Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 02:42   #81
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
U naslovu
hr novinarstvo

u naslovu nešto čega nema u tekstu
to je kad autor članka ne radi i naslove
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 12:32   #82
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
dobije stipendiju u Milanu pa na razmjeni studenata ode u Brazil kojeg proputuje uzduz i poprijeko pa jos jednon, pase sjeti da se oce popet na Macu Picu pa aj i tamo jeben neki faks , samo ko to placa jebote kak ide ono iz filma

mlad si oce da jedes oce da jebes a to sve kosta , ko to placa Jakovljevicu ko
roditelji? i nešto iz tih eu pizdarija fondova za mlade vječne studente? velika birokracija se mora i s nečim baviti, a jedno od toga je i to cjeloživotno obrazovanje mladih, studiraj u putuj, bla..jbg, ako si mlad, imaš donekle normalnu obitelj, nisi baš skroz prosječan, može se tako živjeti i dobivati neke čudne sttipendije za neke projekte tipa proučavanje utjecaja brane na život žaba u boliviji, ili utjecaj smoga na zajednicu leptira u kini, ili jednostavno jahanje konja u mongoliji http://www.vecernji.hr/hrvatska/traz...oliju-945808ko ima sreće taj proučava nešto u švici, londonu i živi se.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 05:08   #83
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
može se tako živjeti i dobivati neke čudne sttipendije za neke projekte tipa proučavanje utjecaja brane na život žaba u boliviji.

totalno si u pravu, iako se ne radi o hrvatima nego 3 francuza s kojima sam se družio
preko eu fond i stipendije su živjeli 6 mjeseci u boliviji, a radili su na programu razmožacvanja žaba (tjerali neku vrstu žaba da se seksa)
kad kažem radili, u boliviji to znači da su išli možda 3 dana u tjednu kad nisu bili predrveni u laboratorij,ali ne prije 10 ujutro
e da sam opet mlad i student,a da znam za ovakve stvari
nadam e da naši sad koriste što više te projekte i razmjene ( ja znam za dosta primjera,ali opet to je zanemarivo na sveopću studensku populaciju)
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 07:36   #84
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

totalno si u pravu, iako se ne radi o hrvatima nego 3 francuza s kojima sam se družio
preko eu fond i stipendije su živjeli 6 mjeseci u boliviji, a radili su na programu razmožacvanja žaba (tjerali neku vrstu žaba da se seksa)
kad kažem radili, u boliviji to znači da su išli možda 3 dana u tjednu kad nisu bili predrveni u laboratorij,ali ne prije 10 ujutro
e da sam opet mlad i student,a da znam za ovakve stvari
nadam e da naši sad koriste što više te projekte i razmjene ( ja znam za dosta primjera,ali opet to je zanemarivo na sveopću studensku populaciju)
to je sve za staviti u cv, makar se ništa pametno nije radilo ni naučilo.
pretpostavljam da sveučilišta imaju svoju računicu zašto daju stipendije ljudima sa drugog kraja svijeta (vjerovatno proforme a dobiju iz njihovog proračuna 5 puta veću lovu za tu kakti razmjenu).
slušala sam radio emisiju, neka cura dobila stipendiju u indiji, za nešto što nema nikakve veze sa njenom strukom. ali nikakve.
i još je mlada pa je iskreno ispričala kako je to izgledalo, tipa došla bi u 8, jer joj je rečeno, a u 11 bi se pojavila asistentica sa tog faksa, i ispitivala kako se živi ovdje, i radila se kao studija o nečem, bez ikakvih podataka, nema labaratorija, ničeg. reda radi. nakuckao se sigurno projekt, sa međunarodnom razmjenom, bla bla.i parica kapnula.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:13   #85
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ako se dobro dogovoriš i dalje ćeš biti u prednosti
pametna osoba bi uzela cca 150 000€ (hipoteka na stan/kuću), dogovorila i zastupništvo, dvije dobre lokacije (ja bi predložio jedan šoping centar u zg i negdje na moru s dodatkom narodnih nošnji i tih gluposti (Dubrovnik dušu dao ) ), dva stroja i očekujem u roku 2 godine povrat investicije
onako ugrubo

a evo i o čemu se radi za ostale : https://shapify.me/partner/booth
imao sam dva ovakva promašaja u životu, gdje sam trebao biti prvi:

prvi je pržionica kave, što sam se smijao kako ja mogu biti konkurencija francku i drugi je električni pikado, što sam mislio da nema neke love u tome.

njušio sam i poker automate ali sam odustao jer sam znao da budu preveliki igrači i problemi u tome.

bem te živote.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:09   #86
a gle svi smo imali promašaje, fulali u planiranju ili nekad nam falilo muda za taj korak više
ljudi smo

Kaymatica, i ne samo to, i za upis na kasniji nastavak studija (to je recimo kod ovih dečkiju bilo ) ,jer donosi neke bodove dodatne
mislim iskreno dečki su stvarno htjeli napraviti nešto korisno, bilo je i ekipe koja je došla optimalizirati rad nekog stroja (isto studenti ) pa im j trebalo mjesec dana da vide stroj uopće (papirologija i sl. sve je to tu usporeno )
ali eto oni mogu pisati kako su živjeli i radili na projektu u Boliviji , što ipak iskače u svakom CV i daje prednost

najveća prednost toga je po meni što ljud vide svijet,druga mjesta i kulture a da ne potroše ogromne pare
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:28   #87
Ne znam motive neeuropskih zemalja zašto nekoga financiraju za gluposti, ali motivi EU su dosta jasni. Žele denacionalizaciju gdje će se mladi ljudi sve više osjećati europljanima, a manje Hrvati, Nijemci ili štogod. Ovo uopće ne mislim sad kao neku teoriju zavjere, niti da se radi o nečemu što je podmuklo, ali dovoljno je da pogledate koliko se djece rodilo zbog programa ERASMUS-a (nedavno je ustanovljena brojka od milijun takvih) i povezati neke stvari.

I ide im to dosta dobro. I dalje ima nacionalista u svakoj državi, ali i sama činjenica da ih ljudi generaliziraju i zovu konzervama umjesto konzervativcima dosta govori o stanju svijest trenutno u EU.

Recimo moj cimer dok sam bio na razmjeni u Estoniji je doslovce propagirao ideju da se ukinu domicilni jezici i da se uvede engleski kao službeni jezik svake zemlje EU.
I nije uopće bio nekakav liberalan hipi nek naprosto više se osjećao Europljaninom nego Nijemcem.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 18:06   #88
Kako EU tone tako će ukidati financiranje za takve gluposti. Jbg treba počet gledat da se ima šta na tanjuru. Dosta je bilo glume da su građani svijeta, sad se mogu vratit u svoje stare rovove. Jedino će ostat lova za mjerenje dimenzije krastavaca, bez toga EU ne funkcionira . Mjerenje krastavaca, to je sama srž Europe - kak se pravit da nešto važno radiš a ne radiš ništa (naravno na grbači poreznih obveznika).

Kada Ameri ukinu njemačku autoindustriju sa svojim elektroautima sve će se to srušit kao kula od karata.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:33   #89
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Kako EU tone tako će ukidati financiranje za takve gluposti. Jbg treba počet gledat da se ima šta na tanjuru. Dosta je bilo glume da su građani svijeta, sad se mogu vratit u svoje stare rovove. Jedino će ostat lova za mjerenje dimenzije krastavaca, bez toga EU ne funkcionira . Mjerenje krastavaca, to je sama srž Europe - kak se pravit da nešto važno radiš a ne radiš ništa (naravno na grbači poreznih obveznika).

Kada Ameri ukinu njemačku autoindustriju sa svojim elektroautima sve će se to srušit kao kula od karata.
Prvo, naftaši su malo prejaki igrači da dopuste ozbiljan ulazak na tržište elektroauta. Ne radi se tu (samo) o Americi. Tehnologija za elektroaute postoji valjda već 20 godina, a koliko su popularni vidiš i sam.

Drugo, sve i da dođe do poplave elektroauta, nije ti palo napamet da će se ti isti Nijemci početi onda baviti njima. Netko mora proizvoditi automobile i za Europu.

Treće, teško je reći koliko će još biti nafte, ali donedavno su prognoze bile da će biti nestašica već za 20 godina, a sad je ima odjednom toliko da su kartelovci morali umjetno podići cijenu. Realno je za očekivati samim time da ovakav scenarij dakle nećeš gledati još dugo, dugo. Rekao bi barem do kraja naših života.

Prije da će EU uništiti nekakav svjetski rat nego propast autoindustrije.

I vezano za to da EU tone. Nakon Brexita i činjenice da su Englezi preko noći postali oko 20, 30% siromašniji nego prije samo zbog deprecijacije funte, ne vjerujem da će bilokom pametnom pasti na pamet napraviti takvu glupost.
Eventualno bi ulazak Srbije i još koje takve ekstra siromašne zemlje mogla ozbiljno uzdrmati EU.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 08:03   #90
Malo ste offtopic.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.