Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2012., 16:31   #41
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Oh, pa nisi ni ti baš taki pupoljak.
Ja sam kulturna i učili su me da ne odgovaram starijima, tak da...

Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Skoro sam joj svašta rekla, a onda sam se sjetila da sam ja u njezinoj dobi bila roditelj.
Ovo je odlično
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 16:32   #42
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Skoro sam joj svašta rekla, a onda sam se sjetila da sam ja u njezinoj dobi bila roditelj.


Poše.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 16:41   #43
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post

Sigurna sam da neću mirno spavati dok ona bude vani, ali ne mislim da ću joj zbog toga skidati sve po spisku. Nadam se da neću. Nadam se da će me muž ustrijeliti postanem li takva.
To mi nekako ide pod normalno.
Ne kužim, kaj točno ide pod normalno, a kaj pod abnormalno?

Normalno je da u 4 ujutro ustanem na zvrc telefona, i s osmijehom na usnama pohrlim svojem podmlatku, nježno ih pomilkim po nestašnoj glavici: Nek ste se dječice moja partijali...nema veze, ih, nahrkat će se otac i mater u staračkom domu...

Abnormalno je; ne znam je li bi spavala, zaspat ne mrem ko pošten čovjek, jer dijete je vani, pa odlučiš ne spavati ( u nadi da će te zvrcnuti do 1-2), onda te prevari umor ( jer ti nisi na partiju, neg si pred TV ili za knjigom ), pa upadneš u neki polusan, onda konačno taj famozni zvrc, pa jurneš tam kam već trebaš, ali već ti je pun nos takvih noći i preklinješ svoje mlado da malo stane na loptu, da MI TREBA ODMOR od partijanja...

Btw, većina roditelja tinedžera koje znam, onda spadaju u abnormalne...
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 17:33   #44
Za početak, govorim što JA smatram normalnim. Što je MENI normalno. Za MENE.
Za druge me boli penis.

Ne mogu vjerovati da ovo objašnjavam.

Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Normalno je da u 4 ujutro ustanem na zvrc telefona, i s osmijehom na usnama pohrlim svojem podmlatku, nježno ih pomilkim po nestašnoj glavici: Nek ste se dječice moja partijali...nema veze, ih, nahrkat će se otac i mater u staračkom domu...
Gle, koliko god zdrobljena i umorna bila, bila bih sretna da me dijete u 4 ujutro nazove da dođem po njega ako samo ne može/ne misli da bi moglo doći kući. Nadam se da će tako i biti te da će me nazvati.
Također, izlasci i pravila izlaženja su nešto što dogovaraš s djecom. Određuješ svoja pravila. Miriš njihove želje i svoje mogućnosti.
Ne kužim zašto dogovaraš nešto zbog čega ćeš im "skidati sve po spisku"

Zar ne misliš da s takvim pristupom riskiraš da te jednom ne nazove i uleti u sranje koje se možda moglo izbjeći da te je moglo nazvati?


Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Abnormalno je; ne znam je li bi spavala, zaspat ne mrem ko pošten čovjek, jer dijete je vani, pa odlučiš ne spavati ( u nadi da će te zvrcnuti do 1-2), onda te prevari umor ( jer ti nisi na partiju, neg si pred TV ili za knjigom ), pa upadneš u neki polusan, onda konačno taj famozni zvrc, pa jurneš tam kam već trebaš, ali već ti je pun nos takvih noći i preklinješ svoje mlado da malo stane na loptu, da MI TREBA ODMOR od partijanja...
Ovo najiskrenije ne razumijem.
Ne vidim kako je tinejdžer kriv što živi životom tinejdžera i zašto bi on morao stati na loptu da ti odmoriš. Ne možeš spavati jer je dijete vani. Kužim, ali dijete ne mora radi toga ispaštati niti radi toga treba izlaziti manje.
Najozbiljnije.
Vjerujem da je poželjno u početku dogovoriti nekakav normalan ritam izlaženja i organizirati nekakvu logistiku.
Ono, jednom voziš ti, jednom muž, jednom roditelji nekih frendova koje i vi skupljate sa svojim djetetom...
Ni taksiji više nisu skupi, uostalom.

Ono što pokušavam reći je da razumijem da roditelji brinu za djecu i da su im izlasci stresni i strašni, ali ne kužim kad time smaraju djecu.
Fakat ne kužim.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 19:03   #45
Ah, hebes mene.
Zaboravila sam da ja ne zivim u Nigdjezemskoj gdje zive mirni i vrlo stalozeni roditelji, naravno, sa isto tako mirnim, stalozenim i nadasve zrelim tinejdzerima, i za nikoga od njih to razdoblje nije nikakav izazov, dapace, svi radosno, sa osmjesima, mirno rjesavaju sve...sukoba nema, nikakvog... Ti tinejdzeri uvijek izvrsavaju sve svoje obveze, i ni u ludilu ne pokusavaju pomaknuti granice, svjesni su da se dogovori postizu demokratskom procedurom, i sve dogovoreno, ama bas uvijek postuju.

I da napomenem, zbilja sam od srca raznjezena kad vidim da stasaju u dobre ljude, kad vidim to njihovo sazrijevanje, to sto bi netko iscitao kao samaranje djece, dopustam si misliti da je moje apsolutno pravo izraziti svoje negodovanje ukoliko moj tinejdzer misli svojim tinejdzerskim metodama iskamciti nesto ( ne znam, mozda dulji izlazak?). Moj odnos s njima je nesto na sto sam vrlo ponosna, i ima uzasno puno sastavnica, a da bi to narusila prepirka oko jednog ilia dva izlaska i moje kvocanje na tu temu.
Ne riskiram da me nece nazvati, hoce, itekako. Pogotovo ako bi bila neka frka.

DJecica su jako slatka kad su mala, i tada svaki njihov nestasluk mami osmijeh na lice, ali kad se nadjes licem i lice sa divljanjem hormona, onda nije bas svaki trenutak sladak s njima, vise ima kolutanja ocima, s obje strane, nego slatkoce....ali ipak
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 19:12   #46
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Ah, hebes mene.
Zaboravila sam da ja ne zivim u Nigdjezemskoj gdje zive mirni i vrlo stalozeni roditelji, naravno, sa isto tako mirnim, stalozenim i nadasve zrelim tinejdzerima, i za nikoga od njih to razdoblje nije nikakav izazov, dapace, svi radosno, sa osmjesima, mirno rjesavaju sve...sukoba nema, nikakvog...

Čemu ovo?


Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
DJecica su jako slatka kad su mala, i tada svaki njihov nestasluk mami osmijeh na lice, ali kad se nadjes licem i lice sa divljanjem hormona, onda nije bas svaki trenutak sladak s njima, vise ima kolutanja ocima, s obje strane, nego slatkoce....ali ipak
Ostaje da vidim na svojoj koži.
Ali polazim od toga da je posao mog budućeg tinjedžera da bude tinejdžer i da koluta očima i da bude hormonalan i glup i naporan i svakakav.
Moj posao je da ju pratim kroz sve to i "dočekam s druge strane" kad joj bude potrebno.
Očekivati od tinejdžera da bude smiren i razuman i spreman živjeti unutar zadanih granica je nerealno.
Roditelju je posao truditi se biti smiren i razuman. I za njega i za tinejdžera je bolje ako takav uspje biti što više vremena.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 19:12   #47
Meni je baš to divljanje hormona i sjećanje na tjeskobu i stanje s kojim se suočavaju u tom periodu pomoglo da se bolje nosim s tim i da se trudim što bolje ih razumjeti. I znao mi je izmamiti i suze i smješak na lice. Vrlo, vrlo je važno baš u tom periodu pokazati koliko ih razumiješ i koliko je bitno da ti ipak vjeruju.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 20:02   #48
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post

košulja/spavaćica, ljubičasti bademantil, crne uggsice, kosa ko uštekana u struju... na ugibalištu kraj mosta iznad Močvare kunjaš. Onda ti sjednu u auto onak malo...čuju se po pivi. Mam se zbudiš od oštrog zraka i kiseline u zraku moleć boga da te ne zaustavi policija...ah sjećanja
meni ovo bas lijepo
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 20:09   #49
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pričam tako sad s frendicom koju znam od njene šesnaeste. Ili moje. Njene, valjda. Ili sedamnaeste. Njene. Ili moje.

....


Ja sam se prošlo ljeto rasplakala. Upoznale smo se u prvom sonovne, ja u prvoj klupi, ona u drugoj. Sprijateljile smo se kad mi je napravila žutu kocku na satu matematike, jer nisam znala sama. Ona plava kao anđeo, plaha i tiha, a ja tamna i đavlu iz torbe ispala.

S deset se odselila u drugu državu i ja sam plakala kao kišna godina. Evo cmoljim i sad. Mislila sam da ćemo prekinuti kontakt, ali nismo, kad me netko pita tko mi je najbolja prijateljica automatski kažem njeno ime.

Prošlo ljeto me iznenadila za rođendan u neko gluho doba noći, kako samo ona zna. Sjedile sme te vruće kolovoške noći s colama kupljenim na kiosku Remize, na nekim štengama kao da smo opet u osnovnoj. I ja sam shvatila da smo odrasle. Obje s diplomom, obje na poslu, obje u dugim vezama, planiraju se kojekakva skrašnjivanja i više nema tuluma u Jabuci kada bi nas metlom tjerali van kad bi ona došla za ferije. I onaj trenutak kad nam je postalo jasno da se ona nikad neće tu vratiti i da će nam uvijek ostati ti neki vanzemaljski susreti.

I njena rečenica "Do, dom je tamo gdje si ti..." pa jebemu mater i plačem, opet.
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:32   #50
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Nadam se da si svjesna činjenice da nas ima ovdje vjerojatno dvoznamenkast broj kojima si ti to napravila.

Pa, ono, nek ti bude u suprotnom smjeru
Oprosti?


:raznjež:

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Jesam li ja jedina srca kamenoga ovdje?
Ti ćeš imat taj moment kad sam riješi nešto s referadom.

Poriluk na mjesečini.

Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Skoro sam joj svašta rekla, a onda sam se sjetila da sam ja u njezinoj dobi bila roditelj.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 11:23   #51
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam da ja ne zivim u Nigdjezemskoj gdje zive mirni i vrlo stalozeni roditelji, naravno, sa isto tako mirnim, stalozenim i nadasve zrelim tinejdzerima, i za nikoga od njih to razdoblje nije nikakav izazov, dapace, svi radosno, sa osmjesima, mirno rjesavaju sve...sukoba nema, nikakvog... Ti tinejdzeri uvijek izvrsavaju sve svoje obveze, i ni u ludilu ne pokusavaju pomaknuti granice, svjesni su da se dogovori postizu demokratskom procedurom, i sve dogovoreno, ama bas uvijek postuju.
Ja sam ko tinejDŽerka bogme starcima znala priuštit prilične muke s kasnijim dolascima doma nego što su mi oni dopustili (dođem iz SC-a u pol 1 a smjela sam bit do 11, stari me autom okolo traži a stara s viklerima čeka na prozoru...moj izgovor je bio da NITKO u čitavom SC-u nije imao sat. Kaznili su me da mjesec dana nisam smjela nikud).
Sa kćerkom nisam imala tih problema (sviđa mi se ovo doba mobitela ). Ako je znala da će kasnit, nazvala je i sve ok. Imala je, ofkors, i ona svojih svjetlih trenutaka tinejđerstva (bila je najljepša, najpametnija, svi su bili tupi i glupi, niko joj nije ravan, mrzi čitav svijet), ali jebemu...sve je to normalno i sve je to sastavni dio odrastanja.
Normalan razgovor čini čuda i s tim se stvarno puno postiže. Daleko više nego je bilo u mom slučaju kad sam bila teen i nisam sa starcima imala takav odnos. Sve se svodilo na sistem "kriva si ovak i onak", "kazna je najbolji psiholog i odgajatelj", "bumo razgovarali drugi put".
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:37   #52
Iskreno da vam kažem, meni uopće nije jasno tko normalan i ZAŠTO ide u 4 ujutro (ili ikad) po klince van???

Osim ako nije fakat frka, to kužim.

Al' onako, da bih joj se ja dizala svaku subotu u 4 ujutro, samo da dođem po nju jer gđica nije u stanju sjest na bus/tramvaj/taksi...

U nekom drugom životu.
Kad bude imala dobru mamu.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:43   #53
Dabogda forum trajao još jedno desetak godina pa da se nađemo tu i priupitamo Mortišu ponešto
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:48   #54
Quote:
kokosh_anel kaže: Pogledaj post
...moj izgovor je bio da NITKO u čitavom SC-u nije imao sat. ...


stvarno si baksuz

Quote:
Morticia Addams kaže:
Iskreno da vam kažem, meni uopće nije jasno tko normalan i ZAŠTO ide u 4 ujutro (ili ikad) po klince van???
taxi je tek nedavno pojeftinio i vjerujem da je rasteretion veliki broj roditelja

unatoč jeftinom taksiju, mislim da ću ja ići po svoju
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:56   #55
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Dabogda forum trajao još jedno desetak godina pa da se nađemo tu i priupitamo Mortišu ponešto
Pa ne, evo, fakat, objasni mi.
Moji nikad, nikad nisu došli po mene.
Niti po IKOG od mojih prijatelja/prijateljica.
Ne razumijem zašto i bi, stvarno.

Ako sam sposobna izlazit van do 6 ujutro, oblokat se i ne znam što još stvarno mi nije jasno zašto bi očekivala od staraca da se dižu usred noći i dolaze po moju komotnu i lijenu guzičetinu.


Quote:
baja kaže: Pogledaj post
:unatoč jeftinom taksiju, mislim da ću ja ići po svoju
Zašto?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:59   #56
Pa mi konkretno idemo jer ne živimo u zoni tramvaja, a busevi noću ne voze.
No koliko znam i roditelji djece u gradu idu po njih. Prestali smo ići tek nakon 20te kad su ispolagali vozačke i nekako se sigurnije sami sa sobom i taksistima nose.
Mada ako nemaju s kim podijeliti taksi nije baš neka divota od jeftinoće ako je malo veća udaljenost.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:03   #57
Al' dobro, mene roditelji nikad nisu vozili ni u školu ni na različite aktivnosti, tipa sport i to.

U 6. osnovne sam se busom vraćala s treninga košarke, u 9 navečer.
Dva puta tjedno.

Zli, zli roditelji.

__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:04   #58
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Pa mi konkretno idemo jer ne živimo u zoni tramvaja, a busevi noću ne voze.
Ajde, ovo mi je još donekle i jasno.
Praktički nemaš drugog izbora.
A kad im ide prvi bus za kući?

Jer mi smo k'o klinci svi čekali prvi bus iz Opatije, išao je oko 6 ujutro, ako se ne vram.
Sjooo, pa to je bio najbolji dio izlaska.
Masa mladih ljudi, zafrkancija, pa se gledaš u busu sa tipom koji ti se sviđa, pa ovo, pa ono...
Ajme, nostalgija...

Jbte, pokušavam zamislit da sam rekla svojima- čujte, starci, ja idem van svaki četvrtak, petak i subotu.
Ima da se tri dana u tjednu dižete u 4 i dolazite po mene i moje pijane frnedice...

Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
No koliko znam i roditelji djece u gradu idu po njih..
ZAŠTO?
Fakat ne kužim.
Ne kužim.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:04   #59
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
...
Zašto?
da mogu u miru zaspati kad je dovezem

nemam baš racionalnih argumenata, tko zna što ću misliti kad dođe taj trenutak, ali zasad mi se to čini bolje rješenje od bauljanja gradom po noći (čekanje tramvaja, buseva, taksija....)
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:04   #60
Sastav ekipe u noćnim tramvajima nije baš ugodan za curke, tak da sam uvijek za opciju taxi ili dolazak autom po njih.
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.