Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2010., 21:21   #1
KAKO nahraniti starog mačka koji odbija hranu?

kako, dakle opis neke metode?

hill's i/d je pregust da uđe u špricu,
nešto u tom stilu anybody?

i općenito, čime nahraniti macu s gastrointstinalnim problemom nastalim vjerovatno kao posledica konzumacije antibiotika tj.došlo do poremećaja crijevne mikroflore...pa sad imamo meku stolicu dva puta dnevno.

kuhana piletina i riža ofkors al neće to ni zdrav da primiriše a kamoli sad.
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 21:49   #2
Probaj izmiksati štapnim mikserom s malo mlake vode pa onda nagurati u špricu. Na špricu inače možeš davati konzervice na kojima piše mouse kao što su npr. gourmet ili royal canin baby cat (to bi mu možda bilo ok jer je ok i za skroz male mačorce).
Ako neće piletinu i rižu onda mu kupi posebnu dijetnu hranu (pretpostavljam da to ovaj hills i/d i je). Ja sam kupovala royal canin intestinal svojim mačorcima, dosuše suhi, ali vjerojatno ima i konzervica pa probaj to ako hills ne pomaže.
Znam da postoji Darm gel baš za obnovu crijevne flore kojeg se preporučuje baš nakon antibiotika. Evo link pa pročitaj: http://eukanuba.hr/index.php/ostala-...canina-ostali/
clea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 22:05   #3
e thnx za link

inače riječ je o straom mačoru, 14 god koji i inače za*ebava s prehranom...

specila hill's je jutros malo licnuo a sad mu neće ni blizu kao ni ostaloj ponuđenoj hrani, ispizdio me.

osim šprice neka ''šira'' metoda?
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 23:25   #4
Moj je od toga uginuo!!!

Hranili smo ga na silu, špricom, i to 50% hill's-a, 50% jogurta (za oporavak crijevne flore)...

Ali ništa od toga... pošlo je na gore... povraćao je krv i sve je otišlo u p.m....

A da pitaš veta za infuziju...?
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 00:54   #5
nemoj jebat? a šo mu je još bilo

sad je popio malo čaja (crnog) (špricom) i do ujutro ga neću silit ništa. kad bi barem htio piletinu, rižeke i juhicu...
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 00:59   #6
Quote:
felis23 kaže: Pogledaj post
nemoj jebat? a šo mu je još bilo

sad je popio malo čaja (crnog) (špricom) i do ujutro ga neću silit ništa. kad bi barem htio piletinu, rižeke i juhicu...
Počelo je sa teškom upalom zuba koju smo dugo previđali, mislili smo da mršavi i odbija hranu jer počinje ljeto, kao što je to uvijek činio...

Nakon što je zub zatekao, dobio je 2 različita antibiotika koji su mu uništili crijevnu floru. Više uopće nije mogao zadržavati hranu, a nakon par dana je počeo povraćati i krv. ... ma.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 07:23   #7
Ma nema te fore, umro je od hranjenja na spricu!

Taj hills i/d fino pomjesaj sa vodom, pola pola, tako da mu osiguras i tekucinu koja je isto neophodna, no i malo razrijedis gustocu hrane.

Hrani ga svakih 1-2-3 sata (koliko mozes, no trebalo bi u kracim razmacima po vise, jer im se kao i nama zeludac smanji nakon nejedenja ili manjeg konzumiranja hrane), po malo (no jako malo, ne znam dali dobro govorim po sprici, no oko 1,5 mililitara, prst hrane)..

Infuziju bi trebao dobivati, reda radi, ako je bolestan da ne dehidrira.

Dvije stvari koje mrate zapamtiti.
Macka mora imati tekucine, i mora jesti, ili dobivati kroz sondu hranu (to je najgora opcija), jer ce dehidrirati i jetra ce joj zatajiti, i pocet pustat topksine u organizam, a posto se na readi ovdje o jetri, nece je pregledavati, te ce se to skuziti kada bude prekasno.

Zao mi je zbog vasih macaka, no on mora jesti..
Samo pomalo, jer mu organizam trenutno ne moze previse podnijet odjednom..
Jel moze jest Hills Recovery?
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 08:08   #8
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Ma nema te fore, umro je od hranjenja na spricu!

....

Zao mi je zbog vasih macaka, no on mora jesti..


Kako ja volim kad na forumu napišem "nebo je plavo" a onda dva posta ispod netko jasno i glasno elaborira "nebo nije zeleno, nego je plavo".

Tko je rekao da je mačak umro od hranjenja na špricu?

Moj mačak je umro od oštećene crijevne flore a čemu su uzrok antibiotici.

Kao što je OP i napisao, a ja odgovorila sa "i moj je umro od toga".

Što nije jasno?


Na kraju su veterinari rekli da smo pogriješili što ga nismo doveli na infuziju, jer je, bez obzira koliko smo mu hrane utrpali na špricu, mačak ostao gladan - naime, iako je hrana bila tamo (u želucu i crijevima), nije mogla biti probavljena, a ni dovoljno tekućine nije dobivao, dakle govorim isto što i ti - osim hranjenja na špricu treba i infuzija.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:46   #9
Zato se životinjama NE DAJU antibiotici oralno (kao što vidim da se ovdje masovno radi, a i neki veterinari nažalost)!
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:49   #10
iskreno ne znam ni jednog vet-a da ne daje oralno atb a bome ni jednog da predloži/prepiše probiotik uz atb
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:59   #11
ni nema svi atb za injekcije
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:08   #12
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Zato se životinjama NE DAJU antibiotici oralno (kao što vidim da se ovdje masovno radi, a i neki veterinari nažalost)!
.
ovo je teža provala...

mačak ok, jutros divljao kao i inače kad hoće jest, papao fino, pio sam vodu, piskio, kakio josh ne (čekam da vidim što će danas izać) i dobre je volje
nastavit ćemo naravno sa opreznijom prehranom ovih dana, vmp pastu i budno ga pratit i želje mu udovoljavat
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 16:40   #13
Quote:
felis23 kaže: Pogledaj post
ovo je teža provala...

mačak ok, jutros divljao kao i inače kad hoće jest, papao fino, pio sam vodu, piskio, kakio josh ne (čekam da vidim što će danas izać) i dobre je volje
nastavit ćemo naravno sa opreznijom prehranom ovih dana, vmp pastu i budno ga pratit i želje mu udovoljavat


I svakako probiotik!!!!

I da, meni niti jedan vet nije nikad rekao za probiotik... jogurt sam davala samoinicijativno, u teškoj dilemi, jer nisam znala smiju li ga mačke uopće jesti...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 09:45   #14
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Moj je od toga uginuo!!! Hranili smo ga na silu, špricom, i to 50% hill's-a, 50% jogurta (za oporavak crijevne flore)...

Ali ništa od toga... pošlo je na gore... povraćao je krv i sve je otišlo u p.m....

A da pitaš veta za infuziju...?
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post


Kako ja volim kad na forumu napišem "nebo je plavo" a onda dva posta ispod netko jasno i glasno elaborira "nebo nije zeleno, nego je plavo".

Tko je rekao da je mačak umro od hranjenja na špricu?

Moj mačak je umro od oštećene crijevne flore a čemu su uzrok antibiotici.

Kao što je OP i napisao, a ja odgovorila sa "i moj je umro od toga".

Što nije jasno?


Na kraju su veterinari rekli da smo pogriješili što ga nismo doveli na infuziju, jer je, bez obzira koliko smo mu hrane utrpali na špricu, mačak ostao gladan - naime, iako je hrana bila tamo (u želucu i crijevima), nije mogla biti probavljena, a ni dovoljno tekućine nije dobivao, dakle govorim isto što i ti - osim hranjenja na špricu treba i infuzija.
Oprosti, dobila sma dojam po ovoj prvoj recenici.. Ne znam zasto


Quote:
felis23 kaže: Pogledaj post
ovo je teža provala...

mačak ok, jutros divljao kao i inače kad hoće jest, papao fino, pio sam vodu, piskio, kakio josh ne (čekam da vidim što će danas izać) i dobre je volje
nastavit ćemo naravno sa opreznijom prehranom ovih dana, vmp pastu i budno ga pratit i želje mu udovoljavat
Drago mi je zbog malenog
Samo polako i prati ponasanje bit ce sve ok..

Zadnje uređivanje ..angie.. : 08.09.2010. at 09:49. Reason: Dodatak
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.