Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2013., 23:35   #1161
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Šta sad toliko problema oko 9.9 do 100, koliko je zadnji tce išao , 10.8, 11.0 od 100 i nešto sitno konja. Ovo je čist solidno, bitno da je moment bolje raspoređen. Ubrzanje je dovoljno. A vjerujem da su uspjeli srušiti dodatno potrošnju , konkurentnost radi niske emisije co2, to je danas trend.
Ako nisu i to falili u našem cjeniku, u 3. na 1000 o/min je na 18,03km/h, ako je maksimalna snaga na 4900 o/min, znači do 100km/h vjerojatno je već debelo u 4.
... malo tu, malo tamo, a vrijeme ide i nabere se
Dr.Ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 17:57   #1162
9.9 do 100-tke je mizerno ubrzanje,ali baš jadno. Sumnjam da su međuubrzanja neki spektakl jer su očito malo previše zabrijali na usranu ekologiju ,usrano smanjivanje potrošnje i još usraniji Co2 nego na same performanse auta. No možda se i varam,ali nažalost na netu nisam nigdje našao(a bome sam tražio) test novog GT-a ,čak niti neke galerije slika nema,tu i tamo pokoji sirotinjski filmić iz Ženebe i to je to

Pretpostavljam da je GT već u prodaji,ali kod nas će biti u salonima nikada...
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 18:32   #1163
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
9.9 do 100-tke je mizerno ubrzanje,ali baš jadno. Sumnjam da su međuubrzanja neki spektakl jer su očito malo previše zabrijali na usranu ekologiju ,usrano smanjivanje potrošnje i još usraniji Co2 nego na same performanse auta. No možda se i varam,ali nažalost na netu nisam nigdje našao(a bome sam tražio) test novog GT-a ,čak niti neke galerije slika nema,tu i tamo pokoji sirotinjski filmić iz Ženebe i to je to

Pretpostavljam da je GT već u prodaji,ali kod nas će biti u salonima nikada...
Ma da, ide ko sdi....
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 10:12   #1164
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Ma da, ide ko sdi....
Pa gotovo da je tako. S obzirom na malu težinu auta,dobru konjažu 120ks ,moment od 190Nm,ubrzanje je sve samo ne dobro.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:05   #1165
Za Clio GT ja nalazim podatak od 8,6 sekundi do 100. Šta je čisto dovoljno...

A i ako ga usporedimo sa Polom 1.2 Tsi sve izgleda najnormalnije... Clio je zanemarivo lakši, imaju slične motore, nabijene, 1200 kubika, svako svoju izvedbu DSGa. Za Pola znamo da ima više od deklariranih 105 konja, a za Clio mislim da nije krivo procijenit da ima vjerovatno manje od 120 deklariranih konja - znači tu su negdje. (slična je stvar i sam momentom)
E sad, Polo ide 9,7 sekundi do 100 i niko ti neće reć da je to spor auto. Iskreno, i meni je ostavio utisak kao jako živahan.
Ako Clio ide 9,9 do 100 onda je to po meni DOBRO, u skadu sa konkurencijom.
Doduše, kao što sam napisao, ja nalazim podatak od 8,6 do 100 kod Clia... Što bi bilo odlično vrijeme, i onda bi možda bilo lakše povjerovat u Cliove specifikacije.

Kako god bilo, išao Clio 8,6 ili 9,9 sekundi, u skladu je da njegovom današnjom konkurenciom, i govoriti da ima loše ubrzanje je glupost.

Kome je slabo nek kupi RS-a.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:08   #1166
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Za Clio GT ja nalazim podatak od 8,6 sekundi do 100. Šta je čisto dovoljno...

A i ako ga usporedimo sa Polom 1.2 Tsi sve izgleda najnormalnije... Clio je zanemarivo lakši, imaju slične motore, nabijene, 1200 kubika, svako svoju izvedbu DSGa. Za Pola znamo da ima više od deklariranih 105 konja, a za Clio mislim da nije krivo procijenit da ima vjerovatno manje od 120 deklariranih konja - znači tu su negdje. (slična je stvar i sam momentom)
E sad, Polo ide 9,7 sekundi do 100 i niko ti neće reć da je to spor auto. Iskreno, i meni je ostavio utisak kao jako živahan.
Ako Clio ide 9,9 do 100 onda je to po meni DOBRO, u skadu sa konkurencijom.
Doduše, kao što sam napisao, ja nalazim podatak od 8,6 do 100 kod Clia... Što bi bilo odlično vrijeme, i onda bi možda bilo lakše povjerovat u Cliove specifikacije.

Kako god bilo, išao Clio 8,6 ili 9,9 sekundi, u skladu je da njegovom današnjom konkurenciom, i govoriti da ima loše ubrzanje je glupost.

Kome je slabo nek kupi RS-a.
Daj mi ovo pliz argumentiraj,osim po procjeni naravno
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:31   #1167
Od starog Clia RSa u raznim izvedbama, do zadnjeg TCE 100, svi su imali barem po dva tri konja manje pod haubom nego u specifikacijama (RS i po solidnu ergelu).
Tako da se ja nebi iznenadio kad bi pravo stanje u GTu bilo oko 115-118 konja.

A ako znamo da 1,2 TSI redovito daje od 115-120 konja na testovima, ubrzavanja su u normalnim granicam klase.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:58   #1168
Clio 197/200 imali su nešto manje od deklariranog, ali gdje si izvadio podatak o TCE-u???

Obično turbo motori razvijaju nešto više od deklariranog, kod atmosferaca je obrnuto.

Za 1.2 TSI je poznato da ima oko 120 KS, ne znam sad u kojoj reviji su ga stavili na valjke
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:22   #1169
Mislim da to više ovisi o ljudima u marketingu, nego o tome dal je turbo ili atmo ipak ljudi pišu specifikacije.

Od prijatelja Clio prije čipiranja mjeren na 98,5 konja... I prošle godine sam uletio na neko grupno testiranje na valjcima.. twingo TCe oko 97 bio. Koliko vidim po internetu ekipi su slični brojevi, niko ne ide tvornički preko 100 konja.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:26   #1170
98 ili 100, moj TCE ide vrlo dobro za tu snagu i tako mali motorić (1149 ccm)...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:38   #1171
Ide odlično Ali su me više impresionirali njemci na temu 1,2 turbo. Sad jedino treba probat GTa čim prije da vidimo dali su napredovali.

Mada mislim da su trebali ostavit taj novi TCe 120 da bude dostupan i u drugim opremama, i sa ručnim mjenjačem... Onda bi možda i zagrizao
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:00   #1172
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Za Clio GT ja nalazim podatak od 8,6 sekundi do 100. Šta je čisto dovoljno...

A i ako ga usporedimo sa Polom 1.2 Tsi sve izgleda najnormalnije... Clio je zanemarivo lakši, imaju slične motore, nabijene, 1200 kubika, svako svoju izvedbu DSGa. Za Pola znamo da ima više od deklariranih 105 konja, a za Clio mislim da nije krivo procijenit da ima vjerovatno manje od 120 deklariranih konja - znači tu su negdje. (slična je stvar i sam momentom)
E sad, Polo ide 9,7 sekundi do 100 i niko ti neće reć da je to spor auto. Iskreno, i meni je ostavio utisak kao jako živahan.
Ako Clio ide 9,9 do 100 onda je to po meni DOBRO, u skadu sa konkurencijom.
Doduše, kao što sam napisao, ja nalazim podatak od 8,6 do 100 kod Clia... Što bi bilo odlično vrijeme, i onda bi možda bilo lakše povjerovat u Cliove specifikacije.

Kako god bilo, išao Clio 8,6 ili 9,9 sekundi, u skladu je da njegovom današnjom konkurenciom, i govoriti da ima loše ubrzanje je glupost.

Kome je slabo nek kupi RS-a.

Na brzinu iskopani podaci konkurencije. Sve benzinci od 120ks.

Alfa Romeo Mito: 8.8sec (sa dvije osobe u autu i 20kg tereta)
Peugeot 208: 8.9sec
Citroen DS3: 8.9sec

Nije da nesto patim na taj podatak, ali konkurencija je bar za sekundu brza. U najavama za clio gt se je spominjalo nekakvih 8.5 do 9sec do stotke sto mi je bilo i logicno za ocekivati, medjutim...
mirooooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:07   #1173
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Mada mislim da su trebali ostavit taj novi TCe 120 da bude dostupan i u drugim opremama, i sa ručnim mjenjačem... Onda bi možda i zagrizao
slazem se. ja sam se isto nadao da ce tako nesto staviti u ponudu, ali oni ocito ne razmisljaju na taj nacin sto je i logicno jer tko bi kupovao znatno skupljeg gt-a kad bi mogao kupiti auto iste snage za manje novaca. plus sto ne bi imali dovoljno veliki feedback o novom automatskom mjenjacu, jbg.

ako nista, barem da taj 120 edc "spuste" u dynamique paket opreme.
mirooooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:32   #1174
Općenito su kod novog Clia zasrali sa kombinacijama paketa opreme/motora/mjenjača i biti će pravo čudo ako postignu prodajni uspjeh sa ovom filozofijom, osobito ako u obzir uzmemo cijenu...

Auto izgleda vrlo lijepo, ali čini mi se da mu je to jedini plus... Cijena je krajnje nepoštena, ponuda motora također...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:50   #1175
citam malo na jednom francuskom forumu i kaze tip da ih je vidio kod sebe u luxembourgu 7 komada na svojoj ruti. krenut ce i kod nas prodaja s vremenom kada se malo korigiraju cijene. ionako ce vecina kupovati benzince od 75 i 90ks, a mi koji zelimo malo vise smo ionako u manjini.
mirooooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:18   #1176
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Općenito su kod novog Clia zasrali sa kombinacijama paketa opreme/motora/mjenjača i biti će pravo čudo ako postignu prodajni uspjeh sa ovom filozofijom, osobito ako u obzir uzmemo cijenu...

Auto izgleda vrlo lijepo, ali čini mi se da mu je to jedini plus... Cijena je krajnje nepoštena, ponuda motora također...
Evo baš sam malo listo neke prodajne rezultate i začudio sam se kak Clio unatoč svemu ne stoji uopće loše.Kod nas je sedmi sa 66 prodanih primjeraka(za orjentaciju prvi Golf-166,a Cliov glavni konkurent 208-79 komada prodanih).
Znači unatoč,trnutno loše posloženim paketima i višoj cijeni mislim da im ide ok zasada prodaja.
Naravno da ako poslože cijene i pakete bolje da je za očekivati i bolje prodajne rezultate.
Inače,u Francuskoj Clio je debelo na prvom mijestu prodanih automobila u prošlom mijesecu.
Sve u svemu ko hoće kupit clia,a ne žuri mu se,neka pričeka cijene će sigurno s vremenom dolje .
FilipR5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 22:49   #1177
U vezi starog TCEa i on ima više od predočenog,evo ovaj sa 120ks;

http://www.youtube.com/watch?v=k_P49y43Kwg

Tako da ovaj novi može imati samo više,vjerojatno oko 130
bisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 23:27   #1178
Meni je nelogično da, Clio GT skoro što nije došao u prodajne salone u EU, a da ne postoji niti jedan test ili review o tom vozilu!?
Marius-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:01   #1179
Quote:
Marius-Split kaže: Pogledaj post
Meni je nelogično da, Clio GT skoro što nije došao u prodajne salone u EU, a da ne postoji niti jedan test ili review o tom vozilu!?
Istina,ali također nigdje nema nikakvi RL galerije slika Clia GT,ništa,samo neki polu filmići na yubitou gdje je prikazan auto izvana i to je to. Ma nema niti galerije studijskih fotografija or renaulta...
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:19   #1180



bisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.