Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2015., 13:32   #161
Quote:
SheDreamer kaže: Pogledaj post
Držanje u paru nije preporučljivo. Kastracija kod mužjaka je vrlo rizičan zahvat. Ima čak slučajeva da kastrirani mužjak, nakon kastracije, više od svoje partnerice ne bude prihvaćen. Isto se tako često desi da kastracija ne uspije i ženka svejedno ostane skotna. Smrt kao poslijedica kastracije, nažalost nije rijetka. Neki mužjaci činčile ne podnose narkozu dobro i uginu nekoliko tjedana nakon kastracije, naizgled bez razloga. Također dolazi do alergija na materijal za šivanje, kao i upala na šavovima.
Slažem se da su bilo kakvi operativni zahvati na činčilama riskantni, pa i obično uspavljivanje zbog npr. izrade rentgenskih snimki je opasno. I zato se to radi samo kad se mora i uvijek se radi kod provjerenih veterinara. Zbog toga sam preporučila Bubu, iz osobnog iskustva mogu reći da uspješno rade s činčilama, i kastracije i ostale zahvate. Do sada nisam imala nikakavih problema, a vodila sam nekoliko činčila kod njih.
Ako dvije činčile istog spola nisu zajedno odrasle, ja bi radije preporučila da se ide na par muško-žensko (uz kastraciju muškog). Ako nije dostupan provjereni veterinar, onda naravno je bolje ne riskirati i uzeti činčilu istog spola.
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.