Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2016., 10:58   #61
Na Trešnjevačkom placu uredno radi fish fast food, unatoč početnoj skepsi. Cijene su više nego povoljne, 15 kn srdele i pomfri.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 11:01   #62
je, ali oni rade
ne smisljaju "brandove" i strategije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 12:30   #63
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa i jest preskupo 32 kn za 10 srdela.
Pa da! Koliko je srdela u nabavi? 20kn/kg i to je dobro plaćeno čini mi se. Trebalo bi ići 250gr sirovih u porciju i da je to 15kn bez ičega. kad se na to doda prilog i pakiranje, ovisno o izvedbi trebala bi biti porcija između 19 i 24kn.

Nego najzanimljivije je to što ne pokušavaju nešto inovirati. Npr. naći način da ih se brzo i efikasno filetira i onda spremi kao da su s gradela (sve to strojno po mogućnosti). 32kn za to bi bila odlična cijena i lakše bi se jele s nogu.
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 12:46   #64
Quote:
abelard kaže: Pogledaj post
Pa da! Koliko je srdela u nabavi? 20kn/kg i to je dobro plaćeno čini mi se. Trebalo bi ići 250gr sirovih u porciju i da je to 15kn bez ičega. kad se na to doda prilog i pakiranje, ovisno o izvedbi trebala bi biti porcija između 19 i 24kn.

Nego najzanimljivije je to što ne pokušavaju nešto inovirati. Npr. naći način da ih se brzo i efikasno filetira i onda spremi kao da su s gradela (sve to strojno po mogućnosti). 32kn za to bi bila odlična cijena i lakše bi se jele s nogu.
Ja sam već napisao, ovako, privatno, na kašetu (pajer) 7-8 kn/kg, kolega je već rekao da na veliko može i 2 kn/kg, ajmo reći neka je 5 kn, znači, sića.

Mora da se slani inćuni za konzerviranje ipak na jednak način filetiraju u tvornici, samo je pitanje postoji li takva small-scale mašina.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 12:54   #65
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ovaj će mu biti rob, sigurno. Kao što vidimo iz priloženog u stvanom životu. Gdje ti živiš? U bajci?



Sad moram jest.
Hoce, dok ga ne otruje. Btw. gledam soupice 😉

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 12:56   #66
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Hoce, dok ga ne otruje. Btw. gledam soupice 😉

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Ma gledam po Svijetu, tko je vlast? Onaj tko ima oružje, onaj tko uzgaja hranu je praktički na dnu piramide.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:56   #67
Sve przeno, peceno i natopljeno u ulju, ma divota od zdravog fast fooda!
Pravi chef je slagao meni.

10 Srdela 32 kn, hahahaha
Ovaj isprdak od ideje ce potrajati do kraja sezone. I to je to. Losa realizacija, skupa cijena, sve preprzeno do iznemoglsti

Uostalom, imas u njemackoj takav lanac, Nordsee, Sjevernije u njemackoj su zastupljeniji, juznije malo jer ljudi to ne vole za nabrzaka (hint: Mentalitet i kraj je takav), ima svjezih stvari, svakakve ribe po cijenama od 1,5+ eura navise, i to u sendvicima, s razlicitim prilozima i sosevima itd. I svejedno nije hit kao "normalni" fast food.

Tako da, sve vec videno i isprobano na 100 varijanata, a mi toplu vodu opet izmisljamo i jos se cudimo ko pura dreku...
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:20   #68
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Sve przeno, peceno i natopljeno u ulju, ma divota od zdravog fast fooda!
Pravi chef je slagao meni.

10 Srdela 32 kn, hahahaha
Ovaj isprdak od ideje ce potrajati do kraja sezone. I to je to. Losa realizacija, skupa cijena, sve preprzeno do iznemoglsti

Uostalom, imas u njemackoj takav lanac, Nordsee, Sjevernije u njemackoj su zastupljeniji, juznije malo jer ljudi to ne vole za nabrzaka (hint: Mentalitet i kraj je takav), ima svjezih stvari, svakakve ribe po cijenama od 1,5+ eura navise, i to u sendvicima, s razlicitim prilozima i sosevima itd. I svejedno nije hit kao "normalni" fast food.
ne vidim ama bas nikakvu vezu izmedju nordseea i kioska sa przenim srdelama
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:36   #69
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ma gledam po Svijetu, tko je vlast? Onaj tko ima oružje, onaj tko uzgaja hranu je praktički na dnu piramide.
Onaj tko proizvodi hranu i lijekove ima i oruzje. Ubace ti GMO u hranu, izazovu mutacije kakobi ti uvalili novu bolest za koju moras kupiti lijek koji oni proizvode. Ak neces i stvoris iole manji otpor, prisile te puskom. Tako da ovi s puskom su ujedno isti oni koji drze najvece izvore moci u rukama. Prehrambena i farma industrija. Oruzje je samo sredstvo prisile. Moc se iskazuje na suptilnije nacine.
Al sad smo skroz ot.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:40   #70
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Onaj tko proizvodi hranu i lijekove ima i oruzje. Ubace ti GMO u hranu, izazovu mutacije kakobi ti uvalili novu bolest za koju moras kupiti lijek koji oni proizvode. Ak neces i stvoris iole manji otpor, prisile te puskom. Tako da ovi s puskom su ujedno isti oni koji drze najvece izvore moci u rukama. Prehrambena i farma industrija. Oruzje je samo sredstvo prisile. Moc se iskazuje na suptilnije nacine.
Al sad smo skroz ot.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Ok, osim dvije stvari. Istina da smo off, ali neka ide koji kazneni, šta ću sad.

Onaj tko ima sve to, prvo je imao oružje, a ne hranu, a o tome ti pričam. Znači, nije onaj s hranom ovog s oružjem prisilio na ništa, nego obrnuto.

Isto tako, GMO još ništa nije izazvao, ali ok, o tom potom, ima vremena.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:53   #71
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ne vidim ama bas nikakvu vezu izmedju nordseea i kioska sa przenim srdelama
Crosea- hrvatski fast food lanac
Nordsee - njemački fast food lanac

Ne mogu više crtati

I nije valjda da imaju samo srdele u ponudi?
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:57   #72
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Crosea- hrvatski fast food lanac
Nordsee - njemački fast food lanac

Ne mogu više crtati

I nije valjda da imaju samo srdele u ponudi?
Crosea lanac? Zar nije to tek jedan kiosk u Zadru?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 15:11   #73
ček,ček ovde vi jedete sredlu sa govnima u utrobi?..nikad mi nisu bili jasni govnjari ,koji jedu tuđa govna. pa makar bila mala srdelica, neću je jesti bez izvađene utrobe.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 15:24   #74
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Crosea- hrvatski fast food lanac
Nordsee - njemački fast food lanac

Ne mogu više crtati

I nije valjda da imaju samo srdele u ponudi?
Ti nisi nikada bio u Nordseeu, jel' da?

Koliko ga ne vole svjedoči činjenica da imaju 373 poslovnica u 10 zemalja i uz 350 miljuna eura prometa.

Od ovoga Crosea neće ništa biti, jer je netko već rekao, na svakom placu ima mjesta koja po nižim cijenama uspješno posluju.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:17   #75
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ja sam već napisao, ovako, privatno, na kašetu (pajer) 7-8 kn/kg, kolega je već rekao da na veliko može i 2 kn/kg, ajmo reći neka je 5 kn, znači, sića.

Mora da se slani inćuni za konzerviranje ipak na jednak način filetiraju u tvornici, samo je pitanje postoji li takva small-scale mašina.
imaš na tržištu masu malih strojeva koji filetiraju sitnu ribu bez problema
https://www.google.hr/search?q=fish+...fbBiAQ_AUIBigB
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:20   #76
inače ko nas bi prolazilo nešto kao u engleskoj fish and chips da je jednostavno za jesti, panirano i sl. ali da je prihvatljive cijene, a ne u startu da je izvorno Hrvatsko, pa raspali cijenu...
https://www.google.hr/search?q=fish+...q=fish+n+chips
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 21:29   #77
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Crosea lanac? Zar nije to tek jedan kiosk u Zadru?
Pa tako piše, planiran je cijeli lanac toga.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 21:30   #78
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Ti nisi nikada bio u Nordseeu, jel' da?

Koliko ga ne vole svjedoči činjenica da imaju 373 poslovnica u 10 zemalja i uz 350 miljuna eura prometa.

Od ovoga Crosea neće ništa biti, jer je netko već rekao, na svakom placu ima mjesta koja po nižim cijenama uspješno posluju.
Živim od njega 50 metara. Ali vidim da bi ti trebao malo sporije čitati i razumijevanje ukljuciti.

Onda još jednostavnije, možda shvatiš sta je mainstream, Mc Donaldsa ima samo u Njemačkoj preko 1400 poslovnica.
Subway preko 800. To ljudi jedu i obožavaju.


P.S. Ne fali mi ovaj balkanski "ja sve znam a ti nista" mentalitet koji ovdje pokazujes. :klap:
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 21:39   #79
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Glupost, jesi probao prženu srdelu ikad?

A jedem praktički sve morske plodove na skoro sve moguće načine i u ogromnim količinama.



Neno ti je već odgovorio, nije stvar prestiža nego jedeš hranu koju znaš, znaš joj cijenu i što dobiješ. A ovdje je početak, a cijena je već sad upitna da li je moguće s njom uopće konkurirati nekom.
Smatrem se ekološkom katastrofom za riblji svijet jer je tamanim bar 4 puta na tjedan
Što se tiće srdelea može proči ali na gradelama ovak iz friteze ne znam ili je kremiraju ili je skuhaju u nedovoljno vručem ulju
Papaline su mi puno bolje u fritezi
Jebi ga večinom bolja riba je skupa i 99% rvatina će se odlučiti za 3kg svinjske vratine naspram 1kg brancina u ribarnici

Ja ako jedem ribu vani jedem je kod ˝mimice˝ u jurišičevoj od kad sam ko klinac tamo završio sa starom na ribicama to je to bez prenemaganja,nadrkavanja sa recenzijama i kad čujem riječ brend sere mi se od HRVATSKIH BRENDOVA pa makar to bila i obična pržena riba
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 21:40   #80
ništa od ovoga. 32 kn je previše za srdelu, kakve šalše uz nju pičke materine? Srdela je snack,maksimalno pojednostaviti, znači ništa preko 15 kn i udarati na količinu. Sa 32 kn porcija srdele ne može biti konkurencija pizzi jer od pizze se najedeš, od porcije srdela teško. Za 15 kn se itekako složi par srdela i pomfrit koji će biti konkurencija gablecima tipa burek i pizza cut.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.