Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2016., 18:33   #2481
skače euro pa i oni polako dižu cijene..a u njemi sve 30% jeftinije
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:41   #2482
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
skače euro pa i oni polako dižu cijene..a u njemi sve 30% jeftinije
1 eur je 7.53 kn danas. a vec je na oko 7.5 mjesecima/godinama.

sok od 10 na 15 kuna je poskupljenje od 50%
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 18:31   #2483
od ljeta je dosta skočio, kad kupuješ je 7.59, a bio je 7.53
cijena tog soka je 13 kn a ne 10, 10 je na akciji kao što je sada
meni je i 13 kn puno za taj sok, a kamoli 15, je da je fin, ali opet, kupim ga rijetko
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 13:48   #2484
poskupilo je i maslinovo ulje "extra klase". http://www.telegraph.co.uk/news/worl...ra-virgin.html
__________________
Kidam nadesno!
Wileco Yote is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:02   #2485
Quote:
Wileco Yote kaže: Pogledaj post
poskupilo je i maslinovo ulje "extra klase". http://www.telegraph.co.uk/news/worl...ra-virgin.html
nisam lud da u lidlu kupujem strano maslinovo ulje...
uvijekzadnji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:04   #2486
grčko ulje iz grčkog tjedna im je dosta dobro, a puno jeftinije od svih ostalih koja se mogu kupiti kod nas
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:54   #2487
Koja je "norma" lidlovom osoblju na blagajnama za skeniranje proizvoda? Neki dan je teta to tak brzo provlačila da me nervoza uhvatila
uvijekzadnji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 14:40   #2488
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
grčko ulje iz grčkog tjedna im je dosta dobro, a puno jeftinije od svih ostalih koja se mogu kupiti kod nas
Pa sada....kupi maslinovno ulje TZ Postira npr za Dalmatinsko; ili npr od Zuzica iz Tara (za Istarsko), pa ti ovo Grcko nece biti bas nesto...

Inace steta sto se kod nas ne uvozi Libanonsko maslinovo ulje. Fino je.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 19:49   #2489
Quote:
uvijekzadnji kaže: Pogledaj post
Koja je "norma" lidlovom osoblju na blagajnama za skeniranje proizvoda? Neki dan je teta to tak brzo provlačila da me nervoza uhvatila
idem u Lidl jednom u par mjeseci, obično u onaj na Sveticama u Zagrebu
uvijek mi je išlo na živce dugo čekanje na blagajni - jedan od razloga zašto izbjegavam ovaj dućan
jutros sam bila u ovom novom na Sveticama, otvorene 4 blagajne, na svakoj gužva a ja imam jedan artikal i mislim si kako ću se načekat
kad ono, bila sam na redu u sekundi... fakat su nevjerojatno brzi
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:41   #2490
Quote:
uvijekzadnji kaže: Pogledaj post
Koja je "norma" lidlovom osoblju na blagajnama za skeniranje proizvoda? Neki dan je teta to tak brzo provlačila da me nervoza uhvatila
To mi je jedna od drazih stvari u Lidlu, koji se asortimanom i cijenama prilicno pokvario...

Lijepo uzmes kolica, ona skenira stvari svojom brzinom, ti tovaris svojom... Ide brzo, a fucka ti se za njenu zurbu... Onda odes do onih polica, poslazes kako ti pase i voila!

Ako nesto srusi na pod, ljubazno ju zamolis da donese novi artikl.... Ovaj koji je pao ostavis kraj sebe, just for a case ....

Idu mi na klinac jedino gospodje/da koji dodju s vrecicom pa kilave sa slaganjem robe....

BTW, dobro pogledati jaja, u valjda pola kutija bude pokoje polupano...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:21   #2491
Quote:
@nchi kaže: Pogledaj post
Može pojašnjenje što je problem s tunom iz Lidla?
Uvijek kupujem tunu u salamuri, jer ju u drugim dućanima često ne nađem, a u Lidlu je uvijek ima. Nisam znala da nešto ne valja s njom?
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ona je OK. Ako volis u salamuri. Imas i u Intersparu u salamuri.

No u Intersparu si prije imao Despar za talijansko trziste tunu i Calvo ili tako nesto za istocno europsku raju.

Despar je bio slicno kao i Riomare po kvaliteti - pa se isplatilo kupovati no to su skuzili pa su ga ukinuli. Ovo sada nije....

sada imas despar onaj paradajz sos u bijelom tetrapaku i neke paste.
O kakvim se problemima radi?

Ja u Lidlu ponekad kupujem tunu u suncokretovom ulju. Ima li nekog problema s njom?
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:10   #2492
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Ja u Lidlu ponekad kupujem tunu u suncokretovom ulju. Ima li nekog problema s njom?
klikni
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 13:15   #2493
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
O kakvim se problemima radi?

Ja u Lidlu ponekad kupujem tunu u suncokretovom ulju. Ima li nekog problema s njom?
Nitko nije spominjao probleme. Samo kazem da su imali Despar tunu za talijansko trziste ali isto robna marka i isto pakirano u Italiji koja je po kvaliteti bila kao i Riomare. Pa su je makli.

Sto se tice linka na clanak za domacu tunu i smece po konzervama - e pa kao prvo domaca tuna se izvozi svjeza u Japan za puno vecu cijenu nego da se ta ista kilaza pakira u konzerve i stavlja na domace trziste. Odnosno da se to i radi, cijena bi bila takva da bi malo tko to kupovao. Svi ovi nasi koji pakiraju tunu u konzerve tipa Eva, Postira, Adriatic Queen ti je isto tuna od bilo kuda a nije domaca tuna. Tocno na konzervi pise iz kojeg je FAO - a to nije Jadran. Samo to nitko ne gleda...

Tako da ako hoces domacu tunu, fino odes na plac u ribarnicu i kupis komad svjeze domace tune za 160-200 kn/kg i nema frke. Mozes pojest odmah na steak ili si mozes sam konzervirati. Ako ima palamida mozes i njih konzervirati - bilo ih je ko u prici u ovo doba godine 2013/2014 godine zimi a sada nema niti za ljeka. Gdje su nestale?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 17:18   #2494
Exclamation Kompot s dodatkom

Za ovo što se meni dogodilo danas, istina, nije kriv Lidl direktno nego prije svega proizvođač, ali ipak želim napisati da upozorim druge.

Incident me, iskreno, smrznuo, jer sam čas posla mogla završiti u bolnici s ozljedama želuca, crijeva... u staklenki kompota od višanja marke Chira sam našla komad STAKLA . Lijepu, fajn oštru pločicu stakla široku nekih 6-7mm i debelu oko 3 mm!

Na moj užas našla sam ju tako da sam strpala žlicu punu višanja u usta i mislila da sam zagrizla košticu - a kad ono staklo

Prijavila sam njihovoj službi potrošača i bili su vrlo susretljivi, obećali da će ispitati slučaj pa sad čekam reakciju. Nadam se da se ovo neće nikom drugom dogoditi.
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:05   #2495
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Za ovo što se meni dogodilo danas, istina, nije kriv Lidl direktno nego prije svega proizvođač, ali ipak želim napisati da upozorim druge.

Incident me, iskreno, smrznuo, jer sam čas posla mogla završiti u bolnici s ozljedama želuca, crijeva... u staklenki kompota od višanja marke Chira sam našla komad STAKLA . Lijepu, fajn oštru pločicu stakla široku nekih 6-7mm i debelu oko 3 mm!

Na moj užas našla sam ju tako da sam strpala žlicu punu višanja u usta i mislila da sam zagrizla košticu - a kad ono staklo

Prijavila sam njihovoj službi potrošača i bili su vrlo susretljivi, obećali da će ispitati slučaj pa sad čekam reakciju. Nadam se da se ovo neće nikom drugom dogoditi.
Jesus
Ako se ne varam te višnje su Made in Croatia?

netko bi trebao dobiti otkaz i završiti na sudu...
Čuvaj staklo i teglicu, naravno da su bili susretljivi....
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:55   #2496
Kakav je onaj preklopni roštilj Silvercrest grill 1000w? Jel to može speći neko meso uopće?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 10:11   #2497
Ove godine ce i u Beogradu konacno proraditi Lidl, gledam kako ga grade, kada se zadesim u blizini.

Na sta bi trebalo da obratim paznju prilikom kupovine, ima li nesto lose kod njih, za izbegavanje?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:44   #2498
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post

Na sta bi trebalo da obratim paznju prilikom kupovine, ima li nesto lose kod njih, za izbegavanje?
To ćeš saznati sam sa vremenom. Ono što je meni dobro tebi možda neće valjati i obratno.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:26   #2499
Vidio LIDL da se Hrvat zakačio na njega pa krenuo sa drugačijom politikom. Zamijenili njemačko svježe mlijeko sa mađarskim, danski slani sir sa rumunjskim... pa ti stoko kupuj... razočaran takvom điberskom politikom...
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:39   #2500
a danas stavili paletu krafni nasred trgovine, možeš opipati, više i ne moraš otvarati vitrinu....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.