Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 09:50   #1
Što se desi ako je pas cijepljen protiv bjesnoće i zaraza u isto vrijeme?

Naime, isto se dogodilo jednom nesretnom psiću i zanimaju me moguće posljedice.

Hvala


PS: Izbjegavajte muškog doktora u Veterinarskoj ambulanti Špansko.
disha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:23   #2
Quote:
disha kaže: Pogledaj post
Naime, isto se dogodilo jednom nesretnom psiću i zanimaju me moguće posljedice.

Hvala


PS: Izbjegavajte muškog doktora u Veterinarskoj ambulanti Špansko.
U principu jedno cjepivo pobija drugo. Nema vremena da se razvije imunitet kad su oba u isto vrijeme. Za neko stručnije objašnjenje pitaj nekog drugog veta.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:44   #3
meni su jucer predlagali kao da mu dam obje u isto vrijeme da se ne moram vracat opet za 6 mjeseci (toliko sam razmak napravila izmedju ove dvije)... ja sam naravno odbila, i odrzala im lekciju.

oni bi trebali mene ispravljat a ne ja njih...ccc...
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 19:44   #4
Quote:
buca_ljuca kaže: Pogledaj post
meni su jucer predlagali kao da mu dam obje u isto vrijeme da se ne moram vracat opet za 6 mjeseci (toliko sam razmak napravila izmedju ove dvije)... ja sam naravno odbila, i odrzala im lekciju.

oni bi trebali mene ispravljat a ne ja njih...ccc...
Dovoljan je razmak od jedan mjesec između cjepiva.
Dobro je što si im održala lekciju, zar nije žalosna činjenica da moraš prije veterinara znati ono što te on treba poučiti.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 21:04   #5
sto je najgore, ucinio mi se jako pametan, a vodi mog psa otkad ga imam. a 6 mjeseci sam napravila cisto da budem sigurna...ima mi pas slab imunitet i tak...od svega dobije upalu pluca :S pa ga onda danima moram na injekcije vodit.
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:01   #6
ovisi o vrsti cjepiva protiv zaraza.. onaj koji je samo jedan koktel ne smije odmah sa cjepivom protiv bjesnoce, a ako se dobivaju dva posebna za zaraze onda smije jer nema kontraindikacija (naravno ako pas nije preosjetljiv... jer je glupo da povraca poslije tri dana)
dorothy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:56   #7
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
U principu jedno cjepivo pobija drugo. Nema vremena da se razvije imunitet kad su oba u isto vrijeme. Za neko stručnije objašnjenje pitaj nekog drugog veta.
Kako onda objašnjavaš multivalentna cjepiva koja su sve više u uporabi i sa kojima si, na koncu konca, i sama cjepljena (npr DTPer?) Istina jest da se ponekad razvije slabija imunost (primjeti da kažem slabija a ne da dodje do izostanka imunoloske reakcije) na jedno od cjepiva ili komponenta cjepiva ali ovo sto ti tvrdis je, sori, ali glupost. Svakodnevno je svako bice izlozeno milijunima patogena, kada se nas imunolosku sustav ne bi sa njima mogao boriti odavno bi vec pocrkali.
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.