Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2007., 21:17   #1
Unhappy kako po(vratiti) izbrisane fotke iz digitalca????

slučajno..sam izbrisala fotke na digitalnom aparatu... mislim da mi je prst brzo poletio na card format...tako nešto...da li netko zna da li bi se slike nekako mogle ipak vratiti, jer one nisu samo tako isparile???
kimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 21:38   #2
Kud bas card format? Brisanje nacisto
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 10:42   #3
znači tako, bespovratno...a taj card format postoji upravo zato da bi se sve odjednom izbrisalo ili koja mu je svrha zapravo (osim da zbunjuje ljude...)
kimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 18:07   #4
Quote:
kimy kaže: Pogledaj post
da li netko zna da li bi se slike nekako mogle ipak vratiti?
hehe, nikako
peco1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 10:38   #5
Quote:
kimy kaže: Pogledaj post
znači tako, bespovratno...a taj card format postoji upravo zato da bi se sve odjednom izbrisalo ili koja mu je svrha zapravo (osim da zbunjuje ljude...)
formatiranje kartice, da bi se kasnije na nju moglo pisati/snimati. inicijalno je vjerojatno formatirana, ali kasnije ces to upotrijebiti recimo kad si vise puta brisala pa pisala pa brisala (ne s card format) i kartica ti pocela stekati, sve se usporilo - e onda nakon sto slike negdje spremis na racunalo, CD ... koristis card format.

opasna funkcija, ali svakako i korisna
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:49   #6
Quote:
kimy kaže: Pogledaj post
slučajno..sam izbrisala fotke na digitalnom aparatu... mislim da mi je prst brzo poletio na card format...tako nešto...da li netko zna da li bi se slike nekako mogle ipak vratiti, jer one nisu samo tako isparile???
Ako si išla na format onda teško ali moguće ako nakon formata nisi snimala ništa na karticu.
Postoje programi na netu pa progooglaj u potrazi za nekim "file recovery programima".

http://www.google.hr/search?hl=hr&q=...pretraga&meta=
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:50   #7
moguce je vratit, chome je dobro napisao, samo nesmijes nista snimat na karticu
ja sam sa hard diska vratio tako oko 90% podataka
jed2i is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:17   #8
Potraži na google. Zero assumption recovery. Oni nude besplatan program za radit upravo to šta ti treba.

Format samo makne lokacije fajlova. Ne miče same podatke.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:19   #9
Quote:
kimy kaže: Pogledaj post
slučajno..sam izbrisala fotke na digitalnom aparatu... mislim da mi je prst brzo poletio na card format...tako nešto...da li netko zna da li bi se slike nekako mogle ipak vratiti, jer one nisu samo tako isparile???
jesi uspjela? postoje mali programčići za takve stvari. ja sam uspio vratiti slike sa svog fotića.
hrvach_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:22   #10
Thumbs up HVALA

e hvala svima na odgovorima... ma ja sam odmah odustala od daljnjih pokušaja jer nakon prvog odgovora od bezveze nisam vise dobila ni jedan pa sam mislila da je konačno tako kako je...a i dala sam fotić nekim kao znalcima pa je još uvijek kod njih ali kažu da se ne može niš..

snimala sam poslije da... ali pokušat ću onda to negdje skinut taj program ili što već...makar nisam baš vična tome ali dat ću sve od sebe..... ma sigurno neki dobar haker to zna napravit
kimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 03:24   #11
Eh... ako je poslije snimano, vjerojatnost je da je dosta toga dijelomično ili u potpunosti prepisano (ovisno o količini snimljenih fotki)
sqrtbug is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 20:58   #12
evo sad probavam sa tim zero asumption....prikljucila sam fotic na kompic i otvorila taj program i on je sada dosao do neceg volume...bla bla bla i tu se sad pune neke kockice plave sive zelene i svakakve i nesto se odbrojava boga pitaj dal on uopce nesto radi
kimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:23   #13
To odbrojavanje znači da analizira karticu. pusti ga da to odradi do kraja.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:26   #14
ma nista. sve je odradio do kraja i pokazao samo one fotke koje su i bile u aparatu, zadnje mislim koje nisu jos brisane (ni namjerno ni slucajno). drugo nista
kimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 08:15   #15
dobro, a kaj je bilo na kartici a se smije znat......
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:41   #16
Ček malo. Ti si formatirala karticu i onda slikala još i tek se onda sjetila vraćat slike? To baš ne ide

Kad se podatke sjebe onda se nesmije absolutno ništa radit sa karticom (isto vrijedi za kompove i diskove). Nego odma se koristi program za recovery.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:30   #17
dobro ja nisam imala pojma šta se ne smije sta se smije, to mi se prvi put dogodilo. bila sam na golom otoku i tamo sam snimila faaaanstaaaastične fotke...i kad smo se ukrcali na brod..dogodilo se sta se dogodilo....ali onda kako smo isli na rab pa barem tamo nesto da uhvatim za uspomenu
kimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 23:19   #18
Korištenjem jednog od tri preporučena programa (pogledaj tekst), ponajviše EasyRecovery, postoji šansa da barem nešto spasiš.
Iako je veliki problem što si slikala dalje preko formatirane kartice, neće te ništa koštati da probaš...
blaloleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:31   #19
opet sam se ponadala ali ništa...downlodala sam taj stellar phoenix ali demo!? i ništa...opet su se pokazale one fotke koje su slikane poslije...

možda treba kupit cijeli
kimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 05:49   #20
Kiimy, odi u photo Badrov pa nek ti oni to probaju rijesit ako nisi bas prevična u računalstvu. Meni su tamo vratili izbrisane podatke za nepretjeranu cijenu. Doma nisam mogao jer mi dostuponi programi nisu prepoznavali na računalo spojeni fotoaparat kao disk.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.