Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2015., 23:02   #1581
Razvuces tih 2000 na rate

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 23:31   #1582
Privredna banka Zagreb - iskustva

Kupovina na rate se odobrava samo ako imaš dozvoljeni minus po tekućem. Koji možeš i ne moraš koristiti. Nitko te ne tjera ulaziti u minus.
Ako ti se recimo odobri minus od 5000kn, tad se automatski odobrava i kupovina na rate. Koja može biti maksimalno u visini redovnog minusa ali može ti biti odobreno i manje od 5000. Koliko ti je odobreno vidjeti ćeš nakon odobrenja redovnog minusa.
Također može biti da se kupnja na rate ne odobri iako imaš redovan minus. Zašto? Jer si bila ili jesi neuredna po bilo kojem računu/kreditu/kartici.
Uglavnom bez minusa nema kupnje na rate, ali minus ne znaci da ćeš imati kupnju na rate.
Sve će ti pisati na prvom slijedecem izvodu ili na internetskom/mobilnom bankarstvu ili ćeš provjeriti u poslovnici.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 00:03   #1583
u vecini slucajeva minus se određuje u iznosu jedne i pol place
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 00:55   #1584
Imaš online chat u Internet bankarstvu, koristi ga u radno vrijeme poslovnica.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 01:00   #1585
Quote:
GecFX kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Neki dan sam slao 9000 USD doznakom u Veliku Britaniju i platio 40 USD naknade preko internet bankarstva. Sve se cinilo u redu. Onda danas provjerim stanje racuna i vidim da mi nedostaje 1175 kuna sa kunskog racuna. Kad ono tamo pise da su mi oduzeli one dolare sa deviznog koji su mi ostali ($13.00) + ostatak "duga" sa kunskog racuna (tih 1175). Sve skupa su mi uzeli $177. Razlog je "naplacivanje dospjele nepodmirene naknade" i to u vezi mog USD racuna.

Zvao sam 0800-365-365, ali su mi rekli da moram ici u poslovnicu. U situaciji sam trenutno da do poslovnice necu stici do iduceg petka, tako da ako iko zna vise o tome ili ima slicna iskustva, molim da ih podijeli ovdje.

Jer $177 nije bas sitna lova, a da nemam pojma zbog cega mi je oduzeto. Bojim se da nebi se netko sjetio jos kakve naknade izmislit dok ja dodjem u poslovnicu u petak.

I da, provjerio sam online naknade od PBZ-a na njihovoj stranici i nije nikako moguce da iznosi $177. Takoder, nisam nikakve druge transakcije izvrsio preko deviznog racuna u zadnjih 4 mjeseci, niti imam ikakva dugovanja na njemu.

Hvala unaprijed
Dolarska doznaka preko PBZ IB kosta 30 kn... Ako ide preko neke banke posrednika (a to ne znas unaprijed, obicno je kad uplacujes u neku manju banku) ta banka posrednik isto naplati svoju uslugu, ali obicno tako da uzme od one svote koja je poslana... To mi nikad nije bilo vise od tridesetak dolara...

Nego, kako si uopce uspio poslati $9.000,00? Cini mi se da je limit za IB bio 3 ili 5.000,00 €....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 08:45   #1586
molim odgovor

imala sam nevezana sredstva na deviznom računu
uzimali su mi određeni iznos za održavanje računa

sada sam podigla sve devize i račun je na nuli
hoće li mi i dalje uzimati mjesečni iznos za održavanje deviznog računa iako je na nuli ili ne ???
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 09:50   #1587
hoce tj meni jesu uzimali i to sa tekuceg racuna.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:18   #1588
Ukoliko nema dovoljno sredstava na tekućem računu u stranoj valuti (bivši devizni račun), mjesečna naknada će se naplatiti sa drugog računa.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:22   #1589
Ovisi o opciji SHA ili OUR.
Ili kako Garofeeder kaže, inozemne banke uglavnom naplate svoju uslugu i uplatu na račun tako da je vrlo vjerojatno da se o tome radi zato i postoje te opcije, a opet može biti milijun drugih naknada u pitanju.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:27   #1590
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
hoce tj meni jesu uzimali i to sa tekuceg racuna.
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ukoliko nema dovoljno sredstava na tekućem računu u stranoj valuti (bivši devizni račun), mjesečna naknada će se naplatiti sa drugog računa.
da, stoka. Ja digla sve pare sa dev. računa i kažem zatvorite ga a ona meni da nije potriba ako nema prometa neće se naplaćivat ništa. i tako slučajno ja nakon nekog vremena, možda i god dana skužim da su mi uzimali svaki mjesec naknadu za vođenje tog računa koji je kao neaktivan sa drugog računa
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:30   #1591
Pozdrav svima! Moze tko reci kolika se naknada uzima (i koji se tecaj gleda za konverziju) prilikom kupovine preko interneta u stranoj valuti? Naime, do prije par dana, prilikom bilo koje kupovine u stranoj valuti, skida mi se sa racuna protuvrijednost u kunama koja je u 1-2 kune gore dolje kada je usporedim sa google tecajnom listom. No, za zadnje dvije kupovine, sa računa su mi skinuli iznos veci za 15-tak kuna od iznosa koji dobijem kad rucno preracunam u hrk. Također, od te zadnje dvije kupovine, u opisu plaćanja mi vise ne stoji iznos plaćanja u stranoj valuti, a do sada je uvijek stajalo. Da li su te neke promjene nastale sa novom godinom? Danke

edit: e, da, kartica je visa inspire.
Sivoskuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:35   #1592
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ukoliko nema dovoljno sredstava na tekućem računu u stranoj valuti (bivši devizni račun), mjesečna naknada će se naplatiti sa drugog računa.
divno :klap:
a jel se nakanda uzima na oročena sredstva??
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:59   #1593
0800 365 365

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 13:21   #1594
Quote:
Sivoskuti kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Moze tko reci kolika se naknada uzima (i koji se tecaj gleda za konverziju) prilikom kupovine preko interneta u stranoj valuti? Naime, do prije par dana, prilikom bilo koje kupovine u stranoj valuti, skida mi se sa racuna protuvrijednost u kunama koja je u 1-2 kune gore dolje kada je usporedim sa google tecajnom listom. No, za zadnje dvije kupovine, sa računa su mi skinuli iznos veci za 15-tak kuna od iznosa koji dobijem kad rucno preracunam u hrk. Također, od te zadnje dvije kupovine, u opisu plaćanja mi vise ne stoji iznos plaćanja u stranoj valuti, a do sada je uvijek stajalo. Da li su te neke promjene nastale sa novom godinom? Danke

edit: e, da, kartica je visa inspire.
Gleda se prodajni tečaj banke uz koju je vezana kartica na dan naplate.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:57   #1595
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Gleda se prodajni tečaj banke uz koju je vezana kartica na dan naplate.
Ako kovertiram po tom tečaju (na taj dan) , svejedno su mi skinuli 15 kn više. Da li postoji neki dodatni skriveni trošak ili da idem do banke provjerit što se točno dogodilo?
Sivoskuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:14   #1596
Visom inspire u kunama si plaćao nešto u eurima? Na koji iznos ti je razlika u 15kn?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:08   #1597
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Visom inspire u kunama si plaćao nešto u eurima? Na koji iznos ti je razlika u 15kn?
Da. Ryanair let iznos u eurima. Ručnom konverzijom ispada 585 hrk, skinuli mi 600 hrk. Druga je 267 konverzijom, ovako 275. Uz to, u pbz mobilnoj aplikaciji nemam iznos u eurima u opisu plaćanja. Dosad sam uvijek imao, za svako online plaćanje.
Sivoskuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:16   #1598
Koliko vidim razlika je otprilike 3%, što znači da su dozvolio VISI konverziju tečaja prilikom plaćanja. Oni su € pretvorili u KN uz standardnu maržu od 3%, i proslijedili tvojoj banci iznos u KN.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:35   #1599
Nisam nikom ništa dozvoljavao. Nikad dosad nisam imao ovaj "višak" a u međuvremenu nisam ništa mijenjao. Mogu to kako ukinuti? P. S. Prijatelj koji ima maestro (zaba) je za istu rezervaciju na isti dan platio 580 hrk.
Sivoskuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:56   #1600
Ako kažeš da nema € u prometu kojeg vidiš u banci, onda su račun teretili u kn to svojem tečaju.
Što piše u računu kojeg si dobio od Ryanaira? Obično taj 3% markup piše na i na računu.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.