi grad, možda čak i drugu državu.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:14   #1372
Uh uh vidim da se otvorila jedna tu u Aveniji dubrava (oko broja 169). Meni je logično da će to najviše studenti koristiti (posebno ovi u domovima), a znam da ima kod doma Cvjetno. Možda da odete tamo i malo gledate koliko dnevno ljudi ulazi unutra i jesu li to studenti ili ima i druge populacije

Najbolje probati neku analizu tržišta napraviti, odrediti tko bi bili korisnici koje cijene bi im bile prihvatljive i slično
Meni se čini da bi tu moglo biti i mjesta za starije umirovljenike, jako zaposlene osobe, a možda i neki ugovor s nekim ustanovama koje nemaju vlastitu praonicu :P
To je moje mišljenje lol
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:27   #1373
Poslovna ideja "Poslovna ideja"

Ugl. pozdrav svima.
Bavim se vecinom turizmom i ugostiteljstvom, ali imam poslovni ADHD.
Znaci da mi je glava puna ideja, na nekoliko dnevno. Neke su lose, neke su dobre, neke samo ideja, neke raspisane do detalja.

U cemu je moj problem? Sto su te ideje neupotrebljive. Meni i samo meni, jer dan ima samo 24 sata, nisam jos naucio delegirati poslove itd.

Sto napraviti s tim idejama?
Razmisljao sam o nekoj "invest" platformi. Imas hrpu ideja, i tim ljudi koji radi na svakoj ili na samo jednoj ili na samo nekim.
Ljudi dodu, pogledaju stanje za odredeni projekt i odluce hoce li ulagati ili ne. Znaci bas kao kosnica. Vidis - odlucis ubaciti lovu - i cekas akomulaciju. Druga stvar, imas ideju, lovu i premalo vremena. No frks. Mi ti odradimo ideju itd.

Sto mislite?
Bored999000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:26   #1374
To je samo drugi opis Crowdfunding platoforme poput Kickstarter-a ili Indiegogo-a.

Što se ideja tiče... za njih bi se moglo reći isto što je inspektor Calahan rekao za mišljenja.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 20:12   #1375
Osim toga, nitko neće raditi na tvojoj ideji. Takve stvari ne funkcioniraju dobro nakon što početni entuzijazam splasne.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:27   #1376
Quote:
Bored999000 kaže: Pogledaj post
Ugl. pozdrav svima.
Bavim se vecinom turizmom i ugostiteljstvom, ali imam poslovni ADHD.
Znaci da mi je glava puna ideja, na nekoliko dnevno. Neke su lose, neke su dobre, neke samo ideja, neke raspisane do detalja.

U cemu je moj problem? Sto su te ideje neupotrebljive. Meni i samo meni, jer dan ima samo 24 sata, nisam jos naucio delegirati poslove itd.

Sto napraviti s tim idejama?

pa napravi selekciju. Imaš sigurno neke koje su zgodne, koje su simpatične i one koje bi mogle riješiti nečiji problem. Zgodne i simpatične pokloni "start up" hipsterima, a sebi ostavi ove koje riješavaju problem. Vjerujem da nakon takve selekcije nećeš imati problem s punom glavom ideja jer će ti ostati max 2
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:42   #1377
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Jel zna netko iz prve (ili druge ) ruke koliko su ove automatske praonice za rublje profitabilne? Imam mogućnost dobiti sve potrebne uređaje u nekoj kompenzaciji, a nemam pojma o tome. Koliko vidim već ih ima po Zagrebu, mislio sam možda ciljati neki drugi grad, možda čak i drugu državu.
Evo bas gledam na sudskom registru za ove u mojem gradu, prvu godinu su zavrsili sa nekim sitnim minusom (bili otvoreni 9 mjeseci), a za 2016. jos nema izvjesca. U pitanju je jdoo i znam da su ih izvozali ko mlade majmune, sto zbog propisa, sto sustanari zbog sustava ventilacije.

Guglaj malo te praonice pa baci oko na financijska izvjesca na sudskom registru i vidi.
Po meni se isplati u blizini nekih divljih kampova i sl, ali opcenito mislim da nismo bas jako trziste za takve praonice jer svatko doma ima ves masinu, a sve vise i susilicu.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:10   #1378
Pozdrav svima,
Evo da i ja iznesem par poslovnih ideja koje mi se vrte po glavi. Prva, reciklaža sekundarnih sirovina, točnije gume. Navodno, nitko ne reciklira gumu (u hr), vec ju pali što ima naravno neželjene ekološke posljedice. Reciklaža bi se vršila tekućim dušikom. Staviš gumu na pokretnu traku, onaj veliki shredder (mlin) ju rastrga, prskalice sa tekućim dušikom ju poprskaju i dobije se krhka guma, kao čips, kasnije se pomoću magneta izvlače druge tvari iz gume, metalna prašina i mislim još jedna stvar, zaboravio koja. Nakon reciklaže se dobije malč, materijal koji može poslužiti kao ukras za vrtove (umjesto onog drveta mljevenog), zatim se može postaviti na dječja igralista, umjesto šljunka, puno sigurnije, a mislim da se guma koristi i u asfaltu. Financijski je vjerojatno ovo neostvarivo, barem za mene. Strojevi, hala, tekući dušik i njegovo skladištenje. Puno puno para, ali tekući dušik i zamrzavanje sa njim je dobar potencijal. Druga ideja, web shop i trgovina, ali isključivo sa gadgetima. Ne mislim tu na maskice za mobitel i smiješne salice nego neke totalno kul stvari koje svatko želi imati. Skoro sam i uletio u taj biznis, možda i ocu. Našao sam puno stvari koje su baš zanimljive. Naravno, uz web shop bi bila dobra i trgovina, još nisam u Hrvatskoj uletio u takav shop di se obradujes ko malo dijete i sve želiš kupiti. Dronovi, radio control autići itd. Mislim da u njem ima takav shop. Zastupnik je neka strana firma koja se bavi općenito elektronikom, a imaju i skladište u zgu. Treća ideja, otkup i prodaja elektroničkog i električnog otpada. Znamo koliko svi doma imaju kablova, tastatura, kompjutera i toga će u budućnosti biti sve više, jer komp crkne za god dana i kupiš novi, isto i sa mobitelom, više se isplati kupiti novi nego popravljati. Četvrta ideja, out-sourcing agencija. Općenito zaposljavas osobe koje rade za druge firme, po jeftinijoj cijeni. Šteta što to malo firmi u Hrvatskoj koristi. Potencijal je ogroman, od turizma, zdravstva, školstva do proizvodnje. A opcenito, u Hrvatskoj se valjda samo turizam i isplati, iznajmljivanje apartmana i kuća.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
tonjolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 19:58   #1379
Šta je tema malo utihnula, evo budem ju ja malo pokrenuo
Kada sam bio u Nyc čuo sam za jednu ideju, mislim da bi mogla biti ostvariva i ovdje.
Tamo su razmišljali staviti automate (piće, grickalice i slično) na odmarališta na autoceste. Baš budem frenda pitao jel taj dečko to pokrenuo.
E sada kod nas ne znam kako je izvedivo , jel moguće dobiti dozvolu bez poznanstva, jel se to traži od HAC-a ili, isplativost - možda samo u sezoni na autocesti za more. Vidim da ima još odmarališta bez ugostiteljskih objekata, a i najviše ih ima na autocesti prema moru.. Vjerojatno se ni ne isplati na ovoj za Slavonski brod, posebno ne na ovoj za Osijek.
Kako se zaštiti od krađe, razbijanja.....
Evo ideja, ja ju ne mislim koristiti, pa ako se nekome čini zanimljivom.. Možda ima već netko tko se bavi tim aparatima, pa nek se proba proširiti
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.