Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2012., 21:28   #2961
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ti mene izgleda bas ne razumijes. Znam ja da se moze imati i visa temperatura ako pomaknes na dnevni. Ali koliko znam ne moze se imati za vrijeme nocnog, ako se ne prebaci na dnevni. A ako neko ne zna ili iz nekog drugog razloga ne dira termostat...jer je sve vec podeseno, onda ne moze samo podignuti na 22°...kao sto moze na dnevnom - ako ne prebaci na nocno.
Ako prebaci, onda nema problema.
Ako ukucani znaju i prebacuju bez problema s timera na nocno/dnevno onda nema problema, svatko si zna sam podestiti kako mu pase bez da mora tebe konzultirati ili traziti pomoc.
Stekla sam dojam da nitko nista ne dira i da je uvijek onako kako ti narihtas.

Ovo nije ni nalik onome kojeg si rekao da imas.
U principu jako rijetko ukućani to diraju ali imaju mogućnost i znaju za to.
iako nisam htio komplicirat, svaka etaža ima svoju dnevnu i noćnu postavku. ali ukupno razlika je u stupanj više / manje.
inače u pravu si. uvr je ajmo reći računalo i nalazi se u garaži u sklopu kotlovnice. ovo prethodno je njegov termometar / kontroler. imam ih 3 komada. svaka etaža ima svoj, a zajedničko im je da su spojeni na uvr koji kontrolira trenutno tri kruga grijanja + recirkulaciju + bojler.
kreso22_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:33   #2962
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ne pratim te baš....zar UVR ne postavlja zadanu temp bojlera klizno, a ne da se kreće unutar neke fiksne histerze..i zar na UVR-u ne možeš postaviti histerzu ukupačanja, postaviti dinamičku histerzu za plamenik????

za punjenje spremnika vrijedi sve isto...plus podešavanje vremena punjenja? zar to UVR ne može ili ja nešto tebe krivo kužim
baci pogled na ovaj post

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=6466

tu ti je shema i izgled svega. uglavnom uvr može i to što ti kažeš. trenutno to ne radi jer mu nedostaje onaj konverter.
kreso22_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:35   #2963
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post

Ovo nije ni nalik onome kojeg si rekao da imas.
ovo je sam regulatro UVR i on je kod bojlera. Njegove paramtere možeš preko interneta podešavati (krivulju, histerze bla bla sto gluposti) i za to vjerujem da u to nitko ništa ne dira osim njega jer je hi-tech.

ono što ti je on linkao je sobni korektor tj sobni termostat koji služi za korekciju zadane sobne temp (antonio....vruće mi je......., pa antonio smanji plavuši na niže jer se ona boji da ga ne ugrize) i prebacivanje s režima na režim rada (dnevni-noćni itd.....). To nije neka umjetnost, to bi morao moći svako s IQ iznad 70. Čim nešto na tom sobnom korektor promijeniš, taj signal se šalje na UVR i on onda sukladno parametrima koje je definirao Krešo radi sve da zadovolji komandu datu na sobnom korektoru
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:38   #2964
Quote:
kreso22_zg kaže: Pogledaj post
U principu jako rijetko ukućani to diraju ali imaju mogućnost i znaju za to.
Onda je sve ok.
Meni bi bilo nezamislivo da netko sve podesi, a ja ne mogu (ne znam ili ne smijem) nista dirati i prilagoditi si temperaturu trenutnoj potrebi.

Edit:
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
To nije neka umjetnost, to bi morao moći svako s IQ iznad 70.
Mislim da mnogi imaju problem i sa time, nije da su glupi i da ne bi mogli, ali ipak im to (mozda samo u pocetku) predstavlja problem. Ili nemaju uputstva, ili se ne usude...
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:46   #2965
Quote:
kreso22_zg kaže: Pogledaj post
baci pogled na ovaj post

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=6466

tu ti je shema i izgled svega. uglavnom uvr može i to što ti kažeš. trenutno to ne radi jer mu nedostaje onaj konverter.
a ok, kužim, zeza te komukacija...moraš ugraditi google translator

kažeš...spremnik je je od bunara...misliš dakle tzv.hidrofor?

Super si se snašao....ak to funkcionira u praksi, s kolik si ga cm izolirao i koliko izgubi stupnjeva prek dana (ili noći....)bez dogrijavanja

i svaka čast na tri neovisna kruga....ja imam samo dva

sad me i ne čudi da si se odlučio za UVR

jel se prodaje kod nas i koliko košta....

dobro da znam kome da se obratim za programiranje, ak se odlučim jednog dana za nju.... mnogo čitao ali malo skužio

ak možeš sam definirati slobodno krivulju to je više nego odlično.....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:48   #2966
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Onda je sve ok.
Meni bi bilo nezamislivo da netko sve podesi, a ja ne mogu (ne znam ili ne smijem) nista dirati i prilagoditi si temperaturu trenutnoj potrebi.

Edit:

Mislim da mnogi imaju problem i sa time, nije da su glupi i da ne bi mogli, ali ipak im to (mozda samo u pocetku) predstavlja problem. Ili nemaju uputstva, ili se ne usude...
a onda ti isti koji ne znaju okrenuti gumb gore dolje ili pomaknu preklopnik lijevo desno, pokupe djecu i odvezu ih u školu

Bože me sačuvaj, nije ni čudno kaj nam je takav texas na cestama
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 12:37   #2967
Quote:
bogob kaže: Pogledaj post
Ma sinoc bilo sve u redu......konstantna temperatura......vruca voda...danas nakon nestanka vode,problemi. Hladna ide normalno,topla uopce neide.....gresku nikakvu ne izbacuje......kada ga resetiram grije ali opet voda neida.Jedino sto se desava kada ga resetiram je to da šumi po njemu ko sam vrag....kao da se zraka nakupilo a neznam da li se može odzraciti ?
Stvarno cudno da voda uopce ne ide. Jesi provjerio pipu? Mrezicu na pipi?
Ili si mozda rijesio problem do sada?
Zovi servis,
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 17:47   #2968
..bojler mi javio grešku F.36 ( prepoznato izlaženje plina kroz senzor dimnih plinova )...pregledao dimnjak i plinsku instalaciju....resetirao sam bojler i radi ok...zanima me što je točno ta greška i eventualni daljnji postupci glede iste...
__________________
..jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to....
dr-klas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 17:57   #2969
Problem s grijanjem

Imam slijedeći problem: namjestim termostat na 23*C, bojler (Vaillant VUW 242/2-5, 10g. star) počinje zagrijavati radijatore, dostigne temp. vode od 77 stupnjeva te se ugasi a temp. u prostoriji nije ni 21 stupanj. Pumpa cijelo vrijeme radi te kad temp. vode u sistemu padne ispod 50 stupnjeva bojler se ponovo pali i počinje zagrijavati vodu. Najudaljeniji radijatori (2 kom) su mlaki.
Nebi li bojler trebao cijelo vrijeme raditi/grijati vodu dok se ne postigne temp. zadana termostatom u prostoriji? Pokušavao sam prigušiti/smanjiti protok radijatorima bliže bojleru.....situacija je nešto bolja ali nije to "to".
Molim za savjet, pomoć, otklanjanje kvara
__________________
Škoda Octavia Combi Tour 1.6 + LPG
amadeus0509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:08   #2970
prvo smanji temp. vode u radijatorima na 60, 65.
koliki ti je tlak u sistemu?
kad je zadnji put bio majstor?
kakav termostat imas?
da li na kraju se zagrije prostor na zadanu temperaturu?
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:22   #2971
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
prvo smanji temp. vode u radijatorima na 60, 65.
koliki ti je tlak u sistemu?
kad je zadnji put bio majstor?
kakav termostat imas?
da li na kraju se zagrije prostor na zadanu temperaturu?
Tlak pri temp. od 77 stupnjeva je 1,8
Kompletan servis s čisćenjem odrađen prije godinu dana
Termostat je Vaillant VRT 30
Zagrije....ali s nekoliko paljenje i gašenja plamenika i nedovoljno zagrijanim krajnjim radijatorima
__________________
Škoda Octavia Combi Tour 1.6 + LPG
amadeus0509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:27   #2972
da li znas tlak u sistemu kad je hladan?
jesi li ozracio radijatore?
koliko mu treba vremena da zagrije stan?
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:39   #2973
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
da li znas tlak u sistemu kad je hladan?
jesi li ozracio radijatore?
koliko mu treba vremena da zagrije stan?
Tlak je 1,4
Da
Pola sata...... ali sada sam sobni termostat stavio na 30 stupnjeva,
temp. vode/sistema na 65.....kada dostigne temp. sistema 65 stupnjeva jednostavno se ugasi (plamenik a pumpa radi još neko vrijeme)te kada padne ispod 40 stupnjeva ponovo se pali plamenik.
Ponavljam pitanje: nebi li plamenik trebao raditi dok se ne postigne temp. zadana sobnim termostatom ?
__________________
Škoda Octavia Combi Tour 1.6 + LPG
amadeus0509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:41   #2974
Quote:
amadeus0509 kaže: Pogledaj post
Imam slijedeći problem: namjestim termostat na 23*C, bojler (Vaillant VUW 242/2-5, 10g. star) počinje zagrijavati radijatore, dostigne temp. vode od 77 stupnjeva te se ugasi a temp. u prostoriji nije ni 21 stupanj.
A zagrije li ako stavis na vise, recimo na 25°?
Mozda ti samo temperatura koju podesavas na termostatu odstupa od stvarne pa trebas staviti na vise tj. da bi dobio 23° stavis npr. na 25-26°.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:52   #2975
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A zagrije li ako stavis na vise, recimo na 25°?
Mozda ti samo temperatura koju podesavas na termostatu odstupa od stvarne pa trebas staviti na vise tj. da bi dobio 23° stavis npr. na 25-26°.
Sada sam stavio na 30 stupnjeva sobni termostat......pali se plamenik te se temp.sistema zagrije na 65 stupnjeva (proces koji traje oko 4-5 min) , plamenik se gasi, pumpa još radi par minuta te se i ona ugasi . Kada temp. sistema padne ispod 40 stupnjeva plamenik se ponovo pali i grije vodu do 65 stupnjeva
__________________
Škoda Octavia Combi Tour 1.6 + LPG
amadeus0509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:54   #2976
ne znam da li bi plamenik trebao raditi konstantno dok ne postigne zadanu temperaturu. (ovo je pitanje za majstore sa foruma)
ali ako ti postize temperaturu za pola sata, znaci da u tom dijelu radi OK.
kada postigne temperaturu u stanu, da li su oni radijatori jos uvijek mlaki.
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:57   #2977
da li kada postigne temperaturu zadanu na termostAtu bojler prestaje sa radom?
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:04   #2978
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
ne znam da li bi plamenik trebao raditi konstantno dok ne postigne zadanu temperaturu. (ovo je pitanje za majstore sa foruma)
ali ako ti postize temperaturu za pola sata, znaci da u tom dijelu radi OK.
kada postigne temperaturu u stanu, da li su oni radijatori jos uvijek mlaki.
Radijatori bliže bojleru su cijeli zagrijani a dva najudaljenija nisu baš u cijelosti zagrijani (nema zraka u njima) recimo da je donja trećina mlaka. Potpunu zagrijanost postižu za otprilike nešto manje od sat vremena s tima da se plamenik neprestano pali i gasi.
__________________
Škoda Octavia Combi Tour 1.6 + LPG
amadeus0509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:06   #2979
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
da li kada postigne temperaturu zadanu na termostAtu bojler prestaje sa radom?
Da
__________________
Škoda Octavia Combi Tour 1.6 + LPG
amadeus0509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:11   #2980
Quote:
amadeus0509 kaže: Pogledaj post
Radijatori bliže bojleru su cijeli zagrijani a dva najudaljenija nisu baš u cijelosti zagrijani (nema zraka u njima) recimo da je donja trećina mlaka. Potpunu zagrijanost postižu za otprilike nešto manje od sat vremena s tima da se plamenik neprestano pali i gasi.
ovo sa radijatorima je vjerojatno rezultat jednocjevnog sistema..imao i ja taj problem, pa sam ga riješio novim , dvocjevnim sustavom.....
__________________
..jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to....
dr-klas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.