Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li promjenu državljanstva?
Da 45 63.38%
Ne 26 36.62%
Glasovatelji: 71. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2014., 08:45   #121
Uglavnom što?
Imaš nemali broj država koje uopće ne poznaju dvojna državljanstva.
Mi smo banana država. Kod nas je putovnica na prodaju kome god, a kad netko ode nema beda, kao da se ništa nije desilo.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 09:11   #122
as asi, hvala za članak iz Slobodne Dalmacije.
lavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 09:27   #123
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Uglavnom što?
Imaš nemali broj država koje uopće ne poznaju dvojna državljanstva.
Mi smo banana država. Kod nas je putovnica na prodaju kome god, a kad netko ode nema beda, kao da se ništa nije desilo.
ni te koje ne poznaju dvojna državljanstva ne oduzimaju ti državljanstvo ako stekneš neko drugo. nedopuštanje dvojnog državljanstva odnosi se samo na traženje da se odrekneš dotadašnjeg državljanstva ako želiš dobit njihovo.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 09:39   #124
To nije točno. Progooglaj malo.
Neka države otkazuju državljanstva ili pak samo u specijalnim slučajevima ostavljaju državljanstvo. Schoemanu je tako propao Katar.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 09:51   #125
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
To nije točno. Progooglaj malo.
Neka države otkazuju državljanstva ili pak samo u specijalnim slučajevima ostavljaju državljanstvo. Schoemanu je tako propao Katar.
takve države su iznimke, a takvi zakoni mogu se primjenjivat samo na poznatim osobama, što ih automatski čini nepoštenima. ako neki anonimni amerikanac, francuz ili južnoafrikanac stekne neko drugo državljanstvo, njegova mu matična država ne može ništa, jer neće ni znat za to.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:18   #126
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ti uspoređuješ Donnu koje je tek navršila 18 godina i ovu koja nikad nije ni bila tamo gdje je Donna bila triput?
Pobjedila je Radwansku. I? U odličnoj formi je Radwanska. Išamarana od Tomljanovićke, Pavljučenkove i Makarove.
U svakom slučaju, ta riba nije nešto za čime HR sport treba žaliti.
Good riddance. Ima mlađih i boljih.
da je ajla igrala te donnine turnire, dobila bi i ona te miševe. ono, kad ti tako mudro rezoniraš, mogu i ja.

drugi dio komentara nisam citirao, ali stoji da hrvatska nije banana, kako je nazva, ne bi ni ljudi odlazili drugamo.

a ove "domaće" cure i dečke koji državu vole iz monaca, zaboravljate prokomentirat. da rh nije banana, platili bi porez.

Zadnje uređivanje casqc : 30.07.2014. at 10:25.
casqc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:39   #127
Igrala je i slabije turnire pa je bila pregažena u prvim kolima.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:40   #128
Quote:
Ratko Tomljanović samo za HRT potvrđuje: najbolja hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović u nastavku karijere nastupat će za Australiju!

Nakon što je prije šest dana u Australiji objavljena vijest kako će Tomljanović u nastavku karijere nastupati za Australiju, nitko nije uspio dobiti potvrdu te vijesti pa čak ni Hrvatski teniski savez. No, sportski novinar Hrvatskog radija Lovorko Magdić uspio je dobiti ekskluzivni razgovor s Ajlinim ocem Ratkom, koji je potvrdio navode australskih medija.

Istina je, Ajla će nastupati za Australiju. Ajla je dobila boravište u Australiji i kada dobije australsku putovnicu moći će nastupati za Australiju, naglasio je Ratko Tomljanović.

Ajlinog oca zasmetalo je kako je odjednom Ajla postala glavna tema u Hrvatskoj: Meni je zanimljivo kako je Ajla sada napunila sve znane i neznane novine, a u posljednjih osam godina nije toliko napisano o njoj. Kao da je Ronaldo. Posljednjih osam godina nitko nas nije pitao gdje smo i kako radimo. Sve što je dosad napravila, napravila je isključivo svojim radom. Tako da mi je malo čudno da je to sada sve tako ispalo u medijima. Ono što me je malo zasmetalo to je da je smo sve obavili velom tajne.

Ratko Tomljanović objasnio je razlog prelaska pod australsku zastavu: Razlog Ajlinog prelaska pod australsku zastavu je vrlo jednostavan. Ajla je dostigla jedan visok nivo tenisa i to uz mukotrpan rad, kako se kaže kao “sam svoj majstor“. Međutim za još jedan viši novi na kojem želi biti treba poslužiti još bolje uvjete i ekipu oko nje. To će upravo dobiti od australskog saveza u čiji će ući sustav razvoja te će dobiti svu potrebnu pomoć da to i napravi.

Ratko Tomljanović želi omogućiti kćeri najbolje uvjete za njezin razvoj: Mi smo se zbog njezinog razvoja preselili u SAD kada je imala samo 13 godina te je bez ičije pomoći napravila dosadašnji rezultat. Na početku mi je bilo malo krivo što će morati promijeniti državljanstvo, ali na kraju smo je u potpunosti podržali. Mi smo ju zbog njezine želje da igra tenis malo zakinuli u akademskog razvoju i zato želimo da u potpunosti uspije u vrhunskom tenisu.

Tomljanović je naglasio kako je do suradnje s Australcima došlo spontano: Mi nismo tražili od australskog saveza da preuzme Ajlu. Moja kćer je već osam godina u SAD-u i mogla je tražiti pomoć i od Američkog teniskog saveza. Do kontakata s Australcima dogodilo se slučajno pa i prije nego što smo angažirali australskog trenera. Nakon toga malo su se intenzivirali i na kraju se našao obostrani interes.

Tomljanović ne krivi HTS: Hrvatski teniski savez nije uopće odgovoran za ovu našu odluku ili da smo razočarani postupcima HTS-a. Kada smo s Ajlinih 13 godina odlučili da će se baviti profesionalnim tenisom pokušao sam dobiti financijsku pomoć u Hrvatskoj, ne od HTS-a jer on ni nije imao sredstva koja su nam bila potrebna, nisam uspio i tada sam shvatio da ćemo to morati preuzeti na sebe. Tako da ništa ne zamjeram HTS-u. Jesu li mogli napraviti više ili manje to sada uopće nije bitno. Kada smo otišli u SAD nismo razmišljali da mijenjamo državljanstvo, odnosno da se prodamo onome tko nudi više. Svi koji nas znaju, znaju da nismo takvi. No, ova suradnja s australskim savezom dogodio se spontano.
http://sport.hrt.hr/ratko-tomljanovi...-hrt-istina-je

Tomljanovići su iznijeli svoje razloge. Sretno im u Australiji.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 13:18   #129
Dodana anketa, ako vam je to važno
Mojsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 19:00   #130
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Igrala je i slabije turnire pa je bila pregažena u prvim kolima.
i donna isto. ženski tenis.
casqc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 21:49   #131
Ne znam zašto toliko i ona i otac okolišaju oko nekih odgovora na pojedina pitanja na koja trebaju odgovoriti vrlo kratko i jasno. Znači ipak je australski teniski savez prvi njih kontaktirao?
lavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 21:58   #132
Quote:
lavi1609 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto toliko i ona i otac okolišaju oko nekih odgovora na pojedina pitanja na koja trebaju odgovoriti vrlo kratko i jasno. Znači ipak je australski teniski savez prvi njih kontaktirao?
koja su to točno pitanja?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 00:13   #133
Quote:
barakapetbe kaže: Pogledaj post
koja su to točno pitanja?
Zašto je odbila nastupati za reprezentaciju ove godine?

Zadnje uređivanje IvanROC : 31.07.2014. at 00:33.
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 00:33   #134
HTS je rekel da su joj dali u 6 godina pola milje kuna. Nek sad vrati tu lovu HTS-u.

S pola milje kuna bi ja u svojoj 30-oj ušel u top 100 igrača u pol godine.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 00:57   #135
Quote:
ivan-cro kaže: Pogledaj post
Zašto je odbila nastupati za reprezentaciju ove godine?

Zato što je Australka.
Zašto bi igrala ta državu za koju je boli ona stvar?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 04:21   #136
Jedno od pitanja koja mi nekako zaobilazi je i to da nikako da kaže: Da, ja sam ta koja je odlučila prva kontaktirati njihov savez. Stalno nešto izvodi i govori da je to nekako obostrano bilo u isto vrijeme, a na kraju ispadne da su ipak oni nju prvi kontaktirali.
lavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 08:39   #137
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
HTS je rekel da su joj dali u 6 godina pola milje kuna. Nek sad vrati tu lovu HTS-u.

S pola milje kuna bi ja u svojoj 30-oj ušel u top 100 igrača u pol godine.
bi, ne.
casqc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 11:52   #138
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Zato što je Australka.
Zašto bi igrala ta državu za koju je boli ona stvar?
Jasno, ali trebala je ona imati muda i to sama reći!
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 12:24   #139
Quote:
Mojsa kaže: Pogledaj post
Dodana anketa, ako vam je to važno
Ne vidim na tapatalku pitanje. može neko reć kaj piše?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 12:30   #140
Podržavate li promjenu državljanstva?
Da 20 68.97%
Ne 9 31.03%
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.