Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2014., 19:34   #2761
Ja samo mogu reč da bolje da si ljudi plate pravog stručnjaka tu kod nas nego da slušaju tog luđaka. Iskusili smo na svojoj koži što znači koristiti grubost a što kad te netko stvarno nauči kako postupati sa psom i razumijeti ga.
Newtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 21:28   #2762
Meni je danas žena na livadi objašnjavala kako ona slijepo vjeruje cezaru i obožava njegove metode i da ju je on naučio svemu što zna o psima i puno joj pomogao.

Inače, pas joj je stalno na lajni, agresivan je prema drugim psima, bježi, a u zadnje vrijeme ga više uopće ne izvode jer je situacija eskalirala i drugi vlasnici su se pobunili.

Pas se svako malo počne bezrazložno tresti i to traje par minuta. Kad se ukoči, ona ga "blokira" tako što ga gađa nečim i arlauče "Č! Š!"

Ali sve je to manje bitno dok metode od nadritrenera djeluju
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 23:21   #2763
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Pas se svako malo počne bezrazložno tresti i to traje par minuta.
Teško da će se pas baš bezrazložno tresti. U ovom slučaju pretpostavljam da je jadničak više izluđen i nervozan.

Quote:

Kad se ukoči, ona ga "blokira" tako što ga gađa nečim i arlauče "Č! Š!"
Wtf?
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 08:57   #2764
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ima li netko ideju na čijem će se psu odnosno čijim psima demonstrirati ovaj "preodgoj"?
Stavove prema CM-u i mišljenja o njemu već smo ovdje sto puta ponovili pa se manje-više zna što tko od stalnih posjetilaca KLj-a o njemu misli. Cijena navedena na izbrisanoj reklami iznosi od 196 kuna pa sve do 725 kuna, a osobno se slažem s Newtownom da bi te novce svatko korisnije utrošio bar na sat konzultacija (cijena se kreće, koliko znam, od 150 do 200 kn, a ova novoglašena škola ima nešto nižu cijenu, ali se minimalno mora uzeti šest sati), ali nisam ovo pitanje postavila zato da potaknem sto i prvu raspravu o CM-u.

Naime, u najavi piše (odnosno, pisalo je):

Quote:
Za vrijeme show-a, Millan će prezentirati svoje vrijedne lekcije te uživo demonstrirati sljedeće:
• Kako prepoznati i razumjeti govor tijela Vašeg psa kako biste na vrijeme spriječili ili riješili problem u ponašanju.
• Kakva je uloga nagona u oblikovanju psećeg, ali i ljudskog ponašanja.
• Kako identificirati ono što aktivira nedolično ponašanje te kako “preodgojiti” psa.
Na stranu pravopis (show-a), ali prva točka može se manje-više uspješno demonstrirati sa svakim psom - čitanje govora tijela i savjet o sprečavanju i rješavanju problema u ponašanju po mojem skromnom i nestručnom znanju nije baš tako jednostavno niti primjereno za javni nastup, ali to je drugo pitanje.

Druga je točka torijske naravi, tu se nema što demonstrirati, osim ako se publici ne namjerava pokazati različito pseće / ljudsko ponašanje kada je vođeno nagonom, a kada misaonim procesom, iako baš ne vidim kako bi se to moglo ozbiljno demonstrirati u okviru predstave.

U trećoj točki imamo dva dijela - teorijski (kako identificirati ono što aktivira nedolično ponašanje - ovo "nedolično" vjerojatno je trebalo biti "nepoželjno" pa je netko krivo preveo) i praktični (kako “preodgojiti” psa).

Zamišljam, dakle, psa koji pokazuje nepoželjno ponašanje kako izlazi ili kako ga dovlače na pozornicu (ovo je drugo vjerojatnije jer ako i inače pokazuje nepoželjno ponašanje, kod njega postoji nekakav problem, a takav pas baš neće lud od sreće istrčati pred publiku, pod svjetla i u buku). Tu se pitam koji će to biti pas odnosno psi. Radi vjerodostojnosti demonstracije, pa ma što mi mislili o CM-u.

Čista logika. Ako su u pitanju psi koje je CM doveo sa sobom, otkuda da publika zna i vjeruje da ti psi nisu izdresirani za određeno ponašanje. Dakle, recimo, da u početku laju, a onda s time prestanu na određeni postupak koji su naučili kao znak. Ako su u pitanju psi koje će ovdašnji vlasnici prijavljivati za nastup, zanima me način odabira i sam odabir problema čije će se rješavanje demonstrirati.

Dakako, pitanje je za mene čisto akademsko. Svojeg psa ne bih tamo prijavila ni u ludilu, ali to valjda više ne moram posebno naglašavati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 09:11   #2765
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
zanima me način odabira i sam odabir problema čije će se rješavanje demonstrirati.
Ja mislim da će on napraviti video-demonstraciju nekog od slučajeva. Toplo se nadam da zaista neće dovlačiti pse uživo na pozornicu, iako, sve je moguće, a ljudi dovoljno zaluđeni da će se trgati oko toga.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 09:17   #2766
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ja mislim da će on napraviti video-demonstraciju nekog od slučajeva. Toplo se nadam da zaista neće dovlačiti pse uživo na pozornicu, iako, sve je moguće, a ljudi dovoljno zaluđeni da će se trgati oko toga.
Nadam se prvome, a bojim se drugoga.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 20:21   #2767
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ja mislim da će on napraviti video-demonstraciju nekog od slučajeva. Toplo se nadam da zaista neće dovlačiti pse uživo na pozornicu, iako, sve je moguće, a ljudi dovoljno zaluđeni da će se trgati oko toga.
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nadam se prvome, a bojim se drugoga.

E ako bude ''preodgajao'' nečijeg psa na pozornici onda je luđak. Pa ne možeš raditi s problematičnim psom nasred pozornice pred ogromnom publikom, to bi bilo bolesno, okrutno i sasvim kontraproduktivno.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 22:37   #2768
Nitko ne može bolje izdresirat i odgojit psa o samog vlasnika koji to želi, voli i ima vremena.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 00:42   #2769
Počela sam gledati prvu seriju i nije mi se svidjelo. Dogprah show Ne volim taj stil realitya. Sve mi izgleda prepuno glumljenih emocija. Kako ljudi tako mogu plakati pred kamerama i pričati tako privatne stvari?
Quicksand is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 00:59   #2770
Quote:
Quicksand kaže: Pogledaj post
Počela sam gledati prvu seriju i nije mi se svidjelo. Dogprah show Ne volim taj stil realitya. Sve mi izgleda prepuno glumljenih emocija. Kako ljudi tako mogu plakati pred kamerama i pričati tako privatne stvari?
To je kod njih dio kulture. Čitava američka realnost ti je jedan veliki reality show.
Njima je to skroz normalno.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 01:08   #2771
^ Pa ok, ali meni je to degutantno. Tko voli...
Quicksand is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 16:01   #2772
Quote:
quester kaže: Pogledaj post
Pa ne možeš raditi s problematičnim psom nasred pozornice pred ogromnom publikom, to bi bilo bolesno, okrutno i sasvim kontraproduktivno.
A dobro jutro!!! Isto tako je raditi s problematičnim psom pred hrpom kamera i snimateljskom ekipom. Zato neka bude svima jasno - to je samno šou, za kojeg se on itekako dobro priprema, zajedno sa ijelom TV-ekipom. U svemu tome, naravno - ispaštaju jadni psi. Toliko o njegovom kredibilitetu. Niti jedna normalna osoba koja zna što radi, i stalo joj je do životinje ne bi pristala na takvo što.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 11:31   #2773
Nismo odavno, pa... Čujem da je Cesar u Njemačkoj pao na testu kojeg moraju položiti svi licencirani treneri pasa, a koji je bio preduvjet da može raditi s psima na svojoj turi po Njemačkoj.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 11:51   #2774
Da, čitala sam i ja o tome. Kod njega je problem što on nema pojma o psihologiji pasa i njihovom govoru tijela. Na njega psi očito nekako reagiraju, a on ni sam nema pojma zakaj.

Svi oni koji veličate ovog zlostavljača pasa i showmana, pročitajte samo jedno od iskustava vlasnice psa koji je bio u njegovom centru za "preodgoj", whatever. Internet je pun toga, samo treba tražiti.

JEDNO OD ISKUSTVA S CESAROM MILLANOM

I ne, ne postoji brzo rješenje za preodgoj psa. Nijedan problem, kako sa životinjom, tako i s ljudima ne može se riješiti u 5 minuta.

Kaj se bockanja u rebra tiče, bocnite prije sebe nego psa.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 11:59   #2775
Meni je bila grozna jedna epizoda gdje se pas jako bojao pucnja i grmljavine.
Pa je morao biti na lajni i trpjeti izlaganje svemu tome.
A kad je navodno bio rehabilitiran tocno se primijetilo da pas nije vise bježao ali je i dalje umirao od straha.
Sreća da nije dobio udar.
A znam za psa koji je zbog panike od pucnja nažalost dobio udar.
Imam psa koji se jako boji tih stvari i puno je smirenija kada nadje neko svoje mjesto za vrijeme pucanja, a nikako da ju se tjera da bude tomu direktno izložena.
Tada doslovno umire od straha.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 21:04   #2776
Kad se već tema vraća u život... Ovo nisam do sada vidjela. Nema smisla komentirati činjenicu da CM ne registrira da se NJO boji. Ili mu do toga nije stalo. Nego, jel ja to ne razumijem engleski ili CM zbilja na jednom mjestu izriče sintagmu tilted tiles to stop the aggression?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 22:48   #2777
kaže da kuji u tom trenutku pažnju odvlači to što pokušava održati ravnotežu na pločicama poda kampera koji malo visi - pokazuju njezine raširene šape u tom trenutku...

(e sad jesam uletila u po priče tako da možda ovo sa sintagmom ima neku povijest ovdje; ako je tako, oprostite mi na ubacivanju )
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:25   #2778
Issek pa ovaj pas se toliko boji da to nije normalno
Baš me interesira što se dogodilo iza kamere kad je tako isprepadana
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 13:52   #2779
Želim vjerovati da mu posjet neće biti većeg odjeka jer je bio najviše IN dok mu se emisija prikazivala kod nas...lijepo smo raspravljali ovdje prije 3 godine

ako je istina da su mu zabranili nastupe u njemačkoj i finskoj, a u danskoj i emisiju, zanimljivo je kako je eto u hrvatskoj našao plodno tlo
Kore001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 14:01   #2780
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Meni je bila grozna jedna epizoda gdje se pas jako bojao pucnja i grmljavine.
Pa je morao biti na lajni i trpjeti izlaganje svemu tome.
A kad je navodno bio rehabilitiran tocno se primijetilo da pas nije vise bježao ali je i dalje umirao od straha.
Sreća da nije dobio udar.
A znam za psa koji je zbog panike od pucnja nažalost dobio udar.
Imam psa koji se jako boji tih stvari i puno je smirenija kada nadje neko svoje mjesto za vrijeme pucanja, a nikako da ju se tjera da bude tomu direktno izložena.
Tada doslovno umire od straha.
OK, a što da radim kada sam vani, a ono pukne jedna pa nakon pet minuta druga, pa nakon petnaest minuta kanonada i tako dva tjedna. Zamjenim ja dan za noć, kad je mirnije, ali ne može trpiti neizlaženje cijelo popodne i veće u tako dugom periodu. Odvučem ga van i prisilim na jedan krug da obavi što mora. Nekad to potraje pa ili sam duže vani ili izlazim po više puta, ovisi o buci i njemu.
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.