Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 11:25   #81
Pošto sam se do intenzivno nedavno bavila vratima mogu ti s punom odgovornošću reći da dobar omjer kvalitete i cijene dobiješ kod slovenskih Lip Bled vrata. Naravno i tu imaš jeftinije i skuplje verzije, a pravilo vrijedi: Koliko para, toliko muzike.
Mi smo uzeli model VIVACE i super smo zadovoljni s njima. Naravno, nađi si i dobrog montera vrata jer i to je jako bitno.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:44   #82
Mislim, i meni trebaju unutarnja vrata, ali od vaših snob/nesnob prepucavanja još nisam dobio nikakav savjet.
Evo da ja krenem. Prije par dana je u Ozaljskoj (blizu križanja sa Selskom, odmah do Art Rasvjete) otvoren dućan Moja Vrata. Mi smo došli kad su još uređivali dućan, gazde nije bilo pa mi je tam neka cura dala njegov broj. Čini mi se dosta veliki izbor, a i rade po narudžbi. Pa ko je iz ZG-a nek izvoli. Ja ću vjerojatno danas-sutra pa ću podijeliti dojmove.
A sad, jel ima još neko preporučiti di da se odu pogledati sobna vrata? I ne zanimaju me internet stranice nekih talijanskih proizvođača jer ne idem do njih po jedno vratno krilo.
E,da. Bauhaus, Baumax, Pevec, Gramat i MD-Profil drže razne varijante raznih vrata. Cijene od-do, kvaliteta razmjerna. Obična vratna krila od 300 kn, protuprovalna kineska od 1300 kn, PVC od 1000 kn i tak dalje. Meni su se svidjela neka jelova za 900 kn ali mi ne pašu dimenzijama pa ću vjerojatno dati radit ista takva po mjeri.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 16:59   #83
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
A sad, jel ima još neko preporučiti di da se odu pogledati sobna vrata? I ne zanimaju me internet stranice nekih talijanskih proizvođača jer ne idem do njih po jedno vratno krilo.
Koliko je meni poznato u Zgbu Tetra, na Remetincu, a u Splitu u Građe i u Dujmovači. A ta talijanska vrata ti se dostavljaju doma. Ne trebaš u Italiju po njih

Sad će me zbrisat jer će protumačit ko reklamu.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 17:12   #84
Ja sam daleko najbolju ponudu vrata vidjela u iglass vrata na kvatriću.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 20:53   #85
lip bled
hipnotajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 22:31   #86
Možda se slovenci i mogu uspoređivati s našima, ali talijanima nisu ni do gležnja. Pa lip bled radi radi štokove od iverice??? što ti dovoljno govori. A naši uzmu štaflu i to bi im kao trebao biti štok. Ali s vremeno ćemo i mi i slovenci možda biti u stanju napraviti poštena vrata, nadajmo se.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 01:06   #87
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Možda se slovenci i mogu uspoređivati s našima, ali talijanima nisu ni do gležnja. Pa lip bled radi radi štokove od iverice??? što ti dovoljno govori. A naši uzmu štaflu i to bi im kao trebao biti štok. Ali s vremeno ćemo i mi i slovenci možda biti u stanju napraviti poštena vrata, nadajmo se.
Istina, razliku u kvaliteti, tj. izgledu može vidjeti svaki laik već na prvi pogled. Ali kad se vidi od kojih su materijala rađena i na kakav način onda je to doslovno dan i noć. Zapravo ispada da su najjeftinija talijanska vrata 10 puta bolja od najboljih domaćih, a uz to, gle čuda, i puno jeftinija. Sumnjam da ćemo im se ikada uopće približiti po kvaliteti, a po dizajnu nema šanse.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 10:10   #88
Quote:
porte kaže: Pogledaj post
Zašto onda recimo i ti nisi kupio one pločice od 20 kn a ne od 130?
ja sam kemijala one kio/gorenje il koje su vec bile sve kod mene u igri od 20-tak i cak pokoji kvadrat versacea od 200 kn
znas u cemu je fora sa ovim jeftinim, za 2-3 godine kad mi dojade, potucem ih dolje sa zida (sama) i muz obicno nalijepi druge
njemu idu bolje takvi picikato poslovi sa krizicima, izmjerima di i sa kojom plocicom gdje pocet i sl. LOL

bez obzira na "usi" koje imaju,nepravilnosti i sl.
sa fugom u boji znaju izgledati ok

nisam toliko izbirljiva oko stolarije,pa sam znala vidjeti i vrata ispod 1000 kn da ok izgledaju, a u to da nasi ne znaju napraviti ok vrata ne vjerujem ...

ima li kakvih stolara da rade vrata?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 23:20   #89
Stvar je u tome da naši stolari pretežno još rade s tehnologijom starom 20-30 godina. Potrebno je investirati u nove strojeve koji rade čuda naspram onih njihovih. A što se tiče znanja i tu je potrebno investirati i stalno se obrazovati obzirom na današnjicu gdje stalno treba pratiti novosti u struci da se ostane u toku. A na kraju i najbitnija stvar - za kvalitetan proizvod su potrebni i kvalitetni repromaterijali koje je gotovo nemoguće nabaviti na domaćem tržištu jer je ono preplaplavljeno najjeftinijim. Tako da ako se neki naš stolar i maksimalno potrudi neće moći napraviti vrata u istoj klasi, a čak i ako ih napravi biti će daleko skuplja - čista logika.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 23:26   #90
A i te pločice od 20 kn izgledaju "čisto ok", a u biti su smeće naspram neke srednje klase. Bitno je i ono što se krije ispod površine tj. kvaliteta. Ako se tebi da lupati pločice svakih par godina to je tvoj izbor, no većini ljudi to ne pada na pamet i morali bi angažirati majstore za to, a to je gubitak novaca, vremena, komfora i živaca. 100 ljudi - 100 ćudi.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 00:20   #91
hocu reci da nekog zadovoljavaju i takve plocice,
kao i vrata do 1000 kn, te i u takvim proizvodima moze se naci estetske ljepote,a o kakvoj kvaliteti pricamo?
nakon nekog vremena ni ne zamjecujes
da nemaju sve isti "uzorak" boja ili pokoje uho,
sretan si u nekim situacijama da imas bilo sta
te mrzim takav nacin razmisljanja da je nesto smece jer ne kosta tolko il onolko, nije talijansko il kaj ja znam kakvo te pristup kojim se namece da kao da manje "vrijedi" dom kao zivotni prostor ako nema elemente spomenute od strane nekih...konkretno recimo ovakve izjave;
Quote:
jednostavno za manje od 2000 kn nema vrata koja udovoljavaju nekim današnjim uvjetima stambenih prostora.
Quote:
Ako se tebi da lupati pločice svakih par godina to je tvoj izbor
tocno, i to da naljepim opet nekakve blesave plocice, jer to su samo zidne obloge kojima se moze covjek poigrati i cak biti gotov za par sati rada, sa podnima mi se ne da zezati

ne kuzim, stolar napravi krevet od jelovine i bukve za cirka 800 kn,tu ima materijala za jedna vrata recimo,
kakve veze ima tehnologija/alat sa time?
ne trazim sf, nego obicni komad drveta u odredjenom obliku...

ima li mozda kakav sam svoj majstor tutorial izrade vrata na forumu sa nekakvim zgodnim idejama sto se tice materijala?
se mogu mozda vrata radit od nekakvih kombinacija parketa?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 01:21   #92
Da ti probam pojasniti na neki drugi način. Stvar je ta da je danas teško uspoređivati fiću koji se proizvodio 1970. sa bilo kojim autom poznate marke iz 2007. To je stvar zastarjelih i modernih tehnologija. Bilo bi danas jako malo ljudi koji bi htjeli kupiti tog novog fiću iz 1970., zato ga više ni ne proizvode. Čak i ako bi tom fići cijena bila u pola manja to je i dalje daleko previše, takve stvari danas više ne zadovoljavaju kupca, barem ne onog evropskog.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 10:01   #93
eh opet kriva usporedba sto se mene tice,
meni neki auti koji mi se svidaju iz 60' , 70' te i stariji vrijede vise od ovih novih ;-)
na zalost sam freak na oldtajmere ;-)
a i ne proizvode sve "zastarjele" tehnologije samo ficeke ;-)
te danas postoje auti koji su rucna izrada sa cijenama nebu pod oblake,
pitam se zasto uz silne tehnologije ...

ako si i neki iz ministarstva stavljaju kineska vrata sa punoooo boljim primanjima,
sto onda ne bi bilo to dobro i nekima od nas ...

dakako da imam love na bacanje,
opet bi isla stolaru da mi napravi vrata iz punog svijetlog drveta sa nekakvim kerefekama/elementima od egzote ;-),
nesto iz moje glave preneseno na drvo ...

Zadnje uređivanje chani : 28.03.2007. at 11:26.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 18:06   #94
Govorio sam o kvalitetnom gotovom proizvodu ili o poluproizvodu.
Krivo shvaćeno, pravi primjer je recimo yugo koji je bio poluproizvod. Ali tada su se i kupovali poluproizvodi jer na tržištu nije bilo dostupno toliko kvalitete kao danas. Sada su nam dostupne stvari iz cijelog svijeta, jedino što još nemamo dovoljno saznanja o puno toga, jer smo u biti kratko vrijeme otvoreni prema van pa još učimo. Glede nekih stvari smo već u potpunosti uhvatili korak, ali ima još jako puno stvari gdje smo u ogromnom zaostatku. Još malo vremena i doći će sve na svoje mjesto. Iako će uvijek postojati ljudi koji kupuju loše (radi cijene) neovisno o tome koliko novaca imaju, ali i oni imaju potpuno pravo na svoj izbor.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 09:17   #95
Opet ste zabrijali vas dvoje. Kat d krep!
Nego, jel ima ko broj kakvog dobrog stolara koji bi mi od jelovine napravio vratno krilo po mjeri? Ne iz Italije
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 12:48   #96
za soma kn tesko,ako najdes takvog, postaj ;-)

neki poznati od muza trazil je i po 2500 kn ako se dobro sjecam,
ne znam koje drvo je u pitanju bilo ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 12:58   #97
U "Moja vrata" me traže 1800 kn za lakirano krilo bez kvake i brave. Ak ima u Baumaxu za 900, onda valjda mogu naći 1 cm šira za manje od 1800. Valjda.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 13:28   #98
Apdejt. Čova u Moja vrata reko da se zaebo sa cijenom, da mi ispod 3000 kn neće radit puno jelovo vratno krilo po mjeri. Guba, baš si mi super!!! Tenkre!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 02:10   #99
A zašto krilo od pune jelovine? Da bi se bolje savijalo ili?
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 20:41   #100
lega napravio vrata od merbau egzota parketa sa murano staklom...savršeno
sve koštalo cca 1500 kn
hipnotajz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.