Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2012., 20:11   #701
Quote:
klončica kaže: Pogledaj post
hahahaaha nije riječ o takvim iznosima, ali to mi je ipak premoderno oročavati od doma. volim ja imati papir u ruci poštambiljan pa nek drugi klikaju .
Premoderno? ...pa živimo u vrijeme internet tehnologije, nisam predložila da telepatijom oročiš pare

Dobiješ ugovor u PDF formatu kad oročavaš preko internet bankarstva a i možeš zatražiti pisani ugovor da ti dostave na kućnu adresu, to naplate 5kn. Sve ti je 100% sigurno i pouzdano.

cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 10:52   #702
a i povoljnija je kamata kad si preko interneta oročiš
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:13   #703
pozdrav, za mjesec dva mislim uzeti gotovinski kredit u kunama (oko 70-80000) pbz-u zato što imam otvoren račun kod njih, pa me zanima jel možda ima tko iskustva što se tiče njihovih kredita..
stateoftrance is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 02:38   #704
Najgora banka u kojoj sam imao račun.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 21:38   #705
Danas, zadnjeg u mjesecu, mi je došla naplata od 4.98 za indeks plus studentski paket koji koristim no i članarina od 8 kn za pbz365 bankarstvo. Zanima me da li bi tih 8 kn trebalo ulaziti unutar cijene indeks paketa ili se posebno plaća?
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 10:25   #706
Ne bi vam trebali posebno zaračunavti uslugu internet bankarstva ako koristite pbz indeks plus student paket.

http://www.pbz.hr/Default.aspx?art=3961&sec=88

Novi PBZ Indeks plus studentski paket vam omogućava korištenje više proizvoda i usluga Banke:

tekući i žiro račun,
mogućnost korištenja dopuštenog prekoračenja po tekućem računu do 1.000 kn (na iskorišteni iznos dopuštenog prekoračenja kamatna stopa iznosi 8,98% godišnje, promjenjivo),
mogućnost korištenja limita za obročnu otplatu do 1.000 kn na Inspire kartici tekućeg računa, bez kamata i naknada,
samostalnu American Express Start Card za studente s limitom potrošnje od 2.000 kn za kupnju odjednom ili na rate, bez kamata i naknada,
usluge internetskog bankarstva PBZ365@NET i mobilnog bankarstva mPBZ uz mToken,
dostavu izvatka računa na e-mail,
trajni nalog sa žiro računa na tekući račun.
Ukupna mjesečna naknada za korištenje svih navedenih usluga koje obuhvaća PBZ Indeks plus studentski paket iznosi samo 4,98 kn.

Nazovite ih na besplatni info telefon 0800 365 365 i pitajte o čemu se radi.
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 16:27   #707
To je automatikom naplaćeno i bit će stornirano kroz dan-dva... Ukoliko ne bude, nazvati info na 0800/365-365 i reklamirati.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 13:21   #708
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Najgora banka u kojoj sam imao račun.
Zašto?
lanki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:26   #709
btw od 01.06 mjenjaju iznose naknada, među ostalim uvode naknadu za vođenje žiro računa
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:09   #710
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
To je automatikom naplaćeno i bit će stornirano kroz dan-dva... Ukoliko ne bude, nazvati info na 0800/365-365 i reklamirati.
hahahaha nazvati info??!!
Pa te babetine nemaju pojma ni za koju banku rade a kamoli nešto drugo, PBZ je najgora banka koja postoji, provela sam tamo 17 godina i dobro znam o čemu pričam, a daju ti kredit jedino ako imaš čistu plaću bez ikakvog zaduženja, ja sam se preporodila otkad sam otišla od njih.
marya210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 16:40   #711
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
btw od 01.06 mjenjaju iznose naknada, među ostalim uvode naknadu za vođenje žiro računa
Kad su mi to uveli u zabi, promijenio sam banku.

Gdje sad?
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 18:32   #712
Koliko se naplaćuje transfer deviza sa deviznog računa koji imam u pbz u neku drugu banku? Uz zatvaranje tog istog računa (visa elektron).
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 19:21   #713
Naknade (vrijede od 1. lipnja 2012.)
cleopatrazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:09   #714
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Koliko se naplaćuje transfer deviza sa deviznog računa koji imam u pbz u neku drugu banku? Uz zatvaranje tog istog računa (visa elektron).
Transfer deviza unutar zemlje donedavno bas i nije isao... Ne znam jeli se sto promijenilo...

Nedavno sam na kraju digao kes iz Zabe i vlastonozno ga odfurao u zeljenu banku...
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:57   #715
I meni se čini da je najbolje dignut osobno lovu i odnjet u drugu banku.Zašto plaćati naknade koje nisu male


Sent from my iPhone using Tapatalk
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:51   #716
Stigla mi je brošura za Viziju, tj. paket za dodatna primanja u mirovini. Što mislite o tome, da li se isplati?
Berenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 21:48   #717
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Kad su mi to uveli u zabi, promijenio sam banku.

Gdje sad?
E da, dobro pitanje.

Imam par računa u PBZ i par u Splitskoj, i jedni i drugi su uveli naknade za vođenje žiro računa, tako da mi je tako svejedno

Quote:
Berenice kaže: Pogledaj post
Stigla mi je brošura za Viziju, tj. paket za dodatna primanja u mirovini. Što mislite o tome, da li se isplati?
A šta je to točno? Neki investicijski fond ili? Kolika su minimalna početna ulaganja?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 22:20   #718
Quote:
Berenice kaže: Pogledaj post
Stigla mi je brošura za Viziju, tj. paket za dodatna primanja u mirovini. Što mislite o tome, da li se isplati?
Bullshit, a ne vizija. Koliko vidim "Vizija" se oslanja na životno osiguranje i ulaganje u investicijske fondove. Da su životna osiguranja pušiona to je valjda do sada svakome jasno. Nedajbože da vam se zasita nešto dogodi, nekakva nesreća pitanje je hoćete li išta dobiti ili vam pod hitno zatreba novac radi liječenja itsl. od osiguranja možete očekivati max. polovicu od uplaćenih sredstava. U Hrvatskoj ne postoje oni koji su izgurali do kraja i otišli u mirovinu da bi nam mogli posvjedočiti jeli im se ulaganje isplatilo ili nije, ali zato ima puno onih koji svjedoče da je to prevara i čisto otimanje novca.

Glede ulaganja u fondove, mora vam biti jasno da je PBZ ne jedan od nalošijih investitora, već najlošiji investitor kad su u pitanju fondovi. Dovoljno je usporediti njihove rezultate s rezultatima konkurentskih kuća i uvjeriti se u činjenice. Kad je u pitanju OMF, kad su u pitanju OIF-ovi PBZ je uvijek na začelju.
Imao sam uloge u gotovo svim njihovim fondovima od dioničkih do Bond i sve sam ih zatvorio jer ne samo da su njihovi fond menadžeri očajno loši ulagaći, već su i toliko bezobrazni da ne prihvaćaju ni kritike na svoj račun.
sperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 23:33   #719
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
A šta je to točno? Neki investicijski fond ili? Kolika su minimalna početna ulaganja?
Mah, letimično sam pogledala. Neki osiguravateljsko-investicijski paket. 1000 eura godišnje uplaćuješ kroz sljedećih 20, 25 ili 30 g.50% uplate ulažeš u investicijsko osiguranje. Nakon toga imaš doživotnu rentu (134 eura mjesečno je zajamčeno).
Quote:
sperr kaže: Pogledaj post

Glede ulaganja u fondove, mora vam biti jasno da je PBZ ne jedan od nalošijih investitora, već najlošiji investitor kad su u pitanju fondovi.
Nisam znala jer se ne kužim u te stvari. Inače sam u PBZovom mirovinskom fondu. Mogu li ga promijeniti ili sam se doživotno za*ebala?
Berenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 00:24   #720
Quote:
Berenice kaže: Pogledaj post

Nisam znala jer se ne kužim u te stvari. Inače sam u PBZovom mirovinskom fondu. Mogu li ga promijeniti ili sam se doživotno za*ebala?
Naravno da možeš promijeniti fond. Ako si u njemu duže od tri godine, onda je bez naknade:
http://www.regos.hr/default.aspx?id=159
sperr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.