Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2023., 12:11   #1
Manipulacija, prijevara, laž, amoralno ponašanje

Ovako, preko dating aplikacije sam upoznao ženu za koju sam mislio da bi mogla biti ta, u početku je bilo sve divno krasno da bi se nakon 3 mjeseca intenzivnih druženja počela odjednom distancirati, pričati o svojoj depresiji i ostalim problemima..nešto mi je tu smrdilo i krenuo sam 'čačkati' po njenim društvenim mrežama..u početku mi nije padalo na pamet uopće istraživat njene društvene mreže jer i sam nisam više na njima niti me ikada privlačilo to, no rečeno mi je da se svašta može saznati na njima o prošlosti osobe..i tako, dobim pristup njenom instagram profilu da bi imao što vidjeti..ona je udana, muž joj radi vani, uredno kači fotke s njim i dalje no meni je rekla da je solo..ostao sam šokiran.

Još više sam šokiran jer je i moj poznanik bio na kavi s njom, znači žena ne staje, rekao bih da je seksualni predator.

Da se razumijemo, ja nikada ne bih stupio u fizičke odnose s njom da sam znao da ima muža i stoga se osjećam izmanipuliranim time i njenim kukanjima o depresiji za koju mislim da je također izmislila samo da me se riješi.

Osjećam se iskorištenim u tom pogledu, izmanipulirala me, lagala, prevarila muža i potpuno se nemoralno ponaša i dalje. Da ne pričam da sam ja pokrivao većinu troškova u našim druženjima, osjećam se zakinuto i s te strane sada.

Potrošio sam 3 mjeseca svog vremena i novca na nešto što se na kraju pokazalo uzaludnim.

Neki su me savjetovali cinkati ju mužu no to se ne usudim, muž joj izgleda opasno i ne bi htio imati nekog na duši, vidimo što se danas sve događa.

No da li postoji pravna podloga u mom slučaju da je idem goniti sudski za manipulaciju/laž/prevaru/nemoralno ponašanje?
bongamin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 21:44   #2
Nisam pravnik, ali ne vjerujem.

Znam za 2-3 slučaja da su takve ženske izvukle čak i konkretne novce u hiljadama eura od mojih poznanika, pa ono što sam "načula" je da za to je da nema osnove da traže povrat jer su joj novce DOBROVOLJNO dali. Nije da im je prijetila pištoljom.

Ne znam detalje tvoje priče, ali ako ne možeš tražit konkretnu lovu (koja je čak uplaćena preko net bankinga, znači postoji trag) onda stvarno ne znam kako bi dokazao "nemoral i laganje i manipulaciju".

Možda ima tko pametniji od mene, ali evo, to ti je ono što sam ja "načula" iz stvarnog života, ali vodi računa da se nisam baš udubljivala u te slučajeve...

I samo da kažem da si me zadnjim odlomkom baš iskreno nasmijao. U državi punoj kriminala i korupcije, u pravosudju koje je na koljenima ti se nadaš da bi se netko bavio tvojim ljubavnim problemima. Najbolji vic ikad!
brunazora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.