Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2012., 15:46   #61
Evo nekih novosti. Našla sam tu neki članak sa njegovim intervjuom i pomoću GT nešto pokušala prevesti, barem ove zanimljivije djelove vezane za njega i Burcu. Članak http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Mag...essizligi-oldu

Naslov članka: Burcu je tišina koja me pogađa kad sam prvi put

Da li je Vaš prvi susret sa vašom ženom utjecao na ono što se poslije dogodilo?
Tišina, recesija ... Mislim da čovjek, koji to, više uvjeren je kako tiho i mirno. Ja govorim iz mog iskustva života u njoj, nikad spomenuti inhibiciju usput.
(ovako je preveo GT, koji smisao je bio, pojma nemam)

To je samo po sebi dovoljan razlog za zaljubiti se?
Možete se zaljubiti, ali ja sam zaljubljen u svakom trenutku, ali sam shvatio da sam pronašao moje prijatelja živote. Ovo je još jedna stvar. Čudan osjećaj, kada sam vidio Burcu osjetio sam nešto što nikada nisam osjetio, protiv svakoga, vidio sam ju kao majku svoje djece. Teško je opisati, ali otkrio sam da sam bio zaljubljen u životu i uprocesu sam pronašao moj prijatelj.

Dakle, kako ste se upoznali, sve je razvijen na vrijeme?
'Zločine Fatmagül'ün Što? Upoznali smo se njegova supruga Saral polumjesec caffe otvaranja slijed pisac scenarija. Razgovarali smo neko vrijeme, počeli smo se upoznali. Zatim zajedno smo otišli uAnkari, rođen je u susjedstvu sam odrastao sam pokazao, rekao sam moje djetinjstvo. "Proveo sam djetinjstvo ovdje, upravo sada sam ovdje s tobom želimprovesti svoj život na njega kasnije", rekao sam. Odmah nakon toga smo se vjenčali

Koje značajke ti se ne sviđa u sebe i svoje omiljene?
Götürebiliyorum taj posao do kraja kad sam početi proizvoditi nešto. Nikad neostavljajući polovicu. Olabiliyorum dar koji mi se ne sviđa ponekad vrlo nevjeran!Üzüyorum i nakon znajući će netko primjetiti da puno. Zaštita ljudi, kao što su Ankari, Turska.Više kozmopolitski Istanbul .

Što Istanbul znači za Vas?
U dobi 24-25 nisu bili u Istanbulu, ali u mene: "Kako će jednog dana živjeti tamo"imao osjećaj. Sam se preselio ovdje u 2008. Kaptırınca stvarno lijep grad, ali tijek života ljudi počinje ignorirati ljepotama Istanbula. Sam počeo moj život u ovom gradu zrelih.

Ovo su slike sa zaruka






[SLIKA OBRISANA]


Slike s vjenčanja



[SLIKA OBRISANA]



aaa kako slatko


Ahh taj osmijeh



pisalo je negdje da je prisustvovalo 300 ljudi, obitelj i prijatelji. vjenčanje se održalo u preriji.

Malo sam se zaigrala, ali šta ću, ponijelo me je.
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx
Istanbul masal is offline  
Old 12.02.2012., 16:04   #62
[QUOTE=anna_maria;38082848][B]
Quote:
Istanbul masal;38082238[/B kaže:
]
joj, ovu s nurgul bi isto trebalo potraziti, obozavam ju a sjecam se i nekih tvojih postova s teme ask ve ceza, o znacenju imena masal
ja ne mogu cekati novu tv, iako je najljepsa slika i sve to, a kuzey/guney sam prvu gledala i to napola, jer mi je kivanc (kojem pamtim i obozavam kao mehmeta iz gumus i behlula iz strasti orijenta) precudan u ulozi nekog zatvorenika a mislim da ce ta serija krenuti kad neka od ovih postojecih zavrsi, ili prva sezona fatmagul ili lisce ono, kak se zove ona prije dnevnika? ta me nije osvojila

ako saznas nesto, pisi naravno i svi ostali
ajde ako hoćeš stvarno gledati Asmali Konak, ekipica se skuplja srijedom u 21.30, ako hoćeš pošaljem ti details na pp?

Masal mi je predivno ime

Hmmm, ako ćemo čekati da završi lišće načekati ćemo se, jer to ima još cca 70 originalnih turskih epizoda po sat i pol, tako da to neće skoro završiti. A ako će raditi pauzu u sezoni sa FSN to im neće valjati. Ja sam mislila da će staviti na Domu kada završi Kaybolan Yillar ali oni su stavili Marisol
Ne znam šta da mislim

Kivanc je dobar, Murat Y. mi je prezgodan i presladak ali šta mi ovaj Bugra napravi, Booože moj.

Quote:
Estrella Azul kaže: Pogledaj post
Ajme, da, sjetila sam se i ja toga nedugo nakon što sam napisala post. Da, slažem se, oboje jako dobro izgledaju, super su par. Ona je baš sretnica, nema što.

Slike s vjenčanja su lijepe skroz, preslatko mi je ovo kako ju je u čelo poljubio.

Bili su im i Halit i Berguzar.
djeluje mi baš lijepo to što su pustili novinarima da budu prisutni, možda ima kakav video na yt. sviđa mi se haljina i sviđa mi se jako to što je umjesto crvenog pojasa koji se kod njih tradicionalno nosi, Burcu imala rozi.

Bili su im još i Beren, Şahnaz Çakıralp, Büşra Pekin, Bülent İnal, Nebahat Çehre (Firdevs iz Aski Memnu). Njegov svjedok je bio Derviş Zaim a njen je bila Hilal Saral.


edit: našla sam i video http://www.youtube.com/watch?v=gMFWg...eature=related bili su i kolege iz FSN, Engin O. i Kaan Tasaran. rastopila sam se dok sam gledala
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx

Zadnje uređivanje Istanbul masal : 12.02.2012. at 16:12.
Istanbul masal is offline  
Old 12.02.2012., 17:55   #63
masal, svaka cast, svasta si nam iskopala joj, bas su divni, i na zarukama i na vjencanju, preslatko mi je sto je kod burcu sve u znaku roze boje a inace im taj pojas mora biti crveni? ja nisam bas upucena u turske obicaje, prije sam tu i tamo pratila serije, tek od ask ve ceza pratim redovito, a fatmagul mi je zasad najbolja i trenutno mi drustveni zivot ispasta jer ne mogu prestati gledati tako da ce ova nova s nurgul malo pricekati dok dodje na red, hvala ti svejedno, barem znam da mi nece ponestati serija za gledanje
a ozbiljno razmisljam i o ucenju turskog, jooj sto bi dala da mozemo ovaj bugrin intervju procitati i razumjeti, iz ovo malo sto sam shvatila prica divne stvari

i super su mi iz videa i kaan tasaner (erdogan) i engin ozturk, bas djeluju simpaticno, steta sto sam razumjela samo koliko su puta ponovili čok valjda da je sve čok lijepo, čok romanticno i tak

inace, buduci da je tema o glumcima iz izgubljene casti, mogu komentirati i da mi je ovaj sto glumi mustafu, firat celik, grozan ne znam jel stvar u liku, ili glumcu koji mi je totalno neprivlacan, jos kad sam ovdje, mislim, procitala da ga sinkroniziraju, bas ga jedva podnesem na ekranu ...
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Old 12.02.2012., 18:15   #64
trudim se kad su mi tako divni jednostavno nisam se mogla zaustavit

ne znam da li pojas mora biti u crvenoj boji, ali gdje god sam vidjela je bio crven možda ako netko malo bolje zna tursku tradiciju oko tih stvari da nam pojasni ?

ja sam se suzdržavala dok su mi bili ispiti, ali sada imam slobodno 2 tjedna do početka 2.semestra i sve se bojim da ću ih provesti doma sa turskim serijama haha odreći će me se ljudi
bez brige, serija ti nikada neće ponestati, evo Nurg snima novu ja iskreno ne znam od kuda bi krenula koliko ih ima koje su mi zanimljive i koje bi htjela pogledati...

ja isto želim naučiti turski, samo u Ri pretpostavljam da nema, možda jednog dana odem u Istanbul pa ću ga učiti u hodu, na licu mjesta (snovi, snovi...) ali da, sve u intervuu je u znaku čok čok haha baš je lijep video, predivno je sve bilo. zanima me šta je pričala Berguzar, čini mi se nešto smješno ili neku anegdotu možda...

ma, firat celik meni ima samo lijepe oči, ali ovako općenito...nije mi nešto...možda je do lika, imaš pravo...isto kao i erdogan...svaki put se sjetim kakvo je đubre u seriji.
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx
Istanbul masal is offline  
Old 13.02.2012., 22:36   #65
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
[B]


- Mustafa = Fırat Çelik:
... rođen u njemačkoj 25.03.1981., ali kao mali sa roditeljima prešao živit u pariz (tamo je živo 28 godina). obrazovanje - nepoznato, zanimanje: fotomodel i glumac. glas mu je sinkroniziran jer nikada nije živio u turskoj i ima akcent.

zakaj?? pa kaj im je tak smetal taj akcent? jel to neka cenzura?
__________________
We're here on a mission. If you don't want to be a part of it, just say so.
zrinkolina is offline  
Old 13.02.2012., 22:45   #66
Quote:
zrinkolina kaže: Pogledaj post
zakaj?? pa kaj im je tak smetal taj akcent? jel to neka cenzura?
e pa meni ti turci isto nisu jasni, naime, tamo je sinkronizacija sasvim normalna stvar - pa čak i turskih glumaca koji nisu nikada živjeli u inozemstvu! zar nije jeftinije uzet glumca kojeg ne moraš sinkronizirat?! nego uzmu glumca, pa još jednog koji daje glas, pa to tehnički sve treba ubaciti. recimo, cansel elcin koji je glumio sa tubom buyukustun u seriji gonulcelen je sve do serije yalanci bahar uvijek sinkroniziran. on je odrastao u parizu i ima malo francuski akcent, pa su ga tako godinama sinkronizirali, prvi put je progovorio u jesen 2011. (medjutim serija je ukinuta). znam da su tako prošli neki i u 1001 noći, a tko zna da li su u fatmagul sve originalni glasovi glumaca koje gledamo!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 13.02.2012., 22:46   #67
baš bezveze.
__________________
We're here on a mission. If you don't want to be a part of it, just say so.
zrinkolina is offline  
Old 14.02.2012., 14:23   #68
turci ne snimaju serije kao ostali,nego se sve naknadno sinkronizira, tako da je to manji problem nego drugdje ta sinkronizacija glasova. kivo recimo koji je rođen u turskoj u dosta prvih serija je sinkroniziran, isto tako je berg u 1001 noći glas popravljan, nije sinkroniziran.

jedina epizoda u seriji koja nije sinkronizirana, nego baš snimana je zadnja epizoda druge sezone BG gdje je vjenčanje, tu se vidi velika razlika, takvog načina snimanja,zato mi je štos kad se govori da kako glumci zapamte toliki tekst, oni ga ne moraju zapamtiti jer ga naknadno čitaju,iako zbog čitanja s usana moraju znati tekst, ali ne savršeno.

znam da je netko na GC postavi link s ljudima koji sinkroniziraju u turskoj i to nisu u pravilu glumci, nego ljudi koji imaju lijepu boju glasa, ali zna zato nastati zbrka kad čujemo dva glumca s istim glasom. pošto je turcima najveće tržište arapsko, a oni i tako sve sinkroniziraju, pravi glas glumca nije ni toliko bitan.

zato vjerujem da ima još glumaca koji se sinkroniziraju

crveni pojas na vjenčanici je dio tradicije, kao i kana večer, a crveno zato jer štiti od uroka,pa tako i nakon poroda se nosi crvena trakica u kosi, a možda i zbog toga što su njima vjenčanice nekad bile crvene, nešto kao što danas cure imaju na kana večeri

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 14.02.2012. at 14:31.
mrvica 1234 is offline  
Old 14.02.2012., 14:53   #69
Meni je mama pričala kako je crveni pojas na vjenčanici zapravo i znak nevinosti, tako da može biti da je nešto u tome, tko zna. Ali, zanimljivi su mi svi ti njihovi običaji.
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •
Estrella Azul is offline  
Old 14.02.2012., 15:40   #70
mrvica, hvala ti na objasnjenjima
mene je isto bas zanimao taj crveni pojas, meltem ga u seriji nije nosila npr, mozda samo oni koji drze bas do tradicije. jos ne mogu prezaliti da nam u ask ve ceza na kraju nisu pokazali vjencanje

a ovo za sinkronizaciju mi je bas neobicno, al ako njima ne smeta...
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Old 15.02.2012., 23:01   #71
hvala mrvice na objašnjenju za crveni pojas i sinkronizaciju. ovo s pojasom sam nešto pretpostavljala ali nisam znala za sinkronizaciju.

i cure, Bugrine obožavateljice, jeste li ga vidjele u jučerašnjoj epizodi kada se ispred firme našao s Erdoganom? Naočale, kožna jakna, frizurica mmmm ajde ako netko može naći sliku da stavi
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx
Istanbul masal is offline  
Old 15.02.2012., 23:16   #72
Quote:
Istanbul masal kaže: Pogledaj post

i cure, Bugrine obožavateljice, jeste li ga vidjele u jučerašnjoj epizodi kada se ispred firme našao s Erdoganom? Naočale, kožna jakna, frizurica mmmm ajde ako netko može naći sliku da stavi
Poklončić za tebe.

thermskin is offline  
Old 15.02.2012., 23:16   #73
nova slika profila sa twittera
[SLIKA OBRISANA]
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx
Istanbul masal is offline  
Old 15.02.2012., 23:25   #74
jao, jaooo burga
nego, jesmo na kraju saznale koliko je visok? jer ja sam na netu nasla razne podatke, za koje sumnjam u autenticnost, jer prema njima je selim 184cm a erdogan 174cm, a kad hodaju jedno uz drugo ne djeluje mi tolika razlika
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Old 15.02.2012., 23:26   #75
Quote:
thermskin kaže: Pogledaj post
aaaajmeeee, sad sam vidjela tek. ajmeeee doživotno sam ti zahvalna. gdje si našla to, da ubuduće ne tlačim ljude sa sličnim željama, jer mislim da će ih biti još

aaajme usrećila si me da ni ne znaš koliko!!
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx
Istanbul masal is offline  
Old 15.02.2012., 23:33   #76
evo za sve ljubiteljice burge



ptičica istanbul masal slikam te,


[IMG][/IMG]
mrvica 1234 is offline  
Old 15.02.2012., 23:47   #77
Quote:
anna_maria kaže: Pogledaj post
jao, jaooo burga
nego, jesmo na kraju saznale koliko je visok? jer ja sam na netu nasla razne podatke, za koje sumnjam u autenticnost, jer prema njima je selim 184cm a erdogan 174cm, a kad hodaju jedno uz drugo ne djeluje mi tolika razlika
evo ja sad tražim nešto, našla sam na par stranica da je visok 1.75 a Burcu 1.63 što bi išlo...ne znam za selima i erdogana

Quote:
mrvica 1234 kaže: Pogledaj post
evo za sve ljubiteljice burge

http://i1089.photobucket.com/albums/...erilend/nm.jpg

ptičica istanbul masal slikam te,


http://i40.tinypic.com/24uvq5x.jpg
aaaj mrvice evo skupljam se po podu, šta reći. Bugra poziram, slikaj!

neću moći zaspati....ahhh
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx
Istanbul masal is offline  
Old 16.02.2012., 00:01   #78
Quote:
Istanbul masal kaže: Pogledaj post
evo ja sad tražim nešto, našla sam na par stranica da je visok 1.75 a Burcu 1.63 što bi išlo...ne znam za selima i erdogana

neću moći zaspati....ahhh
i onda kad zaspes ces njega sanjat whishful thinking

onda su za erdogana fulali, jer mi se bugra ipak cini malo nizi od njega? nevermind, najljepsi je
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Old 16.02.2012., 00:17   #79
Quote:
anna_maria kaže: Pogledaj post
i onda kad zaspes ces njega sanjat whishful thinking

onda su za erdogana fulali, jer mi se bugra ipak cini malo nizi od njega? nevermind, najljepsi je
poslat ću ti na pp 2 slike da usporedimo (bolest ) da ne spojlamo tu, ali mislim da su negdje pogriješili oko bugre i kaana, imaš pravo...

normalno da je ehh kad bi ga sanjala
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx
Istanbul masal is offline  
Old 16.02.2012., 00:30   #80
Nisam baš čitala sve što pišete, nego sam se više orijentirala na slike i primjetila sam kako Erdogan (odnosno Kaan) nije baš previše zastupljen...stoga, sam odlučila to promijeniti
Koliko vidim, Bugra je ovdje najzastupljeniji, no meni je interensantniji Kaan jer mi nekako odaje dojam lošeg dečka ...ne znam kako da vam to opišem,ali ima nešto u njegovim očima, taj neki pogled, koji se meni veoma dopada...ne kažem ja da je Bugra loš, dapače, on je jako zgodan i lijep čovjek, no, zbog tog nečeg Kaan mi je puno interesantniji. Možda sam pod dojmom zbog uloge, no malo sam gledala i neke slike gdje je u nekom društvu uhvaćen ili tako nešto, i jednostavno mi ima taj neki, recimo to tako, "začin" ...I,da, samo da još na kraju spomenem da on meni liči na Kerema iz 1001 noći (Tardu Flordun)

Stoga....evo malo Kaana







__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.