Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2006., 21:25   #61
[QUOTE=Simba-OS]
Dizanje po noći je tlaka. Ako budeš ostavio ženi da se svaki put diže - bude ti na samrti ubrzo.


ja dojim još par puta na noć tako da sam blizu samrti Bebač na svu sreću spava kuckucudrvo, ali to dizanje odista iscrpi.
Svim tatama na topiću
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 09:37   #62
Quote:
sibi kaže:
sa slikama otac-beba. Veliki planovi..Veeeliki...
Evo mojih princeza:


A ovdje se točno vidi tko zapravo najviše uživa!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 09:45   #63
Quote:
Rebecca Guay kaže:
Evo mojih princeza:


A ovdje se točno vidi tko zapravo najviše uživa!

A mogao si se i obrijat za femili foto? Al je Lucija narasla. Slatke su ko bombonica.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:36   #64
Smile tatine dužnosti

Quote:
sibi kaže:
Evo mene zanima nešto. 3.6. žena treba roditi pa od vas iskusnih trebam savjet.

Nakon koliko vremena treba počet sudjelovat u dužnostima oko djeteta. Jel to ide odmah ili se prvo žena treba odljepit od bebe?

I koje su uopće dužnosti oca u tim radnjama (molim spisak ).
Mislim, u šta da se mješam a šta da ostavim ženi?
evo ovako pustimo one spike o frajerima, piva, izlasci ...
ako si normalan čovjek onda ćeš jako brzo shvatiti koje su tvoje dužnosti ne samo oko djeteta nego i žene pogotovo ako rodi carskoim rezom
ti bi trebao biti taj koji ćeš u samom početku najviše pomoći a i jako ćeš brzo shvatiti da to malo zgužvano što se nalazi ispred tebe je tvoje i samo tvoje
iako u samom početku osjećaj je dosta čudan jer nije se lako naviknuti da je netko novi u tvom životu da je tu netko tko će promijeniti puno toga
u svakom slučaju što se više uključiš to ćeš brže shvatiti koliko je dobro biti tata (pogotovo ako je curica u pitanju) vidjet ćeš kako se odmah pretvaraš u njezinog čuvara i vjeruj mi ništa ti neće biti teško
u klincima treba uživati pogotovo dok su mali jer to je jedno razdoblje života gdje je tebi kao roditelju puno toga dopušteno a za mene jednostavno ne postoji to što ja ne bi učinio za svoje klince
__________________
mi smo mali ali znamo kako se drugarstvo sadi...
lara_roko_luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 13:53   #65
Quote:
Koje je dakle moje značenje za dijete? Hm, nisam od životne važnosti, to je mama, ali sam ipak korisniji od slijepog crijeva. Nešto kao slezena: Dobro je imati, ali može i bez.

Zadnje uređivanje Cats : 25.05.2006. at 20:00.
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 19:59   #66
Quote:
Stina kaže:
Ljudi dajte malo trgnite se pisete gluposti!

Evo ja još čekam da postanem otac
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 08:16   #67
Quote:
sibi kaže:
Evo ja još čekam da postanem otac
da i ja još čekam, slušam djete svaki dan, ne znam zašto ali postala mi je navika doći s posla i najesti se, onda ženu leći na krevet i staviti uho na trbuh i slušati što naš mali radi i svaki put kad bubne i trbuh poskoči ja se rastopim....

jedva čekam da se rodi


Law is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 10:55   #68
Quote:
Simba-OS kaže:
PS. Ruda, ako čitaš ovo, tebe očekujem prvog, nakon što si album popunio svojim juniorom.
Evo me.
Ukratko:
-dijete mi je preokrenulo život 100%
-nije mi bilo ništa teško
-prematanje, hranjenje, kupanje....ma sve kaj se tiče malenoga sam radio....i zbog toga jer ga obožavam, a i zbog žene koja je ipak bila po cijele dane s njim i njoj je bilo najteže.
-kuhanje, pospremanje, usisavanje i slično sam također radio
-nenaspavanost mi je bez veze spominjati....nisam puno spavao, ali sam se brzo na to priviknuo.
-nisam mogao zamisliti da ostajem dulje na poslu (i još uvijek je tako), u 15,00 ja žurim doma.
- uz sve to, napravio sam mu konjića za ljuljanje, ljuljačku na dvorištu i još neke igračkice i sl.
Maleni je napunio godinu dana, žena je počela raditi....kad se vratimo s posla, nastaje borba 'ko će ga prije primiti, ljuljati, igrati se s njim i tak to.

PS. dogovor je pao.....IDEMO NA CURICU
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 11:03   #69
Quote:
Ruda kaže:
PS. dogovor je pao.....IDEMO NA CURICU

Pravi ste!
__________________
...pušem i na hladno...
sretna_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:27   #70
ZA BUDUĆE OČEVE-svakako probajte biti prisutni na porodu .
Ja sam bio dva puta i nemogu vam opisati osjećaj.
Od onda definitivno više cijenim ženski rod.
Ali kad ono onako malo izađe pa napokon dočekaš da prodiše i zatrubi ,shvatiš da si to ti u malom.
Tko nije gadljiv sačeka i posteljicu ali prije šivanja(ako ga ima)bježi van jer u tom si trenutku svojoj ženi nešto najgore što joj se desilo u životu.
zafira is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 01:22   #71
eto, ako bude sve u redu, krajem 11.mjeseca postajem tata
__________________
šta će mi potpis
indigo78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 12:00   #72
Quote:
Stina kaže:
Ljudi dajte malo trgnite se pisete gluposti!
dođi sine tata će ti kupit igračku, što bi ti volio dijete moje milo ?
__________________
mi smo mali ali znamo kako se drugarstvo sadi...
lara_roko_luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 08:45   #73
Dečki, super ste! Veeeelika pusa svim tatama!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 09:02   #74
Quote:
Secundo kaže:
Koje je dakle moje značenje za dijete? Hm, nisam od životne važnosti, to je mama, ali sam ipak korisniji od slijepog crijeva. Nešto kao slezena: Dobro je imati, ali može i bez.
Hm, u zabludi si. Curama su tate centar Svemira (reče odrasla "tatina princeza").
Prema onome kaj su mi pričali, ja sam svog "strogog" oca skuhala na lešo na prvi pogled. Budući da sam puno prerano rođena, nisam znala sisati, mama je izdajala i hranili su me na dudicu. Tata me je prvi nahranio kad smo iz rodilišta došle doma, mama se bojala jer sam bila jaaaako mala. Tata me nosao cijele noći kada sam imala grčeve (samo prvih 6 mjeseci ), jer samo kod njega bih se smirila i zaspala i onda išao na posao (stari mi je jednom rekao da kad ga onda nije strefio tramvaj, znao je da je rođen pod sretnom zvijezdom.... ), mijenjao pelene (prao i peglao pelene ), davao dudicu, stari je gurao ponosno kolica i nosao Kiko torbu, vodio me doktoru, vodio sa mnom dubokoumne filozofske razgovore, ljubio natučeno koljeno kad sam pala i brisao suzice, vodio i skupljao me iz vrtića, jedino on me smio oblačiti i dirati moju odjeću, vodio me u ZOO, učio me brat gljive, planinario sa mnom (nosao me uglavnom na leđima). Nisam voljela jesti, ali, kak bi moja mama rekla, s tatom bih i govno pojela. Tata me odveo prvi puta u kazalište, prvi puta u kino, prvi puta u lunapark, na prvu pizzu, na prvu tekmu.... Tata me naučio plivati bez leptirića i šlaufa, voziti bicikl....

Eh da, i uvijek mi je sa službenog puta, na mamin užas, donosio ružičaste haljine i jarko crveni lak za nokte (po narudžbi)....

A koliko je samo jezikove juhe pojeo preuzevši krivnju za moje nestašluke (razbijene zdjele, proliveno mlijeko, prešućeni nestašluci prijavljeni od tete učiteljice na roditeljskom ....). Eh!

Velike su to stvari u životu djeteta
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1

Zadnje uređivanje Dora K : 31.05.2006. at 10:14.
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 12:25   #75
to da su cure "tatine princeze" nije tocno za svakog tatu. a cula sam to bezbroj puta.
imam par primjera oko sebe gdje su cure zapravo mamine maze, jedna od njih je i moja
 
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 18:26   #76
Ma bila sam ja i mamina i tatina princeza, sam je tatu bilo lakše motat oko malog prsta
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 10:00   #77
Evo i ja sam dobio člansku iskaznicu. 4100 i 52, Marko, jucer u 10.05.
Za sad mi ide dobro, niš ne radim osim što nosim stvari u bolnicu...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 14:28   #78
http://web.vip.hr/sibi.vip/slike_marko.htm

Eto ga!!!!
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 14:33   #79
ČESTITAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 21:30   #80
čestitam

natulumari sad sa frendovima, kad bebač dođe doma, sudim po sebi btw., samo sam sjedio pored kinderbeta i gledao kako spava. Čekao najmanji trzaj da je primim u ruke.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.