Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 11:40   #201
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Cijena malarona u Italiji je 56 eura i bilo koja apoteka ga može naručiti. Negdje prethodno treba pokazati recept negdje ne. Eto, misterija je razriješena. Molim prikladan spomenik
56 € Pa to je skuplje nego u RH. Bar prije 2 godine kad sam zadnji put kupovao malarone.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 12:07   #202
Pa šta nije kod nas nekih 500kn?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 12:43   #203
2008. je bila kutija oko 400, možda čak i malo manje. Ljekarna na Mirogojskoj, samo je trebalo doći par dana ranije i naručiti (jer im je baš ponestalo). Inače, provode se testiranja, sumamed izgleda ima antimalarična svojstva, ali mora proći 3 godine testova da se potvrdi.

Frendica pila Lariam, halucinirala pola puta, druga pila Resochin i plakala prvih 3 dana u svojoj sobi, onda odustala od Resochina, a frend pio doxy i bilo ok osim mučnine (manje) i želučanih problema (više), ali to je antibiotik i mora se piti dosta dugo, a antibiotici nisu baš nešto super, pa radije platim za Malarone.

Ne znam, možda je u Austriji jeftiniji
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 12:52   #204
Od doxycyclina je mučno u želucu. Ne smije se piti na prazan želudac. Ali je dobar i radi drugih stvari jer stvrdnjava kakicu, pa nema opasnosti od različitih proljeva. I ne smije se miješati s mlijekom, onda se jave mućnine.

Ja sam imao sa sobom Lariam, ali sam odustao nakon što sam pročitao popis nuspojava. Ionako sam išao u civilizaciju (kakti).
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 13:14   #205
Pa ja sam mislio da i u civilizaciji ima komaraca
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 13:23   #206
Ima komaraca, ali ne i malaričnih. Ovi malarični obično žive oko nekih močvarnih područja. Iako gdje sam ja bio nisu bili problem komarci, ionako su svi prostori bili klimatizirani. Problem su bili žohari od 5 do 8 cm veličine, koji su, kad si ih pošpricao s insekticidom, još 20 minuta umirali pred tvojim očima i skvičali.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 14:32   #207
a sto nisi "rucno" ubijao zohare (novinama, cipelom, japankama)-najefikasnije je
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 15:00   #208
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
a sto nisi "rucno" ubijao zohare (novinama, cipelom, japankama)-najefikasnije je
Misliš mačetom?








I šta su ti Japanke skrivile... znaju biti jako zgodne
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:56   #209
Ja sam koristila Lariam za JAR i Mozambik. Dobila sam recept kod liječnika opće prakse, a kupila ga u Međunarodnoj ljekarni na Dolcu nakon drugih konzulatacija sa magistrom (u samoj ljekarni). Znam da je cijela bila pozamašna, ali se ne sjećam točnog iznosa.
Popila sam prve dvije tablete (jedna tjedno u odrejeni dan i vrijeme) i imala najgore halucinacije života. Završila sam na hitnoj i odmah prestala uzimati iste.
Drugima nije bilo ništa, ali nakon što su me vidjeli su ih prestali uzimati
2lava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 17:41   #210
Prošle godine je Lariam bio oko 350 kn. Nažalost, kupio i bacio, jer mu je prošao rok trajanja. Nisam se usudio piti.

A kaj se tiće žohara, di ćeš ti na takvu živinu papučom? Znaš kakav grozan zvuk producira kad to klepneš, kakav odvratan šljappp se čuje. A tek fleka koja ostane... Ovak s insekticidom je higjenski, bar ostane intaktan, samo ga pometeš (ili netko drugi, jer je meni to užasno). Naime, od svih životinja na ovom svijetu, jedino se bojim i užasavam pauka i kukaca. Sve ostalo - nema problema, čak i zmije su mi ok.U principu me užasava bilo koja živina koja ima više od 4 nogice.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 18:51   #211
he, terminator na finjaka
sad znamo tvoju ahilovu petu
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 19:06   #212
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ne poznam nikakvu Ivu koja radi u apoteci...









Za jednu kutiju ti IVU ne vraćaju. Mislim da račun treba biti 100 ili 150 E minimun



Ne znam kolika je granica za povrat u Italiji - u Njemačkoj je neka sića.
Ideja?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 19:10   #213
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Od doxycyclina je mučno u želucu. Ne smije se piti na prazan želudac. Ali je dobar i radi drugih stvari jer stvrdnjava kakicu, pa nema opasnosti od različitih proljeva. I ne smije se miješati s mlijekom, onda se jave mućnine.

Ja sam imao sa sobom Lariam, ali sam odustao nakon što sam pročitao popis nuspojava. Ionako sam išao u civilizaciju (kakti).

I OBAVEZNO jako puno tekućine tijekom gutanja - ako zaostane u jednjaku može katastrofalno peći jer nije kapsuliran do želuca.
Antibiotik koji se tako dugo uzima obavezno traži i naknadu crijevne flore&faune inače riskirate pseudomembranozni enteritis.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:11   #214
U Austriji malarone preko 60 € *drama*
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 16:39   #215
Molim vas informaciju trebam li se cijepiti za Tajland?

Hvala!!!
Jollie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 21:14   #216
Eventualno hepatitis b (nije obavezno cisto radi sebe)
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 10:02   #217
Jel ima netko iskustva s antimalarikom Coartemom? Jel ga uopće ima u RH?
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:39   #218
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Eventualno hepatitis b (nije obavezno cisto radi sebe)

Ništa nije obavezno... hep B i za druge, ne samo sebe.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:42   #219
Quote:
Jollie kaže: Pogledaj post
Molim vas informaciju trebam li se cijepiti za Tajland?

Hvala!!!

Ovisi kamo ideš - sve to radiš isključivo za dugoročnu korist. Za preporuku ipak pitaj u Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo u Rockefellerovoj, u Mirogojskoj je ZG zavod ili odakle već jesi - službu za epidemiologiju zaraznih bolesti.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 09:54   #220
Question Žuta groznica ?!?

Da li mi može tko pomoći s odg. na moj upit.

Ove godine sam bio u Brazilu u rujnu na 20 dana i nisam se cijepio protiv Žute groznice, jer nije bilo potrebno. Sada planiram ići u London na 5 dana u siječnju, hoću li imati problema s ulaskom u UK.
Jer oni imaju kao preporuku da je potrebno se cijepiti za Brazil, to sam čitao prije kad sam planirao put za Brazil isto i SAD imaju tako. Pošto nije bilo potrebno se cijepiti, ja se nisam cijepio...pa tako nemam famozni žuti karton kao potvrdu, pa sada neznam hoću imati problema na ulazu u UK.

Zvao sam predstavništvo u Zg, nisu mi mogli odg. već uputili na neku stranicu tamo nisam ništa našao i onda sam njima poslao upit a oni me opet usmjerili na neku stranicu, a tamo opet nema ništa...

Pa ako tko ima neku korisnu inf. i sl...dobro će doći.

Jer frendica koja je u Brazilu, kod koje sam bio, išla sada nedavno u Australiju pa su ju tražili potvrdu na ulazu u Au, ona ipak nije imala problema jer se cijepila pa je imala potvrdu.
__________________
Fireball
fireball.cro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.