Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2008., 15:36   #41
Quote:
Cufta kaže: Pogledaj post
p.s. Imao sam priliku gledati zivot na ruskoj nuklearnoj podmornici(ne ove klase) i to je nesto neverovatno, sasvim suprotno od ustaljenog misljenja neke skucenosti i nedostatka prostora, imaju kuhinju, restoran, prostorije za odmor i rekreaciju, tus kabine, cak i mini bolnicu gde je moguce raditi jednostavnije operacije.
Zaboravio si nabrojati da imaju i bazen i saunu!
Cro_Rex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 13:01   #42
Quote:
Cro_Rex kaže: Pogledaj post
Sarkazam za temelju irelevantne usporebe.
U Iranu i Rusiji postoje demokratski izbori, dok u Libiji ili Zimbambveu ne postoje.

koja ja tvoja definicija "demokracija" - moja sigurno ne ukljucuje uredjenje u kojem putin moze poslati policiju na konferenciju tudje stranke, kako sto je ucinio da kasparovom.
__________________
Kako oblikovati potpise?
eviltel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 21:10   #43
Quote:
eviltel kaže: Pogledaj post
koja ja tvoja definicija "demokracija" - moja sigurno ne ukljucuje uredjenje u kojem putin moze poslati policiju na konferenciju tudje stranke, kako sto je ucinio da kasparovom.
Moja definicija demokracije je - vladavina naroda, odnosno vladavina većine. Dakle, Rusija i Iran jesu demokratske zemlje, a Amerika to nije.

Objasni ti meni tvoj pojam demokracije, kad misliš da je u redu da predsjedničke kandidate financiraju notorni kriminalci s međunarodne tjeralice poput Borisa Berezovskog, koji je financirao Kasparova.
Cro_Rex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 22:11   #44
Quote:
Cro_Rex kaže: Pogledaj post
Moja definicija demokracije je - vladavina naroda, odnosno vladavina većine. Dakle, Rusija i Iran jesu demokratske zemlje, a Amerika to nije.

Objasni ti meni tvoj pojam demokracije, kad misliš da je u redu da predsjedničke kandidate financiraju notorni kriminalci s međunarodne tjeralice poput Borisa Berezovskog, koji je financirao Kasparova.
to sigurno nije moja definicija demokracije. moja definicija kaze: vladavina vecine na nacin koji ne sprijecava da se vecina promijeni.

tko je taj Berezovski, i da li je on osudjen ili optuzen? takodjer me zanima da li je i Kasparov kriminalac ili je kriminalac zato sto je uzeo novce od nekog tko jeste? da li si i ti kriminalac ako u trgovini kupis kruh od prodavacice koja ja optuzena za krivicno djelo
__________________
Kako oblikovati potpise?
eviltel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 01:04   #45
Quote:
tko je taj Berezovski,
Berezovski je kriminalac,svjetski olos ,arhitekt pljacke Rusije u kojoj je pokradeno zvijerskih 400$ milijardi.
IronFist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 02:13   #46
vladavina vecine LOOOOOOOOOOOOOOOOOL koje li utopije.
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 08:08   #47
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ti misliš da je namjena onog postrojenja u poljskoj obrana od ruskih interplanetarnih projektila??

Bi se malo prevario
Evo sta kaze ruski general Dvorkin;

Treći reon američkog sistema protivraketne odbrane u Poljskoj i Češkoj ni najmanje ne ugrožava nuklearni potencijal Rusije za odvraćanje od agresije. Ruske rakete su toliko efikasna sredstva za prevazilaženje protivraketne odbrane da će čak i krajem 2014. godine kada će ovaj sistem, možda, biti radno sposoban biti potreban plotun od svih njegovih 10 protivraketa za uništenje svega jednog od više stotina bojnih naboja koje možemo da upotrebimo u slučaju borbenih dejstava“ – naglasio je Vladimir Dvorkin. Medjutim, prema njegovim podacima, SAD planiraju da do 2015. godine razmeste u svetu 54 protivrakete, od kojih 44 na svojoj teritoriji i 10 u Evropi.

P.S Znaci i kada taj sistem odbrane bude u operativnoj upotrebi moci ce zaustaviti manje od 1% ruskih raketa, ukoliko bi Rusi napali vecinom raketa.
A razloge za stit vidi ovde;

General Vladimir Dvorkin, siguran je da Rusija nikada neće napasti NATO i da se zato pitanje o razmeštanju američkih elemenata sistema protivraketne odbrane u Evropi nalazi ne u praktičkoj, već u političkoj ravni.
„Osnovni cilj aktuelnog rukovodstva SAD je izdvajanje sredstava za svoje najuticajnije vojne korporacije koje lobiraju, izmedju ostalog, i razmeštanje protivraketne odbrane u Evropi.
Ni sada, ni u budućnosti nijedan sistem protivraketne odbrane neće moći da zaštiti nijednu zemlju od masovnog raketno-nuklearnog napada, dok od nuklearnih plotuna trećih zemalja može da spase samo globalni sistem takve odbrane – zaključio je general Dvorkin.
Cufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 12:36   #48
Quote:
Cro_Rex kaže: Pogledaj post
Zaboravio si nabrojati da imaju i bazen i saunu!
Nije to nista vidi kako ruski avion uzlece iz mora;

http://www.youtube.com/watch?v=j_abl...ature=related#
Cufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 14:51   #49
Quote:
Cufta kaže: Pogledaj post
Nije to nista vidi kako ruski avion uzlece iz mora;

http://www.youtube.com/watch?v=j_abl...ature=related#

Nikad vidio nesto slicno.
Da nije mozda nekakva montaza ili tako nesto. Sve je moguce danas.
Ringo59 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.