Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2010., 01:34   #21
Ja dosta citao i definitivno se odlucio za Cane Corso. Prije mjesec dana sam kupio zenku staru 3 mjeseca. Pas me ugodno iznenadio. Od malena dosta poslusan ali kao i svi stenci jos je razigrna. Krenuli smo odma na dresuru, odnosno prvo socijalizacija i onda polagano dresura. U ovih mjesec dana koliko ju imam dosta je napredovala a tek 4 mjeseca ima. Uglavno, ja bi preporucio ovu pasminu svakom tko zeli ineligentnog i poslusnog psa.
I jos jedna stvar, ako zelite imat psa za sebe nemojte stedjet u kupovat na crnjaka za 200-300 eura...izdvojite malo vise i uzmite sa papirima psa, tad ste sigurni da ne kupujete macka u vreci
Dado007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 09:19   #22
Ja sam kupio prije 3 tjedna štene CC iz odličnog legla u Sloveniji, imaju još jednu tigrastu kujicu slobodnu...
Oduševljen sam s njim, nakon 10 dana sam ga naučio sjedi, daj šapu, mjesto....jako brzo skuže što želiš....
Samo bi napomenuo budućim vlasnicima da je socijalizacija JAKO VAŽNA, isto kao i sa ostali pasminama koji spadaju u čuvare,
jer lako je imati slatko zaigrano štene od 15kg, ali za manje od godinu dana će to biti mrcina od 50-60kg koja se neda zaje...
Ja ću na tečaj odgoja i socijalizacije s njim, što više socijalizacije to bolje za kasnije.
Najviše me brinulo kako će sa mojim mačkom se složiti, jer je mačak zadnjih 4 godine kralj stana,
sva sreća mačak nije agresivan (samo prva dva dana malo) sad se slažu ok....
Ako netko ima štene 2-4 mjeseca staro u ZG, nek pošalje pm, pa možemo dogovoriti druženje na pola puta negdje, da se igraju....

__________________
WHO DARES WINS!

Zadnje uređivanje ElPresidente : 16.02.2010. at 09:31.
ElPresidente is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 10:28   #23
cc

decko i ja smo kupili cane corsa prije par dana, međutim nismo uzeli štenca, on ima vec 9 mjeseci. Oduševljeni smo s njim ) strasno je pametan i poslusan. Zna tko mu je gazda i slusa samo nas dvoje...moj brat ga je pokusao izvesti u setnju ali bezuspjesno
mateav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 20:46   #24
bok svima!

razmisljam o nabavi svog novog frenda, i CC mi je jako zapeo za oko.. može li mi netko dati više informacija o tome kakvi su? možda Vi koji ste se počeli nedavno druziti s njima?

pas bi bio na dvoristu, no zanima me kako bi isla socijalizacija s njim.. imam dosta poslovnih obaveza tako da bi se nasa druzenja svodila na predvecernje sate.. jel to ok? prilicno sam nov u podrucju sa psima, paa..

hvala i lp,
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 01:26   #25
mislim da to nije dovoljno vremena za takvog psa. u biti za bilo kojeg, ali za ovog pogotovo. jako je bitna socijalizacija kod njih i od malih nogu da nauci da nije on gazda. to su veliki i snazni psi, vrlo izrazenog karaktera(stabilnog!). to je pas koji ne voli i nikako ne bi trebao biti dugo sam jer je privrzen svom "coporu". zbog pravilnog razvoja treba s njim dosta raditi kako bi fizicki bio zdrav i u dobroj kondiciji i psihicki stabilan. kao obiteljski psi su fenomenalni, vole djecu i drustveni su. sto se tice odnosa s drugim psima- muzjaci bas ne podnose druge muzjake, zenke pak druge zenke, no to je isto nesto sto je kod svih pasmina prisutno(jos jedan razlog za dobru socijalizaciju)
zenke su prikladnije ako je to prvi pas jer su nesto mirnije i privrzenije su obitelji..
to je pas koji ce doci u nasu obitelj cim se rijesi stambeno pitanje.. bilo je u planu u ovo vrijeme, ali eto bas u krivo vrijeme se potrefilo.. iduce godine ili mozda za 2 jedna curica cane corso bit ce nasa.. jedva cekam.

tko god razmislja o ovoj rasi treba se dooobro pripremiti, prouciti sve sto se nade o njima..
ulavnom ja sam godinu dana i mozda malo vise proucavala po forumu sve o toj rasi,i bas sam ljuta sto su nam se planovi izbaksuzirali, mogli smo je uzeti i sada, ali ne zelim stenetu priustiti dodatni stres da dode na gradiliste, dovoljan je sok vec to sto se odvaja od majke i dolazi u posve novo okruzenje. svakim danom se zaljubljujem sve vise i vise u njih i ne prode skoro ni jedan dan da ne pronjuskam po forumu o njima..
jedva cekam...

balkan kinology forum ima odlicnu temu o njima, od a do ž i to sve uz pregrst slika..
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:22   #26
hej, hvala na brzom odgovoru..

vec neko vrijeme trazim psa, a nikako da se odlucim... pa je onda dosao i CC.. tu su jos i rott, beagle, basset, americki staford..

nis ne znam
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 00:47   #27
uff... malo prosurfaj o tim pasminama.. ali ja i dalje mislim da pas ne bi trebao biti tako dugo sam.. pogotovo te karakterno "zeznutije" pasmine. na onom forumu imas sve o svim pasminama pa si prouci to tamo.. i pod obavezno pogledaj o socijalizaciji steneta..
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 15:57   #28
Nisi rekao od kad do kad točno bi bio sam? I u kući do tad baš ne bi bilo nikoga? Ako je predugo to nije idealno za nijednog psa., nažalost. :/ Ali zaboravi biglove. Zaboravi sve lovačko i terijersko.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 00:30   #29
bio bi sam od 8 do 18 h.. vecinom... no, koliko god gledam po forumima, citam, razmatram, za sve pasmine govore da nije dobar kao prvi pas... pa koji pas onda JE dobar kao prvi pas?
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 21:07   #30
ni jedan pas nije dobar za to da bude sam cijeli dan. prvo sto ce to biti problem njemu, a onda tebi jer ces imati problema s njim...
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:43   #31
nece bit sam, imat ce frendove.. koji bi onda bio dobar za neiskusne vlasnike?
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 01:44   #32
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
nece bit sam, imat ce frendove.. koji bi onda bio dobar za neiskusne vlasnike?
Za neiskusne vlasnike? Hm, nešto tipa labrador ili zlatni retriver. Ukoliko nemaš previše iskustva sa psima, definitivno nemoj kupovati cane corsoa, kriteriji socijalizacije na visokom nivou. Neke pasmine zahtjevaju zavidno iskustvo.
Mato95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:18   #33
Ma da, vidim da od CC-a ništa, raspitivao sam se dosta o njemu... Treba malo više iskustva za njega..
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 01:52   #34
nije sve samo u iskustvu. da je tako nitko ne bi imao pse, jer ipak-jedan mora biti prvi. i mozes imati iskustva koliko ti srce zeli-ako NEMAS VREMENA biti dobar dio dana s psicem... danas stvarno mozes preko net-a svasta pronaci, raspitati se i popricati s ljudima koji imaju vise iskustva, samo sto treba truda, rada, vremena i RADA s psom..
dakle ja bi ti savjetovala da mozda ipak jos ne nabavljas psa, mozda budes imao neko malo bolje radno vrijeme pa onda?
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 01:58   #35
Slažem se s ovim zadnjim postom. Pa meni je prvi pas bio staford. Ni oni se ne preporučaju kao prvi pas u životu. Al ono, ne možemo ni želimo svi imati westije. Potrebno je tu više vremena, rada, socijalizacije itd. Ali ako se nema vremena, nema se nažalost.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 02:02   #36
Quote:
Amarillis kaže: Pogledaj post
nije sve samo u iskustvu. da je tako nitko ne bi imao pse, jer ipak-jedan mora biti prvi. i mozes imati iskustva koliko ti srce zeli-ako NEMAS VREMENA biti dobar dio dana s psicem... danas stvarno mozes preko net-a svasta pronaci, raspitati se i popricati s ljudima koji imaju vise iskustva, samo sto treba truda, rada, vremena i RADA s psom..
dakle ja bi ti savjetovala da mozda ipak jos ne nabavljas psa, mozda budes imao neko malo bolje radno vrijeme pa onda?


Vrijeme za psa je prvi kriterij koji moraš zadovoljit. To je opće poznato pa sam vjerovao da to nije vrijedno spomena. I još jedan kriterij koji treba ispuniti je kupiti psa iz uzgajivačnice. Pas mora biti iz kontroliranog uzgoja, i onda nema problema.
Mato95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 00:13   #37
ma kontrolirani uzgoj nema veze bas puno..ak ne znas odgojiti psa..
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 00:48   #38
Odogoj je ekstremno važan, ali nije sve. Naravno da ima veze. No stvarno mi se ne da pisati o važnosti toga jer je pisano o tome mali milijun puta. Pogotovo je važno za pasmine poput CC.
Sama nemam psa iz uzgajivačnice ali su mi ko dan jasne prednosti ovako snažnog psa koji dolazi iz kontroliranog uzgoja gdje su naravi svih njegovih predaka dobro poznate i gdje se pazilo koji će se pas pariti s kojim nasuprot psa za kojeg se "ne zna otkud je došao".
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 09:02   #39
kod nekih pasmina to je jedna od najvaznijih stvari. sama prva ne bih uzela tako karakterno snaznog psa, a da ne znam kakvo bi mu potencionalno ponasanje moglo biti. ono sto sam ja htjela reci je to da ne treba uzimati rasnog psa (ma bilo kojeg psa)ako se nema vremena i zivaca uciti i raditi s njim.
ja sam htjela uzeti stene od ove kuje gore-Amba.. taj cc je meni prekrasan, svida mi se ama bas sve na njoj, od glave, do izraza lica do cjelokupne građe.. no potrefilo se das da se ona ostenila, a mi u vise nego banani, nesta se gradi, a tu gdje smo sad ne mozemo imati ljubimce...(i zamorci su prosvercani) mogla sam i ja silom stene uzeti, ali mislim da to ne bi bilo dobro. za svog psica zelim sve najbolje, tako da ce vrijeme za njega doci na godinu ili za 2.
i meni ne bi bio prvi pas, ali bio bi mi prvi pas kojem bih ja bila "vlasnik" i za kojeg bi se iskljucivo ja brinula. a cinjenica je da ja u biti velika razlika izmedju nekog psica do ispod koljena i ovako velikog i snaznog psa. tu jednostavno nema mjesta pogreskama jer to moze biti prvo potencionalno opasno i za mene samu, pa onda dalje za ostale ljude i zivotinje u okolini.. iako mislim da se nesta grdno u odgoju mora zeznuti da bi ovaj pas postao "opasan"(naravno, jao si ga onome tko bi upao nepozvan na njegov teritorij..) ma cc su meni jednostavno PREDIVNI PSI!!!!!! i jedva cekam svoju bebusku....
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 17:20   #40
moj prvi pas je doberman i to muski.svi su mi govorili nemoj bla bla ovo ono...pas je izvrstan,poslusan i nimalo agresivan.rad i rad nista vise...
__________________
ne nitko nam nece uzet ovu slobodu
slobodu o kojoj samo sanjaju slobodu za koju se umire
demonium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.