Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2010., 10:19   #2001
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
cure moežte mi reći ima li negdje na netu ona tablica s vježbama iz knjige ''godine prve zašto su važne'' od jovančevića? imala sam zakasninu i morala sam je vratiti u knjižnicu
Ja ne znam za knjigu, al ak ideš kod njega dal privat ili preko soc. ima ti on Unicefov cd sa tim vježbama, neka ti da reci da je tvoja frendica dobila , poznavajući dotičnog pretpostavljam da se u njegovoj knjizi to isto nalazi..
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 09:11   #2002
ma nadam se da nećemo morati ići kod njega, niš, kupit ću knjigu ili je opet dignut uz zakasninu
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 10:36   #2003
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
ma nadam se da nećemo morati ići kod njega, niš, kupit ću knjigu ili je opet dignut uz zakasninu
ako hoces, mogu ti ja kopirati..
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 12:17   #2004
Moja se na 4. mjesec, prvi dan, prvi put okrenila na leđa sa trbuha. Inače, puno je bolje, glavu drži bolje, jučer je cijeli dan držala podignute šačice ispred lica-to je o.k.? Još se ne igra, lijevi palac je i dalje zarobljen, ali manje.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 14:32   #2005
hvala malena, budem digla iz knjižnice pa kopiram
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 13:23   #2006
već sam pitala ovo na Korneu, ali nema odgovora...
dakle, 01.09. bili kod pedice, mala imala točno 6,5 mjeseci i ne želi se osloniti na puno stopalo.
pedica je stavi u okomiti položaj, međutim moja D. čim dodirne podlogu, odmah uvija stopala tako da samo prstićima dodiruje podlogu i to još jednu nogu savije u prstićima tako da je na nožnim noktima (valjda kužite što želim reći).
kaže pedijatrica ukoliko se u iduća 2 tjedna ne počne oslanjati punim stopalom, morat ćemo na vježbice i da joj javim.
i došli mi kući i idem ja probati i ona hoće. i tako par dana za redom.
ali sada opet neće.
opet savija stopalo u prstićima tako da je noktima na podlozi.
ne znam šta da kažem pedici, kad nekad hoće, a nekad neće.

inače je jako aktivna beba, iako je malo "jača" (65 cm i 7790 g ), uvijek je u pokretu, pogotovo s nogicama. Okreće se s trbuha na leđa i s leđa na trbuh i tako putuje po podu, pivotira bez problema, kad je na leđima često pravi "most", dakle digne guzu i dio leđa u zrak, kad je na trbuhu svejedno mlatara nogicama, čak pokušava puzati tako da na trbuhu digne guzu i podvuče koljena pod sebe, ali kad se pokuša odgurnuti vrati se nogama natrag umjesto da ide naprijed

ne znam što da mislim...
da odemo na vježbice, radi sigurnosti?
Gdje vas šalju na vježbice i koliko često idete?
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 21:57   #2007
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
već sam pitala ovo na Korneu, ali nema odgovora...
dakle, 01.09. bili kod pedice, mala imala točno 6,5 mjeseci i ne želi se osloniti na puno stopalo.
pedica je stavi u okomiti položaj, međutim moja D. čim dodirne podlogu, odmah uvija stopala tako da samo prstićima dodiruje podlogu i to još jednu nogu savije u prstićima tako da je na nožnim noktima (valjda kužite što želim reći).
kaže pedijatrica ukoliko se u iduća 2 tjedna ne počne oslanjati punim stopalom, morat ćemo na vježbice i da joj javim.
i došli mi kući i idem ja probati i ona hoće. i tako par dana za redom.
ali sada opet neće.
opet savija stopalo u prstićima tako da je noktima na podlozi.
ne znam šta da kažem pedici, kad nekad hoće, a nekad neće.

inače je jako aktivna beba, iako je malo "jača" (65 cm i 7790 g ), uvijek je u pokretu, pogotovo s nogicama. Okreće se s trbuha na leđa i s leđa na trbuh i tako putuje po podu, pivotira bez problema, kad je na leđima često pravi "most", dakle digne guzu i dio leđa u zrak, kad je na trbuhu svejedno mlatara nogicama, čak pokušava puzati tako da na trbuhu digne guzu i podvuče koljena pod sebe, ali kad se pokuša odgurnuti vrati se nogama natrag umjesto da ide naprijed

ne znam što da mislim...
da odemo na vježbice, radi sigurnosti?
Gdje vas šalju na vježbice i koliko često idete?
to je onaj neki refleks ako se ne varam?
frendica je malog vodila na taj redovni sistematski sa 6mj i ista situacija kao kod tebe. i poslao ih pedijatar na goljak, tamo rekli da je to sve super i da ne moraju vjezbati.
samo cu ti reci da nama nasa pedica to nikad nije provjeravala
neki su pedijatri malo temeljitiji od drugih, neki su pretemeljiti, a neki nemarni
na tvom mjestu bi otisla kod fizijatra, sigurnosti radi, ali ovo sve zvuci ok, jedino taj 'most', nisam ziher jel to izvijanje u redu..
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 22:24   #2008
Romantična,izvijanje u most je faktor rizika..eto,to mi je zapelo za oko u tvom postu..Neka je pregleda fizijatar,bit ćeš mirna.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 22:36   #2009
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Romantična,izvijanje u most je faktor rizika..eto,to mi je zapelo za oko u tvom postu..Neka je pregleda fizijatar,bit ćeš mirna.
kaj je to faktor rizika,?,Moja ima 6 mjeseci i isto se na leđima ponekad, pretežno kad ne želi više ležati, izvija se u most

kad sam već tu, mi smo bili sad isto na pregledu, i moja mala frče nogice, onako prekriži ih kad ju dr. stavila u okomiti položaj
rekla nam je samo da ju nikako ne stavljamo na nogice još i da joj razdvajamo noge, jer sad učimo sjedenje, pa kad sjedne da joj razdvojim nogice

a sjedi već super, na ravnoj podlozi može malo i sama čak par sekundi
ne znam dal da me brinu te nogice, ili ne?
ništa mi pedica nije posebno rekla
inače je jako živa beba
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 22:51   #2010
A tako ti je meni rekao moj fizijatar,tj.N fizijatar.
Uglavnom,to može biti znak da postoje motorička odstupanja.(pojačan tonus leđnih mišića)
Mi smo bili u fazi kad se mala jako izvijala na boku...i to ponekad zna biti u težnji da se dijete okrene na trbuh...

Gle,ja te ne bi plašila ni sa čim...mi smo vježbači i pod jako velikim povećalom je malena.I sve što su nama rekli ne mora vrijediti za druge,ako me razumiješ.

Slušaj pedijatra,i radi kako ti kaže.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:03   #2011
ančice i to križanje nogica i izvijanje u luk su faktori rizika.
nije mi jasno da pedijatri na to ne reagiraju...

prouči link:
http://www.udruga-oko.hr/_images/doc...e%20paznju.pdf

i btw..kakvo učenje sjedenja? nije vam to valjda pedica savjetovala???
dijete treba samo sjesti, a ne učiti ga posjedati. ako samo nije sjelo i ako se ne održava, očito mišići još nisu dovoljno jaki i spremni i čini se šteta a ne korist
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:07   #2012
meni više ništa nije jasno..najbolje da ugasim komp na par dana, ova tema me samo zbunila. naša curica će za koji dan 7.mjeseci, sa 6 je propuzala danas je već bila po cijelom stanu, a ima već 5-6 dana da se sama diže, stalno stoji u krevetiću, punim stopalom (čak se i po noći budi i stoji ali o tome bi trebala na temi često buđenje noću ), diže se uz namještaj iz puzećeg stava i iskoraka. znam da je to sve dosta rano savladala ali sve je radila sama bez ikakve pomoći, po svemu sudeći mislim da je sve ok, ali čitajući ovu temu vidim da postoje razlozi za brigu ako dijete nešto prerano radi. da li bi se ja trebala brinuti ili sam se totalno smotala u ovoj temi?
mala_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:10   #2013
mala, ko je rekao da je razlog za brigu ako dijete nešto prerano radi??
ako radi samostalno i ispravno , a kako ti opisuješ tvoja radi ok.nema mjesta panici ni sputavanju.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:10   #2014
Cvijetić

Nećeš vjerovati,ali na neke stvari ni sami fizijatri ne reagiraju...i baš sam se iznenadila.Npr...palac prema gore,to nije po njima zabrinjavajuće...

I puuno stvari toleriraju jaako dugo.Znaš da mi vježbamo od 7 tjedana,sad ima 4,5 mjeseca i još nam govore da je jako mala.

A ako oni toleriraju,onda se ne čudim pedijatrima...

Ja sam ti u ovih par mjeseci jako puno djece susrela koja se izvijaju,drže stisnute šakice...pedijatrima je sve to ok.
Neki su čak otišli na pregled,i onda sam ja ispala nenormalna.

Ja samo ispričam što sam ja promjetila kod djeteta i ako netko skuži poantu,dobro,a ako ne

E, i još jedna situacija-dolazimo ti mi kod privatnog pedijatra radi desete stvari,i veli ona nama-pa vaše dijete je motorički savršeno,vi ste je prevježbali..i ajde sad ti reci...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:16   #2015
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post

i btw..kakvo učenje sjedenja? nije vam to valjda pedica savjetovala???
dijete treba samo sjesti, a ne učiti ga posjedati. ako samo nije sjelo i ako se ne održava, očito mišići još nisu dovoljno jaki i spremni i čini se šteta a ne korist
Veli nama "teta vježbalica"-kralježnica je kao grana od drveta-nemojte stavljati 10 kila jabuka na granu,jer neće izdžati.Tako i sa sjedenjem,nemojte je posjedati sa 4 mjeseca jer je to opterećenje za kralježnicu...ali kad dođe vrijeme ćemo je naučiti sjediti ako to sama neće moći...
Doslovno je rekla-naučiti.
Sad je trenutno uči kako se održati na laktovima.Ni učenje nije loše ako je u pravo vrijeme.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:20   #2016
lunice, znam ja sve to...i nažalost imam jako puno iskustva što sa svojom curicom što s nećakom.
moj nećak je bio pacijent jednog jako poznatog zg pedijatra sa puuno iskustva.
taj pedijatar je dugo govorio da je s djetetom sve ok i da nema potrebe za nikakvom vježbom. srećom s njim se počelo intenzivno vježbati s nepuna 2 tjedna.
pedijatar se tek s njegovih cca 9 mjeseci uhvatio za glavu...
da je bilo njega slušat, ne znam što bi bilo s njim
a ovako vježbe su trajale gotovo 3 godine. 2 intenzivno dok nije prohodao i onda su postupno smanjivali. danas je samo ostala loša grafomotorika i nespretnost u sportu.

ja Bogu zahvaljujem da me mama mjesecima pilila da se dobro raspitam za pedijatra i da sam odabrala najbolju na svijetu.

znam da ima jako puno djece sa faktorima rizika i da će se većina izvući sa blažim posljedicama, ali ja nisam tip koja neće reagirati na nešto ako svom djetetu mogu pomoći.

moja je bila vježbač...iako sam s njom obišla mnoge liječnike i po nekima nije trebalo vježbati,po nekima je...
danas je izrazito spretna 3 godišnjakinja koja odskače od svojih vršnjaka i uskoro kreće na gimnastiku
sretna sam da je tako, a ne da sam zanemarila neke znakove pa poslije gledala njene frustraciju što je u nečem nespretna i što ne može u nečem sudjelovati.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:22   #2017
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
...ali kad dođe vrijeme ćemo je naučiti sjediti ako to sama neće moći...
Doslovno je rekla-naučiti.
Sad je trenutno uči kako se održati na laktovima.Ni učenje nije loše ako je u pravo vrijeme.
naučiti da...ali ne posjesti i ostaviti u sjedećem da "uči", nego raznim vježbama jačati mišiće donjih ledja i stimulirati kako da se iz 4 nožnog sama posjedne.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:24   #2018
i znam da neki pedijatri ne regiraju i da nažalost ni neki fizijatri ne reagiraju,ali kad se neki fizijatri nagledaju svega, s godinama oguglaju na za njih manje probleme.
meni je moje dijete najbitnije i ako mu mogu pomoći pa i oko minornog problema ja ću to učiniti , a ne prekrižiti ruke i noge i nadati se da će sve ispasti koliko toliko dobro.
no sto ljudi, sto ćudi...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:26   #2019
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post

Slušaj pedijatra,i radi kako ti kaže.
i samo da se još na ovo osvrnem...
pedijatri( ma i ostale struke) znaju svašta provaljati, ali ne treba nikom slijepo vjerovati..
eno čitam kjavinu temu o rižinim pahuljicama. ped joj savjetovala da malom da s 2 mjeseca. pa pobogu još mu probavni sustav nije razvijen..
umjesto da savjetuje da proba s drugim adaptiranim, ona preporuči rižine pahuljice
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 23:38   #2020
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
i samo da se još na ovo osvrnem...
pedijatri( ma i ostale struke) znaju svašta provaljati, ali ne treba nikom slijepo vjerovati..
eno čitam kjavinu temu o rižinim pahuljicama. ped joj savjetovala da malom da s 2 mjeseca. pa pobogu još mu probavni sustav nije razvijen..
umjesto da savjetuje da proba s drugim adaptiranim, ona preporuči rižine pahuljice
Reagirala sam na ovo tamo jer su meni 3..da,da 3 pedijatra savjetovala rižine pahuljice..od toga jedan na Rebru dok je bila hospitalizirana zbog povraćanja,tako da..

E,i da ne budem off...ja sam odlučila vježbati jer ako već znam što je zašto ne i probati ispraviti pa i najmanji nedostatak,ali oprezna sam sa savjetima jer je to osjetljiva tema i odluku prepuštam roditeljima.

Smatraju me svi frikušom,iako ja znam kako je meni bilo.A samo sam bila šlampava.SAMO.
Znaš,teško je ovako na pamet govoriti.
Moja parola-otići fizijatru.Ali neki ljudi i na to teško reagiraju.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.