Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2014., 21:54   #1781
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
eto, imala sam isti slučaj, zbog par lipa kamata stavila me na listu i radnici ostali bez plaće, a još smo u pretplati i to koliko sa pdv-om.... užas, stvarno sam ljuta i sokirana do kud to ide, ali me isto tako zanima da li PU tako tretira sve kao male poduzetnike i da su tako pazili na sve ne bi imali dužnike sa nekoliko desetaka mil.kn i još ih otpisali, ali brate mili da znaš da ce netko ostati bez plaće zbog par lipa kamata... to nema nigdje
I ja znam takve slučajeve, ma još jedan u nizu apsurda kod nas....
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 10:05   #1782
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Sad sam ispunila joppd za zaostale isplate iz 2 mj. Stavila sam broj JOPPd-a koji je bio kad sam vršila prijavu za obračun 15.03 i stavila šifru 3-ddopuna izvornog izv. (tako navode u primjeru na PU stranicama) i javlja mi na provjeri da oznaka izvješća ne odgovara datumu izvješća?
Ispravljam samu sebe(zvala samporeznu):
Za naknadne isplate dnevnicaUlazi se u postojeći obrazac koji smo već odaslali, stavljamo šifru 2 i šifru isplate 0 mjenjamo u način isplate koji je -npr.4 za gotovinu.
Za zaostaleisplate prijevoza os. autom piše se novi JOPPD broja na dan koji ide isplata.
1. Jel u isti JOPPD prijavljujemo isplate prijevoza uisplaćene u 6mj i nove obračunate dnevnice?
E sad imam novi problem:
2. Ako isplaćujemo za 4 mj dnevnice za dio radnika u 6 mj,(dio radnika nije ispl. za 4 mj) jel isto samo treba oznaka izvješća 2.i šifra isplate 4
nakon sljedeće isplate ostalim radnicima opet ulaziti u isti obrazac sa šifrom 2 i izmijeniti šifru plaćanja sa 0 u 4.
Treba li još što ?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 13:14   #1783
Jeli tko radio isravke JOPPD-a, odnosno naknadne isplate dnevnica iz prošlih mjeseci,
ne znam kako tehnički izvesti, jer mi ne prihvaća novi JOPPD za isplate sa brojem (oznakom izvješća) koji je bio na datum kad sam predala obračun. A u već predani se ne može mjenjati.
Molim pomoć!
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:05   #1784
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Jeli tko radio isravke JOPPD-a, odnosno naknadne isplate dnevnica iz prošlih mjeseci,
ne znam kako tehnički izvesti, jer mi ne prihvaća novi JOPPD za isplate sa brojem (oznakom izvješća) koji je bio na datum kad sam predala obračun. A u već predani se ne može mjenjati.
Molim pomoć!
Znači, da odg. ako kome treba.
Treba staviti i datum izvješća koji je bio prilikom predaje obračuna.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:30   #1785
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Znači, da odg. ako kome treba.
Treba staviti i datum izvješća koji je bio prilikom predaje obračuna.
Hvala za info oko ove situacije...

Zadnje uređivanje devilgirl : 14.07.2014. at 14:38.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 11:55   #1786
nikako da dobijem odgovor iz njihove tehničke. jučer sam imala problema sa šifrom za jedan neradni dan u plaći (01.06. nedjelja, a bolovanje je otvoreno 02.06.) slala joppd na punu provjeru koju je prošao sa šifrom primitka 0046, da bi mi se pred kraj radnog vremena javila ženska iz porezne i rekla da stavim i 01.06. pod bolovanje. Toliko me izludilo to da sam izbrisala taj obrazac iz pregleda neposlanih i sad više ne mogu poslat obrazac s tim istim istim brojem identifikatora (trebao bi biti današnji), stalno mi javlja 'Obrazac sa istom oznakom izvješća i vrstom izvješća 1 je zaprimljen, prekontroliran je i ispravan.'
obrazac je prošao samo provjeru, nije ni potpisan ni poslan, nemam pojma što da radim, kako da pošaljem obrazac sad
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 16:27   #1787
Dobro si postavila obrazac i nemoj pristati da ti zaposlenica iz Porezne daje upute, jer ona ne odgovara za tvoj posao pa može svašta pričati, a poslije se toga niti ne mora sjetiti, obzirom na velik broj stranaka s kojima se susreće u radu.

Ako te sustav i ne pusti, ponovi ga i pošalji bez provjere (shvatila sam da već imaš potvrdu da je ispravan).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 09:02   #1788
Quote:
axal kaže: Pogledaj post
nikako da dobijem odgovor iz njihove tehničke. jučer sam imala problema sa šifrom za jedan neradni dan u plaći (01.06. nedjelja, a bolovanje je otvoreno 02.06.) slala joppd na punu provjeru koju je prošao sa šifrom primitka 0046, da bi mi se pred kraj radnog vremena javila ženska iz porezne i rekla da stavim i 01.06. pod bolovanje. Toliko me izludilo to da sam izbrisala taj obrazac iz pregleda neposlanih i sad više ne mogu poslat obrazac s tim istim istim brojem identifikatora (trebao bi biti današnji), stalno mi javlja 'Obrazac sa istom oznakom izvješća i vrstom izvješća 1 je zaprimljen, prekontroliran je i ispravan.'
obrazac je prošao samo provjeru, nije ni potpisan ni poslan, nemam pojma što da radim, kako da pošaljem obrazac sad
Ako baš želiš, promijeni ovu liniju u .xmlu
<Identifikator dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/identifier">f72cd6ed-fe71-4761-a7cf-d5112c26f8cb</Identifikator>

stavi neki drugi broj umjesto (dovoljno je da promijeniš jednu znamenku)
f72cd6ed-fe71-4761-a7cf-d5112c26f8cb

i onda ga opet možeš poslati na provjeru.
capt.Picard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 10:42   #1789
Dogodio nam se nemali propust u JOPPD-u za 5. mj : nije prijavljena isplata regresa (2.500,00 kn po zaposlenome, neoporezivo)

Ima li netko iskustva s tako nečim? kako reagiraju u poreznoj kada im se nešto prijavi 2 mj kasnije?
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 12:38   #1790
Ako možeš, napravi dopunu već postojećem obrascu, koji datumski "paše".
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 13:00   #1791
Kako da napravim ispravak ako sam u joppd-u u zadnjoj koloni (17) umijesto bruto iznosa upisala neto i to ne za sve radnike nego samo za 3...Dal pod ispravak obrasca br2 mijenjam samo tu kolonu 17 za ta 3 radnika a ovi ostali ostaju isti ili moram brisati ove ostale....Znam da sam nešto mijenjala već pa sam neke brisala negdi nule stavljala al bilo je davno pa se i ne sićan više....
olimpia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 22:14   #1792
Samo ta tri.
Ostavljas sve jednako, kao sto je i bilo, samo 17 promijenis.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 08:32   #1793
JOPPD za dr.doh.je poslan a uplata umjesto isti dan išla 5 dana kasnije s oznakom koja je na JOPPD-u. Jel treba pisati neki ispravak ili samo platiti kamatu?
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 11:34   #1794
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Samo ta tri.
Ostavljas sve jednako, kao sto je i bilo, samo 17 promijenis.

I ja mislila al nije....zvala onaj broj pa mi rekli da sa anuliram sa nulama ta tri radnika pa onda radim dopunu, al nikako nismo uspili...Čak sam s njom na telefonu jučer radila, ona sa 08007222 ,kako mi ona kaže i nismo uspile stalno javlja grešku ona ne zna zašto...da joj se to prvi put desilo da joj ne ide Za sad ostavljam kako je jer nije neka velika greška a ako jednom iskoči valjda ćemo pronaći riješenje
olimpia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 12:20   #1795
Quote:
olimpia kaže: Pogledaj post
I ja mislila al nije....zvala onaj broj pa mi rekli da sa anuliram sa nulama ta tri radnika pa onda radim dopunu, al nikako nismo uspili...Čak sam s njom na telefonu jučer radila, ona sa 08007222 ,kako mi ona kaže i nismo uspile stalno javlja grešku ona ne zna zašto...da joj se to prvi put desilo da joj ne ide Za sad ostavljam kako je jer nije neka velika greška a ako jednom iskoči valjda ćemo pronaći riješenje
Radila sam ispravak ali bez nula i dopune. Samo radnici kod kojih je greška idu na obrazac, redak mora nositi broj sa izvornog obrasca, ispravi se rubrika u kojoj je greška a sve ostalo bez promjene. Rečeno mi je da novi podaci jednostavno "pregaze" stare, pogrešne. Pregledala sam objedinjeni prikaz tog obrasca i svi podaci su točni.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 07:55   #1796
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
JOPPD za dr.doh.je poslan a uplata umjesto isti dan išla 5 dana kasnije s oznakom koja je na JOPPD-u. Jel treba pisati neki ispravak ili samo platiti kamatu?
Itko?
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 18:09   #1797
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
Itko?
Platiti kamatu za doprinose,a za 2.stup još i napraviti joppd za kamate.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 23:58   #1798
Bolovanje bez naknade

Za jednog radnika imamo doznaku za bolovanje bez naknade. Cini mi se clanak 53. ZOZO (taj je clanak naveden na doznaci).
Kako taj dio mjeseca (04.07. do 31.07) iskazati u JOPPD_u? Radnik ima cca 700'00 kn bruto place za dio koji je radio. Da li je potrebno platiti doprinose do minimalne osnovice? Radnik je prijavljen cijeli mjesec, ali ima to bolovanje bez prava za naknadu.

Ako tko zna. Hvala!
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 18:56   #1799
Nisam imala takav slucaj, ali razmisljam ovako: Radnik nema pravo na naknadu place po clanku 53. Onda mu se ni naknada ne racuna po clanku 54.
Buduci da je prijavljen na obvezna osiguranja, za to razdoblje bih upotrijebila oznaku primitka 0045.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 14:43   #1800
Naknadno priznata ozljeda na radu

Pozdrav,

Molim pomoć oko naknadno priznate ozljede na radu za koju je isplaćena naknada u bruto iznosu (bolovanje na teret poslodavca) E sad ja imam izračun i razlika je cca 123,00 kn koje joj trebam isplatiti. I JOPPD treba raditi ispravak i dopunu. Ako joj uplatim npr danas sa PNB od izvornog obrasca i za to napravim ispravak i dopunu, hoće li joj to biti u redu? Što je sa isplatnom listom za 6. mjesec, uplaćenim doprinosima za MIO I i MIO II te 17,20% doprinosa na plaću? Što je sa IP obrascem na kraju godine.

Lijepo Vas molim za pomoć, a i primjer bi mi dobro došao.

Pozdrav svima, čitam Vas kad stignem i ima super zanimljivih stvari.. Nisam uspjela sve proći pa zato pišem, ako ste slučajno već imali temu samo me uputite..

Pozz

Ida
IB3119 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.